print header

מה ז'אנר הסרטים שאתם אוהבים אומר עליכם?

  בקולנוע יש ז'אנרים (סוגות) רבים של סרטים, וכל אחד נמשך יותר לאחד מסוים. חלקנו נהנים לצחוק בקומדיות, אחרים מעדיפים את האדרנלין של סרטי האקשן ויש כאלה שסרטי רומנטיקה מרגשים הם מנת חלקה של נשמתם. אך האם יכול להיות שהז'אנר הקולנועי המועדף עליכם יכול לספר דבר מה על מי שאתם? חוקרים מאוניברסיטת קיימברידג' ערכו מחקר בשנת 2011 ובו הם בדקו את הקשר שבין אופי הצופים לבין ז'אנר הסרטים שאליו הם נמשכים, והיום אתם תגלו שהז'אנר שאתם מעדיפים יכול להעיד לא מעט על האופי שלכם! אז בחרו את הז'אנר הקולנועי המועדף עליכם וגלו - ואם אתם אוהבים מספר ז'אנרים יחדיו, אנו מפצירים בכם לבחור כמה מהם בזה אחר זה ולגלות צדדים שונים באישיותכם שמרכיבים את מי שאתם.

קומדיה – אתם אנשים יצירתיים אך לא מסודרים

בסרטי קומדיה יש פעמים רבות דרכים לא שגרתיות להעביר סיפור, כשחלק גדול מסרטי הז'אנר הזה הם פארודיות לז'אנרים אחרים. בניגוד לז'אנרים אחרים, בהם די ברור איך יסתיים הסיפור, הקומדיות יכולות להפתיע את הצופה עם תפניות יוצאות דופן בעלילה, ואם אתם נמשכים לסוג הזה, סביר להניח שזה מה שמרגש אתכם בסרטים האלו – כמובן יחד עם פרץ האנדרופינים שמתלווה לרגעי הצחוק וההומור. 
 
גם אתם, כמו סרטי הקומדיה, אנשים יצירתיים מאוד, אך אתם נוטים גם להיות די מבולגנים. סביר להניח שאתם מתקשים במציאת המפתחות שלכם אחת לזמן מה או שאתם לעיתים נותרים עם הראש בעננים - אבל מה שבטוח זה שאתם אנשים שתמיד כיף להיות בחברתם, כי אתם מהנים ומבדרים מאוד.

אקשן – אתם אנשים יציבים וחזקים

סרטי האקשן עשויים בדרך כלל בדרך כזו שבה הם מחבקים את כל מה שמוכר ומתבססים עליו. הרי עם כל הפעולה והאקשן במהלכם, אין בהם בסופו של דבר יותר מדי הפתעות – בסיום שלהם הטוב תמיד ינצח ויציל את מי שצריך להציל. אמנם יהיו לגיבור רגעי שפל והצלחה לאורך הסרט, אך מה שחשוב זה שיהיה כמה שיותר אדרנלין וסצנות עוצמתיות – כי הרי זה מה שבאתם לראות. 
 
בסרטי אקשן הצופה יודע בדיוק מה הוא הולך לקבל, ואם אתם נמשכים לסרטים שכאלה זה מעיד על כך שאתם אנשים יציבים שדואגים כי גם חייהם ילכו בדרך שביכולתם לצפות. אין לכם בעיה לעבוד קשה כשצריך, חבריכם יכולים לסמוך עליכם, ואתם מחשיבים את עצמכם כאנשים פשוטים שרק חיים את החיים ומנסים להפיק מהם את המיטב.

רומנטיקה – יש לכם מצפון חזק אך אינכם יציבים רגשית

סרטים רומנטיים נוטים להיות די צפויים במבנה שלהם – גבר פוגש אישה, גבר מתאהב באישה (או ההפך), יש קצת דרמה ובסוף הם נשארים יחדיו, כי האהבה מנצחת את הכול. זוהי התמצית של 99% מסרטי הרומנטיקה, וזה מה שהצופים באים לראות – את רגע השיא הזה, שבו הגיבורים מבינים שמה שהם באמת רוצים וצריכים זה אחד את השנייה ושאי אפשר לנתק את הקשר החזק שקיים ביניהם.
 
סרטי הרומנטיקה מושכים אליהם אנשים שנראים יציבים מבחוץ, אך מבפנים הם מתמודדים לא פעם עם סערת רגשות. אם אתם נמשכים לסרטים רומנטיים, אתם מעדיפים עלילה שמשקפת את הפתיחות הרגשית שאתם שואפים אליה, ומעוניינים להאמין שכמו בסרט - גם במציאות האהבה תנצח. מסיבה זו אתם פועלים פעמים רבות מתוך רגש האהבה, שכולל בתוכו נתינה, אמפתיה והבנה רבה.

פנטזיה – אתם אופטימיים ויש לכם זיכרון טוב

סרטי הפנטזיה לרוב מתבססים על עולמות שלא באמת קיימים, וכוללים מידע רב שצריך לספוג על האנשים, המנהגים, המקומות והתרבות שלהם. נדרשת יצירתיות רבה כדי ליצור סרט פנטזיה טוב, לכן לא יפתיע אתכם לגלות שמי שנמשך לסרטים שכאלה הוא אדם יצירתי בעצמו, אך כזה שיש בו גם רגש הרפתקני.
 
