print header

12 פסטיבלים חורפיים וססגוניים ברחבי אירופה

  החורף האירופאי הוא לא רק קריר, נעים ומושלג אלא עונה לחגיגה עבור תושבי היבשת שלא נותנים למשקעים להשאיר אותם בבית. בחודשי החורף הצוננים, מדינות שונות ביבשת מתחממות על ידי עריכת פסטיבלים מיוחדים ששואבים מהמסורת המקומית ומביאים אותה למאה ה-21 בצורה ססגונית, מוזיקלית ומדהימה מאין כמוה. אתם מוזמנים לצאת למסע חורפי חמים במיוחד ולגלות 12 מהפסטיבלים והקרנבלים החורפיים המומלצים ביותר באירופה, שתוכלו ליהנות מהם בעצמכם ולגלות מידע על המועדים והמיקום שלהם. אז הכינו את הכרטיסים והביגוד החם, הפסטיבל מתחיל!
 
פסטיבלי חורף ברחבי אירופה: פסטיבל ברחוב
 

1. פסטיבל המסכות (Venice Carnival) - ונציה, איטליה

הפסטיבל הראשון ברשימה לא צריך יותר מדי הקדמה הודות לפופולריות והנודעות שלו בכל רחבי העולם. מדי חורף, העיר האיטלקית ששקועה במים עוטה על עצמה מסכה ומקבלת ארשת דרמטית ומשעשעת בו זמנית. הרחובות הצדיים של ונציה, ובייחוד כיכר הקדוש מארק, מתמלאים באנשים שעוטים עליהם מסכות מעולם הפנטזיה, כשהם מלווים כמובן בדוכנים בהם תוכלו לרכוש מסיכות בעצמכם וליהנות מההווי המיוחד במקום.
מועדי הפסטיבל: 27 לינואר עד ה-13 למרץ 2018
מיקום הפסטיבל: כיכר הקדוש מארק, ונציה, איטליה

2. קרנבל הבובות של ויארג'ו (Carnevale di Viareggio) – ויארג'ו, איטליה

פסטיבל אהוב נוסף שנערך באיטליה הוא "קרנבל הבובות של ויארג'ו", שהחל בעיר ויארג'ו בשנת 1873 ונערך עד היום. במהלך הקרנבל, מצעידים בעיר במות שעליהן בובות ענקיות ומדהימות, ומאות אלפי תיירים מרחבי העולם מגיעים כדי לחזות בתהלוכה של הבובות, שחלקן מתנשאות לגובה של 20 מטרים. בפטסיבל ניתן ליהנות גם מתפריטי קרנבל מיוחדים במסעדות שלאורך מסלול התהלוכה ולראות מופעי תיאטרון וקומדיות מוזיקליות שנערכים במיוחד לכבוד האירוע הזה.
מועדי הפסטיבל: 27 בינואר, 2018, 4/11/13/17 בפבבואר, 2018
מיקום: לה סיטדלה (La Cittadella), ויארג'יו, איטליה

3. פסטיבל השלג ופסלי הקרח (Snow and Ice Sculpture Festival) – האסלט, בלגיה

לקסם של אירופה בחודשי החורף אין תחליף, וכדי שתוכלו להרגיש אותו במלואו, מומלץ לכם להגיע לפסטיבל השלג והקרח בהאסלט, בלגיה. הפסטיבל, שנערך קרוב לתחנת הרכבת המרכזית בפרובינציית ברוז', קוסם למבוגרים וצעירים כאחד שיכולים להתהלך בין מיצגי קרח מרהיבים, שמבליחים ביניהם פינגווינים מדי פעם ומובילים אותם לאטרקציות המרכזיות בעיר. השיא של הפסטיבל הקפוא הזה הוא שוק חג המולד שנערך לקראת ינואר, בו השלג שולט בכיפה והדוכנים עם האוכל המסורתי, הבגדים החמים והמזכרות ימלאו אתכם בשמחה.
מועדי הפסטיבל: 19 לנובמבר עד ה-8 בינואר, בין השעות 12:00 עד 22:00.
מיקום: רחוב קולונל דוסרפטלין 3500, האסלט

4. פסטיבל קלן (Cologne Carnival) - קלן, גרמניה

בעיר הרביעית בגודלה בגרמניה נערך מדי שנה פסטיבל שנקרא על שמה ומכונה גם "פסטיבל העונה החמישית". במהלך הימים של הפסטיבל הזה, שמתחיל בפברואר, נערכים מספר אירועים מיוחדים שממלאים את העיר בצבע והרבה שמחת חיים עם אנשים שעוטים על עצמם תחפושות, מתהלכים ברחובות העיר ונהנים מהאווירה השוררת בה. האירוע הראשון בפסטיבל הוא יום הקרנבל לנשים ובימים שלאחריו נערכים אירועים בנושאים שונים שמשתנים מדי שנה. בשיא הפסטיבל נערך "יום שני הוורד" (Rosenmontag) שהוא תהלוכה מוזיקלית עם למעלה מ-140 מיצגים מרחפים וגם קבוצות של אנשים מחופשים בשלל תחפושות צבעוניות.
מועדי הפסטיבל: 8-14 בפברואר
מיקום: קלן, גרמניה
 

5. העונה החגיגית (The festive season) – ליובלינה, סלובניה

המועד לפני תחילת חג המולד בליובלינה הוא שמח במיוחד ומאופיין בכמה פסטיבלים, שוק חג מולד ואירועים חינמיים שניתן ליהנות מהם בתקופה הצוננת בשנה. האירועים נערכים במרכז העיר העתיקה, שמקושטת באורות מרהיבים ומעוטרת בדוכני אוכל ושתייה מסורתיים. ב-13 לפברואר 2018 עתיד להיערך פסטיבל הדרקון המסורתי בו בובות דרקון גדולות ינועו במרכז העיר העתיקה יחד עם אנשים בתחפושות מסורתיות יותר ופחות שימלאו את הרחובות בצבע.
מועדי האירועים:
העונה החגיגית: 1 בדצמבר 2017 – 2 בינואר 2018
פסטיבל הדרקון: 13 בפברואר 2018 (כפוף לשינויים)
מיקום: מרכז העיר העתיקה, ליובלינה, סלובניה

6. אפ הלי אא (Up Helly Aa) – לרוויק, סקוטלנד

אם יש עם שיודע לחמם את ימי החורף הקרירים באירופה, אלו בהחלט הסקוטים, שעורכים מדי שנה את אחד מפסטיבלי האש המורכבים ביותר בעולם. ביום שלישי האחרון של חודש יוני בכל שנה, העיר לרוויק עולה בלהבות (מבוקרות כמובן), כשהפסטיבל מתחיל עם צעדה של הלגיון הבריטי שצועד ברחובות העיר ומבקר במוסדות מקומיים. הפסטיבל ממשיך בביקור במוזיאון השאטלנד ודרך אתרים מרכזיים בעיר ותהלוכה עם תלבושות מסורתיות ששיאה במופעי אש מדהימים שחובה לראות.
מועד הפסטיבל: 30 בינואר, 2018
מיקום: לרוויק, סקוטלנד

7. קרנבל דה בנש (Carnival of Binche) – בנש, בלגיה

רחובותיה הימי ביניימיים של בנש בלגיה מתמלאים במאות גברים עטויי מסיכה במשך שלושה ימים לקראת סוך חודש פברואר מדי שנה. לצד הגברים המחופשים הללו צועדים תושבים בשלל תחפושות צבעוניות לצלילי תופים בעוד הם זורקים תפוזים לעבר הקהל המריע – מסורת שאמורה להביא מזל טוב. לאחר טקס מרשים שנערך בעיר, הגברים עטויי המסיכות מופיעים עם נעלי עץ שחורות-לבנות ובגדים אדומים וצהובים עם כובע מעוטר נוצה לראשם. כאן ממשיך הפסטיבל עם ליצנים, להטוטנים ולהקות שמנגנות והופכות את רחובות העיר לתהלוכה גדולה ומרשימה.
מועד הפסטיבל: 11-13 בפברואר, 2018
מיקום: בנש, בלגיה

8. פסטיבל האורות (Festival of Light) – ווילשייר, אנגליה

לילות החורף הארוכים מהווים הזדמנות מצוינת להאיר את הרחובות בצורה מקורית, וזה בדיוק מה שעושים בעיירת וורמינסטר שבווילשייר, אנגליה. הפסטיבל עוצר הנשימה הזה נערך בבית לונגליט העצום והמדשאות המוריקות שלו, שבמשך מספר לילות הופכים להיות שונים לחלוטין. המיצגים בפסטיבל האורות בוורמינסטר מבוססים על מסורות סיניות דווקא, ומאות מהם מעטרים את 30 הדונמים של בית לונגליט בצורות דרקונים, פנסים סיניים ודמויות אחרות, ו\תוכלו לנסוע ברכבות הקטנות שעוברות באתר וכמובן גם לנשנש אוכל מהדוכנים שיוקמו במקום או אפילו לסייר בספארי החורפי עם החיות שמקשטות את הרקע הלבן והמושלג.
הקרנבל המפואר בהולנד מתחיל באופן מסורתי כשראש העיר מוסר את המפתח לעירו לידי נסיך הקרנבל, שמוביל את התהלוכה המרשימה שצועדת בעיר. במשך שלושה ימים, השליטה בעיר נמצאת בידיו של אותו נסיך יחד עם נתיניו שמייסדים ממלכה של אווילים שנועדה לבדר את התושבים. התושבים עוברים מפאב לפאב בעודם מברכים את הנסיך החדש שלהם כשהם לבושים בתלבושות צבעוניות כיאה לקרנבל הזה. המוזיקה שממלאת את לימבורג יחד עם אווירת שטות הופכת את הקרנבל בהולנד לחוויה תרבותית ייחודית שבה מבוגרים וילדים לוקחים חלק ונהנים מההמולה, הצבעים והצלילים שמלווים את המצעד, הבמות הצפות ואת הנסיך.
מועד הפסטיבל: 11-13 בפברואר, 2018
מיקום: לימבורג, הולנד

10. פסטיבל הלימון (Fête du Citron) – מנטון, צרפת

פיסול בקרח הוא דרך מסורתית לחגוג את החורף, אבל בצרפת כמו בצרפת עושים דברים קצת אחרת ומקיימים בחורף פסטיבל של לימון! במשך שלושה שבועות חורפיים, במות צפות ומיצגים ענקיים, שכל כולם על טהרת פירות ההדר, עוברים ברחובות מנטון וממלאים אותם בהרבה עליזות. אל תתנו לתיאור הפשוט להטעות אתכם, שכן המיצגים והבמות, שמלווים ברקדנים, מוזיקה והרבה שמחת חיים, הם מורכבים מאין כמוהם, וכוללים 140 טון של תפוזים ולימונים אשר ממלאים את האוויר בניחוח חורפי מרענן שיהפוך כל אחד לחסיד של פירות הדר, ובמיוחד לימון.
מועד הפסטיבל: 17 בפברואר עד 4 במרץ 2018
מיקום: מנטון, צרפת

11. קרנבל ניס (Nice Carnival), ניס, צרפת

מלבד קרנבל המסכות בוונציה והפסטיבל של ריו דה ז'ניירו, קרנבל ניס הוא אחד הגדולים והנודעים בעולם, ולא קשה להבין מדוע. בתאריכים נבחרים בחודשים פברואר ומרץ, העיר ניס מתמלאת שמחת חיים שלא ראיתם כמותה עם מספר אירועים ופסטיבלים, הכוללים את מצעד הפרחים הצבעוני והמרהיב, פסטיבל אורות, פסטיבל בובות מושקע ואירועים רבים אחרים שמחייבים נוכחות, בייחוד אם אתם כבר נמצאים בצרפת עבור פסטיבל הלימון. עיר החוף הצרפתית, שהופכת לקרירה אך שמשית בחורף, מושכת אליה אנשים מכל רחבי תבל שמגיעים במיוחד עבור הפסטיבלים השונים שנערכים בה, ומומלץ בחום לראות את מופעי הזיקוקים, הדוכנים הצבעוניים, הופעות התיאטרון ושלל האטרקציות שמחכות לברי המזל שיגיעו לניס.
מועדי הפסטיבלים:
מצעד הפרחים: 17, 21, 24, 28 בפברואר 2018
מצעד האורות: 17, 20, 24, 27 בפברואר, 3 במרץ 2018
קרנבל: 25 בפברואר 2018
מיקום: ניס, צרפת

12. קרנבל סנטה קרוס דה טנריפה (Carnaval de Santa Cruz de Tenerife) – סנטה קרוז דה טנריפה, ספרד

הקרנבל האחרון ברשימה הוא בהחלט הדובדבן שבקצפת בהיותו השני בעולם בגודלו, אחרי הקרנבל של ריו דה ז'ניירו. הקרנבל הצבעוני ורב המשתתפים, שנערך בעיר סנטה קרוז שבאיים הקנריים בספרד, נחלק לשניים מפאת גודלו וכולל קרנבל רשמי וקרנבל רחוב. הקרנבל הרשמי כולל למעלה ממאה קבוצות של אנשים שיוצאים לרחובות עם נגני רחוב, תהלוכות, תלבושות, קבוצות מוזיקליות ועוד, וזה שנחשב לא רשמי כולל גם משתתפים שבאים ליהנות מהאווירה הקרנבלית, הצבעונית והמשוחררת שמתאימה בדיוק לספרד.
מועד הקרנבל: 18 לינואר עד 18 לפברואר 2018
מיקום: טנריפה, האיים הקנריים, ספרד
 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו