print header

5 דברים שחשוב לדעת על קולגן

 הקולגן הוא חלבון החיוני לגופנו באינספור מובנים – הוא מהווה כ-70% מעורנו, כ-53% מהסחוסים של גופנו ונוכח בכלל השרירים, השיער, העצמות, רקמות החיבור והציפורניים שלנו. הוא מהווה כ-6% מכלל המסה של גופנו, ולכן הוא החלבון המצוי ביותר בגופנו. מטרתו של הקולגן, היא לספק לגופנו את איכויות הגמישות והמתיחות שלו ולשמר אותן לאורך השנים. ככל שהרקמות והעור שלנו יישארו מתוחים יותר, כך נשמור על גוף צעיר, חסין ועור בוהק יותר. קיימים סוגים שונים של קולגן בגופנו, אשר הולכים ומתמעטים לאורך השנים ככל שאנו מתבגרים. לכן, כדאי לנו להעשיר את צריכת חלבון הקולגן, לפני שיא תהליך ההזדקנות.
 
מידע חשוב על קולגן: אישה עם קמטים

יש כמה סוגים של קולגן – חלקם מתאימים לשמירה על חיוניות העור

 
  • קולגן ממקור דגים – מכיל חומצות אמינו עוצמתיות שמטרתן לסייע לשמר את החיוניות של עורנו ולהאט את תהליך ההזדקנות שלנו באופן משמעותי – זהו סוג קולגן המשמש בעיקר בתחום הקוסמטיקה. בנוסף, קולגן מסוג זה מכיל כמויות יוצאות דופן של קולגן מסוג 1 – אשר משפר אלסטיות בכלל הגוף שלנו ובעור בפרט.
  • קולגן ממקור בשר – בשר הבקר מכיל חומצות אמינו, שמהן מייצרים קולגן ובעיקר קולגן מסוגים 1 ו- 3, כאשר 1 הוא הסוג הנפוץ ביותר, הנוכח בכלל הרקמות שלנו לרבות בעור, באיברים ובעצמות שלנו. סוג 3 הוא נדיר יותר ומסייע לשמר את בריאות המבנה של כלי הדם שלנו ושל רקמות הלב שלנו. הוא אף פועל יחד עם קולגן מסוג 1, במטרה להעניק לעורנו את המרקם הייחודי שלו. 
  • קולגן ממקור ביצה – קולגן ממקור זה הוא בעיקר קולגן מסוג 1, אך טומן בחובו מעט מסוגים 3, 5 ו- 6. בדומה לבשר, גם הביצים מכילות חומצות אמינו, החיוניות לייצור הקולגן בגופנו, מסייעות לשמור על הבריאות של הרקמות בגופנו ותורמות לתהליכי בניית מסת השריר.
  • קולגן ממקור עוף – מקור זה מכיל בעיקר קולגן מסוג 2, אשר במילים אחרות מעניק לגופנו איכויות המסייעות לבנות את הסחוסים בגופנו ביעילות. בנוסף, העוף מכיל חומצות אמינו שונות, המסייעות לתחזק את המפרקים שלנו, לשמור על בריאותם ולספק להם תמיכה במקרה הצורך.
ככל שאנו מזדקנים, כך תהליך ייצור הקולגן בגופנו הולך ופוחת, לכן עלינו להקפיד ולהעשיר את גופנו בקולגן עד גיל 40 ולאחר מכן, להמשיך ולתחזק את גופנו באמצעות חומצות אמינו מגוונות, לצד מקורות עשירים בקולגן. כולנו רוצים לשמור על מראה צעיר ומטופח לאורך זמן, לכן מומלץ מאוד להעשיר את גופנו בקולגן ממקור דגים על בסיס יומי. כדי שעורנו ייהנה מלחות, גמישות, מגע רך וברק, אנו זקוקים בעיקר לקולגן מסוג 1. משום שקולגן ממקור של דג מתמקד בעיקר בסוג זה, ככל שנזין את גופנו בדגים – כך בהתאם נעשיר את עורנו.

קולגן באבקה – הדרך הנוחה לצרוך קולגן

עם השנים, אנו הולכים ומאבדים מכמות הקולגן שלנו וכתוצאה מכך, נכנעים להופעה של קמטים ולהיחלשות המפרקים. ישנם גורמים רבים שעלולים להקדים את ירידת הקולגן בגופנו כגון תזונה לא נכונה, מחסור בפעילות גופנית או בשינה.
 
כיום רבים מאיתנו אינם נהנים מבשר ועוף כמו בעבר, כתוצאה מהמזון שאוכלים והסביבה שבה מתגוררים – שמשחיתה את איכות הבשר באופן משמעותי. כאשר אנו חשים כי גופנו מאבד מערכי הקולגן התקינים שלו, מומלץ לשקול לשלב אבקת קולגן בתזונה שלנו, אשר תסייע לנו להמשיך ולתחזק את גופנו באמצעות קולגן, כך שלא נחווה את השלכות האובדן עם הגיל.
 
מידע חשוב על קולגן: אבקה לבנה
אבקת הקולגן תורמת להאטת תהליך ההזדקנות של גופנו, בזכות האצת תהליך החידוש התאי. יש לציין, כי קולגן תורם לבריאות השיער שלנו, מסייע לחזק אותו ולשמר את הברק שלו. כתוצאה מכך, האבקה מסייעת לשמר את הגמישות, היופי והרוך של עורנו ושיערנו עם השנים. 

משקל קופסה כולל

כיום אנו יכולים לצרוך קולגן באמצעות מגוון של אבקות, המשווקות על ידי חברות שונות. כאשר אנו שוקלים לרכוש אבקת קולגן, מומלץ כי נוודא שמדובר בחברה איכותית, בעלת אישורים ותקנים חוקיים, הדוגלת ברכיבים טבעיים ואיכותיים. אנו יכולים לבחור ולרכוש אבקת קולגן בכמות גדולה שתספק אותנו לאורך זמן, או בתצורה של מנות אישיות שהן נוחות יותר אך יקרות בהרבה. 

הידרוליזה – התהליך החשוב ביותר בקולגן

קריטריון חיוני נוסף לבחירת האבקה האופטימלית ביותר, הוא השאלה אם האבקה הזו עברה את תהליך ההידרוליזה – תהליך הפירוק של חלבון הקולגן לחלקיקי חלבון קטנים יותר, אשר מתאימים יותר למבנה של התאים שלנו ולכן מייעלים את תהליך הספיגה של הקולגן בגופנו באופן משמעותי. כאשר אנו צורכים אבקת קולגן שלא עברה הידרוליזה, אנו סופגים לגופנו חלקיקים גדולים של קולגן, שיספגו בגופנו רק בכמות מועטה (הכמות שגופנו יצליח לפרק מהאבקה, לפני שתועבר למעיים ומחוץ לגופנו). לכן, כדאי לוודא כי האבקה שאנו צורכים אכן עברה את התהליך באופן מיטבי.
 
 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.