print header

10 בחירות יומיות שחשוב לבצע כדי לחיות חיים מאושרים

לכולנו יש חלומות ושאיפות רבים שהיינו רוצים להשיג על מנת להיות מאושרים יותר. במקביל, לכולנו יש גם תירוצים, סיבות והסברים לכך שאנחנו לא משיגים את החלומות הללו או אפילו את חלקם. אנחנו משתמשים בטיעונים כמו כסף, זמן או מחויבויות שאיננו יכולים להפר, למרות שאף אחד מהם לא באמת משפיע על מידת האושר שלנו כמו השגת המטרות שלנו. בנוסף, גם אם נשיג את כל מה שרצינו, אם לא נדע להעריך את מה שיש לנו ואת עצמנו, נראה שלא השגנו דבר. המפתח לחיים מאושרים הוא לבחור בהם באופן מודע, ומדובר בעבודה יומיומית אך כדאית. 10 הבחירות הבאות הן הבחירות שעליכם לבצע מדי בוקר, והן יעזרו לכם לחיות חיים מאושרים בדיוק כפי שחלמתם שיהיו לכם.
 
בחירות שחשוב לעשות
Knar Bedian
 
1. בחרו להוכיח לעצמכם ולא לאחרים 
 
רובנו מבלים חלק לא מבוטל מהזמן שלנו בניסיון לקבל אישור מצד גורם כזה או אחר. אנחנו מניחים שהערך שלנו נקבע על ידי הסובבים אותנו, וכתוצאה מכך אנחנו שוכחים כמה אנחנו שווים באמת. בחרו להוכיח את מה שחשוב לכם אך ורק לעצמכם, ולהפוך את עצמכם לשופט היחידי שיכול לקבוע אם נהגתם כשורה או לא. אם תשיגו את המטרות שחשובות לכם ולא את אלה שאתם מניחים שחשובות בעיני אחרים, ותקדישו זמן למה שמשמח אתכם ולא למה שכל השאר עושים, תוכלו להתפנות מהעיסוק המתיש של מרדף אחרי תשומת לב, שכן תקבלו אותה בשפע מעצמכם.
 
2. בחרו שלא להפוך את המשרה שלכם לחלק ממי שאתם
 
רבים מאיתנו עונים על השאלה "מה אתה עושה בחיים?" בתשובה שכוללת קודם כל את המשרה שלנו. ואכן, אנו נמצאים במקום העבודה שלנו לאורך מרבית היום, אך עם זאת, הנפח הגדול שהמשרה שלנו תופסת מיומנו לא בהכרח חייב להפוך אותה לחלק מהזהות שלנו, שכן זה עלול לגרום לנו להתייחס לכל בעיה קטנה במשרד כאל משבר שמערער את חיינו.
 
כשאנשים מאושרים נשאלים מה הם עושים בחייהם, הם עונים קודם כל מה הם אוהבים לעשות ורק אחר כך מה הם צריכים לעשות במסגרת העבודה שמאפשרת להם לשלם על כל מה שהם אוהבים. הם יאמרו מהם הפרויקטים עליהם הם עובדים בבית, התחביבים שממלאים אותם באושר והמקומות בהם ביקרו לאחרונה או שאליהם הם עומדים להגיע. הקלות בה הם עושים זאת נובעת מכך שהם יודעים לתעדף את המשימות שלהם ולמצוא זמן לעשות אפילו מעט ממה שהם אוהבים כרגע, במקום לחכות ולעשות אותו בהמשך. כך הם יכולים להגדיר את עצמם בתור מי שהם באמת, במקום בתור מה שהם מחוייבים לעשות.
 
בחירות שחשוב לעשות
 
3. בחרו לאהוב את החברים שלכם מבלי להישען עליהם
 
החברים שמקיפים אותנו הם מקור להרבה מאוד רגעי שמחה ואושר, אבל במקביל עשויים גם לאכזב או לריב איתנו מעצם העובדה שהם אנשים שונים מאיתנו. איש מהם לא שייך לנו או כפוף לרצונותינו, ולכל אחד מהם השאיפות והצרכים שלהם, שבחלק גדול מהמקרים ובאופן טבעי הם עשויים לשים לפני הצרכים שלנו. האפשרות לסמוך על חברים היא דבר נהדר, אבל הבחירה להישען עליהם עלולה להיות שגויה ולהותיר אתכם מאוכזבים ומתוסכלים.
 
אנשים מאושרים סומכים מאוד על החברים שמקיפים אותם, אבל משתדלים תמיד לפתור את הבעיות שלהם בעצמם, באופן שימנע מהם תחושות צער או אכזבה עתידיות. מי שמפחד לעמוד בזכות עצמו ומניח שאחרים תמיד יפתרו את בעיותיו, עלול להרוס יחסי חברות קרובים בשל מגוון סיבות. חזקו קשרי חברות עם אנשים מחוגים חברתיים שונים על מנת לא לסמוך רק על אדם מסוים שיילווה אתכם לאירועים, אמרו את מה שעל לבכם במקום לצפות שאחרים יאמרו זאת במקומכם ותוכלו להיות בטוחים בעצמכם מבלי להפוך לנטל על הסובבים אתכם.
 
4. בחרו לקבל את העובדה שלא הכל בשליטתכם
 
אחד ממקורות התסכול הגדולים ביותר של רבים מאתנו הוא היאחזות במקרים שקרו בעבר, הלקאה עצמית על בחירות שביצענו או כאב שקשור לאירועים שהיו ונגמרו. הרצון לשנות ולשפר את חיינו הוא דבר חיובי וחשוב, אבל המחשבה שניתן לשלוט על כל התרחשות או אירוע היא מחשבה לא הגיונית ושלילית שרק מקטינה אותנו ועוצרת בעדנו. אנשים מאושרים מבינים שגם כאשר נראה שדברים משתבשים, בחלק גדול מהמקרים ניתן רק להרוויח מכך. הבחירה לקבל את העובדה שלא כל דבר נמצא בשליטתכם, תאפשר לכם להוריד מעל עצמכם חלק גדול מהתחושות השליליות, ובכך להתמודד טוב יותר עם דברים שאתם כן יכולים לשנות ושעליהם אתם יכולים להשפיע. 
 
בחירות שחשוב לעשות
Lauren McKinnon
 
5. בחרו ליהנות מזמן לבד בדיוק כמו שאתם נהנים מזמן עם חברים
 
כולנו אוהבים להיות בחברה, אבל גם זמן איכות עם עצמנו הוא חשוב לא פחות. אנשים מאושרים אוהבים את עצמם, ולכן מעריכים את הזמן שלהם עם האדם היקר להם ביותר. כתוצאה מכך הם מצליחים לשמור על איזון בין הבילויים מחוץ לבית לבין קריאת ספר, סריגה, כתיבה או כל פעילות אחרת שהם נהנים לעשות לבד. הקדישו לאדם היקר לכם, לעצמכם, לפחות שעה אחת ביום כדי להיות מאושרים יותר בחייכם.
 
6. בחרו לחלום על העתיד מבלי לשכוח את ההווה
 
שאיפות ויעדים הם חשובים ומועילים, אך אם הם הופכים למחשבות יומיומיות על "מה יכול היה להיות אם" במקום מה שיש כרגע, מדובר בפעילות מזיקה שקל מאוד ללכת בה לאיבוד. אנשים מאושרים מוודאים עם עצמם מדי יום שהם נמצאים על המסלול הנכון בדרך להצלחה, אבל לא שוכחים שבסופו של דבר, מה שעדיין לא קרה עשוי שלא לקרות לעולם. לכן חשוב לתעדף את המשימות שלנו, כך שקודם כל נסיים את מה שאנחנו יכולים לעשות היום, ורק אחר כך נחשוב על מה שאולי יקרה בעתיד.
 
בחירות שחשוב לעשות
7. בחרו להפסיק לשנות אחרים
 
הקדשת האנרגיה לשינוי אנשים אחרים היא בזבוז של זמן, ורק גורמת לנו להרגיש רע עם עצמנו ומחבלת ביחסים שלנו איתם. זה נכון שאנשים משתנים, אבל הם עושים זאת רק מרצונם החופשי. כדי להצליח לעשות שינוי הם צריכים לרצות בכך בעצמם, ולרצון יש זמן ומקום משלו שאף אחד מאיתנו לא יכול להשפיע עליו. כך שבמקום לבזבז אנרגיה בניסיון לעשות את הבלתי אפשרי, אנשים שאוהבים את עצמם מקבלים כל מי שסביבם כפי שהוא, תוך שהם לומדים כיצד להשיג ממנו את התוצאה המבוקשת מבלי לשנות אותו. אם אינכם מצליחים להתמודד ולתקשר עם אנשים מסוימים, נסו לצמצם את התקשורת ביניכם למינימום ההכרחי. 
 
8. בחרו ליהנות מהחוויות ולא מהחפצים
 
כל אחד מאיתנו היה רוצה לרכוש בית גדול יותר, רכב חדש יותר או בגדים אופנתיים מדי שבוע. רכישת פריט חדש אמנם מלווה בתחושה חיובית, אך דווקא בעולם התחרותי שבו אנו חיים מדובר בתחושה שמתפוגגת תוך זמן קצר ומחזירה אותנו שוב לנקודת ההתחלה במהירות. אנשים מאושרים באמת בוחרים ליהנות דווקא מהדברים שלא ניתן לרכוש בכסף ומותירים אותנו עם זכרונות חיוביים שניתן לשחזר. הפכו את עצם הבילוי בחברת אנשים שיקרים לכם למרכז האירוע, במקום לחפש מסעדה יקרה שניתן לקחת אותם אליה. הערך של מה שלא ניתן לרכוש בכסף מתעלה פי כמה על כל הדברים שאנחנו צוברים בארון או בחשבון הבנק שלנו.
 
בחירות שחשוב לעשות
Dane
9. בחרו להעניק לעצמכם הזדמנות נוספת
 
כולנו מאמינים בצורך לקבל הזדמנויות נוספות מבלי לוותר, ומעודדים את ילדינו ונכדינו להשלים עם חבריהם, לפתור לבד תרגיל שהתקשו בו וכדומה. יש רק אדם אחד שאנחנו מתקשים להעניק לו את ההזדמנות הזו, שהוא אנחנו עצמנו. בכל יום אנחנו משלימים בהצלחה לפחות דבר אחד שהחלטנו לבצע, ובחלק מהימים הללו, באופן טבעי, אנחנו נכשלים בדבר אחר. אנשים מאושרים מגלים סלחנות כלפי עצמם גם ברגעים הללו, בין אם מדובר בטעות שעשו בזמן העבודה או ויכוח מיותר שניהלו עם בן הזוג, ומעניקים לעצמם הזדמנות לקום על הרגליים על מנת לתקן או לשפר את התוצאה של מה שעשו.
 
10. בחרו להיות שלמים עם מי שאתם
 
הבחירה העשירית היא הבחירה החשובה ביותר שכל אדם שבוחר להיות מאושר מבצע מדי יום, והיא הבחירה להיות שלם עם עצמך. אנשים מאושרים לא חושבים שהם מושלמים, הם לא מאוהבים בעצמם או מניחים שהם לא טועים לעולם. עם זאת, הם גם לא צריכים אישור של אחרים למראה שלהם, לצורת ההתנהגות שלהם או לבחירות שהם עושים. מדי יום, מהרגע בו אנו מתעוררים בבוקר, אנחנו עשויים להיות חשופים לביקורות של אחרים על מי שאנחנו או על מה שאנחנו עושים. אנשים מאושרים יודעים שהם תמיד יכולים ללמוד, להשתפר ולצמוח, תוך שהם שלמים לחלוטין עם הבסיס שקיבלו בלידתם ובגרותם, אשר הופך אותם לאנשים המיוחדים שהם.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.