print header

10 מיתוסים על פסטה

להכין פסטה היא לא עבודה קשה. רובנו יודעים מה צריך לעשות ויש לנו גם את הטריקים שאנחנו בטוחים שהמצאנו לעצמנו. אז לפסטה יש מסורת ארוכה במטבח האיטלקי, והשפים המקומיים רואים בבישולה יותר מדע מאשר הכנת אוכל. לכל אלו שלא הגיעו מן המטבח האיטלקי יש בראש מיתוסים שגויים על הכנת פסטה, שהם פשוט... לא נכונים. אלה הם 10 המיתוסים הנפוצים על הכנת פסטה, שאחרי שנשבור אותם, נהיה מוכנים להכין ארוחה איטלקית כהלכתה.

מיתוסים על פסטה

Adrián M. Torres

 
1. "אם לא נוסיף שמן למים, הפסטה תידבק"
 
הוספת שמן למים לא תמנע מהפסטה להידבק, אלא מהרוטב להידבק אליה. כלומר, הוספת שמן למים זו אינה פעולה ממולצת, במיוחד כאשר אנו מעוניינים שהרוטב והפסטה יהיו מקשה אחת. כדי לגרום לכך שהפסטה לא תידבק עלינו לוודא שיש מספיק מים בסיר, לערבב את הפסטה היטב לאחר שמוסיפים אותה למים ולהמשיך לערבב מדי פעם.
 
מיתוסים על פסטה
KWC205
 
2. "אסור שיהיו יותר מדי מים"
 
לא יותר מדי, אבל כדאי לשים הרבה מים בסיר עם הפסטה. ככל שיש יותר מים, לפסטה יש יותר מקום לזוז וכך יש סבירות נמוכה יותר שהיא תידבק. המים גם מדללים את העמילן שיוצא מהפסטה, שגם הוא יכול לגרום לפסטה להידבק. אמנם בישול עם כמות גדולה יותר של מים עשויה לקחת יותר זמן, אך הבישול והטקסטורה הסופית של הפסטה הרבה יותר טובה.
 
מיתוסים על פסטה
Didriks
 
3. "המים לא צריכים לרתוח לגמרי"
 
מים רותחים דווקא יכולים לעזור לפסטה לקבל את הטעם הייחודי לה, ולמנוע ממנה להידבק. כשמוסיפים את הפסטה למים, המים הרותחים עוזרים לה להתגמש מהר מבלי להידבק.
 
מיתוסים על פסטה
Naotake Murayama
 
4. "הפסטה צריכה להיות יבשה לגמרי"
 
אכן צריך לסנן את הפסטה, אבל כדאי לשמור מעט מים מהסיר. מי העמילן של הפסטה טובים מאוד לדילול רוטב (בעיקר רטבים סמיכים במיוחד) כדי שיידבקו בצורה טובה לאטריות הפסטה. אפשר לקחת קערה קטנה ולמלאה בה מים מהסיר, לפני הסינון, כדי שלא נשכח וניזכר רק אחרי שסיננו את כל המים. ערבבו עם כף את המים בקערה והוסיפו לרוטב, ערבבו את הרוטב עם המים והוסיפו כמה שצריך עד שתגיעו לסמיכות הרצויה.
 
מיתוסים על פסטה
staticantics
 
5. "את הפסטה שוטפים אחרי הבישול"
 
באמת שאין סיבה טובה לשטוף את הפסטה אחרי הבישול, כשאתם עושים זאת אתם מורידים ממנה את העמילן ומקשים את הידבקות הרוטב אליה. הסיבה ההגיונית היחידה לשטוף את הפסטה היא אם אתם רוצים להשתמש בה לסלט פסטה, אם זו המטרה שלכם, שטפו אותה כמה שתרצו.
 
מיתוסים על פסטה
Franco
 
6. "אין צורך להמליח את המים"
 
יש הבדל גדול בין להמליח את הפסטה בזמן הבישול, לבין להמליח אותה כשהיא כבר מוכנה, וההבדל הוא זה שעושה את הטעם. אם לא תמליחו את הפסטה בזמן הבישול היא תהיה תפלה, המלח מסייע לטעם הטבעי של הפסטה להתפתח בזמן הבישול. הוסיפו 2-3 כפיות מלח לכל 4 ליטרים של מים, אם אתם משתמשים במלח גס (שהוא מומלץ יותר), והשתמשו בחצי מהכמות אם אתם משתמשים במלח רגיל.
 
מיתוסים על פסטה
Fort George G. Meade Pu
 
7. "הכי חשוב זה הרוטב" 
 
כשאנחנו בוחרים פסטה במסעדה, או מתכון כדי להכין בעצמנו, תמיד המיקוד הוא ברוטב, הרוטב הוא המנה. אבל בפסטה איטלקית אמיתית החלק החשוב היותר הוא האטריות. האיטלקים אינם משתמשים ביותר מדי רוטב, והם משמשים רק כתוספת לטעם לאטריות עצמן. לכן כדאי להשקיע בבחירת ובבישול הפסטה בדיוק באותה חשיבות בה אנחנו מכינים את הרוטב. 
 
מיתוסים על פסטה
Didriks
 
8. "כל צורה של פסטה מתאימה לכל סוג של רוטב"
 
אמנם שפים שונים יתאימו סוגי פסטה לרטבים בצורות שונות, אך מה שבטוח הוא שלא כל פסטה מתאימה לכל רוטב. ישנם קווים מנחים שיעזרו לכם בבחירה. פסטה עם בשר (בולונז) הולכת הכי טוב עם אטריות רחבות ושטוחות (פאפרדלה, טלייטלה או מלטלייתי), רטבים דלילים יותר עם מים או שמן טובים עם אטריות דקות (קאפליני), רטבים סמיכים עם אטריות צינור (ריגאטוני, פנה או פאצ'רי) ורטבים העשויים מחתיכות של ירקות הכי טובים ביחד עם אטריות בצורות קצרות (פארפלה וקונכיות).
 
מיתוסים על פסטה
Guy Renard
9. "עדיף להכין את הפסטה, מאשר להשתמש בקנויה"
 
זה לא תמיד נכון. כמו שיש רטבים שמתאימים לסוג אחד של פסטה ורטבים שמתאימים לסוג אחר, כך גם פסטה טרייה ופסטה מיובשת. גם במסעדות האיטלקיות מגישים חלק מהמנות עם פסטה שהוכנה במקום, ואת השאר עם פסטה מיובשת (פסטסקיוטה למשל).
 
מיתוסים על פסטה
Sarah Sphar
 
10. "אפשר לדעת אם הפסטה מוכנה אם היא נדבקת לקיר"
 
לא רק שזה ילכלך את הקיר, זה גם לא יגיד הרבה על מידת העשייה של הפסטה. כדי להגיע לרמת העשייה המושלמת ('אל דנטה'), כדאי קודם כל לעקוב אחרי ההוראות שעל האריזה, אבל הדרך היחידה לעשות זאת בצורה טובה היא לטעום את הפסטה. המרקם שלה צריך להיות קשיח, קלה ללעיסה וללא חומר לבן במרכזה. וכדאי לזכור שפסטה שעדיין לא מוכנה לגמרי תמיד עדיפה על פסטה שמבושלת יתר על המידה. אם אתם רוצים להיות זהירים במיוחד, אפשר להוריד אותה קצת לפני שהיא מוכנה, ושהיא תמשיך להתבשל עם הרוטב לפני ההגשה.
 
מיתוסים על פסטה
rochelle hartman

 

תמונה ראשית: Lonnie

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו