print header

10 דברים שליליים שחשוב להודות עליהם מדי יום

כל אחד מאתנו מודה לעתים על דברים שונים בחייו כמו בריאות, הצלחה בעבודה או שמחה מהישגי הילדים, ובמקביל קיימים גם דברים שרובנו תופסים כשליליים ומנסים להדחיק עד כמה שניתן. ייתכן שמעולם לא ראיתם סיבה להודות על טעויות שביצעתם, קנאה של אנשים אחרים או חשבונות שמצטברים בתיבה, אבל לעתים דווקא אלו הן ההתרחשויות והרגשות שתופסים חלק נכבד מהיום שלכם, ויש להם גם צד חיובי. אם עד כה לא חשבתם להודות עליהם או להעריך את 10 הדברים הבאים, תגלו מיד עד כמה חייכם יכולים להשתפר אם רק תבחרו להסתכל עליהם באור שונה. אמרו תודה עבור הימצאותו של כל אחד מהם בחייכם, ותוכלו להרגיש הרבה יותר טוב בכל יום מחדש.
 
איש אוחז בפרח
 

1. געגועים

לאורך חיינו אנחנו עוברים לא מעט דירות ומקומות עבודה, והופכים לחלק ממעגלי חברות שונים. כל אלה, לצד תהליכים טבעיים אך כאובים כמו פטירתם של האנשים הקרובים אלינו, גורמים לנו לאבד קשר עם חברים או בני משפחה שהיו יקרים וחשובים לנו. חלקנו מתגעגעים לאלה שפעם התגוררו בסמוך אלינו וכיום נמצאים במקומות רחוקים ברחבי הארץ או עולם, ואחרים חשים צביטת קנאה כאשר הם רואים אנשים בגילם שהוריהם עדיין נמצאים בחייהם. הגעגוע הוא רגש שלא קל להתמודד עמו, אך במקביל הוא גם הזדמנות לומר תודה על כך שהתאפשר לנו להכיר אנשים מיוחדים כל כך. לא כל אדם זוכה להזדמנות לאהוב ולהיות מוקף בחברים או במשפחה, כך שאין ספק שאם אתם חשים געגוע, סימן שזכיתם בתקופה נהדרת וחיובית. 

2. המתנה

קשה למצוא אנשים שנהנים להמתין ברמזור אדום או בתור למכולת, אבל במקום להתייחס לדקות הללו כאל בזבוז זמן, בחרו להסתכל עליהן כאל פסק זמן שמאפשר לכם להיטען באנרגיות. אמנו את עצמכם לקחת כל הזדמנות כזו בשתי ידיים, ולתרגל במהלכה מספר נשימות עמוקות. לאחר כמה פעמים שתעשו זאת, תתחילו להתייחס אל זמני ההמתנה בצורה חיובית יותר ואפילו להרגיש רגועים יותר בשאר היום.
גבר מתבונן בשעון שלו

3. טעויות

ביצוע כל טעות שהיא, החל ממתן תשומת לב לאדם שאינו מעריך זאת מספיק ועד לעבודה ממושכת בתפקיד שלא מתאים לנו, יכול לגרום לנו להרגיש רע עם עצמנו או מנגד ללמד אותנו דבר מה חשוב. בכל פעם שאתם שופטים את עצמכם על שגיאה שעשיתם, זכרו שאף אחד לא מושלם ושכולנו עושים טעויות לאורך כל חיינו. במקום לצלול אל תוך מצב רוח שלילי, בחרו ללמוד מהטעות ולהפוך את עצמכם למקור השראה לאנשים אחרים. לכולם יש ימים שהם היו מעדיפים למחוק, אך במקום לכעוס על כך שאלה יישארו צרובים בזיכרונכם לנצח, הודו על ההזדמנות שניתנה לכם להמשיך לצעוד קדימה ולבצע מעשים חיוביים שיכפרו על הטעות. 

4. חשבונות

הצטברות של חשבונות בתיבת הדואר או חיובים שונים שמופיעים בעובר ושב שלנו, גורמים לנו במקרים רבים לשלל תחושות שליליות. עם זאת, בפועל מדובר בהזדמנות להתבונן על כל הדברים שהייתה לנו את היכולת ליהנות מהם במהלך החודש האחרון ושלעתים לקחנו כמובן מאליו. השימוש שלנו בסמארטפון, הגלישה באינטרנט, ייעוץ מס או טיפול שיניים, הם רק חלק מהדברים שלרבים מהאנשים אין גישה אליהם ואין ביכולתם לשלם בעבורם. העריכו את העובדה שאתם עובדים קשה כדי לשלם על השירותים הללו, ושמחו על כך שקיבלתם אותם בזכות המאמצים שלכם שנשאו פרי. 
ארנק עם כרטיסי אשראי
 

5. קנאה

ביקורת שלילית מצד אחרים וגילויים של קנאה או של שמחה לאיד הם לא דברים שאנשים מצפים להם. מנגד, זכרו שרמת הביקורת שאתם זוכים לה נמצאת ביחס ישיר לרמת ההצלחה שאתם מגיעים אליה. אם אנשים אחרים מקנאים בכם, סימן שהם היו שמחים להיות במקום שלכם, ולכן אתם ללא ספק עושים משהו נכון. התגאו במה שיש לכם, והודו לאנשים קנאים על התזכורת לכך שיש לכם על מה לשמוח בחייכם האישיים או המקצועיים. 

6. שעמום

שעמום הוא מותרות של ממש, שרבים היו שמחים ליהנות ממנו. לא מעט אנשים נאלצים לוותר על שעות שינה או ללהטט בין עבודה לבין מטלות הבית לאורך ימים ארוכים, וכל אחד מהם היה שמח לחוות מעט שעמום לו רק הייתה לו ההזדמנות. נצלו את הזמן שיש לכם על מנת להירשם לחוג חדש, לתקן דברים בבית או להתנדב במסגרת מסוימת. ההזדמנויות שיש לכם הן בלתי מוגבלות – צאו והשתמשו בהן.
ילדה שוכבת על דשא

7. תמרור אזהרה הנוגע למצב רפואי

משפטים כמו "אם לא תשנה את הדיאטה שלך" או "אם לא תתחיל להתאמן בהקדם", כאשר אלה נאמרים על ידי הרופא שלנו, מלחיצים ומפחידים אנשים רבים. כשאנחנו מקבלים תזכורת לבחירות השגויות שעשינו ולהשפעותיהן על מצבנו הבריאותי, קל מאוד להתכחש אליהן מצד אחד או לחוש מאוימים מהן מצד שני. נסו לבחור באפשרות השלישית, ולהסתכל על תמרורי האזהרה שקיבלתם כעל מתנה: הגוף שלכם מעניק לכם את האפשרות לשפר את המצב לפני שיהיה מאוחר מדי, ומזכיר לכם מה חשוב באמת בחיים. הודו על המתנות הללו, והשתמשו בהן כדי לעזור לעצמכם. 

8. הצלחה בלתי הוגנת

כולנו מכירים לפחות אדם אחד שהצליח לא בזכות כישוריו, אלא בשל העובדה הפשוטה שהוא היה בזמן הנכון ובמקום הנכון. כיוון שלמדנו שכדי להצליח צריך לעבוד קשה, קל מאוד לכעוס על האנשים הללו ועל קיצורי הדרך שהם זכו להם. בפועל, העובדה שאדם אחר הצליח לזכות בהזדמנות כזו, מוכיחה שגם אתם תוכלו לעשות זאת. אפילו אם לא מדובר באותו התחום או באותן הדרכים, הצלחה שנראית בלתי הוגנת היא תזכורת לכך שיש לכם יכולת להגשים את החלומות שלכם כל עוד תמשיכו לחפש אחר דרכים לעשות זאת. 
 
אישה ניצבת בראש גבעה

9. סופיות החיים

פתגם עתיק אומר ש"מוות הוא הדבר היחיד בחיים בעל 100% סיכויי הצלחה", ואנשים רבים חוששים מסופיות החיים, בייחוד כאשר הם חווים פרידה מאדם יקר שנפטר. קשה מאוד להכיר בעובדה שהחיים יסתיימו בשלב מסוים, לא כל שכן להודות על כך. מנגד, כיוון שהחיים הם מתנה שניתנה לנו לזמן מוגבל בלבד וכל יום בהם חולף במהירות, יש לנו אפשרות לקבל החלטות שמבוססות על יצירתיות ואהבה, מתוך הבנה שכל יום שעבר לא יחזור. החלטות כאלה, להבדיל מהחלטות שמבוססות על פחד, יאפשרו לכם להתבונן לאחור על חייכם ולחייך, ולא לכעוס על טעויות שעשיתם בעבר. בחרו להעניק לימים שאתם עוברים משמעות אמתית, ותוכלו להודות מכל הלב על ההזדמנות שקיבלתם.

10. חלומות לא ממומשים

לא כל החלומות והרצונות שלנו יכולים לבוא לידי ביטוי, וחשוב להבין שזו עובדה חיובית מכיוון שהדבר העיקרי שמניע אותנו בחיים הוא המטרות הלא מושגות שלפנינו. לולא היו לנו מטרות לא היינו עובדים קשה, מבקשים סליחה כשטעינו או לומדים דברים חדשים. היכולת לצפות למשהו ולעבוד לקראתו היא מה שגורם לנו להמשיך ולנוע, ויש להודות על כך. כדי להימנע מאכזבות, חלקו כל חלום גדול למספר חלקים קטנים. הצלחה בהשגת כל חלק כזה יכולה לשמח אתכם, לתת לכם תחושה שהתקדמתם ולהזכיר לכם שאתם מצויים בתהליך חיובי. חייכו – אתם נמצאים בדרך הנכונה.
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.