print header

13 החרטות הנפוצות ביותר

החיים הם מסע ארוך ומלא בהחלטות, אותן אנו צריכים להחליט בעצמנו ולחיות איתן. כמו שאתם בוודאי יודעים, חלק מההחלטות האלה הופכות את החיים שלנו ליותר טובים, ועל חלקן אנו מתחרטים בכל יום. הרשימה הבאה מורכבת מ-13 ההחלטות הנפוצות ביותר עליהן אנשים מתחרטים בשלבים המאוחרים של החיים.

חרטה

Neil Moralee
1. כאשר אתם לוקחים עבודה רק בשביל הכסף
אתם בוודאי מכירים את ההרגשה הזו. אתם עובדים קשה והרבה, ומקבלים תשלום הוגן, אבל מדובר בעבודה שמעולם לא רציתם לעשות, עבודה שלא מאתגרת אתכם, לא מלמדת אתכם ולא נותנת לכם מוטיבציה. נכון, הכסף הוא חשוב, אבל כך גם ההגשמה העצמית שלכם. עשו את מה שתמיד רציתם, מה שגורם לכם אושר, מה שבכלל לא מרגיש כמו עבודה, ואל תצטערו על כך לרגע אחד. הכסף יבוא בעקבותיכם.
 
2. בכל פעם בה לא תפסתם את ההזדמנות בשתי הידיים
בין אם מדובר בהזדמנות ללמוד משהו חדש, להכיר אדם חדש, להתנסות בחווייה חדשה או אפילו סתם הזדמנות להיפגש עם חברים, אסור לכם לוותר על אף הזדמנות בחיים. כל הזדמנות שהיא היא פשוט האפשרות להוסיף לחיים שלכם עוד זכרונות וסיפורים נהדרים וכשאתם לא תופסים את ההזדמנות בשתי הידיים אתם פשוט הופכים את חייכם לדלים.
 
3. כשאתם שולחים מייל כאשר אתם כועסים
לא משנה אם מדובר במייל זועם או בסמס שנכתב מתוך רגשות שליליים, הזמינות של הטכנולוגיה גורמת לנו לחשוב שעלינו לפעול ולתת ביטוי לרגשות הכעס שלנו. אבל תוך זמן לא רב אנחנו נרגעים, ומבינים שההודעה ששלחנו לחבר, לקרוב משפחה או לעמית לעבודה הייתה נבזית ומיותרת לגמרי. כאשר אתם מרגישים פגועים או כועסים במיוחד, פשוט למדו להמתין עד שהרגשות יעברו לפני שאתם ממהרים להשתלח אלקטרונית.
 
4. כאשר אתם שורפים גשרים עם עזיבת מקום העבודה
רבים מאיתנו מפנטזים על התפטרות גרנדיוזית שתעביר את המסר אחת ולתמיד לבוס הנבזי שלנו, אבל זו לא באמת הדרך החכמה לעזוב מקום עבודה. עלינו לשמור תמיד על מקצועיות, גם אם לא כל הסובבים אותנו נוהגים כך. אם בכל זאת אתם מרגישים צורך עז להעביר מסר לבוס הקודם שלכם, שבו בבית וכתבו מכתב בו מפורטות הבעיות בצורת הניהול שלו, אבל אל תשלחו אותו. המתינו שבוע אחד, ואם אחריו אתם עדיין מרגישים שעליכם לדבר עם הבוס, רק אז שלחו את המכתב.
 
5. בכל פעם בה אתם דוחים את התשוקות שלכם
לכל אחד יש תחביב או עניין הנפרדים מהשגרה היומית שלו, אשר מעניק לחייו משמעות נוספת, ממלא את החללים ושובר את השגרה השוחקת. תחביבים אלה מעניקים לנו משמעות כיוון שאלה הם תחומים ונושאים אליהם יש לנו תשוקה עמוקה, אך רבים מאיתנו דוחים את התשוקה הזאת לשלב בחיים בו יהיה לנו זמן לעסוק בה. במקום לחכות שהילדים יגדלו, או שתצאו לפנסיה, פנו לכם זמן מדי שבוע, או אפילו מדי יום, לעסוק בתחום העניין שלכם. החיים שלכם ישתפרו פלאים אם רק תעשו זאת.

חרטה

Neil Moralee
6. כאשר אתם לא מבלים מספיק זמן עם הילדים
היה מי שאמר שילדים זה שמחה, והוא אכן ידע על מה הוא מדבר. אנשים עובדים רבים מדי משקיעים שעות נוספות בנסיון להרשים את הבוס שלהם, והם עושים זאת על חשבון הזמן שהם יכולים לבלות בו עם המשפחה. אין דבר בעולם שילדים רוצים וצריכים יותר מאשר לבלות זמן עם שני ההורים שלהם, פעולה שגם מחזקת את ההערכה העצמית שלהם וגם הוכחה כמחזקת את תחושות האושר והסיפוק שאתם חווים בחיים שלכם.
 
7. כשאתם לא אומרים לאנשים עד כמה אתם אוהבים אותם
באותה מידה שעלינו לבלות זמן רב יותר עם המשפחה והילדים, כך עלינו לזכור גם לספר להם כמה אנו אוהבים אותם. ברוב המקרים אנו תופסים תחושות אלה כמובן מאליו, במיוחד כאשר מדובר במשפחה הקרובה או בהורים, אך למרות שכולם יודעים שאתם אוהבים אותם, הם עדיין צריכים לשמוע זאת מדי פעם, במיוחד כאשר מדובר בהורים שלכם. אם תדחו זאת עוד ועוד, בסוף יהיה מאוחר מדי ואז בוודאי תרגישו חרטה.
 
8. בכל פעם בה אתם נותנים לפחד לשלוט בהחלטות שלכם
אין זה משנה אם אתם נשארים בעבודה שאתם לא אוהבים כי אתם מפחדים שלא תהיה לכם רשת בטחון, או לא מנסים מנה חדשה במסעדה כי אתם מפחדים שהיא לא תהיה לכם טעימה. רוב הפחדים שאנו חווים הם לא פחדים המגיעים מתוך נסיון או ידיעה, אלא פחדים המגיעים דווקא מחוסר ידיעה. אנחנו לא יודעים מה יקרה בעתיד, ולכן אנו מרגישים חרדות כאשר אנו לוקחים החלטות שאת תוצאותיהן אנו עדיין לא יודעים, אבל אותם פחדים רק חוסמים את ההזדמנויות שלנו לחוויות חדשות, חוויות שיתגלו ברובן כחיוביות ובונות.
 
9. כשאתם נכנעים ללחץ חברתי
הלחץ החברתי עובד עלינו בצורה דומה מאוד לפחד מלאבד את מקום העבודה. אנחנו מפחדים להיתפס כשונים, נפרדים או לא שייכים, ולכן אנו נוהגים כפי שנוהגים האנשים סביבנו, לפעמים בלי לחשוב יותר מדי על ההשלכות. בנוסף להשפעת הפעולות שלכם על הסביבה, כאשר אתם נכנסים ללחץ חברתי האנשים סביבכם תופסים אתכם כ"עוקבים", אנשים שהם לא מנהיגים מטבעם. אנשים שהם "עוקבים" זוכים לפחות הערכה מצד הסביבה שלהם.
 
10. בכל פעם בה אתם מזלזלים באדם אחר
כולנו יודעים איך זה מרגיש כאשר מישהו לא מאמין בנו, חושב שאנו לא טובים מספיק או פשוט מאוד מזלזל ביכולות שלנו. אל לכם להסיק מסקנות לגבי אף אדם אחר. מי יודע, אולי הוא אף יפתיע אתכם? זכרו שיש הבדל עצום בין זלזול לבין ביקורת בונה. כל אחד רוצה וצריך לשמוע את ההערות שלכם כחברים, אבל אף אחד לא שמח לשמוע שהוא פחות טוב.

חרטה

kris krüg
11. בכל פעם בה אתם צועקים על הילדים שלכם
זה נכון, ילדים יכולים להיות ממש מרגיזים לפעמים, ולעיתים אף נראה שהם מנסים להרגיז בכוונה ולבדוק את הגבולות שלהם, אבל כמו שאתם בוודאי יודעים, הצעקות לא עוזרות. גם אם היה לנו יום קשה בעבודה, גם אם יש לנו אלף משימות על הראש וגם אם אנו פשוט רוצים לאוורר את כל הרגשות השליליים שלנו, הילדים שלנו הם לא אלה שצריכים לספוג את התחושות הללו. 
 
12. כאשר אתם מגלים סודות של חברים
זה תמיד קורה באותה הדרך, חבר קרוב מספר לכם סיפור אישי שהוא לא היה רוצה לחלוק עם כולם, ואתם פשוט לא יכולים לעמוד בפיתוי ומספרים לעוד מישהו. גם אם הסוד הוא של אדם שלא בדיוק הייתם מחשיבים לחבר קרוב, כאשר אתם מגלים את הסוד למישהו נוסף, אתם נתפסים אוטומטית כאנשים שאי אפשר לסמוך עליהם. מעבר לכך שאנשים פחות יפתחו אליכם, הם גם ימנעו מלהתקרב אליכם או להרגיש איתכם בנוח.
 
13. כאשר אתם נותנים לחברים להתרחק מכם
לא כל החברים ראויים שישמרו איתם על קשר, זה מובן מאליו, ישנם הרבה אנשים שליליים בחיים שלכם שאתם יכולים לוותר עליהם. הבעיה מתחילה כאשר אנו שוכחים להשקיע ולהתמיד במערכות היחסים שלנו. התקשרו מדי פעם, גם אם רק לשאול לשלומם, הקפידו להיפגש לקפה וזכרו לאחל חג שמח. אלה הם בדיוק הדברים הקטנים שגורמים לאנשים להמשיך לחשוב עליכם ולחברות להחזיק שנים רבות.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו