print header

שירות חדש וחינמי יגן על קרוביכם הנזקקים מפני נפילות מסכנות חיים

 כל מי שיש במשפחתו או בקרב מכריו אדם נזקק החי בגפו - בין אם מדובר בהורה או סב מבוגר ובין אם מדובר באדם חולה המתקשה לתפקד ואף להתהלך בביתו בכוחות עצמו - יודע עד כמה חשוב לשמור ולהשגיח עליו לאורך כל היממה, וגם כמה קשה לעשות זאת. אמרה ידועה היא שאם אתה נופל ברחוב בישראל כל מי שנמצא מסביב יבוא לעזור לך, אך מה קורה אם אותו אדם נזקק נופל כאשר הוא לבדו בביתו? זוהי סכנה קשה איתה מתמודדים רבים, ובימים אלו "יד שרה", אחד מארגוני המתנדבים הגדולים והמשמעותיים ביותר בישראל, נכנס אל התחום על מנת לסייע והשיק שירות חינמי שיכול לחסוך טרחה רבה ואף להציל חיים. אז אם במשפחתכם או בקרב מכריכם ישנו קשיש או בעל מוגבלויות החי לבדו, כדאי לכם מאוד לקרוא את הכתבה ולהכיר את השירות החשוב הזה.

מוקד המצוקה של יד שרה: סמל יד שרה

חיישן ומוקד מצוקה: כך פועל השירות החדש של יד שרה

כיום, אחד הפתרונות המקובלים למצב שבו אדם נזקק נשאר לבדו בבית, הוא פנייה לאחת מהחברות המפעילות מוקדי חירום בתשלום והתקנת לחצני מצוקה בביתו של הנזקק עליהם יוכל ללחוץ במקרי חירום, כמו למשל לאחר נפילה. אך הבעיה באותם לחצנים היא שהם לא עוזרים במצבים שבהם האדם שנפל נמצא לבדו בבית והוא שכוב על הרצפה ללא יכולת לקום על מנת להגיע אל הלחצן ולהשתמש בו. מקרים מהסוג הזה אינם נדירים כלל וכלל - הם מסוכנים ועלולים להסתיים בסופו של דבר בפציעות קשות ואפילו במותו של הנזקק.  

החיישן החדש של "יד שרה" הוא ללא ספק פתרון מצוין למצבים הללו. בעזרת תליון מצוקה, הנענד על גבי צווארו של הנזקק כל זמן שהוא שוהה בביתו בגפו, ניתן להרגיש בטוח. בתוך התליון יש חיישן מתקדם המנטר כל תנועה של האדם הנזקק והוא מסוגל לזהות מקרה של נפילה. עם התרחשותה של אחת כזאת, החיישן נכנס לפעולה, ומוודא שאכן מדובר במקרה חירום. לאחר מכן מתקשר המכשיר באופן מידי, ללא צורך בלחיצה, עם מוקד המצוקה של "יד שרה", שם יושבים לאורך כל שעות היממה מוקדנים מתנדבים, שעברו הכשרה מיוחדת לעניין והם מצוידים בכל הפרטים האישיים והרפואיים של האדם. מעבר לכך, בידי המוקדנים גם מספרי טלפון של משפחתו ושל שכניו של האדם הנזקק, כמו גם של מוקדי החירום השונים, וזאת על מנת ליצור איתם קשר באופן מידי ולהזעיקם בזמן הקצר ביותר. באמצעות החיישן המוקדן יכול לתקשר עם הנזקק גם במקרה של נפילה בעת שהוא שכוב על הרצפה ולא יכול לזוז, ואף אם הוא מתקשה בדיבור המוקדן שומר איתו על קשר, מדבר אליו, מרגיע אותו ומסייע לו ככל הניתן, עד להגעת קרוביו או צוותי החירום וההצלה שנקראו למקום.  

מוקד המצוקה של יד שרה: קשישה ישובה על כסא גלגלים נמצאת בביתה

יתרונות השירות

מוקד המצוקה של יד שרה מאויש 24 שעות ביממה במשך כל ימות השבוע, ויכול לשמש לעזר רב עבור הנזקקים ובני משפחתם. דעו לכם שהמכשור והציוד שמציע הארגון להשאלה הוא פשוט, נוח להתקנה ולתפעול ושימושי עד מאוד. תתפלאו אולי לשמוע, אבל אין שום צורך בטכנאי על מנת להתקין בבית הנזקק את ערכת החירום המחולקת בסניפי יד שרה השונים. הערכה מגיעה עם חוברת הדרכה בעברית, וכך גם כל ההנחיות והתפריטים הכלולים בציוד האלקטרוני שבה. אם למרות זאת אתם מעדיפים להזמין טכנאי, יד שרה מאפשרת זאת תמורת תשלום סמלי.

בנוסף, מוקד המצוקה של הארגון יכול לשמש את האדם הנזקק לא רק בזמני חירום. אדם כזה - החי בגפו - גם אם יש לו משפחה הדואגת לו ואפילו באה לבקרו לעיתים קרובות, עדיין עלול להרגיש בדידות קשה בשאר הזמן כאשר הוא נמצא לבדו. במוקד המצוקה של יד שרה הוא ימצא אוזן קשבת בכל רגע נתון, ומותר ואף מומלץ לו לשוחח עם המתנדבים בכל שעה במהלך היום בה הוא חפץ בכך, על כל נושא. אין צורך, חס וחלילה, ליפול בכוונה על מנת ליצור את הקשר הזה וגם אין צורך להרים את שפופרת הטלפון. כל שצריך לעשות על מנת לשוחח עם המוקד הוא ללחוץ על הכפתור הנמצא על גבי תליון המצוקה. מעבר לכך, גם אם הנזקק לא יוצר קשר עם המוקד על דעת עצמו, אנשי "יד שרה" דואגים אחת לכמה זמן להתקשר מיוזמתם אל הנזקקים המחזיקים בביתם את החיישן, כדי לוודא עימם את מצבם, לעדכן פרטים אישיים ולאפשר להם פתחון פה וסיוע במידת הצורך.

יתרון בלתי מבוטל נוסף של תליון המצוקה טמון בכך שהוא יכול לשמש כלי חשוב לתקשורת היומיומיות עם העולם עבור נזקקים אשר מתקשים לקום מהמיטה או מהכיסא ולצעוד לעבר הטלפון הקווי שלהם בכל פעם שמתקשרים אליהם. באמצעות החיישן, המתחבר אל קו הטלפון הביתי, כל שיחת טלפון מנותבת אל התליון, וכך האדם הנזקק המתקשה בהליכה יכול לענות ולשוחח, בלי לקום ולגשת למכשיר עצמו. 

מוקד המצוקה של יד שרה: יד צעירה מחזיקה יד מבוגרת

אז כיצד מצטרפים לשירות ומהו מחירו?

תליון המצוקה שבתוכו נמצא החיישן הוא חלק מערכה מצילת חיים שכוללת יחידת בסיס, שגם על גביה ישנם לחצני מצוקה וניתן לחברה לקיר או להשאירה עומדת במקום כלשהו בבית. את הערכה ניתן לקבל בכל אחד מסניפי יד שרה הפרוסים ברחבי הארץ, והיא מחולקת בהשאלה, ללא צורך בתשלום כלל, אלא רק בהפקדת פיקדון של 420 ₪, שיוחזרו אל השואל מיד לאחר שישיב את הערכה אל הארגון. השירותים השונים שמספק מוקד המצוקה, כפי שפירטנו כאן (אזעקת שירותי חירום, אוזן קשבת, סיוע וכדומה) ניתנים בחינם.

לפרטים נוספים ניתן לפנות ליד שרה בטלפון: 6447* או בדואר האלקטרוני: SOS@YADSARAH.ORG.IL. אם ברצונכם להצטרף אל השירות כבר עכשיו, אתם יכולים לעשות זאת באמצעות לחיצה כאן.

מקור תמונה: zeevveez

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו