print header

תלמדו, ככה עושים כסף באמזון: כל מה שצריך לדעת על מהפיכת הקניות שהגיעה לישראל

את אמזון כנראה שאין צורך להציג בפניכם: ענקית הקניות ברשת, שהחלה את דרכה כאתר למכירת ספרים, היא כיום אחד מה"קניונים" הווירטואליים הגדולים בעולם, שבו שפע רב של חנויות ומילוני אנשים מכל קצווי תבל עורכים בו קניות מדי יום. את כל זה אתם כנראה כבר יודעים, אך מה אם נגיד לכם שעכשיו אתם יכולים להצטרף לחגיגה הזו לא רק כלקוחות, אלא כבעלי עסק שיכולים לפתוח באמזון חנות משלהם, להתחיל לעשות בה עסקים עם כל אותם לקוחות רבים מרחבי העולם ולהרוויח כסף? זה ממש לא תסריט בדיוני, אלא קורה כאן בישראל וממש בתקופה הזאת, מה שאומר שגם לכם יש אפשרות להפוך למוכרים באמזון, שנכנסה כעת לארץ באופן רשמי. אפילו צירפנו לכם סדרת סרטונים חינמית שמסבירה איך גם אתם יכולים לעשות את זה בקלות ולראות מכך רווחים.

מדריך לפתיחת חנות באמזון: טלפון חכם ועליו לוגו אמזון ואריזות מתנה

מה מיוחד כל כך באמזון?

כיום אמזון היא אתר הקמעונאות הגדול ביותר בארה"ב, אך לא תמיד זה היה כך. בתחילת דרכה בשנת 1994, אמזון הייתה בסך הכל חנות ספרים שנחשבה לחלוצה בתחום המסחר באינטרנט, ואט אט היא הרחיבה את שירותיה והחלה למכור גם דיסקים, קוראי ספרים אלקטרוניים (אמזון היא יצרנית הקינדל), טלוויזיות ואפילו בגדים. המודל העסקי של האתר השתנה לחלוטין בשנת 2000, אז הפכה אמזון מאתר קניות לפלטפורמת קניות. משמעות השינוי הייתה שאנשים שונים היו יכולים לפתוח באמזון חנות דיגיטלית משלהם ולמכור את מוצריהם דרכה.

שינוי משמעותי נוסף הגיע בתחילת העשור האחרון, כשאמזון החלה להציע לסוחרים להשתמש בשירותיה גם לצורך אחסון, אריזה ושליחת המוצרים. לשינוי הזה היו 2 השלכות גדולות מאוד: האחת, בשיטה זו קודם כל הצרכנים נהנים מכך שהם מקבלים את המוצרים שהם רכשו זה עתה במהירות שיא (רק כדי לסבר את האוזן, מנוי פריים מקבל לביתו את המוצר שקנה תוך 24-48 שעות). מהלך זה התברר כהימור מוצלח של החברה, וסחף אחריו לאתר אמזון מיליוני קונים שאוהבים לקבל את מה שהרגע רכשו – מהר יותר מכל שירות אחר בעולם. ההשלכה השנייה היא שמשיטת המחסנים הלוגיסטיים של אמזון נהנים גם הסוחרים  הם לא צריכים להשקיע מאמץ כדי לשלוח בכוחות עצמם את הסחורה ולהתעסק עם האריזות, המשלוחים, חומרי עיטוף ועוד. אם לא די בכך, אמזון לקחה על עצמה גם את הטיפול בשירות הלקוחות, במטרה לסייע לסוחרים להתמקד בייצור סחורות, מכירות, קידום, שיווק ופרסום, ובכך נוצרה התייעלות לכולם.

כיום למעשה כל אחד יכול למכור מוצרים באמזון, וכל מה שצריך לשם כך זה גישה לאינטרנט, רצון והתמדה.

מדריך לפתיחת חנות באמזון מטבע של אמזון על רקע שלט "אפליקציית אמזון"

למה כל אחד יכול להיות מוכר באמזון?

כפי שכבר אמרנו, מוכרים באמזון הם סוג חדש של בעלי תפקיד בעולם הקמעונאות הדיגיטלי ובכלל, וכיום כשהחברה הענקית הזאת פועלת בישראל, כל אחד ואחת מאיתנו יכולים למלא אותו בכל גיל וכמעט בכל מצב. באופן כללי ניתן לתאר 3 סוגים עיקריים של מוכרים באמזון: הספקים, המקשרים והיצרנים. הספקים הם אנשים שיש להם גישה ישירה לסחורה מסוימת, למשל בעל חנות רהיטים שיש לו מלאי אותו הוא מוכר בחנות או אפילו באתר אינטרנט ישראלי, והוא יכול לפרסם את המוצרים שלו גם דרך חנות באמזון וכך לזכות בחשיפה לקהל הרבה יותר גדול. המקשרים הם אנשים שקונים סחורה ממקורות שונים ומוכרים אותה בחנות מקוונת באתר אמזון, למשל אדם שקונה בסיטונאות ובמחיר זול פריט מסוים, ובזכות שיווק חכם או טקטיקות אחרות מצליח למכור אותו ברווח. היצרנים הם אנשים שמוכרים סחורה שהם יצרו בעצמם, והיא יכולה להיות חלק מקשת רחבה של מוצרים כמו משקאות אלכוהוליים תוצרת בית, פרטי אומנות שונים, תכשיטים, ביגוד, מוצרי נוי לבית ועוד.

מדריך לפתיחת חנות באמזון: איור של ידיים יוצאות ממסכי מחשב ומעבירות ביניהן שקית נייר וכרטיס אשראי

למעשה, כל אחד היום יכול להיות חלק מהקניון הענק של אמזון, וכך להגדיל את רמת החשיפה שלו לקונים ישראליים וללקוחות אחרים בכל רחבי העולם. פנסיונרים שעובדים מהבית, הורים צעירים שמחפשים הכנסה נוספת ואפילו אנשי שיווקי מקצועיים שמבינים שהגיע הזמן להרחיב אופקים – כולם יכולים להרוויח כסף בעזרת מסחר באמזון, כל עוד הם יודעים כיצד להתנהל ומאילו טעויות להיזהר.

איך מרוויחים כסף מאמזון?

קניות זה דבר אחד, אך הכוח האמיתי שאתם מקבלים בעזרת אמזון הוא לאו דווקא באפשרות לבזבז שם כסף, אלא ברווח הפוטנציאלי שלכם, ומכך שכל אחד יכול לפתוח שם חנות ובקלות. כל מה שצריך לעשות זה להיכנס לאתר אמזון, למלא את הפרטים הנדרשים, לאמת את זהות העסק, לעדכן את פרטי התשלום ולהתחיל להעלות מוצרים לאתר. בניגוד לפתיחת חנות פיזית, כאן אינכם נדרשים להשקעה גדולה, אתם לא צריכים לשלם לעובדים וגם לא מחויבים להוציא כסף על שכירות וארנונה. החנות שלכם באמזון פעילה 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. כאן נמצא העתיד של השוק העולמי, ואם אתם רוצים להיות חלק ממנו וממהפכת הכניסה של אמזון לישראל, כדאי להשתלב בו כמה שיותר מוקדם.

למה כניסתה של אמזון לישראל היא מהפכה?

אף על פי שהאפשרות למכור מוצרים מישראל באמזון תמיד הייתה פתוחה, כעת כשהחברה נכנסה לארץ נפתחות בפניכם אפשרויות שיכולות להגביר באופן משמעותי את סיכויי הצלחת החנות שלכם. ראשית, ישנה תמיכה בשפה העברית, שאמנם כיום היא עדיין מוגבלת, אך תשתפר בעתיד הקרוב, ולכן מחסום השפה כבר לא יהיה מכשול כלל. שנית, וזה אולי השינוי הגדול ביותר – החנות שלכם תקבל חשיפה מוגברת לקהל המקומי, משמע תוצאות החיפוש שיקבלו הישראלים יובילו אותם בראש ובראשונה למוצרים שנמכרים דרך חנויות ישראליות כמו אלו שלכם. במקביל, חברת אמזון הודיעה למשווקים בארץ שהזמן המרבי למשלוחים יהיה ימים ספורים, והיא פועלת בשיתוף פעולה עם דואר ישראל כדי לספק שירות משלוחים מהיר ויעיל יותר.

ככל שהחנות שלכם תתחיל לפעול מוקדם יותר, כך תשתלבו טוב יותר באתר ותקבלו הזדמנות פז להיכנס לשוק שמגלגל מיליונים מדי יום – ליתר דיוק, 1.2 מיליון דולר ביום, וזה רק מהקונים הישראליים! יש לציין שהחנות שלכם עדיין תקבל במקביל גם חשיפה לקהל העולמי, ולכן אינכם מוגבלים רק לשוק הישראלי. על פי מנהל המכירות הגלובליות של אמזון, רולף קימייר, לישראלים יש כעת הזדמנות ייחודית שלא תהיה פתוחה שוב בעתיד, וצריך לתפוס אותה בזמן.

הסודות לפתיחת חנות מוצלחת באמזון

הכל נשמע טוב ויפה על פניו, אך איש לא מבטיח לכם שתרוויחו כסף רק על ידי פתיחת חנות באמזון. עליכם ללמוד להכיר את הטרנדים של המוצרים הנמכרים ביותר בכל זמן נתון, לדעת מה הכללים של המסחר באתר, איך לעבוד נכון על פיהם וכיצד להימנע מטעויות שסוחרים מתחילים עושים. בדיוק בשביל זה כדאי שתדעו שיש לכם הזדמנות לצפות בסדרת סרטונים חדשה שמלמדת את כל אותם הדברים; ההדרכה זמינה אומנם לזמן מוגבל, אך תוכלו לצפות בה בחינם ולעשות בעזרתה את הצעדים הראשונים שלכם לעבר עבודה משתלמת במיוחד. יש לכם הזדמנות להרוויח הרבה ולהגשים חלום, אז אל תגידו שלא ידעתם – עכשיו זה תלוי רק בכם!

לקבלת גישה חינם לסדרת הסרטונים – לחצו כאן >>

 

מקור תמונה: Marco Verch

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.