print header

הכירו את המפה - דעו את הדרך!

מה בין קושי לאתגר? בין הורסקופ יומי למפה אסטרולוגית? בין הווה לעתיד?

השפעת הכוכבים על חיינו, נתפסת על פי רוב בצורה הססנית. אנו יודעים "להאשים" אותם כאשר החיים סוטים ממסלולם, אך ממהרים "להתנער" מהם ברגעים של הצלחה. רובינו סקרנים לקרוא תחזיות אסטרולוגיות, אך פוטרים אותן ככוללניות ואקראיות מדיי, מה לעשות, הן מסתכמות במספר שורות ומדברות במושגים מופשטים שלרובינו אין הרבה סבלנות להפנים. מוזר שהסקרנות שלנו לא גורמת לנו לעשות צעד נוסף כדי לגלות את המפה האישית שיש לכל אחד מאיתנו, זו שיכולה להסביר תופעות ומניעים, שיכולה לתת הסברים הגיוניים לכל מה שפתאום מרגיש שסטה ממסלולו. הרי אם אנחנו באמת רוצים לדעת, אנחנו יכולים...

ידע הוא כוח. לא רק בעולם הגשמי אלא גם בעולם הרוחני. אנחנו מסתובבים בעולם עם כל כך הרבה סימני שאלה ומחפשים פתרונות מהשרוול, לא מעלים על דעתנו שאולי ההתרחשות הנקודתית הזו היא חלק ממכלול, חלק ממפת דרכים. לא משערים בליבנו כי ייתכן ואם נכיר את המפה, יהיה לנו הרבה יותר קל לבחור את הדרך.

תכלית החיים היא גבול דק בין מה שאנחנו יודעים היום לבין מה שאנחנו עשויים לדעת מחר. בראייה לאחור הרי, הכול תמיד נראה מובן וברור יותר - אבל לא היה עדיף אם היינו יודעים את הכול מראש? חשבו על זה! כאשר אנו נחשפים להורסקופ יומי וצר מלהכיל, בדרך כלל זה נראה לנו כמו מקבץ של שטויות - למה שדווקא היום יהיה לי יום נהדר? מדוע סוף השבוע מומלץ לנסיעות? ומה זה אומר שיופיטר או שבתאי נסוגים? במקום שיהיו לנו את האמצעים לפרש את התחזית, יותר מזה, להקדים ולחזות אותה, אנחנו מסתמכים על "האנרגיות הקוסמיות", אבל לא באמת מבינים מה זה אומר.

אסטרולוגים שונים מאמינים כי לאדם יש בחירה חופשית. שלמרות שהכוכבים משרטטים מסלול, הרי שהאדם הוא זה שמחזיק את המפה ויכול להשיג שליטה מלאה על חייו, אם רק יהיה מודע להסתעפויות ולנתיבים של הכוכבים.

רובינו אומנם מאבדים סבלנות כשמדברים על מושגים מיסטיים וקארמתיים, אבל אין ספק שאנחנו מרבים להשתמש בהם כדי להסביר כל מצב; "זה מלמעלה", "יהיה בסדר", "הזמן יעשה את שלו" הם רק חלק מהמשפטים השגורים שאנו מאמצים כדי למצוא נחמה. אבל נסו להתבונן על זה רגע מזווית אחרת - למה לחפש נחמה, כשאנו יכולים לחתור במקום זה להשגת שליטה ומודעות?

אסטרלוגיה
ציורו של רוברט פלוד מהמאה ה-16

כאשר אדם יוצא לדרך מבלי לדעת לאן הוא הולך, צעדיו אקראיים ונכונות לו הפתעות רבות. באופן תיאורטי זה נשמע כמו הרפתקה מצוינת, אך למעשה האדם צועד בה כלוט בערפל. מבולבל ומתוסכל, לא מבין את תכלית חייו.

אבל כשהאדם מביט מזווית רחבה על "המפה" ומכיר את מגוון המסלולים הפרוסים לפניו, הרי שכאן נכנס המימד האמיתי של הבחירה. שאלות כמו: לאן אני הולך? לאן אני רוצה להגיע? ומה מניע אותי? מחזקים יסוד של חיבור בין האדם לתכלית חייו.

הכרה של המפה מבטיחה שליטה רבה, מאפשרת לקיחת אחריות מלאה והופכת את הידע הנצבר לכוח ממשי. הכוח שבידי האדם. הכוכבים אומנם שולטים על אנרגיות קוסמיות ומצביעים על כוחות שונים שמטיבים או גורעים מאיתנו, אך דבר התלוי במידה רבה במיקומם ביחס אלינו. אנחנו המרכז.

לכל אדם יש מפת כוכבים אישית המבוססת על תאריך הלידה, זמן הלידה ובחלק מהמקרים גם מקום הלידה. לצורך העניין, המפה היא בעצם תוכנית חיים שנבנתה עבור הנשמה שלנו על פי הרצונות הראשוניים שלה, אותם אספה בגלגולים הקודמים שלה ובמהלך החיים האלה, כאשר הגיעה לעולם. כאשר האדם לא יודע לקרוא נכון את "תוכנית העל" של הנשמה, הוא בעצם לא מבין את תכלית החיים לשמם הוא חי. הערפל יוצר  קונפליקטים אישיים ו"סכסוכים" בין הכוכבים והתחושה שמלווה אותנו במצב כזה היא של היעדר שליטה - הכוכבים "סטו" מהמסלול ואנחנו הלכנו לאיבוד... 

מפה אסטרולוגית
דוגמא למפה אסטרולוגית

 

הפיתויים שבדרך - האם זהו קושי או אתגר?

אחד הסכסוכים הבולטים במפת הכוכבים הוא בין כוכב יופיטר העליז והאופטימי לבין כוכב סטרון המעשי והסקפטי. נהוג להסביר כי כאשר אנו מגדירים מצב כאתגר, הרי שאנו נתונים להשפעתו של יופיטר וכאשר אנו מגדירים את המצב כקושי, אנו נמצאים תחת השפעתו החזקה של סטרון. הכרה של השפעות הכוכבים ומיקומם במפה האישית, עשויה לייצר את האיזון הנכון וליישב את "הסכסוך". 

יופיטר (צדק) נחשב לכוכב המזל. הוא מראה באיזה תקופות בחיינו נתקדם, מתי מצבנו הכספי ישתפר, מתי נצליח יותר בקריירה ובכלל, מתי נרגיש יותר מאושרים. ברמה האינטלקטואלית הוא משפיע עלינו לחשוב גבוה ורחב יותר, מעודד אותנו לחקור ולגלות. הוא משקף מנטליות של שפע ומגביר שגשוג ורווחה בכל דבר שהוא נוגע בו. ברמה הרוחנית הוא קשור להרחבת החירות האישית, למזל טוב ואופטימיות, להגשמה עצמית, נדיבות שופעת ואינטואיציה חזקה.

הבעיות העיקריות של יופיטר הן שלעיתים הוא גורם ל'דרמטיזציה' של אירועים והתרחשויות בחיים. כאשר הוא לא מאוזן או נמצא בנסיגה, הוא עשוי לגרום לתחושה של דכדוך או לאקט של הסתכנות ונהנתנות יתר. מכיוון שהוא עשוי לגרום לדברים להיראות ולהרגיש "גדולים מהחיים", הוא עלול להתעלם מהפרטים הקטנים, והאופטימיות שלו עשויה לעיתים להכשיל. כאשר הוא בנסיגה הוא גורם לאדם לתהות מחדש אודות עקרונות המוסר והצדק לפיהם הוא חי כפרט וכחלק מהחברה. שיעורים שנלמדו נבדקים מחדש באור שונה, הישגים ומהלכים שהיו בתנופה נעצרים או מורידים הילוך והתחושה הכללית של 'לסמוך על המזל' מתחלפת בצורך להעריך מחדש את האפשרויות. במקום להתעסק בעצמינו, אנו מתעסקים פתאום בפס הרחב של היקום. מצב זה עשוי לייצר קונפליקטים חזקים, אם האדם לא מודע למיקומו של יופיטר במפת הכוכבים האישית שלו ולמסלול שהוא עושה.

יופיטר מסמל את הרחבת האופקים וההתעלות מעל המסגרות, כאשר אנו נמצאים תחת השפעתו אנו עשויים להתמלא באופטימיות ונדיבות בכל תחום בחיים, אך עשויים לאבד את הראש מהתלהבות יתר.

בדומה ליופיטר גם סטורן (שבתאי) הוא כוכב חברתי שפעולותיו משפיעות ברמה המערכתית. באסטרולוגיה, סטורן נחשב למורה קפדן ומעכב, יש שיטענו כי הוא משקף מטענים שליליים של חוסר מזל ומייצג גישה ספקנית לחיים. אם יופיטר עוסק בחוכמה, פילוסופיה, מוסר, צדק, דת, אמונה, מזל ואופטימיות, הרי שסטורן מתעקש על משמעת, חוק, גבולות, מסגרות ואחריות. הוא מסמל ריאליזם ופרקטיות; למידה מטעויות העבר, לקיחת אחריות אישית על החיים, קרקוע והבלטת הדכדוך והבדידות. השפעתו חזקה דווקא ברגעים בהם האדם צריך להיפרד מהאופוריה של יופיטר העליז והאופטמי ולהתחבר חזרה אל הקרקע. אין ספק כי הכרות עם השפעתו של הכוכב, מיקומו ומסלולו יאפשרו שליטה והבנה גדולה יותר, שכן כאשר הוא נסוג, מתחדד אלמנט של "אנטי" כלפי החיים ויש צורך ממשי למצוא לכך איזון.

סטורן מסמל את הבגרות והאחריות הבלתי נמנעים בחיינו, כאשר אנו נמצאים תחת השפעתו אנו נדרשים למבחנים ולבדיקות יסודיות בכל תחום בחיים - עבודה, ילדים, זוגיות, הגשמה עצמית, פרויקטים וגישה לחיים.

על אף שיופיטר וצדק אינם מהווים הפכים אחד של השני, הם מנהלים אינטראקציה חשובה. כמוה, יש עוד הרבה הצטלבויות במערכת הכוכבים, כאשר כל כוכב מהווה מוקד מגנטי מצד אחד ומקור מאזן מצד שני. החוכמה היא לדעת את המיקום ואת המסלול של כל כוכב ואת ההשפעה שיש להם על החיים שלנו ועל מי שאנחנו.

 


מתעניינים לגלות כיצד נראית המפה האישית שלכם?
סקרנים לדעת היכן ממוקמים הכוכבים סביבכם ומהו מסלולם?
רוצים לשאול שאלות ספציפיות על זוגיות, יחסים, בריאות, קריירה ומשפחה
ולדעת כיצד אלה משתלבים במפת הכוכבים שלכם?
צרו קשר עם אחד המומחים שלנו בקו היועצים! 

כתבה: טל עזר

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.