print header

14 טיפים גאוניים לשעת היצירה של הילדים

  כל שעת יצירה עם הילדים מתחילה אותו דבר: הילדים מתלהבים לשלוף את כל ציוד היצירה שלהם מהמגירות ואנחנו עוזרים להם להניח את הכל סביבם כדי שתהיה להם גישה נוחה אליהם. כל שעת יצירה בדרך כלל גם נגמרת אותו דבר: הילדים הולכים לצפות בטלוויזיה או לאכול, בזמן שאנחנו נשארים עם הניקיונות של הבלגן שנשאר. כדי לעזור לילדים לארגן את חומרי היצירה שלהם ולמנוע את מסורת הניקיונות המפרכת שבסיום הפעילות, מומלץ שתכירו את 14 הטיפים הגאוניים האלה. תמצאו ביניהם כמה שיעזרו לכם להפוך את החיים שלכם ושל ילדיכם לקלים יותר בזמן היצירה, וללא ספק תרצו להתחיל להשתמש בהם כבר בפעם הבאה שתושיבו את ילדיכם עם צבעים, מדבקות ונצנצים.
 

1. צרו לילדיכם שקית צבעים ליצירה שלא תשאיר בלגן

כדי להימנע מבלגן ושאריות צבע שתצטרכו לנקות, קחו שקית עם סוגר אטימה, הכניסו לתוכה דף נייר ושפכו עליו כמה צבעי גואש שונים. אטמו את השקית, הדביקו אותה לשולחן וצפו בילדיכם יוצרים בצבע מבלי שהם מלכלכים את השולחן או את עצמם.
אישה שופכת צבע בתוך שקית, אוטמת אותה והילד הקטן שלה משחק עם הצבע

2. הכינו קרוסלת אחסון לציוד יצירה

ילדים, ולעתים גם אנו המבוגרים, נוטים לפזר את ציוד היצירה על השולחן במחשבה שכך יהיה קל יותר לגשת לכל דבר, אולם לרוב הילדים מתקשים לאתר בצורה כזו את הצבע או הטוש שנחוצים להם. על מנת לאפשר להם גישה נוחה מבלי לבלגן את הציוד, תוכלו להכין להם קרוסלה מיוחדת: פזרו כמה גולות בין 2 תבניות אפייה עגולות, והניחו עליהן את כל ציוד היצירה של ילדיכם. כעת הם אפילו לא יצטרכו לשלוח את היד לצדו השני של המגש, משום שיוכלו פשוט לסובב אותו אליהם בקלות.
אישה מפזרת גולות בין 2 תבניות אפייה, מציבה עליהן ציוד יצירה ומסובבת את הקרוסלה שיצרה

3. אחסנו חפצים קטנים בתבניות אפייה למאפינס

הטיפ הקודם יעיל במיוחד עבור חפצים גדולים כמו מספריים, טושים או דבק, אך כשמדובר בחפצים קטנים, כמו חרוזים למשל, מומלץ שתפזרו אותם בתוך תחתית נייר למאפינס שתניחו בתוך תבנית אפייה ייעודית. כך תוכלו לדאוג לכך שלא ייווצר בלגן, ילדיכם יוכלו למצוא את כלי היצירה שהם רוצים בקלות רבה יותר, ובסוף שעת היצירה תוכלו להחזיר את הכל למקום בקלות המרבית.
ילדה משתמשת בחומרי יצירה שנחים בתבניות למאפינס
 

4. צרו צבעי מים בעזרת טושים יבשים

במקום לזרוק את הטושים היבשים שכבר אי אפשר לצייר בעזרתם, תוכלו להניח אותם בתוך כלי עם מים וליצור צבעי מים בעצמכם. כבר לאחר מספר שניות יוכלו הילדים לצייר להנאתם בעזרת צבעי המים החדשים שיצרתם מהטושים הישנים.
יד טובלת מכחול בצבע מים שעשוי מטושים, ולאחר מכן מקשקשת בעזרת המכחול על נייר

5. עזרו לילדיכם ללמוד כיצד לגזור נכון

ילדים נאבקים לעיתים עם המספריים משום שאינם יודעים כיצד לאחוז בהם בצורה הנכונה. כדי לעזור להם ללמוד, ציירו סמיילי על ציפורן האגודל שלהם והנחו אותם שעליהם לראות את החיוך שעל האגודל בזמן שהם גוזרים. כך הם ידעו מתי הם אוחזים את המספריים כמו שצריך וישתמשו בהם נכון.
אמא מציירת סמיילי על הציפורן של בתה, ובתה גוזרת נייר כשהסמיילי פונה אליה

6. הכירו את השיטה לגזירה קלה של נייר דבק

כשאנו עוזרים לילדינו בשעת היצירה, אנחנו צריכים לעתים לגזור עבורם חתיכות נייר דבק, אולם לפעמים גם אנחנו מסתבכים עם הפעולה הפשוטה הזו. כדי להקל לעצמכם על החיים, פשוט העבירו מגבון לח על גבי להבי המספריים. לאחר מכן תוכלו לגזור כל נייר דבק בקלות רבה.
אישה מעבירה מגבון לח על מספריים וגוזרת נייר דבק

7. השחיזו מספריים בשניות ספורות

אחרי שימוש ממושך, להבי המספריים בהם אנו וילדינו משתמשים יכולים לאבד את כושר החיתוך שלהם, מה שיגרום לכך שהילדים יתקשו להשתמש בהם מבלי להרוס את היצירה שהכינו. כדי להשחיז את המספריים בקלות, כל מה שעליכם לעשות הוא לגזור מעט רדיד אלומיניום, והמספריים יחזרו לעבוד כאילו היו חדשים.
יד גוזרת נייר אלומיניום בעזרת מספריים

8. הסירו קשקושים מהקיר בקלות

אם הילד שלכם מראה נכונות להפוך לאמן גרפיטי שמצייר על קירות, אתם לא צריכים לצבוע את כל הבית מחדש. כדי לנקות את היצירות שלו בקלות פשוט טבלו מעט ספירט (כוהל מפוגל) על נייר סופג והעבירו אותו על הקיר. מומלץ לנסות את הטיפ הזה קודם כל על נקודה קטנה בקיר כדי לוודא שלא ייווצר נזק לצבע שבו צבעתם את קירות הבית, וכמובן שחשוב להרחיק את המוצר מילדים.
איש שופכת ספירט על מגבת נייר ומנקה קיר מקושקש

9. נקו נצנצים ללא מאמץ

במקרה שהילד שלכם פיזר נצנצים על כל השולחן, אין סיבה לכעוס עליו בשל כך. תוכלו לנקות את הבלגן בקלות בעזרת מסיר מוך ולהגיד שלום לצרה הקטנה הזו.
ילד מפזר נצנצים ואמא שלו אוספת אותם בקלות בעזרת מסיר מוך

10. הכינו את סביבת העבודה ליצירה

כשהילדים שלנו יוצרים, הם לעתים רחוקות מאוד חושבים על כך שאנחנו אלה שצריכים לנקות אחריהם את רוב הבלגן. אם אינכם מצפים בכיליון עיניים לאותם הניקיונות, תוכלו להימנע לגמרי מהחשש הזה בקלות. פשוט כסו את שולחן היצירה עם ניילון נצמד והסירו אותו לאחר שעת היצירה.
איש שמה ניילון נצמד על שולחן והילדה שלה מקשקשת עליו בהנאה. לבסוף היא מסירה את הכיסוי והשולחן נשאר נקי

11. אחסנו צבעי גואש במכלי סבון נוזלי

כדי שיהיה לילדיכם קל לקבל עוד צבע ליצירה מבלי שיצטרכו לצעוק "אמא, אני צריך עוד צבע!", פשוט אחסנו את צבעי הגואש שלהם בבקבוקונים לחיצים של סבון נוזלי. תנו להם כלי קטן שאליו יוכלו למזוג את הצבע והם מוכנים להתחיל לצייר.
ילדים שואבים צבע מבקבוקוני סבון נוזלי

12. עזרו לילדיכם להסיר מדבקות בקלות

ילדים קטנים מתקשים בהסרת מדבקות ליצירה, אך תוכלו לעזור להם אם רק תסירו את המסגרת של אותן המדבקות, אותה הם לא צריכים בכל מקרה. כך ילדיכם יוכלו להסיר את המדבקות בקלות רבה יותר וללא עזרתכם.
אמא מסירה עבור הילד שלה את החלק שמסביב למדבקות, והוא משתמש בהן בקלות ובהנאה

13. שחררו פקקי דבק חסומים

פקקי דבק פלסטי נוטים להיחסם בעקבות התקשות הדבק על הפיה. תוכלו להימנע מכך בקלות אם אחרי כל שעת יצירה תניחו את פקק הדבק בתוך קערה קטנה עם שמן צמחי למשך מספר דקות. השמן יעזור לרכך את הדבק ולהשאיר את הפיה פתוחה, ולאחר שטיפתה במים תוכלו להבריג אותה למקומה ולהשתמש בדבק ללא קשיים גם בפעם הבאה.
אמא טובלת פקק של בקבוקון דבק בקערת שמן

14. עזרו לילדיכם לחסוך בדבק

אם ילדיכם נוהגים להשתמש ביותר מדי דבק, דבר אשר גורם לבזבוז כמו גם להרס היצירות, קחו ספוג רגיל למטבח, הרטיבו אותו, הניחו אותו בקופסה שניתן לסגור ושפכו עליו כמות נאה של דבק. כעת כל מה שילדיכם צריכים לעשות זה ללחוץ על הספוג בעזרת החפץ שאותו הם רוצים להדביק, והדבק כבר ימרח עליו בקלות. אחרי שסיימתם את שעת היצירה סגרו את הקופסה ושמרו אותה לפעם הבאה, הדבק יישאר כפי שהוא ותוכלו להשתמש בו שוב.
אמא מורחת דבק על ספוג, הילדות שלה משתמשות בו כדי להדביק דברים ולאחר מכן היא סוגרת את הספוג בקופסה אטומה
מקור התמונות: youtube/whatsupmom
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו