print header

10 חוקים להתנהלות נכונה בחדר המיון

למרות שכולנו היינו רוצים להמנע מזה ככל האפשר, בשלב מסוים בחיים כולם מגיעים לבית חולים בין אם זה לפגישה עם רופא מומחה, לשם ניתוח או לבדיקה בחדר המיון. הביקור בחדר המיון הוא ללא ספק אחת החוויות הכי מורכבות ומתסכלות בבית החולים, ולכן חשוב לדעת כיצד אנחנו יכולים לזרז ולהקל ככל האפשר על שהותנו במקום. הקפידו על 10 הכללים הבאים ותוכלו לעבור בשלום ובבריאות את הביקור בבית החולים.
 
חדר מיון
 

1. הסבירו באופן ברור מדוע מדובר במקרה חירום

לחדר המיון מגיעים מאות חולים שסובלים ממספר גדול מאוד של בעיות רפואיות בדרגות חומרה שונות. אם יש לכם בעיה חמורה ואתם צריכים לקבל טיפול דחוף ככל האפשר, חשוב להסביר בצורה ברורה ופשוטה ככל האפשר את אופי המצב. גם אם הסיבה לכך שהלכתם לחדר המיון היא מחסור התורים או חוסר אמון ברופא המשפחה שלכם, מומלץ בחום להגיד זאת לרופאים בחדר המיון.
 

2. ספרו על כל הבעיות הרפואיות שלכם

רופאים רבים מספרים על מטופלים שלא היו כנים לחלוטין לגבי ההיסטוריה הרפואית שלהם, בין אם זה מבושה או מחוסר תשומת לב, ובכך גרמו לעצמם לנזק מיותר לחלוטין. למרות שאנחנו לא תמיד יכולים להבין מה הקשר בין בעיה שיש לנו ברגל לכאבים שיש לנו בחזה, בהחלט ייתכן שהרופאים בחדר המיון יגלו קשר בין השניים. מעבר לכך, חשוב מאוד להכין פתק או דף מסודר עם פרטים בריאותיים חשובים ולתת אותו למשפחה ולאנשים הקרובים אליכם. במידה ואתם תהיו מבולבלים או חלשים מדי בשביל להעביר את המידע הנחוץ לרופאים שלכם, פשוט תוכלו לתת להם את הדף שהכנתם מראש.
 
חדר מיון
Jorgejesus4
 

3. התמקדו בעיקר

ביקור בחדר המיון צריך להיות לשם מטרה אחת ספציפית ומשמעותית, אל תצפו מהרופאים בחדר המיון לטפל בכל הבעיות הרפואיות שלכם בביקור אחד. הצוות הרפואי בחדר המיון לא מכיר אתכם כמו הרופאים הקבועים שלכם ולא מלווה אתכם לאורך זמן, ולכן הם הרבה פחות אפקטיביים בטיפול בבעיות רפואיות כלליות.
 

4. אל תשקרו

למרות שהסכנה שבשקרים אמורה להיות ברורה לכל אחד, זאת עדיין הטעות הכי נפוצה שרופאים נתקלים בה בחדר המיון, ובעולם הרפואה בכלל. גם אם יש פרט שהייתם מעדיפים להסתיר, גם אם אתם חושבים שמדובר בשקר קטן וחסר משמעות, הסתרת האמת מהרופאים שלכם מסכנת את חייכם. 
 

5. דעו אילו תרופות ותוספי תזונה אתם לוקחים

מעבר למסירת מידע מלא ומפורט על הפרטים הרפואיים שלכם, חשוב מאוד גם לדעת אילו תרופות ותוספי התזונה אתם נוטלים. לרופאים בחדר המיון חשוב מאוד לדעת את המידע זה ואם רק תגידו להם שאתם "לוקחים את הכדור הכחול נגד הכאבים" הם לא יוכלו לעשות עם המידע הזה הרבה. גם הבעיה הזאת נפתרת בקלות אם פשוט תכינו לעצמכם רשימה של התרופות והכדורים שלקחתם בזמן האחרון וקחו אותה איתכם לביקור בבית החולים. 
 
 
חדר מיון
 
 

6. גשו ישר לעניין

אומנם חשוב מאוד לשמור על יחסי אנוש טובים ולזכור תמיד שגם הרופא או האחות הם בני אדם, אך חשוב באותה המידה להסביר במהירות ובתמציתיות את מהות הבעיה שבגללה הגעתם לחדר המיון. פעמים רבות כשמדובר בנושא רגיש, לוקח למטופלים זמן עד שהם חושפים את אופי הבעיה המלא והזמן הזה מונע טיפול מהיר לא רק מהם, אלא גם מכל שאר האנשים שבחדר המיון.
 

7. אל תתביישו להגיד שאתם מושפעים משיקול כלכלי 

עצה שחשוב לזכור בכל ביקור אצל רופא או בית חולים, שכן לרוב התרופות יש מגוון רחב של תחליפים. אם תגידו לרופא שלכם שאתם לא בהכרח יכולים להרשות לעצמכם ניתוח או תרופה יקרה, בהחלט ייתכן שיש טיפולים חלופיים עליהם הוא יוכל להמליץ.
 
חדר מיון
Jez
 

8. הניחו את הפלאפונים בצד

זמן הוא מצרך יקר והוא יקר במיוחד בחדר המיון. אם אתם בחדר הרופא אל תתעסקו עם הטלפון שלכם, והקדישו לו את תשומת הלב המלאה שלכם כפי שאתם מצפים לקבל את תשומת הלב המלאה שלו. בעיה זו נפוצה במיוחד אצל מטופלים צעירים והיא יוצרת עיכוב ובזבזו זמן מיותר לכל הצדדים.
 

9. חשוב להביע תסכול, אבל בדרך הנכונה

אם יש לכם בעיה עם אחד מאנשי הצוות הרפואי, או עם עובד בבית החולים, בהחלט חשוב להגיד זאת, אבל בזמן ובמקום המתאימים לכך. מרבית הרופאים דווקא יעריכו ביקורת בונה וישתדלו להשתנות ככל האפשר כדי לספק טיפול רפואי טוב יותר. יחד עם זאת, חשוב לזכור שבחדר המיון כמעט ותמיד יהיו חולים שמצבם יותר גרוע משלכם, והחולים האלו חייבים להיות בראש סדר העדיפויות של הרופאים. אם הרופא שלכם מתעכב או שנראה שדעתו מוסחת, סביר להניח שהדבר נגרם כתוצאה מטיפול בבעיה אחרת. במקרים כאלו השיטה הכי טובה לפתור את הבעיה היא להסביר לרופא שאתם מודאגים ומבולבלים, ולבקש ממנו לשבת איתכם מספר דקות ולהסביר לכם את הנושא בבהירות, עכשיו או אחרי שיסיים את הטיפול בבעיה הדחופה. 
 

10. אל תגיעו לחדר המיון בשביל לקבל חוות דעת שלישית ורביעית

אם אתם סובלים מבעיה כרונית שטרם נפתרה, או שאתם מטילים ספק ברופאים הקבועים שלהם, חדר המיון הוא לא המקום המתאים ללכת אליו. כמובן שאם מדובר במקרה חירום, בהחלט יש לגשת לבית החולים במהירות האפשרית, אבל לרופאים בחדרי המיון לרוב לא יהיה את הזמן לעשות שוב את כל הבדיקות והצילומים שכבר עשיתם בעבר.
 
חדר מיון
Phronimoi

 

ואחרון חביב, החוק הכי חשוב: שמרו על עצמכם ועל הבריאות שלכם!

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו