print header

חוק 5 השעות שיוביל אתכם להצלחה

  חתירה להצלחה היא מאפיין שאנשים רבים חולקים, אך לא תמיד יודעים כיצד לממש את המטרה החמקמקה הזו. זה גורם לכך שאנשים רבים עושים ככל יכולתם על מנת להצליח, אך מוצאים שהם מדשדשים במקום לעומת אחרים, שיצאו מאותה נקודה התחלתית כמוהם והתקדמו בצורה משמעותית יותר. אם גם אתם מרגישים תקועים במקומכם, "חוק 5 שעות" יכול לעזור לכם לצאת מהמצב, ומפורסמים רבים דוגמת מייסד חברת "מיקרוסופט" ביל גייטס והאדם שהביא לנו את הפייסבוק, מארק צוקרברג, משתמשים בו על מנת להצליח בחיים ולהתמיד עם ההצלחה.
 
שעון יד על גבר
 

מהו חוק 5 השעות?

כפי שהשם מרמז, חוק 5 השעות מדבר על הקדשה של 5 שעות בשבוע, או שעה אחת בכל יום עבודה, ללמידה מכוונת ושיפור עצמי. זה אומר שכדי להצליח, עליכם לפנות לעצמכם 5 שעות מדי שבוע ולהקדיש את תשומת לבכם ללמידה בלבד, בלי הסחות דעת ובלי תירוצים. הדרך ללמוד אינה אחידה אצל כולם, אך ישנן כמה שיטות לעשות זאת על מנת להפיק תוצאות מיטביות מהתהליך עבור כל אדם ולהבין מה עליכם לשנות על מנת להצליח יותר:

1. קריאה

תחביב הקריאה משותף למצליחנים רבים, וביל גייטס שקורא כ-50 ספרים בשנה, מייחס לכך את הלמידה הבלתי נגמרת שלו. כדי שתוכלו לקרוא ולהתפתח, שמרו ספר בתיק שאתם נושאים אתכם ממקום למקום, קבעו לעצמכם יעדי קריאה כמו מספר שעות או מספר עמודים ליום, ועשו ככל יכולתכם כדי לעמוד בהם. כיום ניתן לקרוא ספרים גם בטלפונים הניידים, מה שבהחלט יקל עליכם וימנע את הצורך לשאת ספר ממקום למקום.

2. הפנמה

הפנמת הדברים שקראתם המידע שאתם אוספים היא תנאי מפתח להצלחה וללמידה. כאשר אתם מבלים זמן בקריאה על מנת ללמוד ולשפר את עצמכם, חשוב גם שתקדישו זמן כדי להבין את מה שקראתם על מנת שלא תרגישו מוצפים ועייפים. זה מהותי שתקדישו זמן להשקפה הפנימית הזו על ידי ניתוק מגורמים מסיחים, כשדרך טובה לעשות זאת היא לנהל יומן שיעזור לכם לעבד את התחושות והמחשבות שלכם ולתת להן לקדם אתכם. היומן גם יעזור לכם לעבד את הדברים שלמדתם וליישם אותם בעבודה או בכל תחום אחר בו אתם מעוניינים לזכות בהצלחה.
אישה יושבת וחושבת

3. התנסות

לאחר שתתחילו ללמוד ולהבין מה עליכם לעשות על מנת להתקדם ולהצליח, תוכלו להתחיל בשלב המעשי; פנו לעצמכם זמן בכל שבוע או יום כדי לנסות תיאוריות או רעיונות שיש לכם. זה יכול להיות פרויקט בעבודה שנאבקתם עמו ומצאתם דרך מעניינת לעשות אותו, או כל דבר אחר בו אתם רוצים להצליח. בכל הנוגע להתנסות מעשית אין רעיונות גרועים, וניסוי של דברים שונים, "משוגעים" ככל שיהיו, תאפשר לכם לבחון מה מצליח ומה לא. כך לא תסתכנו בכישלון בשטח, אלא פשוט תערכו ניסויים משל עצמכם בלי מעורבות של אנשים אחרים בכישלון או בהצלחה שלכם. כאשר תמצאו משהו אחד שמצליח, תוכלו ליישם אותו גם ב"עולם האמיתי", כלומר בעבודה או מקומות אחרים בהם נאבקתם בדרך להצלחה. 

4. אל תבלבלו בין עבודה ללמידה

קל מאוד לבלבל בין עבודה ללמידה, וכאשר זה קורה, אנשים מתחילים להרגיש שהם עומדים במקומם. חשוב שתבינו שהשקעה של שעות רבות בעבודה זה לא מה שיבטיח לכם הצלחה בהמשך הדרך. כאשר תתחילו להקדיש זמן ללמידה ולא רק לעבודה, תוכלו להתפתח בצורה משמעותית. באופן הזה תתמקדו לא רק בבעיות היומיומיות שלכם, אלא גם בעתיד ובדרך שבה תוכלו לחתור אליו ולמטרות שלכם בצורה מוצלחת. קבעו לעצמכם שעות וזמנים ללמידה מכוונת על מנת שלא תשקעו בעבודה בלבד, אלא בדברים חשובים אחרים שיוכלו לקדם אתכם.
חוק 5 השעות

5. התמקדו בשיפור עצמי ולא רק ביצרנות

אנשים רבים טועים לחשוב שאם יש תוצר גולמי למעשים שלהם, זה מספיק כדי להגדירם כהצלחה, אך זה לא נכון. הצלחה בחיים לא נמדדת בהישגים חומריים בלבד שיכולים להיעלם כהרף עין, אלא בשיפור מתמיד. הישגים הם אמנם חשובים, אך השתדלו לא להתמקד רק בהם ובמה שיש לכם ברגע נתון, אלא גם במה שתזכו בו בטווח הארוך. האתגר הגדול ביותר בחוק 5 השעות הוא ההתמדה, שכן אנשים מחכים לתגמול ותוצאה מידיים, אך כאשר זה לא קורה, הם עלולים לוותר ולעשות טעויות שרק יסיתו אותם ממטרתם. על מנת שזה לא יקרה לכם, השתדלו להתמקד בלמידה ושיפור עצמיים ולא רק במספר שרשום על תלוש המשכורת למשל. כאשר תלמדו שאתם יכולים לעשות דברים מורכבים הרבה יותר ממה שחשבתם, ההצלחה תבוא בדרך שלא דמיינתם ואתם תוכלו ליהנות מפירותיה המתוקים.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו