print header

10 טיפים מקואצ'רים לחיים שצריך לקחת בערבון מוגבל

  אנשים רבים הבינו שכמו שצריך לפעמים מאמן צמוד ואישי כדי לרדת במשקל או לפתח שרירים, נחוץ לעיתים גם מאמן אישי לפיתוח הנפש כדי לזכות בהצלחה. עם זאת, מחקרים רבים מראים שהעזרה ש"קאוצ'רים" יכולים לספק לנו מוצגת לעיתים בצורה מוגזמת על ידיהם, ולמעשה חלקם אף עלולים לפגום בהתפתחות של הלקוחות שלהם. כדי שאתם תוכלו להימנע מנזק שכזה בדרככם להצלחה, ראשית מומלץ שתיעזרו בטיפים ועזרה של אנשים מומחים ומוסמכים בתחום הפסיכולוגיה. שנית, שתכירו את 10 הטיפים שאמנם רבים משתמשים בהם, אך עדיין כדאי לקחת אותם בערבון מוגבל – זה לאו דווקא אומר שהם לא טובים עבור חלק מהאנשים, רק שאסור להסתמך רק עליהם כדי להגיע להצלחה המיוחלת.
 
עצות להצלחה שצריך לקחת בערבון מוגבל: איור של שני אנשים בחליפה, כשבמקום ראש יש להם משפך וצמח, והאחד משקה את השני
 

1. "צרו תמונה ברורה של החלום שלכם בראשכם"

אחת העצות האהובות ביותר על מאמנים אישיים לחיים היא "דמיינו שכבר יש לכם את כל מה שאתם שואפים להשיג". כביכול העצה הזו אמורה להעלות את המוטיבציה שלכם להשיג את אותן מטרות, על ידי כך שתמיד תחשבו עליהן ותדמיינו את נקודת הסיום ללא הרף. הגישה הזו הופכת חלומות מוגזמים לאובססיות שקשה מאוד לעדן, ובמקום לחיות בהווה, אלו שהולכים איתה נוטשים את המציאות שבה הם חיים לטובת עתיד מדומיין.
 
השאירו את הפנטזיות מאחור ונסו לחשוב על אילו חלומות ביכולתכם להגשים כבר עכשיו או בעתיד הקרוב. כל פעולה קטנה שתבצעו תעזור לקדם אתכם אל אותם חלומות הרבה יותר מהר מאשר כוח האמונה שלכם בעתיד. יחד עם זאת, אל תאבדו את תחושת האושר שלכם מהדברים שמתרחשים כעת בחייכם – הבחינו בכל דבר טוב שקורה לכם, ותנו לנו להיות חלק מהמוטיבציה שלכם להצליח.

2. "עליכם להיות מאושרים בכל רגע"

מאמנים להתפתחות אישית הם לרוב אנשים מוצלחים עם ביטחון עצמי רב, ודבר נוסף שרבים מבחינים בקשר אליהם זה שהם תמיד מחייכים ונראים מאושרים. הסיבה לכך היא לא שהם באמת מאושרים בכל רגע בחייהם, אלא שזוהי האווירה שהם רוצים להשרות על הלקוחות שלהם בזמן המפגשים, בעוד שהמשתתפים מנסים לשמר את הגישה הזו במהלך כל יום בחייהם, וזה פשוט בלתי אפשרי.
 
אושר לא יכול, וגם לא צריך, להימשך לנצח. תנו לעצמכם לחוש רגשות שונים ואל תנסו להדחיק תחושות שליליות. במקום, נסו לקבל אותן ולחיות יחד איתן ועם תחושות חיוביות שיגיעו לצדן. זכרו שמטבענו כבני אדם, ביכולתנו להתרגל לכל דבר ועקב כך לקחת אותו כמובן מאליו – אפילו אם מדובר בדבר שחלמתם עליו עד לא מזמן, ועל כן ניתן להתרגל גם לאושר ולשכוח מהימצאותו בחיינו לאחר זמן מה.
עצות להצלחה שצריך לקחת בערבון מוגבל: אישה מחייכת בצורה מוגזמת
 

3. "הציבו לעצמכם מטרות גדולות"

הרבה "קאוצ'רים" ממליצים לנו להציב לעצמנו מטרות גדולות, אך איפה נמצא הגבול? אם למשל אתם רוצים לפתח שרירי בטן, קאוצ'ר יאתגר אתכם להשיג שרירים כמו של שחיין אולימפי, אך האם זה באמת הגיוני ואפשרי עבורכם? ככל הנראה שכן, אם הייתם מתאמנים בשחייה כל יום בצורה מקצועית למחייתכם, אך זה כנראה לא המצב.
 
כשאתם מציבים לעצמכם מטרות, שאלו את עצמכם "האם אני באמת צריך את זה?" – האם אתם באמת צריכים שרירי בטן של שחיין אולימפי או שפשוט אתם רוצים להיראות טוב? בסופו של דבר, אם תציבו לעצמכם מטרות גדולות מדי ולא מגובשות, אתם רק תתאכזבו ולא תצליחו לראות את התוצאות החיוביות שאכן הגעתם אליהן.

4. "עליכם להתגבר על מכשולים בעזרת כוח רצון בלבד"

האויב הגדול ביותר של כוח הרצון שלנו הם המכשולים, ועל כן מאמנים לחיים ממליצים להשיב להם מלחמה עם אותו כוח רצון. הבעיה היא שישנם מכשולים שדורשים הרבה יותר מאמץ מאשר רצון ותו לא, ובנוסף אנשים שמקשיבים לטיפ הזה לרוב מנסים להתגבר על מכשולים בעיקר כדי להוכיח לעצמם שאינם מפסידנים, ושוכחים את המטרה האמיתית שלהם.
 
אכן יש מקום לכוח רצון במאבק מול מכשולים, אך ישנם מכשולים שדווקא מצריכים מאיתנו לקבל אותם ואת המצבים שהם מביאים איתם, ופשוט ללמוד מהם להבא במקום להימנע מהם כליל. כפי שאומרת האמרה החכמה: "לפעמים עדיף ללכת מסביב מאשר ליפול לבור".
עצות להצלחה שצריך לקחת בערבון מוגבל: צללית של איש שסוחב כדור אבן ענקי בעלייה

5. "הקיפו את עצמכם אך ורק באנשים מוצלחים"

כדי להפוך לאדם מוצלח חשוב לתקשר עם אנשים מוצלחים ולשאוב מהם השראה – זה מה שקואצ'רים ממליצים, ובכך הם יוצרים תרבות צריכה שמבוססת על אינטראקציה אנושית, דבר שמגביל את היחסים שלכם עם אנשים שבאמת אוהבים אתכם ותומכים בכם.
 
יחסים בין אנשים נבנים על אינטרסים משותפים, אך גם על הבנה וקבלה הדדית. אם תבחרו להעביר את זמנכם אך ורק עם אנשים מוצלחים משום שהם כאלה, לרוב תחיו בתוך אשליה שאתם מצליחים ליצור קשרים חיוניים לחייכם. עם זאת, מבין האנשים שאוהבים אתכם ומכירים אתכם היטב ישנם ככל הנראה אנשים פחות מוצלחים, אך האהבה וההבנה שהם יכולים לספק לכם לא תשתווה לעולם לזו שתקבלו מאנשים שאיתם פיתחתם יחסים שטחיים ואינטרסנטיים בלבד. אם אתם מחפשים מקור להשראה ומוטיבציה, מצאו אותו אצל האנשים שאוהבים אתכם ורוצים לראות אתכם מצליחים.

6. "זכרו שנולדתם כדי לכבוש את העולם!"

המטרה העיקרית של כל מאמן לחיים היא להראות לנו שאין גבול לרמת ההתפתחות האישית שביכולתנו להשיג ולאפשרויות שעומדות בפנינו בחיים. הם נותנים לנו השראה על ידי כך שהם אומרים שכל העולם מונח לפנינו, ומעודדים אותנו לכבוש אותו בעזרת דוגמאות של אנשים מוצלחים אחרים. כל אלו מאוד מרשימים ומציפים את המוח בחלומות ושאיפות, ואט אט אנחנו מרגישים שגם לנו מגיע להשיג את כל מה שיש לעולם להציע לנו.
 
עם זאת, אף אחד מאיתנו לא צריך להשתלט על העולם או לקחת ממנו את כל מה שיש לו, אלא עלינו לשפר אותו ולהפוך אותו למקום טוב יותר עבור כולנו. לשם כך אתם צריכים להתחיל את השינוי בתוך עצמכם ובסביבה הקרובה אליכם. מניסיונם של אחרים זה ברור שאלו שמרגישים הכי מסופקים מחייהם הם לא האנשים שהשיגו את כל מה שיש לעולם להציע, אלא דווקא אלו שהצליחו לשנות את העולם בדרך חיובית, והם תמיד התחילו במשהו קטן שהתפתח לאט לאט והפך לגדול.
עצות להצלחה שצריך לקחת בערבון מוגבל: צללית של יד שמחזיקה את העולם

7. "צאו מאזור הנוחות שלכם"

כיום אנחנו שומעים את המשפט הזה יותר ויותר, ולא רק ממאמנים לחיים. זאת משום שנהוג לחשוב שכדי להשיג הצלחה יש צורך לצאת מהמקום שהתרגלנו אליו. במילים אחרות – הדרך להצלחה היא תהליך מלא בלחצים וחוויות חדשות, ואכן לפעמים זה נכון, אך המוטיבציה הזו היא לא בהכרח בריאה לנפש.
 
אזור הנוחות שלכם הוא המקום האישי שיצרתם לעצמכם, מקום בו אתם מרגישים בטוחים. אין בעיה לצאת ממנו וזה גם רצוי במידה מסוימת, אך אל תכריחו את עצמכם לשכוח ממנו לחלוטין. תוכלו לחזור אליו ולצאת ממנו מתי שתרצו, במיוחד אם אתם חווים לחץ אדיר בדרככם להצלחה – אתם כבר יודעים איך להרגיע את הנפש שלכם, אז תנו לה לנוח כמו שהיא רגילה וצריכה.
 

8. "החיים צריכים להיות תמיד במגמת עלייה"

אנשים רבים מדמיינים את חייהם כקו אחד שעולה בשיפוע אל עבר המטרות שלהם, איפשהו בהמשך. מצד אחד זה נותן להם מוטיבציה להתפתח ולא לוותר, אך מצד שני זה יוצר בראשם תמונה לא מציאותית של מהלך החיים.
 
אם אתה אדם מוצלח היום, זה לא אומר שהמצב הזה יישאר כך למשך כל חייך, ולהיפך. החיים הם בלתי צפויים והמסלול של כל אחד מאיתנו בהם הוא ייחודי. יתרה מזאת, כל נפילה שלכם גורמת לכם להיות חכמים וחזקים יותר, וכל כישלון הוא שיעור חשוב לחיים, על אחת כמה וכמה כשהוא מגיע לאחר הצלחה.
עצות להצלחה שצריך לקחת בערבון מוגבל: איור דיגיטלי של איש עולה במדרגות ואיש אחר מציב אותן עבורו

9. "עליכם לחשוב כמו מיליונרים"

כדי להפוך לאנשים מוצלחים, קואצ'רים לחיים ממליצים לנו ללמוד כיצד לחשוב כמו מיליונרים. עם זאת, אותם קואצ'רים יוצאים מנקודת הנחה שכל מיליונר חושב אותו דבר, ולמעשה מה שהם ממליצים לכם זה לחקות חיים של אדם אחר שהוא לא אתם.
 
עליכם פשוט לחשוב כמו שאתם חושבים. לכל מיליונר יש מוח ונפש משלו ולכל אחד מהם יש את הסוד שלו להצלחה, שהוא שונה מהסוד של אנשים אחרים להצלחה. מצאו את הסוד שלכם, צרו אותו ותנו לעצמם להיות מי שאתם – זה מה שעשו אותם מיליונרים וזה מה שהוביל אותם למקום שבו הם נמצאים. 
 

10. "אתם הסופרים של סיפור חייכם"

"קואצ'רים" רבים יוצאים מנקודת הנחה שכל מה שקורה בחייו של אדם תלוי אך ורק בו, כולל הפעולות והמחשבות שלו, לרבות הנסיבות של חייו. עבורם לקיחת אחריות זה מה שעושים אנשים חזקים ומוצלחים, והם מנסים לשלול כל נקודת מבט אחרת על המצב שבו נמצא האדם שמתייעץ איתם.
 
לקיחת אחריות היא אכן דבר נכון שכל אדם בוגר צריך ללמוד כיצד לעשות, אך בגבול הטעם הטוב. לפעמים נסיבות החיים שלנו מובילות אותנו להצלחה, ולפעמים הן פועלות נגדנו, ושום דבר מזה לא בזכותנו או באשמתנו. חשוב שתזכרו שבכוכב שלנו חיים עוד מיליארדי אנשים, וגם להם יש מטרות ושאיפות שעשויות להשפיע על חיינו ללא שליטתנו – לטובה או לרעה.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.