print header

10 הוכחות לכך שהחיים שלכם טובים יותר ממה שאתם חושבים

  רובנו חיים בציפייה לעתיד – מחכים שיגיעו כבר טכנולוגיות חדשות שיקלו על חיינו, ירפאו אותנו ממחלות חשוכות מרפא ויהפכו כל יום שלנו למרגש יותר מהקודם. עם זאת, רבים שוכחים שאנחנו כבר חיים בעתיד, במיוחד כשחושבים על מה שקיוו וציפו אנשים שחיו לפנינו. למעשה, היום אנחנו חיים הרבה יותר טוב אפילו ממלכים בעבר, וזכינו להמון ברכות שאנחנו מתעלמים מהן ולא מייחסים להן חשיבות מספקת. כדי שתבינו עד כמה החיים שלכם טובים באמת ועד כמה אתם הרבה יותר עשירים ממה שחשבתם, אנחנו מזמינים אתכם לראות 10 הוכחות לכך, שככל הנראה לקחתם כמובן מאליו ולא אמרתם עליהן תודה מעולם.
 
הוכחות לכך שאתם יותר עשירים ומבורכים ממה שחשבתם: צללית של איש קופץ מול שקיעה

1. הרפואה כבר לא מבוססת על אמונות תפלות

עד ימי הביניים, הרפואה הסתמכה בעיקר על תיאוריות לא מבוססות, אפילו על האסטרולוגיה, ולכל רופא היו שיטות משלו לטיפול בבעיות, כשרובן לא באמת היו יעילות כמו הטיפולים והתרופות שיש לנו היום. חלק מהמרפאים אכן הכירו עשבים שמסייעים לריפוי מחלות שונות ושיטת הרפואה הסינית עדיין נמצאת בשימוש עד היום, אך ברוב המקרים הטיפול המקובל בכל מחלה היה פשוט הקזת דם... כיום משתמשים בהקזת דם אך ורק לריפוי מחלות מאוד נדירות ופרטניות, ועבור התהליך הזה צריך התמחות מיוחדת – לכל מחלה אחרת יש תרופה משלה, ועל זה עלינו להגיד תודה.

2. לכל אחד יש מפל מים פרטי בבית

אפילו לבני האצולה של ימי הביניים לא היה את הפינוק שיש בבית של כולנו – מקלחת! מדובר במוצר כל כך בסיסי שאנחנו אפילו לא חושבים על זה שיש לכל אחד מאיתנו בבית מפל מים פרטי, בו הוא יכול לבחור את הטמפרטורה של המים לפי רצונו. בעבר אנשים היו צריכים להתקלח עם דליים שמילאו מראש במים חמים, אם בכלל היו מים חמים, או במקרה הפחות נוח – במי הנהר, ורוב האנשים כלל לא היו מתרחצים באופן קבוע. אנחנו לעומתם נוהגים להתקלח פעם ביום, וקשה מאוד לדמיין את חיינו אחרת.
הוכחות לכך שאתם יותר עשירים ומבורכים ממה שחשבתם: חדר מקלחת

3. לנשים יש הרבה יותר זכויות משהיו להן אי פעם

בעבר לנשים היו הרבה פחות זכויות ממה שיש להן היום, ולמעשה היה מקובל מאוד אצל נשים פשוט להסכים עם כל מה שעולה על רוחם של הגברים, ללא אפשרות להתנגד. ביוון העתיקה למשל נשים כמעט ולא הורשו לצאת מהבית, ועד לא מזמן לנשים לא הייתה אפילו זכות לבחור עם מי להתחתן או זכות להצבעה. אמנם הדרך עוד ארוכה ויש עוד מקומות בעולם שבהם מקפחים את זכויותיהן של הנשים באופן קיצוני במיוחד, אך כיום נשים חיות טוב יותר באופן כללי משחיו אי פעם בהיסטוריה של האנושות.

4. אפשר להזמין אוכל תוך פחות משעה לבית

אם בעבר מישהו היה רעב בביתו, לא הייתה לו ברירה אלה להכין משהו מהמצרכים המועטים שהיו לו במקרר או לצאת למסבאה המקומית ולאכול שם תבשיל חם. בני האצולה היו היחידים שלהם היו משרתים שהכינו להם אוכל, אך כיום לכולנו יש את הזכות הזו – להזמין מנה בטלפון או באפליקציה לפי בקשתנו, שתגיע אלינו תוך חצי שעה עד שעה. אמנם זה עולה לנו כסף והשליח הוא לא המשרת שלנו, אך אין ספק שפינוק שכזה ממש מזכיר חיים של מלך.
הוכחות לכך שאתם יותר עשירים ומבורכים ממה שחשבתם: פסלון של שף עם פיצה ביד

5. מחלה נפשית היא כבר לא פשע

בימי הביניים אנשים שסבלו מהפרעות נפשיות סבלו מבעיות רבות נוספות, שהגיעו בעקבות היחס של החברה והמדינה כלפיהם. אם אדם סבל מהפרעה נפשית והתנהג לא כשורה בחברה, הוא היה סובל מעונשים קשים שכללו הלקאות על מנת ללמד אותו איך להתנהג. מיותר לציין שזה לא עזר, ואם אדם מסוים נחשב היה למסוכן לחברה, היו שולחים אותו לכלא או אף מוציאים אותו להורג. כיום אנשים שסובלים מהפרעה נפשית מקבלים טיפול רפואי, וזה שינוי מבורך שהפך את חייהם של אינספור אנשים ברחבי העולם לטובים יותר מפעם.

6. יש לנו הרבה יותר זמן לנצל בחיים

בעבר תוחלת החיים של אדם הייתה בממוצע 30 שנה, זאת בעיקר משום שלא היה לנו את הידע ברפואה שיש לנו כיום, אשר עוזר לנו להתגבר על מחלות שבעבר נחשבו קטלניות. חיסונים נגד מחלות שהיום נראות לנו פשוטות, כמו שפעת למשל, עוזרים לנו רבות להאריך את חיינו, ותתפלאו לגלות שישראל היא אחת מהמדינות עם תוחלת החיים הגבוהה ביותר בעולם – אנחנו במקום הרביעי בתוחלת החיים לגברים (80.6 שנה) ובמקום ה-9 בתוחלת החיים לנשים (84.3 שנה).
הוכחות לכך שאתם יותר עשירים ומבורכים ממה שחשבתם: ידיים של איש קשיש

7. מוות היה צורת בידור מקובלת

כיום בדרנים, שחקנים, ספורטאים וזמרים הם בין האנשים המוערכים ביותר שיש בחברה, כשרמת ההערצה אליהם גורמת לחלקם לחיות עם כמות כסף שחלקנו רק יכול לחלום עליה. עם זאת, בעבר הרחוק בדרנים ואמנים חיו בתנאים הרבה יותר גרועים, ולמעשה אם הם לא מילאו את תפקידם כמו שצריך ולא הצחיקו או שרו יפה מספיק, מלכים ואנשי אצולה יכלו להוציא אותם להורג ואכן עשו זאת על ימין ועל שמאל. לא דיברנו אפילו על קרבות הגלדיאטורים האכזריים מהעבר הרחוק, וכיום מוות הוא כלל לא נושא לצחוק או לבידור, וזה מבורך.

8. הרחובות שלנו הרבה יותר נקיים

יש אנשים שמתלוננים על כך שהמכוניות פולטות עשן לאוויר שאנחנו נושמים, ובצדק, אך האם אתם יכולים לדמיין את עצמכם מתהלכים ברחוב שמלא כולו בצואת סוסים? זה ממש לא הכל – תתארו לעצמכם עולם שבו ניקוי הרחובות הוא בתחתית רשימת הדאגות של העירייה, ובשווקים יש עצמות ודם בכל עבר, שמושכים גם חיות פרא ולא מעט חרקים וחיידקים. המצב היה כל כך גרוע בעבר, ששדרת שרבורן בבריטניה למשל נקראה באופן רשמי במאה ה-14 "שדרת שיטבורן" (שיט = חרא).
הוכחות לכך שאתם יותר עשירים ומבורכים ממה שחשבתם: משאית זבל

9. אפשר לעבור ניתוחים בשלום ותחת הרדמה

החלק המפחיד ביותר בניתוח הוא הכניסה אליו, אך מיד לאחר מכן אנחנו רדומים ומתעוררים רק אחרי שההליך הסתיים. זה לא היה המצב של המטופלים עד לפני שהרדמה הפכה להיות לחלק בלתי נפרד מכל ניתוח, כשאפילו הרדמה מקומית לא הייתה מוכרת להם. כל ניתוח עבר עם כאבים קשים שאתם לא יכולים אפילו להתחיל לדמיין, ולא רק זה, אלא שגם ההחלמה הייתה קשה, ומשום שלא היה ידע רב בנוגע לחיידקים וכללי היגיינה פשוטים כמו שטיפת ידיים עם סבון, אנשים רבים מתו בייסורים בעקבות זיהומים.

10. אנשים היום הרבה יותר מנומסים מאשר בעבר

אפילו אם מישהו חתך אתכם בכביש וקילל אתכם, או אם מישהו ניסה להידחף לפניכם בתור בסניף הדואר, אל תרגישו רע – המצב היום הוא הרבה יותר טוב משהיה פעם. כיום כולנו יודעים כיצד לאכול עם סכין ומזלג, וסביר להניח לא תשמעו איש מגהק במסעדה בקולי קולות או זורק את שאריות האוכל שלו על הרצפה, כפי שהיה נהוג פעם. למעשה, אדיבות והתנהגות מנומסת היו דברים שנחשבו לחולשה בשכבות הנמוכות של החברה, ואילו היום אדיבות היא מעלה שגורמת לנו להעריך את האנשים שעושים טוב עבור אחרים.
הוכחות לכך שאתם יותר עשירים ומבורכים ממה שחשבתם: ידיים בצורת לב
כמה מילים לסיכום
אפשר להמשיך ולמנות עוד עשרות סיבות לכך שהיום אנחנו חיים כפי שעשירים בעבר אפילו לא היו יכולים לדמיין, ואתם בטח כבר מבינים שהחיים שלכם נראים הרבה יותר טוב ממה שהם היו יכולים להיות אם הייתם נולדים בתקופה אחרת. אנחנו בהחלט חיים בזמנים טובים, ואם יש לכם עוד רעיונות בנוגע לדברים שקיימים רק בתקופתנו ושאיננו מעריכים מספיק, שתפו אותם איתנו כאן בתגובות – אנחנו נשמח לראות על מה עוד יש לכם ולנו להודות.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.