print header

14 טעויות הניקיון הנפוצות ביותר

ניקיון הבית היא אחת המטלות המשותפות לכולנו, שכן בית נקי הוא חיוני לשמירה על בריאותם של בני המשפחה. למרות שניקיון הבית הוא מטלה בסיסית כל כך, רבים מאיתנו עדיין שוגים, ועושים כמה טעויות נפוצות למדי אשר מפחיתות את יעילות הנקיון. הכירו את 14 הטעויות הנפוצות ביותר בזמן ניקיון הבית.

 

1. אתם מקרצפים את הכתמים על השטיח

כאשר נשפך לנו משקה או רוטב על השטיח, הנטייה הראשונית שלנו היא לקרצף את הכתם בחוזקה, אך פעולה זו רק מחמירה את המצב, על ידי כך שהיא מחדירה את הכתם עמוק יותר אל סיבי השטיח. במקום לקרצף, נסו לשפוך מעט מי סודה על הכתם, להשאיר אותם למשך מספר דקות ולבסוף להספיג עם מטלית יבשה.

טעויות ניקיון

http://chiefscleaning.com

2. אתם מנגבים את חומרי הניקוי מהר מדי

כאשר אנו מנקים את המשטחים השונים בבית, אנו בדרך כלל משפריצים עליהם את חומר הניקוי, ומיד מנגבים אותו עם המטלית. חומרי הניקוי מתוכננים כך שהם יעבדו בצורה הטובה ביותר לאחר כמה דקות של מגע עם המשטח. השפריצו את חומר הניקוי על המשטח אותו אתם מנקים, והשאירו אותו למשך 2 דקות לפחות לפני שתנגבו אותו, כך תבטיחו נקיון מקסימאלי.

טעויות ניקיון

United Soybean Board

3. אתם שוכחים להסתכל למעלה

כוח המשיכה גורם לאבק לשקוע אט אט ולנוח מעל כל הרהיטים שלנו, ועם זאת, רבים מאיתנו לא טורחים לנקות את האבק שנמצא מעל לקו הראייה. מאווררי התקרה וחלקו העליון של המקרר שלנו מלאים בכמויות גדולות של אבק, שרק ממשיכות להתפזר בבית אחרי שניקינו אותו. הקפידו לנקות את האבק גם במקומות הגבוהים, ותמנעו הצטברות אבק.

טעויות ניקיון

elston

4. אתם משתמשים בחומרי הניקוי הלא נכונים

רבים מאיתנו בודקים את התוויות שעל חומרי הניקוי במטרה למצוא את חומר הניקוי שלא יגרום נזק לעור הידיים, אבל אנו שוכחים לבדוק אם החומר לא יפגום גם בבית שלנו. חומרים חומציים או בסיסיים מדי יגרמו נזק בלתי הפיך למשטחי שיש וגרניט, ויש לוודא כי החומר בו אנו משתמשים מתאים לניקוי משטחים אלה.

טעויות ניקיון

Les Stockton

5. אתם לא מנקים את הספוג

אנו משתמשים בספוג ובמטלית כדי לנקות את כל חלקי הבית, אבל אנו שוכחים לטפל בספוג ובמטלית בעצמם, וכך רק מפיצים עוד לכלוך וחיידקים בכל רחבי הבית. שפכו מעט אקונומיקה על הספוג או המטלית ושפשפו אותם בחוזקה כדי לחטא אותם ביעילות. במידה ומדובר בספוג שאינו מכיל חלק עם סקוץ', ניתן לחמם אותו במיקרוגל למשך דקה, כדי להרוג את כל החיידקים באופן מיידי.

טעויות ניקיון

 

6. אתם מנקים את החלונות ביום שמש בהיר

מומלץ לנקות את החלונות באור יום, כדי שנוכל לראות את כל טביעות האצבע המציקות, אבל חשוב לעשות זאת כאשר השמש ירדה ממרכז הרקיע. אור שמש הצהריים מחמם את חומרי הניקוי, וגורם להם להתאדות במהירות ולהשאיר משקעים על החלון. כדי להימנע מבעיה זו, פשוט נקו את החלונות מוקדם בבוקר, או אחרי הצהריים.

טעויות ניקיון

 

7. אתם קונים את מוצרי הניקוי שלכם

מוצרי הניקוי שאנו קונים בחנויות מכילים מינים שונים של כימיקלים מסוכנים שיכולים לפגוע בכם ובביתכם. למרבה המזל, ניתן להשתמש בתחליפים טבעיים ולא מזיקים, בעלי כוח ניקוי לא מבוטל. לחצו כאן כדי ללמוד כיצד להכין חומרי ניקוי מצויינים בעצמכם.

טעויות ניקיון

 

8. אתם זורקים פסולת רעילה לפח

מובן שמקומה של הפסולת הוא בפח האשפה, אך ישנם סוגי אשפה רבים שפשוט אסור להשליך לפח. שמן בישול, נורות חסכוניות, סוללות, שיער ואפילו בקבוקים ריקים של חומרי ניקוי, יכולים לגרום לזיהום מי השתייה הטבעיים שלנו, ולכן חשוב להתייעץ עם המוקד העירוני ולברר את מיקומה של נקודת איסוף האשפה המסוכנת הקרוב ביותר.

טעויות ניקיון

William Warby

9. אתם לא מנקים את המזרן

אנו מבלים על המזרן שלנו כשליש מחיינו, ובמשך כל הזמן הזה מצטברים על המזרן תאי עור מתים וזיעה. הצטברות החומרים הביולוגיים על המזרן גורמת להיווצרות של מושבות חיידקים שיכולה לפגוע בבריאותנו. כדי לטפל במזרן בצורה הטובה ביותר, מלאו בקבוק שפריץ בוודקה, השפריצו על כל המזרן, והניחו לו להתייבש מחוץ לחדר או ליד חלון פתוח. האלכוהול יחסל את כל החיידקים בצורה הטובה ביותר.

טעויות ניקיון

Jennuine Captures

10. אתם לא מנקים את מדיח הכלים

אומרים שהסנדלר הולך יחף, ונראה שזה גם מצבו של מדיח הכלים, ששומר על נקיון כלי האוכל שלנו, אבל נשאר מלוכלך בעצמו. כדי לנקות בצורה יעילה את מדיח הכלים, הפעילו אותו על הטמפרטורה הגבוהה ביותר עם כוס חומץ במגש העליון. לאחר שהמכונה סיימה, פזרו סודה לשתייה בתחתית המכונה והפעילו אותה שוב. שילוב החומץ והסודה לשתייה גורם לאפקט ניקוי יעיל במיוחד.

טעויות ניקיון

Tricia J

11. אתם שואבים אבק בכיוון הלא נכון

אנשים רבים לא מודעים לטעות הזו, ולכן גורמים להצטברות מיותרת של אבק. כאשר אתם משתמשים בשואב אבק, אל תניעו אותו לכיוון הקיר, כיוון שאז האבק פשוט נדחף ונתקע בפינות של הפאנלים. הקפידו לשאוב אבק במקביל לקיר, וכך תוכלו לתפוס את האבק שנדחף אל מחוץ לשטיח.

טעויות ניקיון

12. אתם שוכחים לנקות את מצבורי החיידקים

למרבה הצער, המקומות אותם אנו מזניחים בזמן הניקוי הם גם המקומות בהם נוגעות הכי הרבה ידיים, המעבירות אליהם חיידקים. חשוב לעבור על הבית פעם בשבוע עם מטלית מחטאת, ולנקות את ידיות הברזים, ידיות הדלת, ידיות המגירות, שלט הטלוויזיה, מתגי האור ומפתחות הבית והרכב.

טעויות ניקיון

 

13. אתם משאירים את האבק על המטאטא

כמו עם הספוג, גם המטאטא משמש אותנו לאיסוף אבק בכל הבית, אבל אנו משאירים חלק גדול מהאבק תקוע בין שערות המטאטא. האבק שנשאר במטאטא רק יתפזר בבית בפעם הבאה שנשתמש במטאטא, ולכן חשוב להקפיד להשתמש בשואב האבק כדי להסיר את כל האבק מבין שערות המטאטא.

טעויות ניקיון

visiondrops

14. אתם מספיגים את סמרטוט הרצפה במים רבים מדי

כאשר אנו שוטפים את הרצפה, אנו בדרך כלל מספיגים את כל הסמרטוט בדלי המים, ומאז מעבירים אותו על הרצפה. כאשר אנו משתמשים ביותר מדי מים, התאדותם הופכת לאיטית יותר, ונוטה להשאיר סימני מים על הרצפה. במידה ויש לכם רצפת פרקט או אבן, השימוש במים רבים מדי יכול אף לפגום ברצפה עצמה. סחטו היטב את הסמרטוט לפני שאתם מעבירים אותו אל המגב.

טעויות ניקיון

UMWomen
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו