print header

12 פארקים לאומיים יפהפיים בסין

  כשאתם חושבים על סין, ככל הנראה לא קופצים לראשכם  שמות של פארקים לאומיים במדינה, אך למעשה יש בה מעל ל-200 פארקים לאומיים יפהפיים, מדהימים וייחודיים, ובשנים האחרונות ממשלת סין עושה מאמץ כדי להרחיב אותם. המטרה של המהלך הזה היא להפחית את רמת זיהום האוויר במדינה, וכן להגן על המשאבים הטבעיים ובעלי החיים שבתחומה. בשל גודלה, סין היא אחד מהמקומות המגוונים ביותר מבחינת סביבות אקולוגיות, ולכן בין כל הפארקים הלאומיים של סין תוכלו למצוא צמחים ובעלי חיים שונים ומגוונים, לצד אוצרות עתיקות מן העבר ומראות מדהימים של הטבע...
 
לחצו על התמונות על מנת לצפות בהן בגודל מלא

1. הפארק הלאומי אמיי שאן (Emei shan)

פארקים לאומיים בסין: גשר הליכה בפארק הלאומי אמיי שאן
 
הפארק המקסים הזה הוא ביתו של ההר הגבוה ביותר מבין ארבעת ההרים הקדושים לבודהיסטים בסין – הר אמיי, שמתנשא לגובה 3,099 מטר מעל פני הים. על ההר נבנו יותר מ-100 מקדשים ומנזרים, ובכולם ניתן לזכות בנוף מדהים אל עבר הטבע שמסביב. בשל חשיבותו הדתית של ההר לקהילה הבודהיסטית, אלפי בודהיסטים עולים אליו לרגל מדי שנה.
פארקים לאומיים בסין: מפל בפארק הלאומי אמיי שאן

2. הפארק הלאומי האגם המערבי (West Lake)

פארקים לאומיים בסין: הפארק הלאומי האגם המערבי
כפי שהשם מרמז, האגם המערבי שבתחומיו הוא גולת הכותרת של הפארק הלאומי הזה, אליו אנשים מגיעים גם כדי לפסוע על השבילים המפותלים שבסביבת האגם. באזורים מסוימים מקיפים את המבקרים הרים וגבעות, ובאזורים אחרים מקדשים וגנים סיניים היסטוריים שמשומרים בצורה הטובה ביותר מבין כל שאר הגנים הקלאסיים באתרי הטבע של סין.
פארקים לאומיים בסין: גנים סיניים בפארק הלאומי האגם המערבי

3. הפארק הלאומי לושאן (Lushan)

פארקים לאומיים בסין: אגם קטן בפארק הלאומי לושאן
מנהיגים רוחניים עלו לרגל לאזור זה במשך מאות שנים, וממנו ניתן לראות נוף סיני קלאסי שבנוי מנהרות, הרים ויערות. כיום יש במקדשים שבפארק יותר מ-200 שרידים קדומים של אתרי וחפצי קודש בודהיסטים וטאואיסטים, וניתן להתהלך ביניהם בעזרת שבילים שהופכים את הפארק למקום מושלם לטיולי הליכה.
פארקים לאומיים בסין: פסלים של צבאים בפארק הלאומי לושאן
 

4. הפארק הלאומי פוטאטסו (Potatso)

פארקים לאומיים בסין: שביל הליכה מרוצף בפארק הלאומי פוטאטסו
פוטאטסו הוא הפארק הלאומי הראשון שנחנך בסין, ויש בו מרקם אקולוגי ייחודי שכולל שני אגמים, שדות מרעה רחבים, יערות וביצות. עבור העם הטיבטי לפארק הזה יש חשיבות רוחנית רבה, ורבים מבני הדת הזו עולים אליו לרגל מדי שנה. למעשה, אצל הטיבטים מכנים את הפארק הזה "מעבורת לאנשים הרחק מהסבל", ומבינים היטב למה הם מתכוונים כשרואים בקיץ את הפריחה הצבעונית והמרהיבה, ובסתיו את צבעי העלים השונים והמגוונים.
פארקים לאומיים בסין: עצים עם עלים בגוונים שונים בפארק הלאומי פוטאטסו

5. הפארק הלאומי סאנצ'ינגשאן (Sanqingshan)

פארקים לאומיים בסין: צוקי אבן בפארק הלאומי סאנצ'ינגשאן
פארק צוקי הגרניט הזה הוא אחד מהפארקים הלאומיים היפים ביותר בכל העולם. זהו מקום עלייה לרגל עבור טאואיסטים סינים כבר 1,500 שנה, והנוף הטבעי מופר רק על ידי שבילי הליכה שבנויים לצד ההרים ומקדשים עתיקים שמפוזרים בו. צומחים בפארק הזה מעל ל-2,000 זנים שונים של צמחים, כולל רודודנדרון עתיק שממש מכסה את ההרים בחודשים מאי ויוני.
פארקים לאומיים בסין: זוג עומד על מרפסת לצד הר בפארק הלאומי סאנצ'ינגשאן

6. הפארק הלאומי חואנגלונג (Huanglong)

פארקים לאומיים בסין: מבט ממעוף הציפור על אגמים בפארק הלאומי חואנגלונג
מבין כל הפארקים הלאומיים שברשימה זו, זהו הפארק הייחודי ביותר בסין, בזכות הבריכות המדהימות שנחות בעמקים שתחת ההרים ובין היערות. הבריכות בוהקות בצבעי טורקיז, כחול עמוק וצהוב, והמים מגיעים אליהן מקרחונים שמצויים בהרי הפארק. ניתן לסייר בפארק גם בתוך מערות ובין מפלים, וכמובן שיש בו מקדשים טאואיסטים שגם מהם ניתן להתרשם.
פארקים לאומיים בסין: אגמים בפארק הלאומי חואנגלונג

7. הפארק הלאומי חואנגושו (Huangguoshu)

פארקים לאומיים בסין: מפל מים בפארק הלאומי חואנגושו
פארק חואנגושו שבמערב סין הוא ביתם של המפלים היפים ביותר בכל המדינה לדעת רבים, ושמו של הפארק הגיע מהמפל המפורסם ביותר שבתחומו, מפל חואנגושו, אשר אורכו וגובהו הם כ-250 מטרים. מאחורי המפל יש מערה שאליה יכולים המבקרים להיכנס מבלי להירטב, ובימי הקיץ משתקפת בו קשת בענן ססגונית. 
פארקים לאומיים בסין: מפל מיוחד שמתכנס לתוך עצמו בפארק הלאומי חואנגושו

8. הפארק הלאומי שילין (Shilin)

פארקים לאומיים בסין: צוקי סלעים בפארק הלאומי שילין
הפארק הלאומי הזה ידוע גם בשם "יער האבנים", בשל תצורות האבנים שבו, אשר יוצרות מראה שמאוד מזכיר יער ענק של עצים גבוהים ובהירים. בפארק יש אינספור מסלולים ושלל זנים של ציפורים, אך האטרקציה העיקרית היא אבן האשימה, שעל פי האגדה הייתה בעבר אישה יפהפייה שהפכה לאבן כשברחה מביתה, לאחר שהוריה לא הרשו לה להתחתן עם אהובה.
פארקים לאומיים בסין: תצורות אבנים מיוחדות בפארק הלאומי שילין

9. הפארק הלאומי חואנגשאן (Huangshan)

פארקים לאומיים בסין: שביל הליכה לצד הר בפארק הלאומי חואנגשאן
השם של הפארק הזה מתאים לו מאוד, שכן משמעותו הינה "הרים צהובים", ואכן ההרים שבפארק הם בעלי גוון בהיר מהמם, ופרט אליהם יש בו גם שלל עצי אורן שנראים כאילו שהם עומדים ליפול מטה מצוקי הגרניט בכל רגע. אינספור אמנים קיבלו השראה מהפארק הזה לאורך השנים, במיוחד ציירי המים והדיו הסיניים, שממשיכים להגיע אליו עד היו כדי ללכוד את יופיו.
פארקים לאומיים בסין: מפל קטן בפארק הלאומי חואנגשאן

10. הפארק הלאומי גווילין ליג'יאנג (Guilin Lijiang)

פארקים לאומיים בסין: אגם בפארק הלאומי גווילין ליג'יאנג
הפארק הזה ממוקם בדרום סין, והוא נחשב לאחד מהיעדים היפים ביותר באזור. לכל גבעה בפארק יש שם שניתן לה בסינית עתיקה, בהתבסס על מה שדמיינו הסינים כשראו את צורתה. בשל סיבה זו ישנם כמה שמות משעשעים ויצירתיים לגבעות, כמו "גבעת החדק", "גבעת קרב התרנגולות" ו"גבעת ראש הדרקון". 
פארקים לאומיים בסין: נוף טבעי עם סוסים בפארק הלאומי גווילין ליג'יאנג

11. הפארק הלאומי ג'יוג'איגואו (Jiuzhaigou)

פארקים לאומיים בסין: אגם צלול בפארק הלאומי ג'יוג'איגואו
הפארק הזה הוא פלא טבע אמיתי, שבו יש מפלים מדורגים, אגמים צלולים וגבעות אבן גיר מדהימות. בפארק חיים נזירים טיבטיים, אך גם בעלי חיים רבים ומגוונים שחלקם נמצאים בסכנת הכחדה, כמו למשל פנתר שחור, פנדה, קוף חרומף זהוב ואנטילופת-עז שעונה לשם טאקין.
פארקים לאומיים בסין: מפלים בפארק הלאומי ג'יוג'איגואו

12. הפארק הלאומי ז'אנגג'יאג'יה (Zhangjiajie)

פארקים לאומיים בסין: שבילי הליכה בפארק הלאומי ז'אנגג'יאג'יה
הפארק הזה נמצא במקום הראשון בדירוג הפארקים הלאומיים של סין בעיני תיירים רבים, וזאת בשל יופיו המהפנט. יש בו צוקי אבן חול גבוהים ומרשימים שעליהם צומחת עשבייה ירוקת עד ששואפת גם היא להגיע לשמים. למעשה, 98% מהפארק מכוסה בצמחייה, אך יש בו גם נחלים רבים ועמקים שבהם ניתן לסייר. בכל העולם אין מקום שמשתווה במראה שלו לזה של הפארק הלאומי ז'אנגג'יאג'יה, ולכן מאוד כדאי לעשות זאת...
פארקים לאומיים בסין: צוקי אבן חול בפארק הלאומי ז'אנגג'יאג'יה
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו