print header

הכירו את פטריות המרפא שיגנו על גופכם מכל פגע

 הגוף שלנו הוא מכונה משוכללת במיוחד – מהטובות והיעילות ביותר בטבע, אך ברגע שדבר מה משתבש בפעילותו, יכול העניין להסב לנו סבל רב ולפגום קשות באיכות חיינו. לא מדובר רק במקרים של מחלות קשות כמו סרטן או בזיהומים שונים התוקפים את הגוף לעיתים מזדמנות, אלא גם בבעיות נפוצות יותר; מערכת חיסונית חלשה, תשישות, חולשה ועייפות כרונית שכמעט כל אחד מאיתנו סובל מהם עקב אורח החיים המודרני. כולנו מחפשים פתרונות טבעיים לתופעות הללו ולכן אנו מנסים להעשיר את התפריט שלנו בכמה שיותר מזונות עם רכיבים שיחזקו את המערכת החיסונית בפרט ואת הגוף בכלל. עם זאת, למרות היתרונות הרבים של הפירות והירקות, כדאי שתדעו שלבעיות השונות של הגוף יש פתרון טבעי יעיל ועוצמתי הרבה יותר מכל לימון, עגבנייה, תפוח או מלפפון שתאכלו בחייכם, והוא טמון בגידולים קטנים הצומחים על פני האדמה: פטריות מרפא. בעולם ישנם כ-1.5 מיליון זנים של פטריות, רק כ-3,000 זנים נחקרו עד כה ומדענים גילו שיש לחלק מהן השפעות מדהימות על הגוף. למשל, האם ידעתם שיש פטריות שיכולות לפרק חומרים מסוכנים כמו פלסטיק? או שהן מכילות את כמה מהתרכובות עם ההשפעות הרפואיות החזקות ביותר בטבע? אנחנו מזמינים אתכם ללמוד עוד על מזונות הפלא הקטנים האלו, שיכולים לסייע לכם להשיג שיפור משמעותי באיכות חייכם ולטפל ביעילות בשורה ארוכה של מחלות ובעיות בריאותיות.

פטריות מרפא: אדם מחזיק בידיו פטריות מסוגים שונים
 

6 סוגים של פטריות מרפא שהגוף שלנו אוהב

השימוש בפטריות המרפא הוא לא רעיון חדש כלל וכלל – כבר מאות ואלפי שנים שמטפלים מכל הסוגים, בעיקר ברפואת המזרח הרחוק, משתמשים בפטריות על מנת להביא מזור למטופליהם ולחולים המגיעים לפתחם. גם היפוקרטס היווני, אבי הרפואה המודרנית, תיאר את השימוש בפטריות לטיפול במחלות כרוניות שונות. כפי שאתם בוודאי כבר ניחשתם, בזכות היסטוריית שימוש כה ארוכה, יש בנמצא כבר מאות סוגי פטריות שונים שהוכחו מדעית כבעלי סגולות רפואיות חשובות מאוד. אך בצדק תשאלו עכשיו את השאלה: "מה הן הפטריות הנפוצות והמומלצות ביותר לשימוש שיכולות לסייע לבעיה שלי"? ואת התשובה תמצאו ברשימת פטריות המרפא העוצמתיות והמומלצות שלפניכם:

1. מאיטקה – משמעות שמה של הפטרייה הזאת הוא "הפטרייה הרוקדת" וזאת בזכות צורתה הייחודית ורבת החן, המופיעה לרוב על בסיסם של עצים שונים, בעיקר על גבי עצי אלון. במחקרים שונים שנערכו על הפטריות הללו גילו מדענים שהן בעלות יתרונות בריאותיים משמעותיים: כך למשל במחקר שנערך בשנת 2009 התגלה כי ביכולתה של המאיטקה לחזק את המערכת החיסונית של החולים בסרטן השד, ובמחקר אחר מאותה השנה הוכח כי הפטרייה יכולה להוביל לחיסולם העצמי (אָפּוֹפְּטוֹזִיס) של תאים סרטניים. לחץ דם גבוה ומניעת מחלת הסוכרת הם שני תחומים נוספים שבהם נעשה שימוש במאיטקה, בעיקר על ידי אנשי רפואה מסורתית בסין ויפן, וכיום נערכים מחקרים רבים שבוחנים את השימושים העתידיים שניתן יהיה לעשות בפטרייה זו כדי לעזור לאנשים שסובלים מבעיות אלו.

פטריות מרפא: פטרית מאיטקה

2. שיטאקי – יכול להיות שאתם מכירים את השיאטקי כפטריית מאכל, וזאת בשל השימוש שעושים בה לצורך הכנת מנות שונות מן המטבח האסייתי, אך מדובר בראש ובראשונה בפטריית מרפא שנמצאת בשימוש של מטפלים טבעיים מן המזרח הרחוק כבר במשך אלפי שנים. הפטרייה עצמה - בגרסתה החיה, לא המבושלת או המטוגנת - היא מקור עשיר לשלל ויטמינים ממשפחת ויטמיני B, כמו גם לכמה מינרלים משמעותיים. אחד הרכיבים הפעילים החיוניים ביותר בשיטאקי הוא הלנטינאן, חד סוכר ייחודי בעל שלל תכונות אנטי-בקטריאליות ואנטי-ויראליות המקנות לו השפעה מיטיבה על המערכת החיסונית ויכולת לסייע בטיפול בסרטן ובהאטת התפשטות גידולים.

פטריות מרפא: פיטריית שיטאקי

3. אגריקוס – פטריית השמש, פטריית האלוהים ועוד רבים וטובים, כל אלו הם שמות שהוצמדו לפטריית המאכל והמרפא הזו, בעלת הסגולות הרפואיות המוכחות. מקורה של האגריקוס מצפון אמריקה וקנדה, אך כיום מגדלים אותה במוקדים שונים בכל רחבי העולם. האגריקוס עשירה ברבי סוכרים מסוג בטא גלוקן, הפועלים לחיזוק המערכת החיסונית כנגד תאי סרטן ומונעים את התפתחותם. ברפואה היפנית משמשת פטרייה זאת גם לטיפול במחלות כגון טרשת עורקים, סוכרת, דלקת הכבד ועוד.

פטריות מרפא: פטריית אגריקוס

4. קוריולוס – פטרייה מרהיבה זאת מכונה גם "פטריית זנב תרנגול ההודו" בשל תבנית הצבעים המיוחדת שמאפיינת אותה, אך שמה המדעי הוא טרמטס ורסיקולור. השימוש בפטרייה הזאת מציע מזור והקלה משמעותיים לחולי סרטן העוברים תהליכי כימותרפיה ויכול למנוע את דיכוי המערכת החיסונית עבור אנשים שעברו כריתה כירורגית של גידולים סרטניים מהקיבה ומהמעי הגס. בבדיקה שנעשתה על תמצית הקוריולוס נמצא כי ביכולתה למנוע יצירת גרורות סרטניות באמצעות בלימת הידבקות, נדידה ופלישה של התאים הסרטניים לחלקי הגוף הבריאים. במקביל, נערכים כיום מחקרים על רבי הסוכר שמצויים בפטרייה הזו, כמו PSP (Polysaccharide peptide) ו-PSK (Polysaccharide-K), אשר כבר היום נמכרים כתרופה רשומה ביפן.

פטריות מרפא: פטריית קורילוס

5. ריישי  הריישי היא לא רק "עוד פטריית מרפא" אחת מבין רבות, אלא זוהי הפטרייה העתיקה ביותר שנעשה בה שימוש רפואי, כשכבר יותר מ-2,000 שנים רופאים מסורתיים ומטפלים בשיטות הרפואה הסינית השונות ניצלו אותה לטובת שיפור חיי החולים שלהם. הריישי מוכרת בקרב מרבית תושבי מדינות המזרח הרחוק כבעלת סגולות ייחודיות, ביניהן תכונות נוגדות חמצון חזקות, וכן תכולת בטא גלוקניים המונעים את צמיחתם של תאים סרטנים וגם בולמים את התפשטותם. הריישי גם מכילה חומרים המכונים טריטרפנים, שלהם השפעה שגורמת להורדת לחץ דם ומונעת אלרגיות. בנוסף, הפטרייה נמצאה יעילה בטיפול בלחץ דם גבוה, הורדת רמות סוכר בדם והרגעת מערכת העצבים.

פטריות מרפא: פטריית ריישי

6. פלאורוטוס  ידועה גם בשמה הנוסף פטריית הצדף, היא משמשת לטיפול בסינדרום X (תסמונת מטבולית), סוכרת, שומנים בדם, יתר לחץ דם, זיהומים ויראליים וחיידקיים, דלקות כרוניות, מחלות כבד, סרטן וגידולים טרום-סרטניים. במחקרים שבדקו את השפעתם של פוליסכרידים שמוצו מפטריית פלאורוטוס (POMP2 ,WPOP-N1) מצאו החוקרים יעילות בטיפול ומניעה של סרטן הקיבה, סרקומה (גידול ממאיר שמקורו ברקמת חיבור) סרטן שד וסרטן המעי הגס.

פטריות מרפא: פטריית פלאורטוס

היכן וכיצד ניתן להשיג את כל הפטריות הללו?

כפי שהבנתם, לכל הפטריות שהזכרנו כאן, מהמאיטקה ועד הפלאורוטוס, יש סגולות רפואיות ויתרונות בריאותיים בלתי מבוטלים. אכילת הפטריות האלו באופן קבוע יכולה לעשות נפלאות לגוף, אך למצוא אותן ברשתות השיווק ולהקפיד לצרוך מהן מדי יום ביומו כמות לא מבוטלת זה לא זול או קל, אולם יש לכך פתרון חדש ונגיש במיוחד. הפורמולה הייחודית "מיקו דיפנס" מבית MyHerbs, הינה מיצוי חזק ופוטנטי של שש הפטריות העוצמתיות האלו. התוסף בטוח לשימוש עבור כל אחד מגיל 4 ועד 120 ואף ניתן לעשות בו שימוש במקביל לתרופות נפוצות רבות. הפטריות שמהן מכינים את מיקו דיפנס נבחרות בקפידה לאחר תהליך השבחה ממושך, גידול טבעי ומיצוי מבוקר. כל שאתם צריכים לעשות הוא לנטול את התוסף בדרך קבע, ופטריות המרפא שבו כבר יעשו את כל שאר העבודה.

לפרטים נוספים על מיקו דיפנס מבית MyHerbs - לחצו כאן >

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.