print header

למה גברים סובלים מהפרעות בזקפה ואיך ניתן לטפל בהן?

בעשור האחרון אנו רואים יותר ויותר פרסומים הקשורים בשיפור אורח החיים וטיפולי אנטי אייג'ינג, אך יש תחום נוסף שגברים רבים (וגם נשים) היו שמחים להחזיר אליו את החיוניות – התיפקוד המיני. על אף שהפרעות תפקוד מיני היא בעיה נפוצה (סובלים ממנה מעל 50% מהגברים בגילאי החמישים), מרבית הגברים עדיין חשים בושה לפנות ולקבל ייעוץ בנושא.

גובר הסיכוי לסבול מהפרעות בזקפה ככל שאנו מתבגרים 

כבר במחצית השנייה של שנות העשרים לחיינו, סימני ההזדקנות מתחילים לתת אותות - הרקמות מתחילות לאט לאט להיחלש וזה בא לידי ביטוי בהחלשות של השיער, בהופעה של קמטים ובין היתר גם בירידה בתפקוד המיני.  כ-40% מהגברים בשנות הארבעים לחייהם, מתחילים לחוש בהפרעות זקפה, כ-50% מהגברים בשנות החמישים לחייהם וכך הלאה – קפיצה של כ-10% בכל עשור נוסף.
 
פתרון לבעיות תפקוד מיני בגברים: גבר מודאג
כדי להבין את מקור הירידה בתיפקוד הזקפתי, עלינו להבין כיצד פועל מנגנון הזקפה. תהליך הזקפה מורכב משני תהליכים – כניסה של דם אל הפין ועלייה בלחץ הדם בתוכו אשר גורמת לו להיות נוקשה, ובה בעת נעילה של הדם באיבר בכדי למנוע בריחה שלו החוצה ולשמור על זקפה ממושכת. 
 
מבחינת פיזיולוגית אחת מהסיבות הנפוצות וה"קלאסיות" ביותר לבעיות זקפה היא הקושי של הגוף להשאיר את הדם באיבר המין. במצב תקין, עוררות מינית גורמת לזרימת דם מוגברת שמותחת קבוצת רקמות פנימיות בשם טוניקה אלבוגינאה (Tunica Albuginea) המורכבת מסיבי קולגן. כאשר הרקמות האלו מתרחבות הן מפעילות לחץ על כלי הדם ש"לוכד" את הדם בתוך הפין. עם השנים רקמות הקולגן בכל הגוף נחלשות וכך גם אלו שבתוך הפין, מה שגורם לירידה בלחץ שאמור להשאיר את הדם באזור. גם אם קצב ההזדקנות של הגוף נמוך והשינויים הפיזיולוגיים האלו עוד לא היו אמורים להתרחש, מגוון גורמים כמו מחלות כלי דם, בעיות הורמונליות, סוכרת, ירידה בכושר הגופני ונטילת תרופות שונות עלולים לגרום לבעיות, ושכיחותם עולה לאט לאט ככל שהשנים עוברות.

שיקום תפקוד מיני באמצעות טכנולוגיה מבוססת גלי רדיו (RF)

טיפולים שונים עבור בעיות תפקוד מיני שהיו זמינים לגברים בעבר, פתרו אותן באמצעים עקיפים או באמצעות הליכים פולשניים ברמה כזאת או אחרת. אך כיום ישנן טכנולוגיות בעולם הרפואה שמאפשרות לשקם את רקמות הגוף ולחזק אותן מבלי לחדור לתוך הגוף עצמו, במילים אחרות, לבצע טיפול ישיר וממוקד במקור הבעיה שניתן לבצע בביטחון וללא חשש. הטיפול הזה מבוצע על ידי גלי רדיו (RF) בתדר נמוך שמשפיעים על הרקמה של הגוף מבפנים. גלי הרדיו מבצעים העברת אנרגיה אל תוך רקמות הטוניקה, שמעודדת תהליכי שיקום בסיבי הקולגן המרכיבים אותן. השיקום מאפשר לטוניקה לחזור ולתפקד בצורה טובה יותר לצורך נעילת הדם בתוך האיבר ובכך לשמור על הזקפה לאורך זמן.
 
פתרון לבעיות תפקוד מיני בגברים: זוג הולך בשדה

תוצאות מפתיעות לטיפול בבעיות זקפה באמצעות אנרגיית RF

היתרונות וההשפעות החיוביות של טכנולוגיית RF בכל מה שקשור לבעיות תפקוד מיני בקרב גברים נבדקו במסגרת מחקר פיילוט קליני שבוצע על מכשיר בשם Vertica. המחקר נערך ביחידה הנוירו-אורולוגית במרכז הרפואי רמב"ם, וכלל משתתפים עם רמות שונות של הפרעות זקפה, כאשר חלקם נטלו תרופות כגון ויאגרה והתבקשו להמשיך, ואחרים היו ללא עבר טיפולי, מה שאיפשר לבודד את ההשפעה של טיפולי RF. כל משתתף ביצע 12 טיפולים עם מכשיר ה-Vertica פעמיים בשבוע במשך 4 שבועות ופעם בשבוע במשך 4 שבועות נוספים. 
 
לפני תחילת הטיפול וחודש לאחר סיומו, הנבדקים התבקשו למלא שאלון קליני המקובל בעולם הרפואי בשם IIEF כדי להעריך את איכות חייהם המיניים, ולאחר מכן גם את שביעות רצונם מהטיפול. השוואת השאלונים מתקופות הזמן השונות הראתה כי 25 מתוך 28 מטופלים (89%) שיפרו את רמת התפקוד המיני שלהם, ו-24 מתוך 28 מהמשתתפים בניסוי (85.7%) דיווחו על כך שהם שבעי רצון מהטיפול בהפרעות הזקפה. בין היתר נמדדה גם רמת נוקשות הזקפה, ומרבית המשתתפים העידו כי רמת הנוקשות נשמרה גם 6 חודשים לאחר סיום המחקר.
 

פתרון לבעיות תפקוד מיני בגברים: מכשיר ורטיקה

המכשיר הרפואי והביתי לשיפור הזקפה ללא תרופות

מהיום גברים שחווים בעיות בתפקוד המיני יכולים לעשות שימוש במכשיר ה-Vertica וליהנות מטיפול מתקדם בבעיות זקפה מבלי להיות תלויים בכדורים או לבצע הכנה מקדימה. המכשיר בטוח לשימוש ביתי עצמאי, אינו מצריך מרשם רופא, הוא מאושר למכירה ושימוש על ידי משרד הבריאות וכל אחד יכול להיעזר בו מבלי לחשוש מתופעת לוואי. בנוסף, עוד יתרון משמעותי של Vertica לעומת פתרונות אחרים הוא שהשימוש בו לא תלוי באקט המיני. לא צריך לתזמן שום דבר מראש ואפשר להתנהל עם הרבה יותר חופש שמחזיר את הספונטניות ואת הסיפוק המיני לחיים.
 
מעוניינים במידע נוסף על מכשיר ה-Vertica? מלאו פרטיכם כאן:
 
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.