print header

7 טיפים שיעזרו לכם להיות בני מזל בחיים

  "איך כל דבר מצליח לו??? יש לו כזה מזל!!!" - כולנו מכירים לפחות אדם אחד שנראה כאילו יש לו כמויות בלתי נדלות של מזל שעוזרות לו לצלוח כל דבר בחיים בקלות, בעוד שאחרים נאבקים באותם מצבים. למרות שמרביתנו מודעים לכך שאנו אדונים לגורלנו, מלבד מצבים חריגים שאין לנו שליטה עליהם, אנו נוטים לחוש לעתים חסרי מזל כשאחרים קיבלו את כולו. אם אתם מרגישים כך, מומלץ שתכירו את 7 התכונות הנחבאות והגלויות שיעזרו לכם לפצח את סוד הקסם של אנשים "בני מזל" ולהבין שגם אתם יכולים לבנות את המזל שלכם ולהצליח בחייכם יותר ממה שאתם חושבים.
 
איך להיות ברי מזל בחיים: תלתן עם ארבע עלים
 

1. הם מגנטים של אנשים

בחיים דברים רבים יכולים להצטמצם למתמטיקה וסטטיסטיקה, כשמזל הוא אחד מהם. לאלו שהם "בני מזל" לרוב יש רשת רחבה של חברים -מה שמגדיל את הסיכויים שלהם להיות עם אנשים שיש להם דברים שהם צריכים לעתים. לכן, ככל שמכירים יותר אנשים וצוברים יותר חברים, ניתן להעשיר את החיים ולהיות בני מזל בתחומים רבים רק בזכות ההיכרות עם מגוון גדול של חברים עם אופי שונה, תחומי עניין מגוונים, מכרים מכל הסוגים ועוד. במקרה הזה שמירה על קשר עם אנשים שפוגשים מגדילה את הסיכויים להיות בני מזל, כך שלתחזוקת קשרים יש חלק ניכר בהצלחות כביכול אקראיות ובצירופי מקרים משמחים.

2. הם מסתמכים על תחושת הבטן שלהם

במאמר שפורסם במגזין למדע הפסיכולוגיה, נסקר מחקר בריטי שבו נמצא שתחושות בטן הן מהימנות לרוב וניתן לסמוך עליהן. התחושות הללו, שאנשים רבים מייחסים למעין יכולת נבואית, מתרחשות כתגובה פנימית למשהו חיצוני שמתרחש סביבנו או לנו. כאשר אנו עומדים בפניי מצב מסוים ומתלבטים מה לעשות לגביו, גופנו מגיב בצורה פיזית על ידי הגברת קצב הלב, הזעה, נשימה מאומצת ועוד – מה שגורם לנו להבין אם עלינו להתרחק מכל מיני דברים. במחקר שנערך בנושא, נחקרים שיחקו במשחק קלפים שהם לא שיחקו בו מעולם כשתוך כדי כך פעילות הלב שלהם נבדקה. שינויים בקצב הלב העידו על קצב הלמידה שלהם ועד כמה מהר הם למדו את האסטרטגיה של המשחק וכפועל יוצא – שיפרו את מידת ההצלחה שלהם. הניסוי הוכיח עד כמה ניתן להיות בני מזל אם רק לומדים להסתמך על תחושות הבטן ומתי לבצע או לא לבצע פעולות שאנו שוקלים.
איך להיות ברי מזל בחיים: צללית של איש שכורע ליד שקיעה
 

3. הם לא דוחקים במזל שלהם

אם תטילו מטבע 1,024 פעמים, יש סבירות גבוהה שהצד של ה"פלי" יצא 9 פעמים ברציפות. לעומת זאת, אם תטילו את אותו מטבע 32 פעמים, יש סיכוי גבוה שהפלי יצא 4 פעמים ברצף. איזו בחירה אתם מעדיפים? אלו שבוחרים בראשונה אולי נראים כיותר בני מזל, אך הם היו צריכים לעבוד הרבה יותר בשביל סיכוי קטן לתוצאה רצויה. לעומת זאת, אלו שהטילו את המטבע פחות פעמים אולי קיצרו את רצף ההצלחה, אך לא הפסידו. השיקול הזה של רווח-סיכון קיים בצורה מובהקת אצל אנשים בני מזל מפני שהם עושים החלטות הגיוניות שמתבססות על רמת ההשקעה שהם מעוניינים להעניק לכל תחום ותחום, ובכך מגדילים את הסיכויים שלהם להצלחה ונמנעים מכישלונות חוזרים ונשנים תמורת תוצאה לא ידועה בטווח הארוך שעלולה להיות כישלון.

4. הם שוברים שגרה ומקבלים בברכה את הלא נודע

עשיתם תכניות לערב, התקלחתם, התלבשתם יפה ודקות ספורות לפני שיצאתם, התקשרו להודיע לכם שהתכניות השתנו או התבטלו. אנשים רבים במצב הזה ירגישו שאין להם מזל וששום דבר שהם מתכננים לא מתבצע כמו שהם רוצים, מה שבהחלט יכול להיות מוגדר כהגזמה. אנשים שנתפסים כבני מזל לא נותנים לאירועים כאלו לערער אותם, אלא הולכים עם הזרם ולא מתרגשים אם דברים לא מתרחשים באופן שהם רצו. אז אם גם אתם רוצים להיות חלק מהם, אל תקבלו כל דבר לא מתוכנן כגזירה משמיים, אלא כהזדמנות לעשות משהו אחר, גם אם זה כרוך בשבירת השגרה שלכם.
איך להיות ברי מזל בחיים: צלליות של גברים ונשים אחת מעל השנייה

5. הם מסתכלים על הצד החיובי

ישנה תפיסה פסיכולוגית שנקראת "חשיבה נגד העובדות", שלפיה נוצרות מחשבות על מצבים אפשריים ששונים ממצב קיים ממש כאילו הם אמיתיים. כך למשל אם שואלים אנשים בני מזל מה היה עובר בראשם אם שודד בנק היה יורה להם בכתף הם יענו שהמצב היה יכול להיות גרוע יותר, והוא עלול היה לירות להם בראש. לעומתם, אנשים שהם כביכול חסרי מזל היו מבכים על מר גורלם ולא חושבים על כך שהם נמנעו מגורל חמור יותר. לכן חשיבה חיובית, גם אם היא נגד העובדות הקיימות בשטח, מובילה לתחושת מזל ומעודדת אנשים להצליח יותר פשוט על ידי דימוי של תוצאה חיובית שיכולה להתרחש במקום השתקעות במצב שלילי קיים.

6. הם אומרים לאנשים מה הם רוצים

אנשים רבים מפרשים מזל כהזדמנויות אקראיות שנופלות לחיקם ותשורות שהם מקבלים מהיקום בלי מאמץ, אך זה לא נכון. יש לנו יותר כוח ממה שאנו חושבים, ואנו אחראים במידה גדולה למה שיקרה לנו ולמה שאנו נגרום לו. אחת הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת, שמיושמת על ידי אותם מזליסטים, היא לבטא את הרצונות והתחושות שלכם כדי להשיג תוצאות רצויות. כך למשל אם תייחלו למצוא דירה מושלמת להשכרה בלי לבטא את הרצון הזה, כנראה שתיאלצו לחכות זמן רב. לעומת זאת, אם תספרו על כך לחברים, בני משפחה, עמיתים לעבודה ועוד, הם יכולים להיתקל במודעה רלוונטית, להכיר מישהו שמשכיר דירה ולעזור לכם בחיפוש, ובכך תגדילו את הסיכויים שלכם למצוא את הבית שחיפשתם ובהחלט תרגישו בני מזל.
איך להיות ברי מזל בחיים: גבר מדבר עם שתי נשים בפאב

7. הם לא מתביישים לפרסם את שמם

אם אתם נוטים להיחבא אל הכלים ולא מדברים מחשש שיחשבו שאתם יהירים או פשוט כי לא נעים לכם, כנראה שאתם גם מרגישים חסרי מזל לעתים. כמו בשאר הדברים שצוינו מעלה, שום דבר לא יעבוד עד שאתם לא תעבדו, ואתם לא תהיו בקבוצה של ברי המזל אם תמשיכו במדיניות השתיקה הזו. אנשים עם מזל בחייהם יודעים לדבר על עצמם כשצריך, לא בהתרברבות, אלא כדי להראות את נוכחותם ואת מה שיש להם להציע. אם תעשו זאת, אתם תהיו עם סיכוי גדול יותר להשיג את הרצונות שלכם, כפי שעושים אלו שיש להם גורל טוב יותר כביכול, כך שההתגברות הזו על הביישנות רק תעזור לכם בחייכם ותאפשר לכם להצליח ולהשיג יותר דברים שאתם רוצים, שזוהי ההגדרה של מזל.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו