print header

שיטות חדשות לפרוץ לבתיםהשתכללות טכנולוגיית המיגון הביתי, שהפכה את הפריצה הקלאסית דרך החלון לקשה יותר, הביאה עימה גם תופעות לוואי מטרידות ומפחידות. מוחם של הפושעים עובד שעות נוספות והם פיתחו שיטות מתוחכמות לפרוץ לבתים, תוך שהם משתמשים בהונאה מרושעת. הנה 3 שיטות פריצה חדשות בהן משתמשים הפושעים, שאתם חייבים להכיר - ולהעביר!

השיטה הראשונה היא תרמית תא המדידה

אזהרה: אל תתלו את התיק על וו במקומות ציבוריים.
יכול לקרות ב: שירותים ציבוריים, תאי הלבשה וכדומה.
שיטת פעולה: שיטה נבזית במיוחד. בדרך כלל האישה מחוליית הפריצה תעבור בין תאים ותושיט יד מעבר לדלת, כדי לסחוב תיקים אקראיים שתלויים על הוו. זמן מה לאחר שנגנב התיק, תקבלו טלפון מתצנל "מבעלה" של הגנבת, אשר יסביר לכם כי הוא מצטער מעמקי לבו ולשאישתו יש בעיה בלתי נשלטת  של גניבות (קלפטומניה). הבעל יבקש לפגוש אתכם ולהחזיר לכם את התיק האבוד. בזמן שאתם ממתינים לו בנקודה שקבעתם, החוליה מרוקנת לכם את הבית, כשבידיהם המפתחות של הבית מהתיק הגנוב.
חשוב לזכור: אף פעם אל תקבעו עם אדם זר ובטח שאל תשאירו את הבית לבד אם קבעתם איתו. במצב כזה עדיף להודיע למשטרה שהגנב יצר איתכם קשר והם כבר יידעו איך להנחות אתכם, אולי אף לבצע מבצע סמוי שיפיל את הכנופייה.


השיטה השנייה היא תרמית הביטוח הלאומי

אזהרה: אל תמסרו לאיש את פרטי החשבון או כל פרטים מזהים אחרים בטלפון.
יכול לקרות ב: בעיקר בבית.
שיטת פעולה: מתקשרים אליכם מביטוח לאומי, מס הכנסה או משהו דומה. לאדם שמעבר לקו יהיו את פרטיכם האישיים, כמו שם, כתובת, ת"ז, מספר ילדים, ועוד נתונים שנועדו לעורר אמינות. את הנתונים הללו ניתן להשיג עליכם די בקלות, על ידי מעבר על הדואר שלכם. הטלפן/ית יבקשו מכם את מספר חשבון הבנק על מנת להחזיר לכם הפרשים שמגיעים לכם. במידה ולא תסכימו למסור את הפרטים בטלפון, "הפקיד" יאמר לכם שאין זו בעיה, ויזמין אתכם להגיע ביום ושעה מסויימים לסניף הביטוח הלאומי/רשות המסים, כדי להעניק לכם את הכסף. בזמן שאתם הולכים לקחת את הכסף, מישהו הולך לביתכם לקחת את כל הרכוש שלכם.
חשוב לזכור: אם התקשרו אליכם כדי להחזיר לכם כסף, זה אמור לעורר חשד, כי מרבית הגופים עובדים רק דרך הדואר. בקשו שישלחו לכם מכתב הביתה ואל תמסרו שום פרט. התקשרו מיוזמתכם לביטוח הלאומי/מס הכנסה כדי לברר אם יש אמת בדבר.


השיטה השלישית היא עוקץ העגלות

אזהרה: אל תשאירו את צרור המפתחות מחובר לעגלה.
יכול לקרות ב: סופרמרקט, או כל מקום בו משתמשים בעגלות.
שיטת פעולה: מחזיק המפתחות של עגלות הסופר, שמטרתו לחסוך לכם 5 ש"ח, יכול לעלות לכם הרבה יותר ביוקר. פורצים עוקבים אחרי אנשים בסופר מרקט ומאתרים קורבנות פוטנציאלים. הם זקוקים לשניות בודדות של חוסר תשומת לב שלכם, כדי להטביע את דפוס המפתחות שלכם וללכת משם בלי שתבחינו בהם כלל. כשתחזרו הביתה, תופתעו לגלות ביקור פתע מהסוג הלא נעים. אותה אופציה יכולה להתרחש גם בתיבת הדואר. בזמן שתפתחו את התיבה, מישהו יסיח את דעתכם, בעוד שותפו יטביע את המפתח שבחור המנעול.
חשוב לזכור: השיטה הזו פשוטה למדי ולכן גם הדרך להתגונן מפניה היא כזאת. פשוט אל תשאירו מפתחות במקום ציבורי פתוח.

 

פריצה לבית היא אחת החוויות הטראומטיות שיש. לא די באובדן הכספי והסנטימנטלי, אתם עשויים לאבד ציוד פרקטי חשוב שמשמש אתכם. אבל יותר מכל, מרבית האנשים שפרצו לבתיהם, מספרים שמה שהכי כואב זה החדירה הגסה לפרטיות, לדעת שמישהו עבר על כל הדברים הכי אישיים שלכם.

אל תגידו 'לי זה לא יקרה' -  פשוט אל תתנו לזה לקרות, לא לכם ולא למי שחשוב לכם.

 

תמונה: freedigitalphotos.net - Michelle Meiklejohn

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו