print header

כיצד ניתן לנצח את המערכת ולזכות בתביעה הסיעודית?

חברות הביטוח מרבות להערים קשיים על החולים הסיעודיים, דבר שהוביל לפריחה של חברות המציעות סיוע במימוש זכויות רפואיות. מי זקוק לשירות וכיצד בוחרים את החברה המתאימה? אספנו מספר עצות שיעזרו לכם להחליט כיצד ובעזרת מי לתבוע את הביטוח הסיעודי.

למה בכלל צריך חברות למימוש זכויות רפואיות?

מי שמשלמים במשך שנים עבור ביטוח סיעודי, עושים זאת מתוך אמונה שאם חלילה יגיע יום בו יזדקקו לטיפול סיעודי - יהיה להם את הגב הכלכלי לממן זאת, הרי יש להם ביטוח בדיוק בשביל המצב הזה! אנחנו רוצים להאמין לפרסומות בהן מוצגים זוג קשישים מחייכים, מטיילים על החוף מול השקיעה ובטוחים שיש מי שידאג להם, אך המציאות שונה מאוד.
 

איך לנצח תביעה מול ביטוח סיעודי: אישה זקנה

הסטטיסטיקה מגלה שכ-50% מתביעות הסיעוד נדחות על הסף! מבוטחים התובעים את הביטוח מוצאים עצמם במלחמת התשה יומיומית, הם וילדיהם נשארים מול מערכת משומנת של סחבת, "אותיות קטנות", טרטור להשגת טפסים ואישורים וענק בירוקרטי שעושה הכל כדי להשאיר את הכסף אצלו. מיכל אש, משנה למנכ"ל ומנהלת מקצועית מחברת מגן מומחים מסבירה: "ללא השכלה ורקע עמוק בתחום הסיעוד, קשה מאוד לנצח את המערכת המשומנת של חברות הביטוח שבנויה כדי "לסנן" את התביעות".
 
שדה הקרב העגום הזה הוא הקרקע עליה צמחו שלל חברות המציעות עזרה במימוש הזכויות הרפואיות מול הביטוח הסיעודי. החברות האלו צוברות ניסיון בתביעות סיעוד ובזכות כך מעלות את סיכויי ההצלחה של לקוחותיהן בצורה משמעותית. כיום השוק רווי בחברות למימוש זכויות רפואיות - כיצד ניתן לבחור מתוך ההיצע הרב הזה ומה חשוב לדעת לפני שבוחרים עם מי לעבוד? הנה מספר טיפים שיסייעו לכם להחליט.

תפסת מרובה - לא תפסת

גופים מסוימים מציעים מגוון רחב של שירותים: החל ממימוש זכויות רפואיות אל מול גופים שונים כדוגמת המוסד לביטוח לאומי, ועד עזרה מול רשויות המס או ייעוץ פנסיוני וכדומה. חשוב לזכור שכל תחום כזה דורש את ההתמחות הייחודית לו. לפעמים למי שמציע קצת מהכל, חסר את הידע והניסיון המדויקים והמותאמים לכל תחום. בהקשר של סיעוד באופן מיוחד, נדרשת גם ההבנה, הרגישות ויכולת הליווי האישי עבור חולים סיעודיים. מסיבה זו מומלץ לפנות רק למי שמתמחה באופן מדויק במה שאתם מחפשים – תביעות סיעוד מול הביטוח הסיעודי (חברות הביטוח).

איך לנצח תביעה מול ביטוח סיעודי: איש זקן

ניסיון מצטבר בתביעות סיעוד 

בואו נדבר על היקף נפח העבודה. בכמה תיקים מטפלת החברה שאתם מעוניינים לעבוד עמה? רצוי לבחור בחברה בעלת היקף פעילות נרחב ובעלת ותק משמעותי בתחום. רק כך אפשר לצבור ניסיון והיכרות מעמיקה עם עולם הביטוח הסיעודי ועם דרכי הפעולה של חברות הביטוח השונות. זאת משום שחברות הביטוח מפעילות מערך חוקרים פרטיים ובאמתחתן מגוון של תרגילי התחמקות מתשלום. מי שיעמוד לצדכם צריך להכיר היטב את התכסיסים שלהן. בחרו במי שמיומן בקרב מול חברות הביטוח, מכיר היטב את ההתנהלות מולן ויודע לשחות במים העמוקים. אל תתנו לחברה חסרת ניסיון "להשתפשף" עליכם, לכו רק עם מי שכבר ליווה לכל הפחות כמה מאות תיקי סיעוד לפני המקרה שלכם.

נגישות עבור אנשים סיעודיים, בחרו במי ששם אתכם במרכז!

מי שפונים לתבוע את הביטוח הסיעודי, לפעמים נמצאים במצב בו ההתניידות כבר לא פשוטה כמו בעבר. הנוחות שלכם חשובה! פנו לחברה שמבינה את הקשיים של חולים סיעודיים ומנגישה את עצמה. יש חברות ששולחות נציגים לבית הלקוח, כלומר חברות שמגיעות אליכם במקום לטרטר אתכם להגיע אליהן. בנוסף בדקו שהחברה בה תבחרו מציעה לכם ליווי אישי שוטף לאורך כל תהליך התביעה; הדרכה, מעקב שוטף מול הביטוח ואם צריך, גם ערעור.

בחרו במי שמציע תשלום על בסיס הצלחה בלבד

יש חברות שידרשו תשלום על הטיפול בתיק גם אם בסופו של דבר התביעה כשלה. אנשים במצב סיעודי נושאים במילא בהוצאות טיפול גבוהות ואין סיבה להוסיף ולממן חברה שלא הצליחה לעזור לכם בתביעה. בחרו בחברה שלא תגבה מכם תשלום אם לא זכיתם בתביעה. זו גם דרך להגן על עצמכם כלכלית וגם דרך לנפות חברות שלא בטוחות מספיק ביכולת שלהן להוביל את לקוחותיהן לזכייה.
 
איך לנצח תביעה מול ביטוח סיעודי: אישה מבוגרת
 אחת הדוגמאות הבולטות לחברה כזו שגובה תשלום רק כעמלה מהכסף שתקבלו בפועל וגם עונה על כל שאר הדרישות וההמלצות שצויינו בכתבה הינה חברת מגן מומחים, מחברות מימוש הזכויות הסיעודיות הגדולות והוותיקות בתחום. למגן צוות מומחים מקצועי ומנוסה, שמעניק ליווי מלא למבוטחים המעוניינים לתבוע את הביטוח בדרך הפשוטה והנכונה: החל מבחינת התכנות, בנייה נכונה של התיק הרפואי, סיוע במילוי הטפסים לתביעה, הכנה למבחני התלות, ליווי ומעקב שוטף מול חברת הביטוח, ובמידת הצורך - הגשת ערעור.
 
מגוון היתרונות הללו מאפשר כיום לחברת מגן מומחים להציג את אחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר בשוק מימוש הזכויות הסיעודיות. החברה מתמחה אגב אך ורק בתחום הסיעוד, ומטפלת במאות מבוטחים חדשים בכל חודש. הידע והניסיון הרב של החברה, והיכולת להעניק ליווי אישי ומקצועי ללקוחותיה עם נציגים שמגיעים אל בית המבוטח מבלי לטרטר אותו, הופכים את מגן מומחים לבחירה המועדפת עלינו למימוש זכויתיכם הסיעודיות. לבדיקת זכאותכם למימוש הביטוח הסיעודי בחברת מגן, ללא עלות וללא התחייבות, מלאו את הטופס הבא ונציג מטעמם יחזור אליכם בהקדם.
 
לבדיקת זכאות חינם למימוש הביטוח הסיעודי, אנא מלאו פרטים:
 
בלחיצתך "שלח" הינך מאשר להעביר את הפרטים לחברת מגן מומחים
 
או חייגו לחברת מגן מומחים: 072-3932907  

השירות אינו מהווה שירות ו/או יעוץ משפטי
 
מקור התמונות: מגן מומחים
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.