print header

8 אנשים בעלי מוגבלויות שהגיעו להישגים מדהימים

כאשר אנו עומדים בפניי אתגר או שמים לעצמנו מטרה מסוימת, במרבית הפעמים נמציא תירוצים מדוע אנו לא יכולים לבצע אותם. לעומת זאת, ישנם אנשים שניצבו בפניי מכשולים שלא ייאמנו וצלחו אותם בצורה מדהימה, בלי תירוצים ובלי להישבר באמצע. 8 האנשים המרשימים שלפניכם נתקלו בפניות לא צפויות בחיים שהביאו לכך שהם איבדו איברים מגופם, וחלקם אף נולדו עם מגבלות גופניות, אך זה לא עצר בעדם... שמונת החלוצים הללו הצליחו להוכיח שהרוח האנושית יכולה לגבור על כל מגבלה גופנית, והם יהוו השראה עבור כל מי שיקרא את סיפוריהם הייחודיים.
 

1. טוריה פיט (Turia Pitt)

אנשים בעלי מוגבלות שהגיעו להישגים מדהימים: טוריה פיט לפני ואחרי השריפה
שריפות מהוות את אחד מהאסונות ההרסניים ביותר, ואלו שנקלעים לתוכן לרוב לא יוצאים מהן בחיים כדי לספר על מה שהם עברו. אלו שכן, כמו טוריה פיט, עלולים ליפול למרה שחורה או לקום מהאפר שנשאר מאחוריהם לחיים חדשים. טוריה, שהייתה דוגמנית אוסטרלית לפני שנקלעה לשריפה, נשרפה בצורה חמורה ב-64% מגופה, ואיבדה את כל האצבעות בידה הימנית ו-3 מאצבעות ידה השמאלית. לאחר ששהתה חצי שנה תמימה בבית החולים טוריה החליטה שלא תיתן לשריפה להרוס את חייה. כיום טוריה חיה חיים מלאים ופעילים הכוללים גלישת גלים, רכיבה על אופניים, הליכות והיא אפילו מדגמנת מדי פעם לצד עבודה כמהנדסת כרייה.

2. ג'סיקה קוקס (Jessica Cox)

אנשים בעלי מוגבלות שהגיעו להישגים מדהימים: ג'סיקה קוקס עומדת ליד מטוס במדי טיס
למרביתנו קשה לדמיין כיצד ניתן לחיות ללא ידיים, אך יש אנשים שעבורם זו מציאות יומיומית, כמו ג'סיקה קוקס. ג'סיקה נולדה ללא זרועות וללא ידיים בגלל מום נדיר, אך הוריה השתדלו להעניק לה חיים רגילים ככל האפשר למרות המגבלות שהיא הייתה עתידה להיתקל בהן. הוריה המסורים של ג'סיקה לימדו אותה כיצד להשתמש בכפות רגליה כדי להתלבש, לכתוב וללמוד בבית ספר רגיל, והמאמץ שלהם השתלם; ג'סיקה חדורת המוטיבציה לא הסתפקה רק ביכולת כתיבה, ובשנת 2008 קיבלה רישיון טיס שמאפשר לה להטיס מטוסים קלים. כפי שניתן לנחש, ג'סיקה מטיסה את המטוסים בעזרת כפות רגליה, וההישג הייחודי שלה הכניס אותה לספר שיאי גינס בתור הטייסת הראשונה ללא שתי ידיים בהיסטוריה.
 

3. טאני גריי-תומפסון (Tanni Grey-Thompson)

אנשים בעלי מוגבלות שהגיעו להישגים מדהימים: טאני גריי תומפסון רוכבת על אופניים ואוחזת במדליות זהב
בדומה לג'סיקה, גם טאני גריי תומפסון נולדה עם מוגבלות גופנית הנקראת "ספינה-ביפידה", או שדרה שסועה. המצב הגופני הזה לא אפשר לטאני להשתמש ברגליה, אך היא בכל זאת הצליחה להשתתף במירוצים ואף לזכות בהם. לאחר כמה שנים במסלולים ברחבי העולם, טאני היא אלופה עולמית במרוצי כיסאות גלגלים, והיא הביאה את מולדתה אנגליה להישגים מרשימים במיוחד, שכוללים בין היתר זכייה במספר מדליות זהב במשחקים הפאראלימפיים.

4. נאנדו פאראדו (Nando Parrado)

אנשים בעלי מוגבלות שהגיעו להישגים מדהימים: נאנדו עם חברים בעבר וכיום
התרסקות מטוס בעת טיסה היא התרחיש הגרוע ביותר שמדמיין כל מי שעולה על מטוס ושם את מבטחו בטייס ובשלמות של כלי הטיס. בחודש אוקטובר 1972 נאנדו פאראדו חי את הסיוט הזה כאשר המטוס שהיה עליו התרסק בהרי האנדים והותיר אחריו רק 16 ניצולים. במשך 60 ימים נאנדו שתה שלג שנמס בהר וישן חבוק עם יתר הניצולים כדי לא לקפוא למוות בהרים המושלגים. בכוחות אחרונים, נאנדו וניצולים נוספים החליטו לקרוא לעזרה חודשיים לאחר שנקלעו להרים הסוערים, והם הצליחו במשימה. למרות שאיבד בני משפחה רבים בהתרסקות ועבר טראומה לגוף ולנפש, נאנדו לקח את החוויה הקשה שעבר והוא משתמש בה כדי להפיח השראה באחרים עם הרצאות מוטיבציה שעוזרות להם להגשים את מטרותיהם.

5. אסתר פרחיר (Esther Vergeer)

אנשים בעלי מוגבלות שהגיעו להישגים מדהימים: אסתר פרחיר משחקת טניס
טניס הוא משחק שמשלב בין זריזות מחשבה, זריזות רגליים וקואורדינציה כאשר הכדור חולף במהירות בין שני השחקנים מצדי הרשת. למרבה הצער, ניתוח שעברה בילדותה כדי לתקן פגם בעמוד השדרה הותיר את אסתר פרחיר ללא יכולת להשתמש ברגליה, איבר חיוני כאמור למשחק הטניס. השחקנית הצעירה מהולנד לא נתנה למצב הזה לשתק אותה, אלא למדה כיצד לשחק כדורסל, כדורעף וגם טניס על כיסא גלגלים. במהלך הקריירה הענפה שלה בתחום, אסתר זכתה ב-666 משחקים בגפה, ב-428 משחקי זוגות, 5 מדליות זהב במשחקים הפאראלימפיים, 39 תארי גראנד סלאם ו-22 ניצחונות בטורניר המאסטר לנכים – בהחלט הישגים מעוררי השתאות.

6. פטריק הנרי היוז (Patrick Henry Hughes)

אצבעות מתוחות, מעבר מהיר בין הקלידים ותיאום עם הפדלים – כל אלו נדרשים כדי ליצור מנגינות יפיפיות בפסנתר שמעורר רגש בכל מי ששומע את צליליו. עבור פטריק הנרי היוז, היה צורך למצוא דרך אחרת לנגן בכלי הזה, שכן הוא נולד ללא מאור עיניים וגם ללא יכולת למתוח את ידיו ואת רגליו, מה שגזר עליו להיות בכיסא גלגלים למשך שארית חייו. כדי לאפשר לו ליהנות מחייו, אביו של פטריק הכיר לו את הפסנתר בגיל 9 חודשים, והוא הוביל אותו בכיסא הגלגלים שלו כאשר ניגן בתזמורת מצעד באוניברסיטת לואיוויל בה למד. כיום פטריק מנגן בצורה מדהימה שיכולה לרגש כל אדם, ואתם מוזמנים ליהנות מקטע קצר בכיכובו שיעורר בכם השראה.

7. ג'ים אבוט (Jim Abbott)

אנשים בעלי מוגבלות שהגיעו להישגים מדהימים: ג'ים אבוט מרים זרוע ללא כף יד
 
בייסבול הוא הספורט הפופולרי ביותר בארצות הברית אחרי פוטבול, והשחקנים הגדולים שלו נחשבים לכוכבי-על בקרב מעריציהם. למרות שנולד ללא כף יד ימין, ספג עלבונות מאנשים במהלך חייו וכונה "סרטן" בידי בני כיתתו, ג'ים אבוט לא השפיל את ראשו ולא התייאש מהקלפים שחולקו לו. במקום זאת, ג'ים החל לשחק בייסבול בעידוד אביו ובנה לעצמו שם במהלך השנים, עד שזכה לשחק בכמה מהקבוצות הנודעות ביותר באמריקה, כמו הניו יורק יאנקיז. ג'ים ניצל את התהילה שלו לטובה, ולאחר שהוביל את קבוצותיו למספר ניצחונות, הוא העביר ומעביר אלפי הרצאות מעוררות השראה בפניי אוהדים רבים שהבינו שהתמדה היא הדרך להצלחה.

8. מארק איינגליס (Mark Inglis)

אנשים בעלי מוגבלות שהגיעו להישגים מדהימים: מארק איינגליס מטפס על הר מושלג
טיפוס על הר האוורסט נחשב לאחד האתגרים הקשים ביותר בעולם, כשעשרות אנשים איבדו את חייהם בניסיון להאפיל לפסגתו. אדם אחד שהצליח להגיע לפסגה ועשה זאת ללא רגליים הוא מארק איינגליס, מטפס הרים נלהב, שלמרבה האירוניה איבד את שתי רגליו בגלל כוויות קור באחד מהמסעות האחרים שלו. לאחר שרגליו נכרתו והותאמו לו תותבות, מארק התאמן רבות כדי להיות מוכן לפסגה של חייו – האוורסט. ב-15 במאי 2006 הביוכימאי, היינן והמטפס חסר החת הגיע לפסגת האוורסט והפך להיות האדם הראשון ששתי רגליו נכרתו אשר הגיע להישג הזה. בדומה לשאר האנשים ברשימה, גם מארק מעביר הרצאות על תלאותיו והישגיו וכל זאת על שתי רגליים ממתכת. 
מקור התמונות: רחבי הרשת

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.