print header

14 דברים שכל אחד מאתנו צריך להודות עליהם

לרובנו יש משפחה נהדרת, חברים נפלאים, אדם אחד שאנחנו אוהבים במיוחד ואוהב אותנו בחזרה וגוף בריא, שבימינו זה נס בפני עצמו. למרות שאף פעם לא נוכל לזכות בכל הדברים שנרצה בו זמנית, תמיד קיימים בחיינו דברים שעלינו להודות עליהם. אם אתם מרגישים שאתם רודפים אחרי הצעד הבא בחייכם וששכחתם כיצד להעריך את מה שכבר יש לכם, הנה 14 תזכורות לגבי דברים שעליכם להיות אסירי תודה על כך שהם קיימים בחייכם. אם תזכרו אותם ותודו עליהם באמת, תבינו עד כמה חייכם עשירים ועד כמה מגיע לכם להיות מאושרים.

 

1. הודו על ההפתעות של החיים

החיים מלאים בהפתעות ובדברים שלא היינו מצפים להם לעולם. אפילו אם ההפתעות האלה לא תמיד מבורכות, אין לדעת לאן הן יובילו אתכם במסלול החיים שלכם. אם האושר שלכם נדחה בהפתעה בשל מאורע כזה או אחר, קחו נשימה עמוקה. פעמים רבות זה סימן לכך שעליכם ללכת לכיוון אחר או להשתפר בתחום שבו אתם מעוניינים. היו סבלניים, חיוביים והמשיכו ללכת בשביל החיים שכולל הפתעות רבות בדרך.

2. הודו על האתגרים שעליכם להתגבר עליהם בכל יום

אם אתם נתקלים בקיר בטון במהלך החיים, יש לכך סיבה. הקיר לא נמצא שם כדי להרחיק אתכם מהמטרה שלכם, אלא כדי לתת לכם הזדמנות להראות עד כמה אתם רוצים להשיג אותה. אין שום דבר בהווה שיכול למנוע מכם להשיג את מטרותיכם בעתיד. גם אם זה נראה קשה, כל עוד אתם נחושים, אתם מתקדמים צעד אחר צעד לעבר השאיפות שלכם, ובסופו של דבר תצליחו לדלג מעל הקיר או להפיל אותו לגמרי.

3. הודו על האמת שבה אתם נתקלים מדי יום

אנשים רבים מעדיפים שקרים לבנים על פני האמת, אך אל תטעו ותחשבו שהסוף יהיה טוב יותר אם תתעלמו מהאמת הלא נעימה. היזהרו גם מחצאי אמת, משום שאתם עשויים להיאחז יותר מדי בחצי השקרי. פקחו את העיניים שלכם ותראו את הדברים כפי שהם ולא כפי שאתם מתעקשים לקוות שיהיו או שציפיתם שיהיו. לפעמים קשה לקבל את האמת כשהשקר הוא בדיוק מה שאנחנו רוצים, אך היו חזקים. החיים קצרים מדי מכדי לחיות בשקר.

4. הודו על התחלות חדשות

הדרך הטובה ביותר לדאוג לעתיד היא על ידי שמירה על חיים בהווה. פרידות מכל סוג תמיד מכאיבות, ואפילו אם שמרנו את הזיכרונות שלנו בתמונות, הן לעולם לא יוכלו להחליף את החוויה עצמה. עם זאת, למרות שזיכרונות גורמים לדמעות לזלוג מעינינו לא פעם, זה בסדר. הכאב מהעבר הוא אמתי, אך גם התקווה לעתיד. עליכם להשלים עם העבר שלכם כדי לשמור על ההווה ולהמשיך אל העתיד. כל רגע שבו אתם כמהים לעבר הוא נקודת זמן שבה עליכם להתחיל לעבוד על ההווה והעתיד שלכם ולצאת להתחלה חדשה.

5. הודו על הבחירות שבידיכם

חלק גדול מהחיים שלנו הוא תוצר של בחירות קטנות שאנו מבצעים בכל יום. אם אינכם אוהבים פרט מסוים בחייכם, כנראה שהגיע הזמן לשנות קצת את הדרך שבה אתם מקבלים החלטות. עשו זאת כבר עכשיו כדי להשפיע על העתיד הקרוב והרחוק שלכם. נסו לדמיין כיצד ההחלטות שלכם מתפתחות למעשים ולפעולות, ולאן הן יכולות להביא אתכם. סללו לעצמכם את הדרך, ואם אתם הולכים בשביל שלא מוצא חן בעיניכם, בצומת הבאה פשוט בחרו את השביל שבו תמשיכו עם שיקולים אחרים.

6. הודו על הגדולה שבתוככם

בניגוד למה שאנשים רבים עשויים לטעון, אינכם צריכים להגיע לפסגה או להיות במקום הראשון בכדי שתרגישו את הגדולה שבכם. אנחנו לא הופכים לכישלון רק משום שאיננו מושלמים או מתמודדים בקושי רב עם בעיות. בתוך כל אחד מאתנו יש גדולה שמתעלה על כל הנסיבות. עלינו להמשיך לאהוב את עצמנו אחרי כל נפילה וכישלון, ומעל הכל עלינו לזכור שהחיים מורכבים מצעדים קטנים. אם אתם מכוונים גבוה, התכוננו לטיפוס ארוך, אך לכל אורכו אל תשכחו לרגע שהפסגה היא רק הדרך להראות לעצמכם ולעולם את הגדולה שכבר נמצאת בתוככם.

7. הודו על התשוקה שבוערת בלבכם

נקודת ההתחלה של כל סיפור הצלחה היא תשוקה. אנשים שבלבם לא בוערת תשוקה יישאו תוצאות שאינן מספקות, בדיוק כפי שאש קטנה מספקת רק כמות מעטה של חום. לעולם אל תוותרו על דבר שאינכם יכולים להפסיק לחשוב עליו מדי יום. כשאתם באמת מאמינים במה שאתם עושים זה ניכר בתוצאות שלכם, ובסופו של דבר המאמץ שתשקיעו משתלם. הצלחה בחיים מגיעה אך ורק לאלו שעושים את מה שהם אוהבים מתוך תשוקה והתרגשות.

8. הודו על הדמיון והיצירתיות שלכם

דמיון ויצירתיות הם כל מה שאדם צריך כדי לקבוע את מסלולו בחיים. יחד הם עוזרים לכם לייצר תמונה שאליה אתם יכולים לכוון את עצמכם. בכל תחום מקצועי יש אנשים שהופכים את העבודה שלהם לאומנות בזכות היצירתיות והדמיון שלהם, אשר גורמים להם לפרוץ גבולות ולחשוב מחוץ לקופסה. במילים אחרות, כמעט כל אחד מאתנו הוא אמן במקצועו, ועליכם לנצל את היכולות שנולדתם איתן כדי להפיק מעצמכם את המרב.

 

9. הודו על כל אדם ועל כך שהוא מי שהוא

אם נשפוט כל אדם לא יהיה לנו זמן להעריך את מי שהוא, לכן מומלץ שתקדישו תשומת לב רבה לחבריכם ותכבדו את כל האנשים שסביבכם על מי שהם. זאת, מבלי לזלזל בהם משום שהם לא מי שאתם רוצים שיהיו. אהבה וכבוד מצדכם יאפשרו להם להמשיך להיות מי שהם, והזכות היחידה שיש לכם היא אך ורק הבחירה האם להיות חלק מחייהם או לא.

10. הודו על כל האנשים שתומכים בכם

עדיף שיהיו לנו מעט חברים טובים מאשר הרבה חברים שאינם קרובים באמת. בזמנים הקשים ביותר של החיים תוכלו לראות את האופי האמתי של האנשים שאומרים לכם שהם אוהבים אתכם ושאכפת להם מכם. את האנשים שעומדים לצדכם ברגעים האלה אל תיקחו כמובן מאליו. העריכו את העובדה שהם בחייכם ותראו להם את ההערכה שלכם. הם כנראה עושים את זה גם בעצמם.

11. הודו על הבית שלכם

המקום שבו אנו חיים הוא "בית" רק כשהוא מנחם ומגן על הנשמה שלנו. הבית הוא לאו דווקא מבנה פיזי או מקום מסוים על המפה, אלא כל נקודה שבה נמצאים אנשים שאוהבים אתכם ורוצים לבלות זמן רב בחברתכם. זה אזור בלבכם ובראשכם שנבנה אט אט במהלך החיים כדי ליצור יציבות שתעזור לכם להתמודד עם החיים בכל מקום אליו תלכו. הבית תמיד נמצא אתכם אם אתם יודעים היכן הוא נמצא בתוככם.

12. הודו על הבריאות שלכם

יתכן שהבריאות שלכם אינה במיטבה, אך אם אתם יכולים לקרוא את השורות האלה, זה אומר שאתם חיים, רואים ויכולים להפעיל את הגוף כדי לגלוש באינטרנט. אם תהיו חולים היום, מחר תבריאו מהמחלה, אפילו את תצטרכו לערוך מספר שינויים בחייכם. לעולם אל תזלזלו בבריאות שלכם, שכן היא מתנה אדירה. הבריאות שלנו היא הבסיס לאושר בחיים. גופכם הוא המקום היחידי שבו אתם נמצאים ללא הפסקה, ועל כן עליכם לשמור עליו ועל בריאותו.

13. הודו על יכולתכם לאהוב

רק אלו שמסוגלים לאהוב אהבה עמוקה ואמתית יכולים גם לחוות עצב רב ועוצמתי, אך שני הצדדים האלה שייכים לאותו המטבע ואינם רק תוצאה אחד של השני. רגש האהבה עלול להוביל אותנו לתחושת העצב, אך תחושת העצב יכולה להתפוגג בעזרת רגש האהבה. יש האומרים אפילו שאהבה אמתית היא התחושה שאנו חווים דווקא בזמן העצב והגעגוע, אז אנחנו יודעים באמת כיצד להעריך את האהבה שלנו וכמה שהיא חשובה לחיינו.

14. הודו על האפשרות שיש לכם לקרוא את המילים האלה

בנוסף להיותנו ברי מזל על כך שיש לנו את האינטרנט, יש לנו את האפשרות לקבל מילים נפלאות כאלה שמזכירות לנו את הדברים החשובים באמת בחיים. האמינו או לא, אך רק לשליש מאוכלוסיית העולם יש גישה לאינטרנט, ואם זה לא מספיק כדי להפתיע אתכם, כ-774 מיליון אנשים ברחבי העולם כלל לא יודעים לקרוא. אתם ברי מזל על כך שיש לכם את היכולות והאפשרויות האלה, וכן על כך שיש לכם את האפשרות לשתף את המילים האלו עם האנשים שאתם אוהבים.

 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.