print header

15 גזעי הכלבים הקטנים והחמודים ביותר שיש

  כל מי שמגדל כלב כבר יודע שאין תחושה טובה יותר מזו שמציפה את הלב כשנכנסים לבית ורואים את גוש הפרווה המקסים והאהוב עלינו רץ ישירות אלינו עם לשון בחוץ. כלב הוא חיית מחמד נהדרת שמספקת לא רק הגנה וביטחון, אלא גם אהבה וחיבה רבה, ובין גזעי הכלבים השונים יש כמה קטנים ומתוקים להפליא שאי אפשר שלא לחייך כשרואים אותם. אתם מוזמנים להכיר את 15 גזעי הכלבים הקטנים והחמודים ביותר שיש בעולם וליהנות מהפרצופים המתוקים שלהם בתמונות הבאות.
 

1. טוי טרייר רוסי

כלבים זעירים: טוי טרייר רוסי
הכלבלב הזה ידוע גם בשם החיבה עם הסיומת הרוסית "טויצ'יק", ויש לו גודל קטנטן של בובת צעצוע, כשמשקלו המרבי מגיע ל-2.7 ק"ג והוא נחשב לאחד הכלבים הקטנים ביותר בעולם. הגזע הזה היה פופולארי מאוד בקרב בני האצולה שחיו ברוסיה במאה ה-19, והוא כלב חכם מאוד, נאמן ואוהב.

2. גריפון בריסלי

כלבים זעירים: גריפון בריסלי
אל תתנו לגודלו הקטן, שמגיע לגובה מירבי של 20 ס"מ, להטעות אתכם – הגריפון הבריסלי הוא כלב ציד חכם במיוחד, שמומחה בתפיסת עכברים. יש האומרים שהבעות הפנים שלו מזכירות מאוד את אלו של בני האדם, ופרוותו מגיעה בשלל צבעים, הכוללים אדום כהה, בז', שחור וחום. למרות גודלו הזעיר הוא יכול לשמש ככלב שמירה מצוין, וגם מאוד קל ללמד אותו טריקים שונים.

3. צ'ין יפני

כלבים זעירים: צ'ין יפני
כפי ששמו מרמז, הצ'ין היפני מגיע מיפן, שם הוא משמש כבן לוויה נאמן כבר במשך יותר מאלף שנה. הוא חכם מאוד ונחשב אפילו לכלב מנומס, שכן הוא לומד מהר, אך לעיתים הוא גם עלול להיות עקשן. הכלבלב הקטנטן הזה, שיכול להגיע לגובה מקסימלי של 30 ס"מ, חברותי מאוד עם חיות ואנשים זרים, הוא סקרן במיוחד וידוע ככלב נאמן מאוד לבעליו.

4. מלטזי

כלבים זעירים: מלטזי
הגזע המלטזי נחשב לאחד העתיקים ביותר בעולם, והוא התגלה בשנת 1,500 לפנה"ס באזור האי מלטה על ידי הפיניקים. גובהו המרבי הוא 25 ס"מ והוא אוהב מאוד לקבל תשומת לב. הוא שובב גם בגיל מבוגר ולעתים אף עלול להיות תוקפני, ובאופן כללי הוא מאוד טריטוריאלי ויש לו ביטחון עצמי גבוה שגורם לו לנבוח ללא הרף ברגע שהוא חש בסכנה.

5. פומרניאן

כלבים זעירים: פומרניאן
למרבה ההפתעה, הפומרניאן הקטנטן הוא צאצא של כלבי מזחלות גדולים כמו האסקי, מלמוט וסמוייד, וישנם פסלי ברונזה ושלדים שנמצאו בקברים במצרים אשר מעידים על היותו גזע עתיק מאוד. משקלם המרבי של כלבי הפומרניאן הוא 2.8 ק"ג, אך זה לא מונע מהם להתקיף כלבים גדולים מהם כדי להגן על האנשים שיקרים להם.

6. תחש מיניאטורי

כלבים זעירים: תחש מיניאטורי
אמנם כלב התחש נחשב לגזע קטן, אך הוא יכול להגיע לגודל קטנטן עוד יותר! התחש המיניאטורי מגיע לגובה מירבי של 18 ס"מ ונחשב לאחד הכלבים הקטנים ביותר שקיימים בעולם. הוא חברותי וידידותי מאוד, ועלול לנבוח במשך זמן רב על אנשים זרים, אולם אם יפגוש בהם שוב הוא יקבל את פניהם בברכה.

7. פקינז

כלבים זעירים: פקינז
את הכלבלב הזה רואים בלא מעט בתים, אך במשך שנים ארוכות הוא היה בן הלוויה המועדף על בני האצולה בסין; בקרב הבודהיסטים אריה סימל אומץ לב, אך משום שלא היו אריות בארצם, הם החלו בהרבייה של היצור הקרוב אליהם ביותר מבחינת מראה חיצוני – הפקינז. גובהו המירבי הוא 23 ס"מ, והוא נחשב לכלב רגוע שיודע להעניק אהבה וחיבה לבני משפחתו. 

8. שי טסו

כלבים זעירים: שי טסו
גם גזע הכלבים הזה מגיע מסין, וזהו אחד הגזעים העתיקים ביותר בעולם, כשיש עדויות לקיומו כבר בשנת 8,000 לפנה"ס. השי טסו היה כלב של בני האצולה הסיניים, ובתחילת המאה ה-20 התחילו לייבא אותו לאירופה - כשחיילים ששבו משדות הקרב במלחמת העולם השנייה הביאו אותו למדינות המערב כמו אנגליה וארה"ב. גובהו הוא כ-30 ס"מ והוא נחשב לכלב שקל מאוד לאלף, אך יש להקדיש זמן רב לטיפוח והברשה שלו.

9. סכיפרקה

כלבים זעירים: סכיפרקה
במקור הגזע הזה היה בן לוויה של מלחים בולגרים בשל היותו תופס מזיקים מיומן, לכן הוא קיבל את הכינויים "בלגי הסיפון" ו-"רב חובל מיניאטורי". הוא נחשב לגזע הרועה הקטן ביותר בעולם, אולם יש הגורסים כי הוא שייך דווקא לסוג הטרייר או השפיץ. רוב כלבי הסכיפרקה שחורים לחלוטין, אך ניתן למצוא כמה בצבע זהוב או חום. גובהם מגיע עד ל-33 ס"מ.

10. פפיון

כלבים זעירים: פפיון
כלב הלוויה הזעיר הזה הגיע מצרפת ומבלגיה, ופרוותו וצורתו מרמזים על כך שהוא תוצאה של הכלאה של סוגי כלבי שפיץ צפוניים. בראשו של הפפיון תמיד יש כתם לבן וגובהו המירבי מגיע ל-28 ס"מ. זהו כלב נוח מאוד ורגוע כשהוא בסביבה הביתית, אך כשהוא בחוץ הוא אוהב מאוד לשחק ולהוציא אנרגיה. באופן כללי הוא מפונק מאוד ודורש הרבה תשומת לב ואהבה, ומלבד זאת הוא גם כלב שמאוד קל לאילוף.

11. שנאוצר ננסי

כלבים זעירים: שנאוצר ננסי
זהו אחד מ-20 הגזעים הפופולאריים ביותר לגידול בארה"ב, בריטניה וגרמניה, כשהראשון מסוגו תועד בשנת 1888 והוצג לראשונה בתערוכה בשנת 1899. צורת גופו היא מרובעת וגובהו מגיע ל-36 ס"מ לכל היותר. זהו גזע חכם מאוד שיודע להעניק חיבה, אך דורש תשומת לב רבה ואוהב להיות במרכז תשומת הלב.

12. בייוור טרייר

כלבים זעירים: בייוור טרייר
זהו גזע חדש יחסית שהתפתח בגרמניה מגזע היורקשייר טרייר, ולמרות היותו הטרייר הקטן ביותר עם משקל מרבי של 3 ק"ג, יש לו הרבה אנרגיה והוא אמיץ מאוד, נאמן, חכם ותמיד משתוקק לצאת להרפתקה. הטבע שלו הופך אותו לחיית מחמד מושלמת עבור ילדים.

13. לנקשייר הילר

כלבים זעירים: לנקשייר הילר
הכלב הזה שימש במשך שנים רבות להובלת צאן ולחיסול מכרסמים, אך כיום הוא כלב לוויה פופולארי במיוחד בבריטניה. הוא דומה מאוד לבן דודו הקורגי אך גודלו קטן יותר משלו, כשהוא מגיע למשקל מירבי של 6 ק"ג. לכל לנקשייר הילר יש אופי משלו, כשיש כאלה עצלים ויש כאלה אנרגטיים, אך כולם נהנים להשתתף במשחקי כדור. הוא מאוד חברותי כלפי זרים ברחוב, אולם עלול להפוך לתוקפני אם יפלשו לטריטוריה שלו.

14. וולפינו איטליאנו

כלבים זעירים: וולפינו איטליאנו
הכלבלב הזה דומה בגודלו ובצורתו לפומרניאן, אך זהו גזע נדיר יותר של שפיץ. מקורו הוא באיטליה, כששרידים שנמצאו שם מעידים על כך שהוא היה באזור כבר בשנת 4,000 לפנה"ס. כשמלכת אנגליה, ויקטוריה, הגיעה לפירנצה בשנת 1888, היא קנתה לעצמה כמה כלבי וולפינו איטליאנו, ומהר מאוד הוא הפך לחיית מחמד שהתחבבה גם על בני המעמד הנמוך באנגליה. 

15. בישון פריזה

כלבים זעירים: בישון פריזה
בישון פריזה הוא גזע שנוצר ככל הנראה בספרד, משם הביאו אותו אל האי טנריף במאה ה-13. יורדי ים איטלקיים השיבו אותו בחזרה איתם ליבשת אירופה, ומאז הוא הפך להיות גזע מועדף בקרב בני אצולה. בסוף המאה ה-18 כלבים מגזע בישון פריזה החלו לשמש גם ככלבי שעשועים במופעים שונים, והם ידועים במזגם הטוב ובכך שהם מסתדרים היטב עם ילדים.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.