print header

30 דברים רעים שאתם עושים לעצמכם

אומרים שלא משנה כמה רע מתנהגים אלינו אנשים אחרים, הם לעולם לא יעוללו לנו דברים יותר גרועים ממה שאנו מעוללים לעצמנו. כדי להמשיך ולהתקדם בחיים, עלינו לשים מאחורינו את כל הדברים שמגבילים אותנו, גם אם זה אומר שעלינו לעצור את עצמנו. בכתבה הבאה תוכלו ללמוד על כמה דברים שאתם פשוט חייבים להפסיק לעשות לעצמכם, כל הדברים שמונעים מכם את האושר המגיע לכם.

דברים שאתם עושים לעצמכם

Davi Ozolin

1. הפסיקו לבלות זמן עם האנשים הלא נכונים

החיים קצרים מדי בכדי לבזבז אותם עם אנשים שמרחיקים מכם את האושר. אם מישהו רוצה אתכם בחיים שלו, הוא ימצא לכם מקום. אתם לא צריכים להלחם על המקום שלכם. לעולם אל תתעקשו על מישהו שלא מעריך אתכם כראוי. זכרו, החברים האמיתיים הם לא אלה שעומדים לידכם כשאתם במיטבכם. החברים האמיתיים הם אלה שעומדים לצידכם ברגעים הקשים.
 

2. הפסיקו לברוח מהבעיות שלכם

התמודדו איתן. זה לא יהיה קל. אין אדם בעולם המסוגל להתמודד ללא רבב עם כל בעיה הניצבת בפניו. אנחנו לא אמורים להיות מסוגלים לפתור את הבעיות שלנו באופן מיידי. לא קורצנו מחומר כזה. למעשה, תוכנתנו להתעצבן, להתעצב, למעוד וליפול. כי זו כל המטרה של החיים - להתמודד עם בעיות, ללמוד, להסתגל ולפתור אותן במשך הזמן. זהו למעשה הדבר שמעצב אותנו.
 

3. הפסיקו לשקר לעצמכם

אתם יכולים לשקר לכל אדם בעולם, אך אתם לא יכולים לשקר לעצמכם. החיים שלנו משתפרים רק כאשר אנחנו מעיזים ולוקחים סיכונים, והדבר הקשה ביותר שאנחנו יכולים לקחת על עצמנו זה להתחיל להיות כנים עם עצמנו.
 

4. הפסיקו לשים את הצרכים שלכם על אש קטנה

הדבר הכי כואב זה לאבד את עצמכם בתהליך בו אתם אוהבים מישהו יותר מדיי, עד כדי כך שאתם שוכחים עד כמה אתם מיוחדים בעצמכם. זה לא אומר שעליכם להפסיק לעזור לאחרים, אלא שעליכם ללמוד גם לעזור לעצמכם. הרגע הנכון ביותר לעקוב אחרי התשוקות שלכם ולמלא אותן - הוא עכשיו.
 

5. הפסיקו לנסות להיות מישהו שאתם לא

אחד האתגרים הגדולים של החיים הוא לנסות להיות מי שאתם, בעולם המנסה להפוך אתכם להיות כמו כולם. תמיד יהיה מישהו יפה יותר, חכם יותר, צעיר יותר - אבל הוא לעולם לא יהיה כמוכם. אל תשתנו כדי שאנשים יאהבו אתכם. היו מי שאתם והאנשים הנכונים יאהבו את מי שאתם באמת.

דברים שאתם עושים לעצמכם

 

6. הפסיקו להיאחז בעבר

אתם לא יכולים להתחיל את הפרק הבא בחיים שלכם בזמן שאתם עסוקים בפרק הקודם. אתם חייבים ללמוד לשחרר, ולהפסיק להטריד את עצמכם בכל אותם דברים שהיו בעבר. זכרו - מה שקרה קרה, ואת זה לא תוכלו לשנות לעולם, הדבר היחידי שתוכלו לשנות, הוא את הדרך בה אתם מקבלים את שקרה.
 

7. הפסיקו לפחד לטעות

לעשות משהו בצורה לא נכונה, זה פרודוקטיבי בערך פי 10 מאשר לא לעשות כלום. מאחורי כל הצלחה עומדת שרשרת של נסיונות כושלים, וכל כישלון הוא צעד אחד קדימה לעבר ההצלחה. החרטה הגדולה ביותר היא על דברים שלא עשיתם, ולא על דברים שעשיתם.
 

8. הפסיקו לנזוף בעצמכם על טעויות העבר

אנחנו יכולים לאהוב את האדם הלא נכון, לבכות על הדברים הלא נכונים, אבל לא משנה כמה דברים משתבשים, דבר אחד הוא בטוח - הטעויות עוזרות לנו למצוא את האדם והדברים המתאימים לנו. כולנו עושים טעויות, לכולנו יש מאבקים פנימיים ואפילו חרטות על העבר, אבל בעזרתם אנו מסוגלים לעצב את העתיד שלנו. כל דבר שקרה לנו אי פעם בחיים מכין אותנו לרגע שטרם הגיע.
 

9. הפסיקו לחפש את האושר אצל אנשים אחרים

אם אתם לא מאושרים עם מי שאתם בפנים, אתם לא תהיו מאושרים גם במערכת יחסים ארוכה עם מישהו אחר. אתם צריכים ליצור יציבות בחייכם, לפני שתוכלו לשתף אותם עם מישהו אחר.
 

10. הפסיקו לנסות לקנות אושר

רוב הדברים שאנו חושקים בהם יקרים. אבל האמת היא שהדברים שבאמת מרצים אותנו הם חינמיים לחלוטין - אהבה, צחוק וחופש. אנשים רבים מנסים למלא את החוסר בחייהם על ידי רכישת מוצרי יוקרה שונים, אך זהו חוסר עליו ניתן לענות רק באהבה ובאושר אמיתיים, שאינם עולים אפילו אגורה.

דברים שאתם עושים לעצמכם

 

11. הפסיקו לקחת דברים באופן מוקצן

הפסיקו לחשוב יותר מדי או שתתחילו ליצור בעיות שלא היו קיימות מלכתחילה. נתחו את המצב ונקטו בפעולה החלטית. אתם לא יכולים לשנות את מה שאתם נמנעים מלהתמודד איתו. ההתקדמות כרוכה בסיכון.
 

12. הפסיקו לחשוב שאינכם מוכנים

אף אחד לא מרגיש 100% מוכן כשמתעוררת הזדמנות. הזדמנויות רבות בחיים מאלצות אותנו להתרומם ולצאת מאיזור הנוחות שלנו, מה שאומר שלעולם לא נרגיש בנוח ומוכנים בהתחלה.
 

13. הפסיקו להיכנס למערכות יחסים מהסיבות הלא נכונות

את מערכות היחסים יש לבחור בחוכמה. עדיף להיות לבד מאשר להיות בחברה רעה. אין צורך למהר. אם משהו צריך לקרות, הוא יקרה - בזמן הנכון, עם האדם הנכון ומהסיבה הטובה ביותר. התאהבו כשאתם מוכנים, לא כשאתם בודדים.
 

14. הפסיקו למנוע מעצמכם מערכות יחסים חדשות

עליכם להבין שלכל אדם שאתם פוגשים בחייכם יש מטרה. חלק יבדקו אתכם, אחרים ינצלו אתכם וחלק ילמדו אתכם. אבל הכי חשוב זה שחלק מהם יעשו את הטוב ביותר עבורכם.
 

15. הפסיקו להתחרות באחרים

אל תדאגו לגבי דברים שאחרים עושים טוב יותר מכם. התרכזו בשבירת השיאים האישיים שלכם. הצלחה היא קרב ביניכם לבין עצמכם בלבד.

דברים שאתם עושים לעצמכם

 

16. הפסיקו לקנא באחרים

אין בנמצא מגרעת הפוגעת בשמחתם של בני אדם כמו הקנאה. נסו למצוא דברים שיש לכם ולאחרים אין. וכמו שכבר אמר החכם באדם: "איזהו עשיר, השמח בחלקו".
 

17. הפסיקו להתלונן ולרחם על עצמכם

החיים זורקים עליכם דברים בלתי צפויים בגלל סיבה אחת: להזיז אתכם מהנתיב שלכם לכיוון שנועד עבורכם. אתם לא תראו ותבינו את זה באותו הרגע, אבל אם תביטו לאחור, על כל הדברים הבלתי צפויים שקרו לכם בעבר, אתם תשימו לב שרובם הובילו אתכם למקום טוב יותר. כולם יודעים שאתם הרבה יותר חזקים היום ממה שהייתם אתמול. ואתם תמשיכו להתחזק.
 

18. הפסיקו לבזבז זמן בלהסביר את עצמכם לאחרים

החברים האמיתיים שלכם לא צריכים את זה, והאויבים שלכם ממילא לא יאמינו. פשוט תעשו את מה שאתם מחשיבים בליבכם כדבר הנכון.
 

19. הפסיקו לתת לאנשים אחרים להוריד אתכם לרמה שלהם

סרבו להוריד את הסטנדרטים שלכם כדי להתאים את עצמכם לאלה שלא מוכנים להעלות את שלהם.
 

20. הפסיקו לנטור טינה

אל תחיו את חייכם עם שנאה בלב. זה פוגע בכם יותר ממה שפוגעים בכם האנשים שאתם כל כך שונאים. המחילה אינה אומרת, "מה שעשית לי זה בסדר" היא אומרת, "אני לא מתכוון לתת לדבר שאותו עשית לי להרוס לי את האושר לנצח". המחילה היא התשובה. להרפות, למצוא שלווה, לשחרר את עצמכם. זכרו, הסליחה היא לא עבור אנשים אחרים - היא עבורכם. אם אתם חייבים, מחלו לעצמכם, המשיכו הלאה ונסו להיות טובים יותר בפעם הבאה.

דברים שאתם עושים לעצמכם

 

21. הפסיקו לעשות את אותם הדברים שוב ושוב ללא הפסקה

הזמן הנכון ביותר לקחת נשימה עמוקה הוא כשאין זמן לעשות זאת. אם תמשיכו לעשות את מה שאתם עושים, אתם תמשיכו לקבל את מה שאתם מקבלים. לפעמים תצטרכו להרחיק את עצמכם על מנת שתוכלו לראות את הדברים בצורה טובה יותר.
 

22. הפסיקו להעלים עין מיופיים של הדברים הקטנים

תהנו מהדברים הקטנים שבחיים, כי ביום מין הימים אתם תביטו אחורה ותבינו שהם הדברים הגדולים של החיים. החלק הטוב ביותר שבחייכם יהיה אותו הרגע הקטן שבו ביליתם בחיק אהובכם.
 

23. הפסיקו לנסות לעשות הכל בצורה מושלמת

העולם האמיתי לא מתגמל לפי פרפקציוניזם, הוא מתגמל אנשים שיודעים לבצע דברים.
 

24. הפסיקו להתנהג כאילו שהכל בסדר אפילו שזה לא כך

זה בסדר להתפרק קצת. אתם לא צריכים תמיד להעמיד פני חזקים, ואין צורך להוכיח כל הזמן שהכל הולך לכם כשורה. אל תדאגו ממה שאנשים אחרים חושבים - בכו אם אתם צריכים - זה בריא. ככל שתקדימו לעשות זאת, כך תוכלו לחזור ולחייך מוקדם יותר.
 

25. הפסיקו לבחור בדרך הקלה

החיים לא קלים, במיוחד כשמנסים להשיג דברים בעלי ערך וחשיבות. אל תקחו את הדרך הקלה. עשו משהו יוצא דופן.

דברים שאתם עושים לעצמכם

James Wheeler

26. הפסיקו להאשים אנשים אחרים בבעיות שלכם

המידה שבה אתם יכולים להגשים את החלומות שלכם, תלויה במידת האחריות שאתם לוקחים על חייכם. כשאתם מאשימים אנשים אחרים בבעיות שלכם, אתם מתכחשים לאחריות - אתם נותנים לאחרים את הכוח על החלק הזה של חייכם.
 

27. הפסיקו לנסות להיות 'הכל' לכולם

זה בלתי אפשרי, והניסיון רק יהרוס אתכם. לגרום למישהו אחר לחייך, יכול לעשות לכם ולו את היום. זה מספיק. צמצמו את המיקוד שלכם לדברים ריאליים.
 

28. הפסיקו לדאוג כל כך

הדאגה לא תוריד לכם מהנטל של מחר, היא תוריד לכם את החיוך של היום.
 

29. הפסיקו להתמקד בדברים שאתם לא רוצים שיקרו

התמקדו בדברים שאתם רוצים שיקרו. חשיבה חיובית היא חוד החנית של ההצלחה הגדולה. אם תתעוררו כל בוקר עם המחשבה שמשהו נפלא יקרה לכם היום, עם הזמן, תשימו לב שאתם צודקים.
 

30. הפסיקו להיות כפויי טובה

לא משנה כמה טוב או רע לכם, התעוררו כל בוקר אסירי תודה על החיים שהוענקו לכם. במקום אחד בעולם מישהו נאבק כעת על חייו. במקום לחשוב על מה שאין לכם, חשבו על מה שיש לכם ולכולם אין.

מקור

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.