print header

6 מיתוסים מעולם הטיפוח שכדאי שתכירו

 מי פנים, קרמים, פילינגים וסרומים – באיזה תכשיר לא נשתמש כדי לזכות במראה עור זוהר? אם תיכנסו לחנויות הפארם השונות, ודאי תלכו לאיבוד בין שלל המוצרים הללו ותתלבטו איזה מהם מתאים לכם. שפע שכזה נוצר בין השאר בעקבות העובדה שלכל אחד ואחת מאיתנו יש סוג שונה של עור פנים, למשל יבש, שמנוני או רגיל, וכל אחד מהם מצריך טיפול מיוחד. ברבות השנים התפתחו מיתוסים רבים השייכים לעולם טיפוח הפנים, שנועדו לעזור לנו למצוא את הדרך בחשיכה ולהיראות נפלא כל הזמן. אתם מוזמנים להכיר 6 מיתוסים שכאלו ולגלות האם הם נכונים ובריאים עבורכם, או שמא דווקא עושים נזק.
 
מיתוסים מעולם הטיפוח: אישה עם קרם על הפנים, עוצמת עיניים

1. "חובה להשתמש בטונר"

מי שמתאפר מדי פעם ודאי יודע שמלאכה זו הרבה יותר מסובכת משהיא נראית, והיא כוללת הרבה מוצרים שנועדו לעזור להשיג מראה יפה וזוהר. אחד מהתכשירים שמעורבים בתהליך הוא טונר, מי פנים שמטרתם לנקות את העור לפני מלאכת האיפור, ואולי בשל כך נוצר המיתוס לפיו כדאי להיעזר בו להסרת לכלוך ושמנוניות שמצטברים על הפנים באופן כללי וקבוע. אם גם אתם הכנסתם הרגל שכזה לשגרת הטיפוח שלכם, כדאי שתבינו כיצד אתם עלולים להזיק לעצמכם.
 
מוצרי הטונר נבדלים באחוז האלכוהול שיש בהם, וככל שהוא יותר גבוה – כך הם מתאימים לפחות אנשים ועלולים לגרום ליותר נזק. בשל כך, אם אתם רוצים לנקות את פניכם באופן יסודי ומעמיק ובלי לפגום בעור הפנים, אל תשתמשו בטונר אלא בתכשיר אחר שנועד למטרה הזו – תרחיץ פנים. אם כבר יש לכם תרחיץ והוא לא עושה את עבודתו נאמנה, החליפו אותו בסוג אחר לפני שתפנו בטעות אל הטונר, ורצוי לעשות זאת לאחר התייעצות עם איש מקצוע.

2. "יש למרוח תכשיר טיפוח בכמות המכסה אגורה בכל שימוש"

כמה לשים מקרם הפנים כדי לשמור על מראה צעיר וזוהר? ומתרחיץ הפנים שנועד לנקות את עורנו? חיינו היו הרבה יותר קלים אם היינו מוצאים תשובה אחת שמתאימה לכל סוגי תכשירי הטיפוח שקיימים בעולם. מיתוס שרבים שמעו עליו, הוא שיש למרוח כמות השווה לגודל של מטבע אגורה בכל שימוש, אך האם הוא נכון? ובכן, לא בדיוק. הוא לקוח מתחום טיפוח השיער, שם כמות זו תקפה לגבי תכשירים שונים, אך לא כל מה שמתאים לרעמה שלנו יכול להועיל לעורנו.
 
אם אתם רוצים להפיק תועלת מתכשירי הטיפוח שיש לכם, חשוב שתדעו שהכמות המומלצת שלהם למריחה משתנה בהתאם למוצר ולסוג הפנים שלכם. ובכל זאת, ישנן הוראות כלליות מומלצות שמגיעות ממומחי עור, לפיהן באמת רצוי להשתמש בתרחיץ פנים בכמות המכסה אגורה. קווים מנחים נוספים שקשורים למוצרים אחרים שכדאי שתכירו:
  • סרום - כמה טיפות כדי לכסות את הפנים והצוואר.
  • קרם פנים - משחה המכסה מטבע של חצי שקל.
  • משחה נגד אקנה - כמות בגודל אפונה קטנה, מכיוון שמדובר בחומר חזק שמינון גבוה שלו עלול לייבש את העור.

שימוש בתכשירי טיפוח בכמויות נכונות כמו אלו יכול לסייע לכם להשתמש בהם באופן שיועיל לעורכם, ויחסוך הוצאות על מוצרים מיותרים.

מיתוסים מעולם הטיפוח: קרם בצנצנת

3. "מגבונים להסרת איפור הם הדרך הטובה ביותר להסיר איפור"

יוצאים לטיול או סתם מתעצלים להשקיע זמן בהסרת איפור? בדיוק בשביל אנשים כמוכם וכמוני, המציאו את המוצר המדהים הזה שנועד לעזור לנו במלאכה, תוך חסכון בזמן ובכאב ראש. את מגבוני הפלא האלו ניתן לקחת למסעות או אפילו לשים במקום נגיש, לשלוף אחד בעת הצורך ופשוט להסיר איפור. אולי בגלל הקלות של השימוש בהם, רבים מעדיפים לחשוב שמדובר בדרך הטובה ביותר להוריד איפור מהפנים – והיא אכן כזו עבור אנשים רבים, אבל חשוב לדעת שלצד יתרונות רבים יש לה גם כמה חסרונות מהותיים. 
 
לפי מומחים, מגבון שכזה אכן יסיר איפור וחלק מהלכלוך שעל פניכם, אך הוא לא ינקה את העור באופן יסודי, ולכן הוא לא צריך להחליף את תרחיצי הפנים שנועדו למטרה הזו. אם תמשיכו להשתמש רק בו כדי להשיג מראה רענן – אתם עלולים להזיק לעצמכם על ידי סתימת הנקבוביות שעל עורכם, מצב אשר יכול להוביל לעיתים להופעת פצעונים. אם אתם בכל זאת בוחרים להסיר איפור בעזרת מגבונים, כדי שתדעו שהם יכולים להותיר על העור חומרים משמרים מזיקים שעלולים לגרום לדלקות, ולכן חשוב שתנקו אותו מיד לאחר מכן.

4. "אין צורך ללכת לרופא עור"

אני זוכרת כמה פעמים סירבתי להפצרותיה של אמי ללכת לרופא עור, והיום אני מבינה איזו טעות זו הייתה. אני זוכרת שבדקתי על עורי תכשירים שונים בלי לדעת מאיזה סוג הם, וקיוויתי למצוא את אלו שיסייעו לי להשיג מראה נקי וזוהר. במקום לעשות ניסויים שכאלו, שחלקם הזיקו לי, הייתי צריכה ללכת לרופא עור שהיה מוצא עבורי את דרך המלך. 
 
רבים נמנעים מלבקר אצלו בגלל כל מיני מיתוסים שגויים, שאת הראשי שבהם ודאי שמעתם: "יש היום את כל המידע באינטרנט, מדוע ללכת לרופא?". אנשים שחושבים כך לא מכירים ביתרונו של איש המקצוע – אמנם יש באינטרנט המון פתרונות זמינים וטובים, אבל רופאי עור למדו והוכשרו כדי למצוא את האחד שמתאים לנו; הם מהר מאוד יבינו איזה עור פנים יש לנו ויתאימו לנו טיפול שיזכה אותנו במראה הרצוי. בנוסף, רבים חושבים שאלו שהולכים אל אנשי מקצוע שכאלו הם רק מתבגרים ומבוגרים, וטעות בידם – רופאי עור מתמחים בכל בעיה שקשורה לעור ויכולים לטפל בכל קשת הגילאים. לכן, אם אתם רוצים לאמץ את שגרת הטיפוח המושלמת עבורכם, הפסיקו לחשוש ולכו לאיש מקצוע.
מיתוסים מעולם הטיפוח: רופא יושב במשרד

5. "ביקורות טובות ופרסום ויראלי הם קנה מידה לאיכות המוצר"

השחקנית האהובה עליכם המליצה על קרם פנים? כל החברים שלכם התחילו למרוח על הפנים יוגורט רק משום שזהו טרנד הטיפוח החדש? חכו רגע לפני שאתם גם נופלים ברשת. אנשים רבים ממהרים ללכת שבי אחר מוצר שמתפרסם בעקבות סרטון ויראלי או פוסט שכולם משתפים ברשתות החברתיות. הרי אם כולם משתמשים בו וממליצים עליו, למרות שבחלק מהמקרים רוב הביקורות החיוביות האלו הן מזויפות, כנראה שהוא טוב. בפועל, לא כל המוצרים מתאימים לכלל סוגי עור הפנים, ויכול להיות שתכשיר מסוים שעוזר לסלבריטאית או לעשרות אנשים אחרים – לא יועיל לכם.
 
אלו שמאמצים טרנד טיפוח כזה או אחר מצפים לפתרון פלא שיחליק את העור וינקה אותו ברגע, אך בפועל ברוב המקרים התוצאות ניכרות רק לאחר פרק זמן ארוך של 6-20 שבועות, ולעיתים הן יכולות להתברר כשליליות למדי. אם אתם בכל זאת רוצים להשתמש במוצרים שמומלצים על ידי אחרים, חפשו ביקורות שנערכו על ידי אנשים עם צבע וסוג עור כמו שלכם, כך יהיה לכם קנה מידה יותר מדויק ותדעו האם מדובר בתכשיר שכדאי לכם לשקול להכניס לשגרת הטיפוח שלכם.

6. "אל תיגעו בפנים עם הידיים - זה עושה חצ'קונים!"

כשהייתי נערה, אמי אמרה לי שוב ושוב לא לגעת בפנים עם הידיים כדי שלא אסבול מאקנה, ולא הבנתי מה הקשר בין השניים. מתברר שבכל הקשור לדלקת הזו שמופיעה בדרך כלל בגיל ההתבגרות ונגרמת מהרבה גורמים אחרים, הרגל שכזה הוא לא באמת גורם ישיר, אך בכל זאת כדאי להימנע ממנו. כעת נסביר לכם מדוע, ואתם כנראה תמצאו במהרה את ההיגיון שבדבר.
 
הימנעות שכזו באמת מומלצת – לא רק לאנשים הסובלים מאקנה, אלא גם לשאר. חשבו על כך לרגע, כולנו מרבים לגעת בטלפון חכם מלוכלך, במקלדות שכנראה לא ניקו כבר שנים ובעוד פריטים שלא חוטאו במשך תקופה ארוכה, וכתוצאה מכך מטנפים את הידיים שלנו עם חיידקים. אנחנו ממש לא רוצים שלכלוך שכזה יגיע לעור הפנים שלנו, מכיוון שהוא עלול להחמיר מצב קיים של פצעונים או בעיות אחרות. בשל כך, יש לכם סיבה שתקפה לכולם לשמור על ידיים נקיות, בעיקר מתחת לציפורניים שעלולות לצבור חיידקים רבים, ועל אחת כמה וכמה בטרם שימוש בתכשירי טיפוח ומגע עם עור הפנים. 
מיתוסים מעולם הטיפוח: יד עם בועות סבון תחת ברז מים

כמה מילות סיכום

אם אתם רוצים לזכות בעור פנים נקי, צעיר וזוהר, אל תיישמו כל עצה שאתה שומעים, אלא בדקו מה עומד מאחוריה כי יכול להיות שהיא עוד מיתוס שגוי. זכרו כי לא כל מה שמתאים לאדם אחר יועיל גם לכם, מכיוון שלכל אחד מאיתנו יש עור פנים שונה שמצריך טיפול אחר. אתם מוזמנים לקרוא אודות מיתוסים נוספים במדריך המרתק הבא.

לחצו כאן כדי להכיר טעויות נוספות שאתם עושים בטיפוח 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.