print header

10 סימנים לכך שלא הגיע הזמן לסיים את מערכת היחסים

 מערכות יחסים הן דבר נפלא, מתיש ומורכב כאחד. הן חוויה של למידה מתמדת, פשרה בלתי פוסקת, פתיחות ואהבה חסרת גבולות, במסגרתה שני עולמות שונים נפגשים, מתנגשים ומעצבים ביחד דבר מקסים חדש. עם זאת, מטבע הדברים שגם האהבות הגדולות והיציבות ביותר יודעות עליות ומורדות, מכשולים ומהמורות, כשהסוד הוא לדעת כיצד להתעלות על המשברים, להתגבר עליהם בחוכמה ולהמשיך ולשמור על הגחלת שתבער ללא הפסקה. אם אתם חווים תקופה קשה במערכת היחסים ומרגישים שהאנרגיה שלכם לשמרה אוזלת, נסו לחפש אחר 10 הסימנים הבאים שיירמזו לכם כי עדיין לא הגיעה השעה לוותר על הדבר הנפלא שיש לכם בידיים.
 
גבר ואישה מתחבקים מול הים
 

1. אתם אוהבים את מי שהפכתם להיות בזכות מערכת היחסים הזו

זה נכון שלפעמים פשוט לא מתחשק לנו להתמודד יותר עם משברים בזוגיות ושלעתים הדבר היחידי שאנו באמת רוצים הוא את השקט והשלווה הזכורים לנו מימי הרווקות. אך בד בבד חשוב גם שנזכיר לעצמנו את הדרכים באמצעותן בן או בת זוגנו תרמו לנו ועיצבו את אופיינו הנוכחי. למערכות יחסים יש את הכוח לשנות אותנו לבלי היכר, לבגר אותנו ולגרום לנו לעשות הכל למען אושרו של אדם אחר. אם אתם מרגישים שהפכתם לאדם טוב יותר בשל מערכת היחסים הזו ושאינכם מוכנים לוותר ולו על קמצוץ מן האיכויות שצברתם עם השנים, אז אין ספק שמדובר בזוגיות ששווה להילחם עליה.

2. אתם עדיין נהנים מהרגעים הקטנים ביחד

אין דבר מהנה יותר מבילוי משותף עם בן או בת הזוג במסעדה מפוארת או במלון נחשב, אך זכרו שאלו דווקא הדברים הקטנים שהופכים את מערכת היחסים שלכם לכל כך נפלאה ומיוחדת. זו יכולה להיות שעת הצפייה המשותפת שלכם בתכנית האהובה עליכם בטלוויזיה, זו יכולה להיות ארוחת הבוקר שאתם עורכים יחדיו בכל סוף שבוע וזו יכולה להיות אפילו השיחה הקצרה בשעות הערב, בה אתם מחליפים ביניכם חוויות אישיות מיום העבודה הארוך. אם על אף התקופה הקשה אתם עדיין מוצאים עניין מן הרגעים המיוחדים הללו, הרי שמערכת היחסים שלכם אולי חווה טלטלה, אך היא עודנה חזקה ויציבה.
גבר ואישה צופים ממרפסת אל עבר נוף עם אגם והר
 

3. אתם נמצאים במשבר בזוגיות בשל נסיבות נקודתיות בלבד

בעת משבר, מומלץ שתפרידו בין שני גורמים אפשריים העלולים להעיב על מערכת היחסים שלכם – האם מדובר באי היכולת שלכם להכיל ולקבל את בן או בת הזוג כפי שהם, או שמא בגורמים חיצוניים אשר חולפים עם הזמן? אם בחרתם באפשרות השנייה, אז חשוב שתזכירו לעצמכם כי בזוגיות, חייהן של שתי נפשות מושפעים באופן ישיר בכל פעם שאחד מבני הזוג חווה משבר; זה יכול להיות ריב של אחד מבני הזוג עם משפחתו וזו עלולה להיות תקופה קשה שאחד מבני הזוג חווה במקום עבודתו. מערכת היחסים שלכם אולי מושפעת כעת מאירוע נקודתי המציף עמו רגשות שליליים ושעלול להתסיס וויכוחים, אך אם האהבה וההכלה עדיין שרירות וקיימות, הרי שלפניכם עוד ימים נהדרים של אושר ושלווה הנמצאים ממש מעבר לפינה.

4. אתם מרגישים אחד עם השנייה "בבית"

לפעמים אנחנו פשוט צריכים לסמוך על תחושת הבטן שלנו ולהבין שמלבד ההיגיון, גם לרגשות קיים תפקיד מרכזי אשר יכול להנחות אותנו לעשות את הדבר הנכון. אם אתם חשים תמיד בנוח עם בן או בת זוגכם ורואים בהם על אף התקופה הקשה, כמקום הבטוח שאליו תוכלו לחזור בכל יום, אל תחשבו שזה דבר מובן מאליו. יחסים משפחתיים בהם אתם חשים פתוחים ומוגנים עם בני זוגכם הם תוצאה של תהליך ארוך וממושך המעיד על מידת האמון וההערכה הקיימת ביניכם, וזהו בהחלט הישג שמומלץ שתשמרו עליו בכל מחיר.
אישה מחבקת את בעלה בגבו

5. אתם חווים יותר עליות מאשר מורדות

בעת ריב או משבר, קשה שלא להתייחס אך ורק אל הצדדים השליליים שבמערכת היחסים וזוהי נטייה טבעית ואנושית שכולנו חווים אותה. אך ברגעים הקשים הללו, מומלץ שתנסו להתעלות על בליל הרגשות הצפים ושתזכירו לעצמכם כי במבט לאחור חיי היומיום עם בני זוגכם הם נהדרים ורצופים ברגעים שלווים ונינוחים. האם מבט זעוף הוא המאפיין העיקרי של מערכת היחסים שלכם או שמא חיוך קטן ומרומז? אל תתנו למורדות להכתיב לכם את הקצב, שהרי נפילה ממדרון היא מהירה הרבה יותר מאשר טיפוס בעלייה תלולה ומשופעת.

6. אתם מכירים אדם הקרוב לשניכם שאיננו חושב כי פרידה היא הדרך הנכונה עבורכם

זה נכון שאנשים מבחוץ אינם רואים את כל אשר מתחולל ביניכם לבין בן או בת זוגכם, אך אם מדובר בחבר משותף וקרוב ייתכן שהוא יוכל להעניק לכם חוות דעת אובייקטיבית יותר שתצנן מעט את רגשות הטינה באותו הרגע ושתסמל לכם כי זכיתם במערכת יחסים שראויה להשתמר. לכן, אל תמהרו לבטל את דעתם של אחרים וזכרו כי זוגיות אמנם מתבטאת כלפי פנים בין בני הזוג, אך היא גם מקרינה את שליליותה או את החיוביות שלה אל עבר העוברים והשבים ומספרת את סיפורה האמתי בין שאתם רוצים בכך ובין שלא.
גבר ואישה מתחבקים

7. אתם מוכנים להתפשר אחד עם השנייה

אחד מן המאפיינים הבולטים והחשובים ביותר בכל מערכת יחסים בריאה ומכבדת הוא הנכונות של כל אחד מבני הזוג להתפשר למען הצרכים השונים של האחר ולהסתגל אליהם. זה יכול להתבטא במילוי מטלות הבית השונות, בניסיונכם לשנות הרגלים מסוימים הטבועים בכם אשר מעיבים על הקשר ובשלל מצבים נוספים. אם כך הם פני הדברים בזוגיות שלכם על אף הימצאותכם כעת במשבר, משמעות הדבר היא ששניכם יודעים מתי הרגע הנכון להקריב מעצמכם למען האחר ושאתם רוצים בטובתו של השני בכל מחיר. אל תוותרו מהר כל כך על האוצר הנפלא והיקר הזה.

8. אתם רבים רק על דברים שוליים

אין ספק כי מריבה אינסופית על איזו תכנית טלוויזיה תראו בסלון או על מה תאכלו לארוחת ערב עשויה לשאוב מכם אנרגיות רבות ולגרום למפח נפש לא קטן. לעתים, דווקא המריבות הללו הן מה שגורם לנו לרצות להרים ידיים, לשבור את הכלים ולהפסיק את מלחמת ההתשה הבלתי פוסקת הזו. אך רצוי גם שתשאלו את עצמכם - האם אנו מתווכחים על הדברים החשובים לנו באמת? האם הריבים שלנו סובבים סביב ערכים ואמונות מנוגדים? ריבים הם חלק בלתי נפרד מכל מערכת יחסית וייתכן שאתם באמת צריכים לעבוד על כך, אך אם אתם עדיין חולקים תפיסת עולם משותפת, אז הרי שיש כאן פתח למערכת יחסים מקבלת, מבינה ובריאה.
גבר ואישה מחזיקים ידיים ומצמידים את ראשם אחד אל השנייה

9. אתם קשובים אחד לשנייה

היכולת להקשיב היא ללא ספק מבין היסודות החזקים והאיתנים ביותר בכל מערכת יחסים. אין מדובר רק בהקשבה לסיפורים אודות האירועים השונים ששניכם חוויתם במהלך היום, אלא ביכולת שלכם להיות קשובים לדברים השונים שמפריעים לבני זוגכם גם אם הם אינם אומרים זאת בצורה ישירה. תקשורת פתוחה ושימת לב אל האחר היא אוצר שלא יסולא בפז, ואם דבר זה מתאפשר במערכת היחסים שלכם אז הרי שתמיד קיים הסיכוי שתדעו כיצד להתגבר על המשברים השונים שבחייכם ולמנוע את הישנותם.

10. אתם עדיין מצליחים לראות עתיד משותף יחדיו

כאשר ניצבים אל מול מהמורה בדרך, חשוב להסתכל מעלה ולראות את המטרה הניצבת מעברה השני, ובדיוק באותו האופן יש להתייחס למערכת יחסים בריאה הנתקלת לאורך דרכה באינספור משברים זוגיים שונים. ייתכן שאתם מתמודדים כעת עם תקופה קשה ומורכבת ומתקשים למצוא את משאביכם הפנימיים על מנת להתגבר עליה, אך אם אתם מצליחים בכל זאת לצייר לעצמכם תמונה נהירה וברורה של העתיד הקרוב והרחוק יחדיו, אז הרי שאינכם באמת מוכנים לוותר על הזוגיות הנפלאה שלכם בכזו קלות.
 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.