print header

10 סימנים מובהקים לכך שהכלב שלכם אוהב אתכם

  הם קופצים עלינו כשאנחנו מגיעים הבית, מכשכשים בזנב כשהם שמחים ובאופן כללי מכניסים הרבה צבע ושמחה לחיים של בעליהם. כל מי שיש לו כלב מכיר את ההתנהגות הזו, שמעידה על שמחה ואהבה, אך מתברר שכלבים מביעים אהבה כלפיי הבעלים שלהם בשלל דרכים מעניינות ומקסימות מלבד כשכוש בזנב. אם גם לכם יש כלב בבית, אתם תשמחו להכיר את 10 הדרכים המקוריות, ולעתים המשונות, בעזרתן הוא מביע את חיבתו כלפיכם ובעצם אומר בלי מילים "אני אוהב אותך".
 
סימנים לכך שהכלב שלכם אוהב אתכם: אישה מחויכת מחבקת כלב
 

1. לוקח פריטי לבוש שלכם למיטה שלו

סימנים לכך שהכלב שלכם אוהב אתכם: כלב נושך נעל
כידוע, חוש הריח של כלבים הוא מפותח במיוחד, והוא מאפשר להם לזהות את הבעלים שלהם לפי הניחוח המיוחד של גופם. כדי להרגיש קרובים לבעליהם האהובים, כלבים לוקחים פעמים רבות פריטי לבוש שלהם, כמו נעליים, גרביים, חולצות ועוד, למקום שבו הם הולכים לישון כדי לא להיפרד מהנוכחות שלהם אפילו לרגע קט.

2. מסתכל עליכם בשלווה כאשר אתם יוצאים מביתכם

סימנים לכך שהכלב שלכם אוהב אתכם: כלב מביט החוצה מחלון
אנשים רבים טועים לחשוב שיללה שכלבים משמיעים כשהבעלים שלהם יוצאים מהבית, מעידה על אהבה, אך למרות הסברה הרווחת הזו, יללות ובכי של כלבים כשבעליהם יוצאים החוצה מעידים על חשש וחרדת נטישה. לעומת זאת, אם הכלב שלכם מביט בכם בשלווה כאשר אתם יוצאים מהבית, או מתכרבל באיזושהי פינה בבית, זה סימן לכך שהוא אוהב אתכם, סומך עליכם ובטוח בכך שתחזרו אליו בסוף היום.

3. מתכרבל איתכם לאחר ארוחה

סימנים לכך שהכלב שלכם אוהב אתכם: כלב שם את ראשו על הבעלים המחויך שלו
במחקריו ובספרו "כיצד כלבים אוהבים אותנו?", החוקר והפרופסור לפסיכיאטריה ופסיכולוגיה גרגורי ברנס (Gregory Berns) מצא שישנה דרך מיוחדת בה כלבים מביעים חיבה כלפיי בעליהם; כלבים מונעים על ידי רעב ורצון לאכול, ומה שהם עושים לאחר הארוחה מעיד על הדבר השני בחשיבותו עבורם. כאשר הפעולה הבאה של הכלב שלכם לאחר ארוחה כלשהי היא להתכרבל איתכם במשך מספר רגעים, כנראה שהאהבה שלו אליכם חזקה והוא רוצה להיות במחיצתכם לאחר שהוא אכל ושבע.

4. דוחק את בן זוגכם מהמיטה

סימנים לכך שהכלב שלכם אוהב אתכם: כלב על מיטה
כשם שאתם מרכז העולם שלהם, כך כלבים רוצים להיות מרכז היקום שלכם, ולכן אל תתפלאו אם הם ידחקו את בני זוגכם מהמיטה. כשכלבים אוהבים את הבעלים שלהם, הם לא רוצים לחלוק אותם עם אף אחד אחר וירצו "להעיף" את הגורם המפריע ששוכב במיטה שלכם בכל ערב במקומם, אז מומלץ לרכוש מיטה גדולה שתכיל את שלושתכם בנוחות.

5. מעיר אתכם בבוקר

סימנים לכך שהכלב שלכם אוהב אתכם: כלב מניח ראש על כתפה של אישה מבוגרת
כלבים הם יצורים נלהבים, אין בכך ספק, והם לא ירצו לבזבז אף רגע של ערות בלי הבעלים האהובים שלהם! אם גם לשעון המעורר שלכם יש 4 רגליים, פרווה והוא מלקק את פניכם השכם בבוקר, זה סימן מובהק לכך שהוא אוהב אתכם ולא רוצה לפספס את ההזדמנות להתחיל יום של הרפתקאות, משחקים ויציאות לטיולים לצדכם.

6. מרים ומזיז את ה"גבות" שלו

סימנים לכך שהכלב שלכם אוהב אתכם: כלב מביט למצלמה
כשכוש בזנב הוא סימן מובהק להתלהבות וחיבה אצל כלבים, אך מתברר שגם ה"גבות" שלהם משמשות אותם להבעת רגש. במחקר שפורסם בשנת 2013, חוקרים מיפן הציגו בפניי כלבים את הבעלים שלהם, אדם זר, כלב אחר, צעצוע לכלבים ופריט שהם לא אוהבים. כאשר הם הביטו בבעלים שלהם, הכלבים הרימו את ה"גבות" שלהם, בייחוד את השמאלית, מה שלא קרה עם יתר הפריטים. אז אם אתם רואים את הכלב שלכם מניע את ה"גבות" מעלה ומטה, אין בזה ספק, הוא אוהב אתכם!

7. מפהק יחד אתכם

סימנים לכך שהכלב שלכם אוהב אתכם: גור כלבים מפהק
פיהוק הוא מדבק בקרב בני אדם, זה ידוע, אך כשכלבים עושים את הפעולה הזו יחד איתכם – יש לכך משמעות מיוחדת. פיהוק זו פעולת מראה של הזדהות בין בני אדם, ולמרות שקשה למדוד את הרגש הזה בקרב כלבים, גם אצלם הוא מסמל קרבה והזדהות. כלבים נוטים לפהק כשמישהו שהם אוהבים ומרגישים קרובים אליו מפהק  יותר מאשר עם זרים, כך שזוהי הדרך המיוחדת שלהם להפגין כלפי בעליהם את אהבתם.

8. נשען עליכם

סימנים לכך שהכלב שלכם אוהב אתכם: אישה מחבקת כלב
כמו בני אדם, גם כלבים נוטים לפחד לעתים, מה שגורם להם להישען על הבעלים שלהם ולהיצמד אליהם כדי להפיג את החששות. הפעולה הזו נועדה לשחרר מתח, אך מאחוריה עומדים רגשות אהבה וביטחון שכלבים חשים כלפיי בעליהם. כאשר כלב אוהב את בעליו וסומך עליו, הוא יישען עליו בשעת חשש, כי הוא בוטח בו מספיק כדי לדעת שהוא לא גורם עוין, אלא מישהו שאוהב אותו ולכן אפשר להיצמד אליו כדי להתנחם, ממש כמו חיבוק אצל בני אדם.

9. שוכב לידכם כשאתם חשים ברע

סימנים לכך שהכלב שלכם אוהב אתכם: כלב עומד על מיטה ומביט בבעליו שישן
לכלבים יש לב גדול שכואב כאשר הם רואים שהבעלים שלהם לא חשים בטוב, כמו בעת מחלה או אפילו כשעובר עליהם יום לא טוב. כאשר זה קורה, כלבים נוטים להישכב לצד בעליהם ולחקות את ההתנהגות שלהם כדי להציג אמפתיה וגם לנחם אותם בעת דכדוך. כשהכלב שלכם עושה זאת, הוא מראה לכם שיש מישהו אוהב לצדכם, וגם מנסה לשפר את מצב רוחכם הודות לקרבה שלו והפגנת אמפתיה שכולנו זקוקים לה לעתים.

10. מביא לכם את הצעצוע האהוב עליו

סימנים לכך שהכלב שלכם אוהב אתכם: כלב רץ על דשא עם צעצוע בפיו
בעברם הרחוק, כלבים נעו בלהקות שהיה להן מנהיג שאותו הם העריצו וניסו לרצות על ידי הענקה של תשורות שונות. עם הביות שלהם, הכלבים הפנו את ההתנהגות הזו כלפיי בעליהם, וזה מתבטא בכך שהם מביאים את הצעצוע האהוב עליהם לאדם שהם מעריצים. לכן, כאשר הכלב שלכם מביא לכם את הצעצוע האהוב עליו, זה לא מעיד רק על כך שהוא רוצה לשחק, אלא גם שהוא מוכן לחלוק איתכם את הפריט היקר ביותר בעיניו, ולא משנה אם זה כדור טניס חבוט או צעצוע שיש לו במשך שנים. בעיני כלבים, שיתוף של פריטים אהובים מעיד על הערצה עמוקה, ואם כלבכם עושה זאת, אז הוא אוהב אתכם!

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו