maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

הדרך הטובה ביותר לאחסון עלים ירוקים במקרר

תערובת של עלי בייבי או כמה עלי חסה הם תוספות נפלאות לסלט, אך בהחלט מעצבן לקנות חסה גדולה או שקית שלמה של עלי בייבי, ולמצוא אותם נבולים אחרי שניצלנו רק חצי מהכמות שהיינו יכולים להשתמש בה. ישנן דרכים רבות לאחסן עלים ירוקים במקרר, אך מהי הדרך הטובה ביותר? במגזין "המטבח" האמריקאי בדקו 3 שיטות מומלצות לאחסנת עלים ירוקים, ובדקו איזו מהן הכי יעילה בשמירה על איכות וטריות המוצרים במקרר לאורך זמן רב. לפניכם הבדיקה שעשו והתוצאות אליהן הגיעו.

עלים ירוקים
 

3 השיטות לאחסנת חסה ועלים ירוקים

במהלך המבדק אחסנו 3 תערובות חסה ב-3 דרכים שונות אשר אמורות לעזור לשמור על טריות העלים לאורך זמן. הם השתמשו בתערובת של כמה עלי חסה שונים משום שכך יש להם נטייה לנבול מהר יותר, וקל להבחין בשינויים שנוצרים לאורך זמן. חילקו את עלי החסה ל-3 ערימות לא שטופות, ואחסנו אותם בשיטות הבאות:

 

שיטה מספר 1: נייר סופג ושקית פלסטיק אטומה

עלים ירוקים

 

זוהי השיטה הנפוצה ביותר לשמירת חסה במקרר לאורך זמן. אחרי ששוטפים ומייבשים את העלים (ניתן גם לחתוך את העלים), מניחים אותם על נייר סופג, מגלגלים ומכניסים לשקית פלסטיק, מוציאים את כל האוויר מהשקית ומאחסנים את העלים בשקית אטומה. את השקית עצמה עדיף לאחסן במגירת הירקות שבמקרר.

הנייר הסופג אמור לספוג את הלחות שנותרת בעלים ובכך לשמור עליהם מלנבול. השקית האטומה עוזרת למנוע סירקולציה של אוויר ובכך מאטה את תהליך הנבילה גם היא.

 

שיטה מספר 2: נייר סופג וקופסה

עלים ירוקים

 

בשיטה הזו מרפדים קופסה אטומה בנייר סופג, שופכים את העלים לתוכה, מכסים עם שכבה נוספת של נייר סופג וסוגרים את הקופסה. בשיטה הזו עלי החסה לא נמעכים כמו בשקית, וניתן להשתמש בקופסה גדולה כדי לאחסן כמות גדולה יותר של עלים. גם בשיטה זו הנייר הסופג נועד כדי לספוג את הלחות הנותרת, והקופסה האטומה מונעת סירקולציה.

 

שיטה מספר 3: שקית פלסטיק ומעט אוויר

עלים ירוקים

 

בשיטה הזו מכניסים את העלים הירוקים לשקית פלסטיק רגילה, מנפחים אותה עם אוויר, מסובבים את הפתח וסוגרים עם גומייה. האוויר שאיתו ניפחנו את השקית אמור לספק לעלים מספיק פחמן דו-חמצני שישמור עליהם טריים לאורך זמן.

התוצאות

את התוצאות בדקו לאחר מספר ימים עד אשר נראה שינוי משמעותי.

5 ימים: אין שינוי

אחרי 5 ימים פתחו את השקיות והקופסה ופיזרו את קבוצות עלי החסה על ניירות אפייה. כשהעבירו הבודקים את ידם על העלים וחיפשו אחר נבולים או רקובים, להפתעתם גילו כי העלים נראו טוב בכל שיטות האחסנה. לאחר מכן הם ארזו מחדש את העלים בקופסה ובשקיות המתאימות ואחסנו את הכול שוב במקרר.

7 ימים: עדיין טרי

אחרי שבוע פתחו שוב את השקיות והקופסה ובדקו שוב את העלים. בעוד שהיו כמה עלים "חבולים" בכל אריזה, לא היה הבדל גדול בין איכותם. המסקנה היא שגם אחרי שבוע, שלושת השיטות עובדות באותה איכות. שוב החזירו את העלים לקופסה ולשקיות ואחסנו במקרר למספר ימים נוספים.

10 ימים: כעת רואים הבדל משמעותי

שבוע וחצי לאחר תחילת הניסוי, סוף סוף נראו תוצאות אמתיות:

נייר סופג ושקית פלסטיק אטומה

עלים ירוקים

 

הנייר הסופג היה לח, אך לא ספוג מים, ובתוך השקית לא הייתה הצטברות של לחות מעבר לזה. עם זאת, הייתה כמות גדולה יחסית של עלים רקובים, לחים ונבולים. למעשה, העלים האלה אפילו הכתימו את הנייר הסופג בצבע חום. בהחלט לא הייתם רוצים למצוא את העלים האלה בסלט שלכם.

נייר סופג וקופסה

עלים ירוקים

 

בעוד שהיו כמה עלים נבולים ולחים שצריך היה לזרוק, רוב העלים עדיין היו פריכים ואכילים. לא היה עודף רטיבות בתוך הקופסה, והנייר הסופג היה מעט לח, אך לא רטוב מדי.

שקית פלסטיק ומעט אוויר

עלים ירוקים

 

פנים השקית היה מלא בהצטברות של לחות, וכמה עלים רקובים ולחים נדבקו לשקית. שאר העלים היו פריכים למדי, אך ניתן לומר בוודאות שאיכותם ירדה. את העלים האלה כנראה שהייתם אוכלים אחרי שהייתם בוררים אותם אחד אחד ומוציאים את כל העלים שלא נראים טוב. 

השיטה המנצחת: נייר סופג וקופסה

אחסון עלי בייבי וחסה בקופסה מרופדת עם נייר סופג נמצאה כשיטה היעילה ביותר לשמירה על טריות ואיכות העלים. ניתן לאחסן בקופסה כמות גדולה יחסית של עלים מבלי לדחוס אותם, והם נשארים טריים עד ל-10 ימים במקרר. הקופסה הקשה עצמה מגנה על העלים מפני מוצרים אחרים במקרר שעלולים למעוך אותם, וכך היא גם מספקת הגנה פיזית לעלים שהשקיות אינן יכולות לספק להם.

למען הכנות, 2 השיטות האחרות עובדות גם הן עד לשבוע במקרר. לפעמים תרצו להשאיר לעצמכם את הקופסאות האטומות לאחסון מאכלים אחרים שלא תוכלו לאחסן בשקיות, או שאולי אתם לא קונים ניירות סופגים ומעדיפים להשתמש ברחבי הבית במטליות שאינן חד פעמיות. אם אתם יודעים שתסיימו את כל העלים תוך פחות משבוע, אין בעיה להשתמש גם בשיטות האחרות. בחרו את השיטה המועדפת עליכם על פי סגנון החיים שלכם. לחצו כאן כדי להכיר עוד דרכי אחסון חכמות שיאריכו את חיי המדף של המזון שלכם.

ספרו לנו בתגובות על השיטות שלכם לשמור על טריות הירקות במקרר

מקור: אבישי ב.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל: