print header

רשימת החפצים לזוכים בלוטו

'יוקרה' ו'כסף' מתקשרים לנו עם טכנולוגיה משוכללת, המצאות וחידושים. האמונה הזו הולכת לעמוד למבחן קשה - האם אכן כך או שיש דברים שהאדם מעריך יותר? התשובה נמצאת בסוף הרשימה. מומלץ לקרוא לפני שמבצעים בירור יתרה...

הסיגר היקר ביותר:  דרקון שחור
מחיר: 1,150 $ לסיגר.

רשימת החפצים היקרים ביותר

הסיגרים הוצגו לראשונה בשנת 2006. הם מעוצבים בעבודת יד בהונדורס ומגיעים בקופסה המגולפת מעצמות גמל בשילוב המתכת פליז. כל קופסה מכילה 100 סיגרים ומתוך החמש שהוצאו, נותרה רק אחת. מחירה של קופסה הוא 115,000 $.


השמפניה היקרה ביותר: היידסייק מונופול 1907.
מחיר 35,000 $.

רשימת החפצים היקרים ביותר

בשנת 1997 צוות מחקר גילה שרידים של ספינה שטבעה בים הבלטי בצפונה של יבשת אירופה. המטען היקר הכיל בין היתר 2,000 בקבוקי שמפניה. מלון ריץ' קרלטון במוסקבה קיבל בעלות על 10 בקבוקים והוציא אותם למכירה בשנת 2008. דובר בית המלון טען כי הבקבוק הראשון נמכר לאספן רוסי כבר בחודש הראשון.


הסוויטה היקרה ביותר: הפנטהאוז המלכותי במלון הנשיא ווילסון בג'נבה, שוויץ.
מחיר: 65,000 $ ללילה.

 
רשימת החפצים היקרים ביותר


הסוויטה המפוארת הזאת תופסת קומה שלמה של המלון עם שטח של קצת יותר מ- 1.5 ק"מ רבוע. לסוויטה 10 חדרים ו-7 חדרי אמבטיה. בשנת 2009 כל זה לא הספיק והיא עברה שיפוץ כדי להוסיף אזור כושר פרטי.

האופניים היקרים ביותר: אופני זהב של אאורומאניה בגירסת הקריסטל.
מחיר 114,464 $.

 
רשימת החפצים היקרים ביותר

האופניים מיוצרים על ידי חברה סקנדינבית שהוציאה רק 10 זוגות. הם מעוצבים בעבודת יד עם ציפוי זהב 24 קראט. כל זוג מעוטר ב- 600 קריסטלי סווארובסקי. על פי דובר החברה, האופניים יוצרו בתחילה לצורך תצוגה, אך מהר מאוד משכו את תשומת ליבם של רוכשים פוטנציאלים. נכון לשנת 2010, נמכרו 5 זוגות לקונים בבריטניה, דובאי, רוסיה, איטליה ואוסטרליה. 4 מהרוכשים רכשו מתלה קיר תואם, כך על פי מנהל בכיר בחברה.

 

מחבט הגולף היקר ביותר: לונג נוס מוטבע עם ראשי התיבות AD על שם אנדרו דיקסון.
מחיר: 181,000 $.

 
רשימת החפצים היקרים ביותר

מחבט זה הולך אחורה בערך למאה ה-18. הוא שייך לאנדרו דיקסון, יצרן המחבטים הראשון שהחל לסמן את המחבטים שייצר בהטבעה על המתכת.
דיקסון היה נושא הכלים של הדוכס מיורק כשהיה ילד. הוא נמכר במכירה פומבית בניו יורק בשנת 2007.

היין היקר ביותר: סקרימינג איגל קברנה סוביניון 1992.
מחיר: 500,000 $.

 
רשימת החפצים היקרים ביותר

בקבוק יין זה של 6 ליטרים לא נמצא בהרבה רשימות של שיאי מכירות כיוון  שהרווח ממנו הלך לצדקה, אך הוא אוחז בשיא בכל מקרה. הוא נמכר במכירה פומבית בשנת 2000 בעמק נאפה, קליפורניה, לצ'ייס ביילי, מנהל בכיר לשעבר בחברת סיסקו.


ערכת השחמט היקרה ביותר: הערכה של צ'ארלס הולנדר.
 מחיר: 600,000 $.

 
רשימת החפצים היקרים ביותר


ערכת השחמט הזו כל כך נדירה  שאין לה תמונות, למעשה אין לה אפילו שם. הערכה שבתמונה היא השנייה ביוקרתה ושייכת לאותו יצרן התכשיטים, צ'ארלס הולנדר. הוא מספר שהמערכת היקרה ביותר הייתה הראשונה מבין סדרה של 7 מערכות שייצר, ונמכרה לאספן רוסי בתצוגה בבאזל, שוויץ. המערכת מעוטרת ב- 320 קראט של יהלומים שחורים ולבנים וכן בזהב לבן 14 קראט. מערכת נוספת שנקראת "תכשיט הכתר", מוערכת ב- 9.8 מיליון $, אך היא עוד לא נמכרה וזוהי רק הערכה.

האופנוע היקר ביותר: דודג' טומהוק V10.
מחיר: 700,000 $.

 
רשימת החפצים היקרים ביותר

האופנוע במשקל של 750 ק"ג, מצויד במנוע של רכב הספורט וייפר של חברת דודג'. הוא מסוגל להגיע למהירות של 96.5 קמ"ש ב- 2.5 שניות. מהירותו המירבית מוערכת ביותר מ- 483 קמ"ש. הוא הוצג לראשונה בשנת 2003 בתערוכת הרכב הצפון אמריקאית בדטרויט. מחירו ההתחלתי היה 550,000 $ אך 2 יחידות נמכרו בסכום גבוה יותר, כפי שמצויין למעלה.

המצלמה היקרה ביותר: סאוס פררס מסוג דאגורטיפ.
מחיר: 775,000 $.

 
רשימת החפצים היקרים ביותר

מצלמת דאגורטיפ היא דגם עתיק של מצלמה, העובדת בטכנולוגיה כימית ולא חשמלית כמו היום. המצלמה הזו עוצבה על ידי הצרפתי סואס פררס עוד בשנת 1839. היא נמכרה במכירה פומבית בווסליכט, אוסטריה בשנת 2007. ההשערה היא שזו המצלמה העתיקה ביותר בעולם שיוצרה באופן מסחרי.


הרמקולים היקרים ביותר: אולטימט סיסטם של טרנסמישן אודיו.
מחיר: 2 מיליון $ לזוג.


רשימת החפצים היקרים ביותר
 

למערכת 12 יחידות שמע דו קוטביות שהופכות אותה לציוד גדול מאוד וכבד מאוד. הרמקולים מגיעים ליותר מ-11 מטר גובה ושוקלים 5 טונות. כל היחידות מיוצרות מאלומיניום המשמש בייצור מטוסים ומוצבות על סטנדים מגרניט אדום או שחור. המערכת הוצגה לראשונה בשנת 2009 ועד אז הוזמנו מראש 2 מערכות. המזמינים נאלצו להתאזר בסבלנות עד קבלת המערכת כיוון שזמן ההרכבה הוא חצי שנה.


הטלוויזיה היקרה ביותר:  פרסטיז' HD מדגם סופרים רוז של סטיוארט הוג'ס.
מחיר: 2.3 מיליון $.

 
רשימת החפצים היקרים ביותר


יצרנית טלוויזיות היוקרה השוויצרית, פרסטיז' HD, ביקשה מסטיוארט הוג'ס, מעצב של חברת גולדסרטרייקר, לתכנן עבורה טלוויזיה מרהיבה. אז הוא לקח מסך 55 אינץ' של החברה וציפה אותו ב- 28 ק"ג של זהב רוז 18 קראט ו- 72 יהלומים. כל זה על גבי עור תנין שנתפר ידנית. הטלוויזיה יצאה במהדורה מוגבלת עם ייצור של 3 פריטים בלבד.


הגיטרה היקרה ביותר: פנדר סטרטוקאסטר.
מחיר: 2.7 מיליון $.

 
רשימת החפצים היקרים ביותר


לאחר הצונאמי שהיכה באסיה בשנת 2004, נערכה בקטאר מכירה פומבית לצורך גיוס תרומות. המכירה התרחשה בשנת 2005 ושם הוצגה הגיטרה הזו. זהו דגם מוכר של חברת פנדר, רק שהיא חתומה על ידי רשימה ארוכה מאוד של מוזיקאים ידועים ביניהם מיק ג'אגר, אריק קלפטון, דייויוד גילמור מהפינק פלויד, סטינג, בריאן אדמס, פול מקרטני ועוד רבים ומפורסמים.
הגיטרה נרכשה לראשונה על ידי משפחת המלוכה הקטארית שתרמה אותה למכירת הגיוס ורק אז היא נמכרה בסכום המדהים שמצוין למעלה.

