print header

6 אמיתות קשות שחשוב לשמוע כדי להתחזק

כאשר אנו עוברים קשיים מסוימים בחיים ותקופות שהן לא קלות, יש לנו לעתים נטייה לשקוע בעצבות, מה שמקשה עלינו להמשיך הלאה. במצבים כאלו, התמיכה של אנשים סביבנו חשובה מאין כמוה, ופעמים רבות הם מנסים להמתיק את הגלולה המרה ולעודד אותנו עם עצות אופטימיות שאמורות לחזק אותנו. התמיכה הזו אמנם עוזרת לנו להרגיש טוב יותר, אך האם זה תמיד מה שאנחנו צריכים כדי להתחזק? התשובה לכך היא שלילית, שכן לעתים אנחנו צריכים להתעמת עם מציאות לא קלה שאין דרך להמתיק אותה מבלי לשקר. 6 האמיתות הבאות הן אמנם לא קלות לשמיעה, אך חשובות מאין כמוהן לחיזוק הנפש שלנו והתגברות על מכשולים. 
 
שתי שלשלאות שזורות זו בזו
 

1. חייכם מלאים בתירוצים

תירוצים משמשים אותנו לעתים קרובות כמשענת שתומכת בנו בזמן שאנו אומרים שאין מה לעשות במצב הנתון. אם תשימו לב היטב, סביר להניח שרובכם תמצאו כי אתם עושים זאת על בסיס קבוע אם לא יומי. אם אתם מגלים שאתם מתקשים לעשות דבר מה ומחפשים דרכים לחמוק מכך, כנראה שאתם מתרצים כרוניים וחשוב שתתגברו על ההרגל הזה לפני שהוא יהפוך למנהג קבוע שמגדיר אתכם. 
 
כדי להיפטר מההרגל הזה, תחילה עליכם להבין שהתירוצים שאתם משתמשים בהם כדי לחמוק ממשימות או מאתגרים הם לעולם לא הפתרון, ולעתים הם רק מחמירים את הבעיה והופכים אותה למטרד של ממש שעלול לדרוש פתרון מורכב יותר. כדי לא להגיע למצבים כאלו, הבינו תחילה שעם רוב האתגרים היום יומיים אתם יכולים להתמודד בהצלחה. אם יש לכם יום עמוס בעבודה ואתם חושבים איך ניתן לחמוק ממנו, הפסיקו. קחו לעצמכם כמה דקות לניקוי הראש וארגון המחשבות כדי לתכנן את מה שעליכם לעשות. זה יאפשר לכם לעשות תעדוף משימות ולבצע אותן על הצד הטוב ביותר במקום "להפיל" אותן על אדם אחר או לבקש שלא לבצע אותן. 

2. היקום לא יתגמל אתכם על מה שעברתם

כאשר אנו גוברים על מכשולים או עוברים תקופות לא קלות, יש לנו מעין ציפייה שהיקום יצפה בנו ויפצה אותנו על הקשיים שעברנו. לצערנו, העולם לא מתנהל כך, והאנשים היחידים שיכולים לסייע לנו לאורך כל הדרך הם אנחנו בעצמנו. אם אתם חותרים למטרה מסוימת ומרגישים שאתם מתאמצים, אל תניחו שהיא תגיע אליכם רק כי אתם חותרים לקראתה.
 
על מנת שתוכלו להפסיק עם האמונה שדברים יקרו מעצמם, הבינו שמטרות מושגות רק על ידי עבודה קשה. כאשר אתם מנסים לעשות דבר מה, אין אף אחד אחר שיעשה את העבודה עבורכם. הפשילו שרוולים, תכננו את המשך הדרך והשתדלו לעשות כל שבכוחכם כדי להצליח. אם לא תגיעו למטרה, לפחות תדעו שעשיתם כל שביכולתכם על מנת להצליח ושיש בכם את הכוח לדבוק במטרות. 
אדם יושב לבד ביער ומביט לצד
 

3. אם אין לכם מתחרים, אתם עושים משהו בצורה לא תקינה

כולנו רוצים להיות חברים של האנשים סביבנו, כולל עמיתים לעבודה עמם אנו אמורים להתחרות לעתים על משימות או תפקידים נחשקים. זה אמנם חשוב להיות בקשר טוב עם הסביבה, אך תחרות בריאה עם האנשים סביבנו לא תזיק. אם אתם מסתדרים עם כל האנשים סביבכם ודואגים שהם יהיו מרוצים בכל עת, כנראה שאתם לא בתחרות איתם. 
 
כאשר אתם רוצים להשיג דבר מה, זכרו שעלולים לצוץ לאורך הדרך אנשים שינסו להכשיל אתכם ולהתחרות בכם. זה טבעי ועליכם לחתור להצליח עד כמה שתוכלו מבלי להיכנע לקולות שליליים סביבכם. התמידו בתחרות וזכרו את מטרתכם הסופית – זה יעזור לכם לזכור שאמנם לא כולם חברים שלכם, אך אתם בהחלט יריבים ראויים שעובדים קשה למען מטרותיהם.

4. כולם דואגים לצרכים של עצמם בראש ובראשונה

פעמים רבות בחיים אתם עלולים להרגיש מתוסכלים מכך שאנשים בחייכם לא שמים אתכם בעדיפות ראשונה למרות שאתם עושים זאת בשבילם. זה יגרום לכם לחוש שהם אנוכיים ושרק אתם עושים הקרבות למען הסביבה, אך זה רק יחליש אתכם. לשחק כל פעם את הקדוש המעונה לא משרת שום מטרה, ועליכם לזכור שאתם צריכים לשים למול עיניכם את טובתו של האדם איתו אתם נמצאים במשך כל היום – אתם עצמכם. 
 
אם אתם רוצים שדבר מה ייעשה, אל תצפו שאחרים יקומו ויעשו אותו בשבילכם. זה יביא לכך שתחוו אכזבות, קשיים ומשברים באמון עם האנשים סביבכם. זה אמנם נחמד להיות אדיבים, אך כאשר אתם תעשו הקרבות כל הזמן למען אחרים שלא נוהגים בצורה דומה כלפיכם, תמצאו את עצמכם בלי כוחות לעשות את מה שאתם רוצים. הבינו שעליכם להסתמך על עצמכם ואולי גם למתן את הנתינה שלכם כלפיי אחרים. הקדישו זמן למטרות של עצמכם כפי שאחרים עושים עבור עצמם והבינו שכך העולם פועל ובאופן הזה אנשים מתקדמים.
אדם נשען בישיבה על קיר לבנים עם ספר בידו

5. לאף אחד אין את כל התשובות עבורכם

פעמים רבות אנו מגששים באפילה ולא מצליחים למצוא את התשובות לשאלות הרבות שיש לנו כשאנו נתקלים במכשולים. רבים מחפשים עצה של אחרים שתחלץ אותם מהצרות השונות, אך לרוב אין לאנשים סביבנו את התשובה המתאימה ביותר עבורנו. הניסיון לחפש "גיבורי על" שיוציאו אותנו מתסבוכות וקשיים הוא לא מציאותי, וחשוב שתבינו שרק לכם יש את התשובה המתאימה ביותר עבור עצמכם. 
 
אם אתם מתמודדים עם בעיה מסוימת, שבו עם עצמכם, פרקו אותה לגורמים ורשמו אותה במידת הצורך. נסו לחקור ולגלות מה האפשרויות שלכם ואיזו הכי מתאימה לכם. זכרו שכדי לצאת מחוזקים ממצבים מסוימים, אתם צריכים למצוא פתרון שמתאים לכם מפי האדם שמכיר את המצב בצורה הטובה ביותר – אתם. יש בידכם את התשובות לכל הבעיות שלכם, ועליכם רק להקשיב לתחושות הבטן שלכם, לתכנן דרכי פתרון ולהתמיד בהן.

6. מעשים חשובים הרבה יותר מכוונות

העולם הפנימי שלנו עשיר במחשבות ורצונות רבים, אך האם הם באמת עוזרים לנו בחיים? התשובה כמובן היא שלילית, שכן רק למעשים יש משמעות ומחשבות חבויות לא משרתות אף אחד. אם אתם נתקעים בשגרה של מחשבות ותכנונים בלבד בלי יישום, זה עלול להזיק לכם בהמשך. ההססנות הזו תלווה אתכם לאורך זמן ותהפוך אתכם לאנשים חלשים מבחינה רגשית שאינם יודעים להשיג את מה שהם רוצים, או כאלו שחוששים להביע את דעתם. 
 
אם אתם לא רוצים להיכנס למסלול הזה, אתגרו את עצמכם מדי יום עם דברים שחשבתם לעשות והיססתם בביצועם עד כה. הביעו את דעתכם ואל תשאירו את המחשבות שלכם כלואות בפנים, שכן זה רק יזיק לכם. למדו כיצד להיות אנשים מעשיים יותר שמבצעים דברים ולא רק חושבים עליהם. כך תוכלו להתמודד עם אתגרי החיים בהצלחה, שכן תדעו כיצד להוציא מחשבות גרידא אל הפועל, מה שחשוב במיוחד בהתמודדות עם הדרך שכולנו עוברים בחיים.
אישה מדלגת מעל שוחה עם בוץ
החיים של כולנו מביאים עמם לא מעט אתגרים ומכשולים שעלינו לגבור עליהם כדי לצאת מחוזקים. אופטימיות היא אמנם חיונית, אך חשוב לזכור גם כמה אמיתות שהן אמנם לא נעימות לאוזן, אך בהחלט עוזרות לנו להתחזק ולהפוך לאנשים מחושלים.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.