מאחר שסרטי הפנטזיה מציפים את הצופה במידע, נדרש לו זיכרון טוב, אך לא רק. למעשה ישנה סיבה טובה שילדים נמשכים יותר לסוג סרטים זה, מכיוון שמי שמרותק אליו הוא בדרך כלל אדם אופטימי שרואה בעיקר את הטוב שבעולם ואשר תמיד פתוח לרעיונות חדשים. מבוגרים שנמשכים לסרטי פנטזיה הם למעשה אנשים שלא איבדו מעולם את הילד הפנימי שבהם.

אימה – אתם אנשים אינטליגנטיים אך פזיזים

בסרטי אימה לרוב מופיעים אנשים פזיזים שנוטים להיות במקומות שהם לא אמורים להיות בהם, ויש בדרך כלל דגש גדול על הצורך של האדם להרגיש מקובל בחברה. מעבר לעובדה שהם מפחידים, סרטי האימה מעודדים גם מחשבה על אידיאולוגיות שונות, והם עושים את זה על ידי הצגת הכאוס שמתקיים בהיעדרן. 
 
אנשים שנמשכים לסרטי אימה הם בדרך כלל אנשים עצמאיים, מצפוניים וחדורי מטרה, והם לרוב בעלי השכלה גבוהה, אולם נוטים להיות פזיזים יותר מאחרים. הם גם חובבים את ההתרגשות ואף את החרדה שנובעת מהפחד, ולכן עשויים לעשות החלטות שיובילו אותם למקומות לא צפויים בחיים, שכן הם נמשכים למצבים לא ידועים ומסתוריים. 

מדע בדיוני – אתם אנשים מרדניים ופתוחים

בסרטי המדע בדיוני בדרך כלל אנחנו נחשפים לעתיד דיסטופי שבו הטכנולוגיה, גורם זר מהחלל או שלטון מרושע כלשהו מאיימים על קיומה של האנושות או על מידת העצמאות והחופש של האדם. בכל אחד מהסרטים האלה הגיבור מנסה להתגבר על האיום שמוצג, במטרה להחזיר את הכוח לאנושות ולהציל את העולם.
 
האופי המרדני של גיבורי סרטי המדע הבדיוני משקף גם את האופי המרדני של הצופים החובבים את הז'אנר, כשקל להם למצוא נקודות השקה בין הדיסטופיה שבסרט לבין המצב במציאות, ובכך להשליך גם את תחושות הגיבור על עצמם. בנוסף, חובבי המדע הבדיוני נוטים לחלום בהקיץ ויש להם דמיון רחב, והם לא חוששים לחלוק את רעיונותיהם הלא שגרתיים עם אנשים אחרים.

דרמה – אתם אמפתיים ונחשבים לחברים טובים

סרטי הדרמה לוקחים מצבים אמיתיים מהחיים והופכים אותם לגדולים ומשמעותיים מאוד. ז'אנר הדרמה עשוי להעלות בצופה ערב רב של רגשות שהוא לא היה חווה סתם כך ביומיום, וזאת על אף שהמצבים שאליהם הוא נחשף בסרט יכולים להיות שגרתיים למדי – זאת ביחס למצבים שמוצגים בז'אנרים האחרים. 
 
אנשים שנמשכים לסרטי דרמה הם אמפתיים מאוד ובעלי לב רחב. הם אוהבים את הסרטים האלה מכיוון שבעזרתם הם יכולים ללמוד על החיים בכלל ועל עולמם האישי בפרט, וכן להבין את המאבקים שאיתם מתמודדים אנשים אחרים. זה עוזר להם לפתח עוד יותר אמפתיה למי שקרוב אליהם, ולכן אנשים שכאלה הם בדרך כלל חברים טובים מאוד של מי שהם אוהבים.

תעודה – אתם אינטלקטואלים וסקרנים

סרטי התעודה לוקחים מצבים שונים מהחיים האמיתיים – בדרך כלל בנושאים שלא רבים מבינים בהם – וחושפים אותם לצופים בעזרת יצירת סיפור עם התחלה, אמצע וסוף. הצופים בסרטי התעודה לא מתעניינים במה שלא באמת קיים, אלא מעדיפים להיחשף לדברים שקורים בעולם ושהם לא ידעו מהם לעולם. הסיפור הוא מה שהופך את תהליך הלמידה למהנה.
 
לפיכך, אנשים שמעדיפים את סרטי התעודה הם אינטלקטואלים שתמיד מעוניינים ללמוד דברים חדשים, ומידת הסקרנות שלהם היא גדולה, כשתחומי העניין שלהם רחבים מאוד. אנשים שכאלה הם בדרך כלל בעלי נפש של יזמים, כשצורת החשיבה שלהם מאפשרת להם להיות חדשניים, וביכולתם לשלב בתחומי עיסוקם את הידע שלהם משלל התחומים האחרים שאליהם הם נחשפים.
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.