 

הטלפון הסלולארי היקר ביותר: iPhon 3GS סופרים רוז של סטיוארט הוג'ס.
מחיר: 2.9 מיליון $.

 
רשימת החפצים היקרים ביותר

המעצב של הטלוויזיה היקרה ביותר, אחראי גם לנייד היקר ביותר. הוא עיצב את המכשיר עבור איש עסקים אוסטרלי אנונימי. המכשיר מצופה זהב רוז 22 קראט ומשובץ ב-53 יהלומים. לאחרונה, יצאה דרישה למכשיר יקר יותר, אך הוא עדיין בתכנון.

הפסנתר היקר ביותר: פסנתר הקריסטל של היינצמן.
מחיר: 3.22 מיליון $.

 
רשימת החפצים היקרים ביותר


הפסנתר, באורך של 2.7 מטרים, יוצר בבייג'ין, סין ונמכר במכירה פומבית לרוכש
אנונימי.

שם המתחם האינטרנטי (דומיין) היקר ביותר: insure.com
מחיר: 16 מיליון $.

 
רשימת החפצים היקרים ביותר


חברת השיווק האינטרנטית, קווינסטריט, רכשה ב- 2009 את השם הזה ובכך שברה את השיא הקודם של SEX.COM, שהיה שווה רק 12 מיליון דולר.

הטבעת היקרה ביותר: היהלום הכחול של שופארד.
מחיר: 16.26 מיליון $.

רשימת החפצים היקרים ביותר

התכשיט המדהים הזה הוא טבעת משובצת יהלום כחול 9 קראט. הטבעת עצמה עשויה מזהב לבן 18 קראט משובץ יהלומים גם הוא. היא נמכרה לאספן יהלומים צבעוניים וכיום אומדן מחירה האמיר למעל 18.5 מיליון $.


המכונית היקרה ביותר: מרצדס בנץ W196, 1954-55.
מחיר: 24 מיליון $.

 
רשימת החפצים היקרים ביותר

יש טענות שדגם של בוגאטי הוא היקר ביותר כיום, אך זה לא מדוייק. זוהי לא סתם מכונית עתיקה, זוהי המכונית שזכתה במקום הראשון במירוץ הגראנד פרי בשנים 1954 ו- 1955. היא נמכרה ב- 1990 לאחר שחברת מרצדס תרמה אותה למוזיאון המוטורי בביוליו, אנגליה בשנות ה-80. המוזיאון מכר אותה לתעשיין צרפתי שמכר אותה מאוחר יותר לתעשיין גרמני בפחות ממחצית סכום הרכישה.
 

השעון היקר ביותר: האוט ג'ואלרי של שופארד.
מחיר: 25 מיליון $.

 
רשימת החפצים היקרים ביותר


השעון הצבעוני והמנצנץ הזה נמכר בשנת 2000. הוא מעוטר ב- 201 קראט של יהלומים ורודים, כחולים ולבנים, כולל יהלום ורוד 15 קראט בצורת לב, יהלום כחול 12 קראט בצורת לב ויהלום לבן 11 קראט בצורת לב. שלושת היהלומים הללו נפתחים וחושפים חוגה משובצת יהלומים צהובים. הצמיד מכיל יהלומים לבנים וצהובים 163 קראט בצורה אגסית.

הרישום היקר ביותר: ראש המוזה של רפאל.
מחיר: 47.9 מיליון $.

רשימת החפצים היקרים ביותר


רישום הנייר הזה נמכר במכירה פומבית ב- 2009 בלונדון. זהו איור פחם על נייר של האמן הנודע רפאל והוא שבר את הערכת המחיר הגבוהה ביותר שלו, אשר עמדה על 26.3 מיליון $.
 


הפסל היקר ביותר: אדם הולך אני של אלברטו ג'יאקומטי, 1961.
מחיר: 104.3 מיליון $.

 
רשימת החפצים היקרים ביותר

לקח ליצירת האמנות הזו 8 דקות להיחטף במכירה פומבית בלונדון.
זהו פסל ארד בגודל של בן אדם שנמכר במחיר של פי 3 מהצעת הבסיס לרוכש טלפוני אנונימי. הפסל הוא יצירת האמנות היקרה ביותר שנמכרה במכירה פומבית אי פעם, כשהשיא הקודם היה שייך לציור של פיקאסו, ילד עם מקטרת.

 

הציור היקר ביותר: מספר 5 של ג'ייסון פולאק, 1948.
מחיר: 140 מיליון $.

 
רשימת החפצים היקרים ביותר

המפיק דייוויד גפן מכר את הציור הזה לאיש הכספים דייויד מרטינז ב- 2006. מידותיו של הציור הן 1.2 מטרים על 2.4 מטרים.
 


המטוס הפרטי היקר ביותר: בואינג 747-8VIP.
מחיר: 295 מיליון $.

 
רשימת החפצים היקרים ביותר

זהו מטוס מדגם חדש המכיל שטח פנימי של 444.6 מטרים רבועים.
בואינג מכרה 7 מטוסים כאלו מ- 2006 והתחילה למסור אותם רק ב- 2011.
פנים המטוס תוכנן להיראות יותר כמו בית ופחות כמו מטוס, אך בואינג לא התעסקה בריהוט וכל רוכש צריך להוסיף מיליוני דולרים כדי לשכ
ור מעצב פנים. בשל גורם זה, המטוסים יהיו שמישים כנראה רק בשנת 2012.


הדירה היקרה ביותר: אנטילה.
מחיר: 1 מיליארד $.

 
רשימת החפצים היקרים ביותר


הדירה ממוקמת במרכז העיר מומבאי בהודו וכנראה תהיה מגוריו של מנהל חברת רליאנס תעשיות, מוקש אמבאני. לבניין בן 27 הקומות יש מנחת מסוקים, מועדון כושר וחנייה של 6 קומות. בכל קומה יש גני נוי ודיירי הבניין יקבלו שירות מצוות של 600 אנשים. יש הערכות מחיר של הדירה, המדברות אף על 2 מיליארד $.

היאכטה היקרה ביותר: אקליפס.
מחיר: 1.2 מיליארד $.

 
רשימת החפצים היקרים ביותר

זהו כלי שיט באורך של 170.6 מטרים עם שני מנחתי מסוקים, 11 חדרי אורחים, 2 בריכות שחייה, 3 סירות משנה, אקווריום ומיני צוללת המסוגלת לרדת לעומק של 50 מטרים.
חדר השינה המרכזי וגשר הפיקוד מוגנים בזכוכית חסינת כדורים ולמערכת ההגנה יש יכולת התראה מפני טילים. הבעלים של היאכטה הוא האוליגרך הרוסי, רומן אברמוביץ'. ישנם דיווחים על כך שהוא התקין מערכת לייזר למניעת צילומי פפארצי על הספינה. הספינה נבנתה בגרמניה.

החפץ היקר בעולם: תחנת החלל הבינלאומית.
מחיר: 100 מיליארד $.

 
רשימת החפצים היקרים ביותר

חפץ זה קצת חורג מהרשימה בכמה פרמטרים. ראשית הוא בבעלות נאס"א, ששייכת לממשל האמריקאי ולא בבעלות פרטית. שנית, התחנה לא בדיוק ברשימת החפצים היקרים בעולם, כיוון שהיא לא בדיוק בעולם, אלא מקיפה אותו בגובה של 386 ק"מ. דבר אחרון, היא עדיין לא שימושית לחלוטין וכנראה תיכנס לשימוש רק ב-2012. עם זאת, היא עדיין אוחזת בשיא מדהים של עלות וסוגרת יפה את הרשימה שלנו.

 

על אף שבתחום הפרטי יש יתרון בולט לחפצים עתיקים, לא תמיד שימושיים, שהוכנו ועוצבו באופן ידני, בתחום הלאומי דווקא הטכנולוגיה הפרקטית המורכבת על ידי מכונות, היא בעלת המחיר היקר ביותר.
זה מעלה שאלה מעניינת לגבי מה יקר יותר לאדם, הדברים הקטנים שמשמשים רק כקישוט, או מוצרי טכנולוגיה מתקדמת?

זהו קרב מרתק בין חפצים עם ערך רגשי ואישי לבין טכנולוגיה קרה עם ערך שימושי גרידא.
מה דעתכם?

 

 

 

תרגום מאנגלית - מילה תרגומים

מקור: סוזן ביטון
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
תכנים קשורים: כסף, אמנות, תכשיטים, יקר, עשיר
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.