maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

9 עצות שיעזרו לכם להשתחרר ממחשבות, לחיות את הרגע ולהיות יותר מאושרים

 לפעמים המפתח לאושר הוא לנסות לחשוב כמה שפחות, להימנע מדאגות ולהיות מודעים למי שאתם. נסו להיזכר בזמנים שבהם לא חשבתם על שום דבר חוץ ממה שהיה מול העיניים שלכם – האם אלה לא היו תקופות נפלאות ומאושרות? הסיבה לכך שחיים בצורה הזאת הם טובים יותר היא שאם אתם כל הזמן דואגים לעתיד ומתחרטים על העבר, אין לכם פנאי לחשוב על מה שמתרחש סביבכם ואתם מפספסים הזדמנויות ורגעי אושר. לפיכך נשאלת השאלה איך ניתן להגיע למצב של רגיעה, שבו חיים רק את ההווה ונהנים מחיים? את התשובה תוכלו לגלות בעזרת 9 העצות המעצימות שלפניכם...
 
איך לחיות את הרגע ולהיות מאושרים: אישה מריחה פרחים
 

1. אל תשוו את עצמכם לאחרים

אי אפשר להשוות באמת בין שני אנשים: לכל אחד יש את הרגשות שלו והחלום הכי גדול של אדם אחד יכול להיות הסיוט של מישהו אחר. אפילו אם כולנו היינו זהים מבחינת הרצונות, הכוחות, דפוסי המחשבה וההתמודדויות שלנו עדיין לא היה אפשר להשוות בין שני אנשים מהסיבה הפשוטה שכל אחד מסתיר את הצרות שלו ומראה רק את ההישגים, עד שלפעמים נראה שלמישהו יש הכל בחיים, כשבעצם יש לו בעיות חמורות שהסביבה פשוט לא רואה. אלו שתי סיבות טובות שלא להשוות את עצמכם לאחרים, אבל יש עוד אחת חשובה עוד יותר: זה לא גורם לכם להרגשה טובה. לא כדאי לבלות את החיים במחשבות שליליות שלא תורמות לכם, ועדיף להימנע מכך.
איך לחיות את הרגע ולהיות מאושרים: רגלי אנשים במעגל

2. אמצו את ההבנה שזה פשוט לא משתלם לדאוג

דאגות הן דפוס התנהגות שמטרתו היא להראות לעצמכם שאתם בשליטה במצבים שבהם קיימת חוסר וודאות. הבעיה עם דאגות היא שאתם מאבדים זמן יקר במחשבה על תרחישים שליליים ודמיוניים. מעבר לזה, דאגות הן חסרות טעם: אי אפשר לחזות את כל התרחישים האפשריים, ואפילו אם תצליחו בכך הפתרון לא תמיד יהיה בידיים שלכם. כדי להתמודד רק עם מה שקורה באמת כדאי להפחית את המחשבות על תרחישים אפשריים, וכך להפוך את החיים שלכם לשלווים יותר.

איך לחיות את הרגע ולהיות מאושרים: אישה עם מבט מודאג
 

3. היו מודעים לגוף שלכם

זוהי אחת מהטכניקות היעילות ביותר להתחברות להווה - פשוט הרגישו את תהליך הנשימה שלכם, את תנוחת הגוף שלכם ושימו לב לכל מה שהגוף שלכם חש ברגע נתון. אפשר לתרגל מודעות באמצעות מחשבות כמו "אני מודע לכך שהידיים שלי על המקלדת, לכך שכפות הרגליים שלי מונחות על הרצפה" וכן הלאה. אחרי שאתם עושים את התרגיל הזה תוכלו להרגיש איך אתם כל כך מחוברים למציאות עד שאתם לא חושבים על שום דבר אחר חוץ ממנה. זה יאפשר לכם לקבל רגע של שלווה ולחוות את כל היופי שנמצא סביבכם ולא שמתם לב אליו.

איך לחיות את הרגע ולהיות מאושרים: יד מסננת חול

4. אל תגדירו שום דבר בתור "משעמם"

אפילו כשאתם מחכים למשהו, זה עדיין לא אומר שאתם לא יכולים להיות נוכחים ואפילו ליהנות מההמתנה: להסתכל מסביב, לחפש חפצים מעניינים בתיק, לצאת לסיבוב קצר באזור - אלה רק חלק מהפעולות שאתם יכולים לעשות בזמן הזה כדי להפוך אותו לחוויה נעימה. באופן כללי אם אתם מחשיבים פעולות מסוימות למשעממות זה יגרום לכם לנדוד במחשבה בזמן שאתם מבצעים אותן, וזה גורם לכם להחמיץ זמן רב מהחיים שלכם. בפעם הבאה שאתם עוסקים בפעולות שהגדרתם כמשעממות כמו ניקיון או בישול, כדאי לכם לנסות לגלות אותן מחדש ואולי תגיעו להבנה שהן מרגיעות ומהנות.

איך לחיות את הרגע ולהיות מאושרים: חיתוך פלפלים

5. למדו איך לעשות מדיטציה

בזמן מדיטציה אתם בוחנים את המחשבות שלכם מבחוץ ללא שיפוט וזה עוזר לכם להכיר אותן ואת הרגשות שנמצאים מאחוריהן. באמצעות ביצוע מדיטציה אתם יכולים למנוע קבלת החלטות שאתם לא שלמים איתן, לפתור התלבטויות שמטרידות אתכם זמן רב ולהכיר את עצמכם טוב יותר. אם אתם מודעים למחשבות שלכם ולמקור הרגשי שלהן יותר סביר שתפתרו את הבעיות יותר בקלות ותכניסו בהירות רגשית רבה לחייכם. ניתן לתרגל מדיטציה במגוון דרכים שונות ולכל שיטה יש יתרונות משלה - תוכלו ללחוץ כאן כדי להכיר כמה דרכים מקוריות.

איך לחיות את הרגע ולהיות מאושרים: אישה מבצעת מדיטציה במדבר

6. כשאתם נכנסים לחדר – תבדקו מה יש בו

גם כשאלה לא דאגות, המוח שלכם כל הזמן מפיק מחשבות שעלולות להפריע לכם לחוות את מה שקורה סביבכם ולנתק אתכם מהמציאות. שימוש בחוש הראייה באופן מודע ורב יותר הוא דרך נפלאה להתמקד מחדש במציאות, כי זה חוש שתופס חלק גדול מתשומת הלב, והוא מחבר אתכם מיד למה שקורה. סגלו לכם הרגל להסתכל על מה שנמצא בחדר שאתם נכנסים אליו, וכך תאמנו את עצמכם להיות מודעים יותר למתרחש סביבכם. לדוגמה אם אתם נכנסים לחדר למסתכלים מסביב, יכול להיות שתיתקלו באפשרות חדשה ומעניינת לבלות זמן עם המשפחה או תגלו שמשהו השתנה לטובה, למשל מישהו הוסיף תמונה או ניקה את החדר, וזה יוסיף אור לחיים שלכם וגם יעזור לכם להתמקד בהווה. 

איך לחיות את הרגע ולהיות מאושרים: סלון מסודר

7. תיהנו ממה שיש, גם אם לא הכל מושלם

לא סביר שיקרה מצב שבו "הכל טוב" אצלכם באופן מוחלט, ואם זה קורה אז כנראה שמהר מאוד תשמעו סיפור על צרות של מישהו אחר או שמחשבות טורדניות יעלו לראשכם וזה ייתן לכם סיבה חדשה להיות מודאגים. לפעמים בגלל שלא הכל מושלם אנחנו שוכחים את העובדה שאנחנו אמורים ליהנות בעולם הזה ולהוציא את המיטב ממה שיש. להשתחרר, לצחוק ולהיות מאושרים זה חלק חשוב מהחוויה של החיים גם כשאין לכם את כל מה שרציתם שיהיה.

איך לחיות את הרגע ולהיות מאושרים: אישה מדליקה זיקוק

8. לדעת שאפשר להיות אך ורק מי שאתם

בכל אדם יש כוחות שמנסים להתממש, ובאופן טבעי כמעט תמיד הם יקבלו ביטוי (חזק או חלש) במציאות. כלומר, רוב ההתרחשויות שיקרו לכם בעתיד בעצם כבר קיימות בתוככם בתור כוח לא ממומש, והתפקיד שלכם הוא רק לתת להן ביטוי. מעבר לכך שזאת מחשבה מרגיעה אם אתם נמצאים בתחילת דרכם, המסר הזה הוא חשוב בעיקר בשל העיקרון ההפוך שנובע ממנו: אם אתם עושים משהו בלי קשר לכוחות הנפש שלכם זה דומה לעץ בלי שורשים, והסבירות שתתמידו בכך בהצלחה לאורך זמן היא מאוד חלשה. כדי לבנות עתיד טוב צריך לשאוף להגשים את הכוחות שנמצאים בכם, ולא להתפתות לחיות לפי מה שנחשב טוב יותר או מוכתב לכם על ידי אחרים.
 
איך לחיות את הרגע ולהיות מאושרים: אצבע מופנית לצופה

9. גוונו את החיים שלכם

השתדלו לעשות משהו קצת שונה בכל יום; נסו למשל לבחור בסופרמרקט מוצרים שאתם לא קונים בדרך כלל או לטייל במקומות שאתם לא מכירים. המטרה של שינויים קטנים שכאלה היא להוסיף עניין לחיים, וכך ליהנות מכמה שיותר דברים שונים. שינוי ההרגלים גם מאפשר לכם לפתוח אפשרויות והזדמנויות כמו לפגוש אנשים חדשים, לראות דברים שלא הייתם נתקלים בהם בדרך כלל או לחיות בצורה יותר מגוונת ומעניינת. הבחירה מחדש באפשרויות מגוונות תעזור לכם להיות יותר מודעים למה שאתם עושים וכך תשפר ולהעצים את חווית החיים שלכם.

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו