print header

10 סימנים נסתרים לכך שאדם מסוים לא באמת מחבב אתכם

 חושדים שהאדם שמולכם לא ממש מחבב אתכם, אבל לא יודעים כיצד להוכיח זאת ומדוע אתם חשים כך? שפת גוף היא דרך נהדרת לגלות מסרים רבים שחבויים ולא נאמרים בקול רם, והיא עשויה לעזור לקבל את המענה הרצוי גם במקרה הזה! בין אם מדובר בקרוב משפחה, שכן, עמית לעבודה או אפילו חבר שהייתם בטוחים שאוהב אתכם – שפת הגוף תגלה לכם את האמת אודות תחושותיו כלפיכם. כל שעליכם לעשות זה לחפש את 10 הסימנים האלו אצלו, שחלקם אולי מעט יותר ברורים לעין מאחרים. אם זיהיתם אותם – פשוט התרחקו מהאדם הזה, כי הוא כנראה לא מחבב אתכם ולא מעוניין בחברתכם, ולכן אתם לא צריכים להיות בקשר עם אנשים כמוהו. בנוסף לכך כדאי שתשימו לב האם מדובר במחוות קטנות שאתם עושים בלי כוונה – אולי זהו זמן להיפטר מהרמזים המרשיעים הללו.
 

1. גירוד בצוואר

האדם שמולכם מרבה לגרד או לגעת בצוואר שלו? יש איזשהו סיכוי שהוא מנסה לפלרטט איתכם, אך את זה כנראה אתם או הסובבים אתכם תוכלו לזהות בקלות. אם זהו לא המקרה, יכול להיות שהוא אינו בטוח לגבי דבר מה שקורה או שהוא אומר. בנוסף לכך, אם הכתפיים שלו מתרוממות לכיוון האוזניים ומסתירות את הצוואר, כנראה שהוא לא באמת מסכים איתכם או מגלה לכם את כל האמת. בשל כך, שימו לב לצוואר של האדם שעימו אתם מדברים כדי להבין האם הוא מחבב אתכם או לאו.

2. כיווץ השפתיים

כיווץ או נשיכת השפתיים יכולים לעיתים להביע על צורך בהרגעת הגוף, ולכן הם לא תמיד מעידים על כך שהאדם שמולכם לא מחבב אתכם. עם זאת, אם אתם רואים שהוא עושה זאת בכל פעם שאתם מדברים איתו, סביר להניח שהוא חש לא בנוח בסביבתכם, או שהוא פשוט לא אוהב את נושא השיחה. מכאן הפתרון פשוט – נסו לדבר עימו על משהו אחר, ואם השפתיים שלו עדיין מכווצות, כנראה שהוא באמת לא מחבב אתכם...
 
סימנים נסתרים לחוסר חיבה: גבר ואישה במיטה, כשהאישה מסתכלת במסך הסמארטפון והגבר מכווץ שפתיים ומביט מעלה

3. שמירה על מרחק

אנשים רבים מעדיפים לשמור מרחק מאחרים מטעמי נוחות, וסביר להניח שגם אתם מקפידים על כך – אפילו מאלו שאתם אוהבים. עם זאת, במקרים מסוימים כאשר אדם כלשהו הולך לאחור או יושב רחוק בזמן שהוא מדבר עם אחרים, יתכן שהוא רוצה לשמור על מרחק פיזי ורגשי מהם. אז יכול להיות שהאדם שמולכם באמת לא חש מספיק בנוח כדי להיות בקרבתכם או ליד אחרים, אך אם אתם מזהים סימנים נוספים שמופיעים בכתבה, יכול להיות שהוא פשוט מתחמק מכם. בואו נהיה כנים – הרגל שכזה בהחלט הגיוני, ואם תחשבו על כך לרגע, ייתכן שגם אתם מתנהגים כך עם אנשים שאינכם אוהבים...

4. הרחקת הרגליים

בהמשך לסעיף הקודם, יתכן שהאדם שמולכם נמצא דווקא קרוב אליכם פיזית ולא נראה שהוא מנסה להתרחק מכם, אך הוא לא באמת נמצא עמכם בשיחה. כיצד תדעו זאת? קודם כל, אם אתם שמים לב שפלג גופו העליון מסובב לכיוון השני, זהו סימן מספיק לכך. דרך נוספת לזהות, שהיא מעט יותר נסתרת, תדרוש מכם להביט מטה – אל עבר כפות הרגליים שלו. אם הן מכוונות לכיוון ההפוך מכם או מעט מרוחקות מכם ביחס לשאר הגוף שלו, כנראה שהוא חש חוסר נוחות עמכם. הסיבה למנח הגוף הזה נעוצה במנגנון בריחה הישרדותי שנותר בנו, שבמסגרתו המערכת הלימבית שבמוחנו קוראת לנו לשמור על מרחק מכל דבר שעלול לסכן אותנו.
סימנים נסתרים לחוסר חיבה: גבר ואישה מדברים, והבחורה מרחיקה רגליים

5. הימנעות מיצירת קשר עין

אומרים שהעיניים הן מראה לנפש ומשקפות את הרגשות האמיתיים של האדם, ולכן מאוד קל לזהות בני זוג שמאוהבים אחד בשנייה. כך גם לגבי אדם שלא מחבב אנשים מסוימים, כשהוא יקפיד להסתיר מהם את עיניו. בשל כך, אם האדם שמולכם נמנע מיצירת קשר עין עמכם בזמן שאתם מדברים איתו, זהו סימן לכך שהוא לא מעוניין בשיחה או בכם, או לחלופין שהקשר עמכם לא כן כפי שחשבתם. יתרה מכך, יתכן שהוא מסתיר מכם משהו ואולי אף משקר לכם. בכל מקרה, הרגל שכזה הוא לא סימן טוב, ועליכם להיזהר מאדם שנמנע מלהסתכל לכם בעיניים.

6. חיוך מזויף

אנחנו כנראה לא מחדשים לכם יותר מדי באומרנו כי חיוך מזויף מגיע מאדם שלא באמת מחבב אתכם, אלא רק מעמיד פנים. השאלה הגדולה כעת היא – כיצד מזהים את אותו חיוך מזויף שמסגיר הכל? לפי מחקר מרתק שפורסם ב-2019, חיוך אמיתי דורש משרירים רבים בפניכם לעבוד, ולכן עליכם לשים לב לזוויות הפה ולחפש קמטים מסביב לעיניים של האדם שמחייך אליכם. חיוך מזויף, כמו זה שנמצא בצד שמאל של התמונה הבאה, לא מאלץ שרירים רבים לעבוד ולכן יראה מאולץ.
סימנים נסתרים לחוסר חיבה: גבר ואישה מחייכים, עם סימנים שמעידים האם החיוך אמיתי או מזויף

7. תשובה במילה אחת

קודם כל, צאו מנקודת הנחה שאתם לא יכולים לערוך שיחה קולחת ומרתקת עם כל אחד, וגם לא לקבל מכולם תשובות מפורטות. בשל כך, אם אתם שמים לב שהאדם שמולכם משיב לכם באופן קבוע בתשובות לקוניות וקצרות שכוללות בין 1-3 מילים, יכול להיות שהוא עושה זאת כדי לצאת ידי חובה ולא באמת מעוניין בקשר עמכם. אם מדובר במקרה חד פעמי, נסו לשאול את אותו אדם שאלות פתוחות, לבקש ממנו יותר פרטים לאחר קבלת תשובה קצרה מדי או לתת לו יותר זמן לענות. אם ניסיתם את כל אלו והוא עדיין לא נפתח בפניכם – כנראה שזה כבר לא יקרה, כי הוא פשוט לא מחבב אתכם...

8. שינוי טון וקצב הדיבור

לפעמים לא צריך לדעת את משמעותן של מילים כדי לפרש תחושות ומצבי רוח, ולכן אפשר להבין מסרים של אנשים שלא דוברים את שפתנו. למעשה, האופן שבו אנחנו מדברים יכול להעיד עלינו רבות, כפי שתוכלו לגלות בכתבה הבאה. טון וקצב הדיבור שלנו בפרט קובעים את סוג הקשר שלנו או זה שאנחנו רוצים שיהיה לנו עם אדם אחר, כך לפי מומחים. אם למשל האדם שמולכם מדבר בטון קר וחד, כנראה שהוא מעוניין לשמור על מרחק מסוים מכם, וכתוצאה מכך גם אתם תתחילו לחקות אותו ולתקשר עימו בדרך זו. גם קצב הדיבור מעיד רבות, כשאדם שלא באמת מתעניין בדברינו או מעוניין בקשר איתנו יעדיף לדבר לאט, ואדם שמסתיר מאיתנו דבר מה ידבר מהר. לכן אל תקשיבו רק למילים, אלא גם לדיבור עצמו, יתכן שהוא יעזור לכם להבין הרבה מעבר להן.
סימנים נסתרים לחוסר חיבה: גבר ואישה על ספה. האישה מחייכת: "אני רוצה לצאת לבלות הערב", הגבר במבט מיואש: "עשי מה שאת רוצה"

9. הנחת הידיים על משענות הכיסא

כולם יודעים ששילוב ידיים על החזה הוא סימן לריחוק, אך המומחה לשפת הגוף, ג'ון נבארו, טוען שמדובר במיתוס ולמעשה זוהי בסך הכל תנוחה נוחה. שימוש אחר בידיים שעלול להעיד על חוסר חיבה הוא דווקא הנחתן על משענות הכיסא. אז נכון שרבים עושים זאת מטעמי נוחות, אך עדיין כדאי לכם לבדוק לעומק ולוודא שזוהי אכן הסיבה. יש כאלו שמניחים את הידיים על המשענות כאילו כדי לברוח במהירות רבה יותר מהמצב הלא רצוי הזה שהם נמצאים בו. בניגוד לכך, אם הם דווקא נשענים קדימה ומניחים את הידיים על ברכיהם – כנראה שהם נהנים מאוד מחברתכם.

10. אי שיקוף שפת הגוף שלכם

כפי שהבנתם לאורך כל הכתבה, שפת הגוף שלנו משדרת לאחר כל מיני סימנים ומסרים, כאשר היא יכולה להיות "מדבקת" ולגרום לאחרים לחקות ולשקף אותה. לפי ד"ר ג'ק שייפר, פרופסור באוניברסיטת מערב אילינוי, כשאנשים אוהבים זה את זה הם בדרך כלל מביעים זאת בשפת הגוף ובפנים – גם אם זה יהיה באיחור מסוים ולא מיד. אם אתם חושדים שהאדם שמולכם לא באמת מחבב אתכם, ערכו ניסוי קטן וקליל: בתחילת המפגש ביניכם, חקו את שפת הגוף המתוחה והשלילית שלו, ולאחר כמה דקות של בילוי משותף, שנו אותה לאחת חיובית ונינוחה יותר וראו האם שפת הגוף שלו השתנתה ומשקפת את שלכם. אם היא נותרת בעינה – כנראה שהוא לא באמת מחבב אתכם.
 
מקור התמונות: brightside
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.