print header

14 מהאתרים המפתיעים והמרשימים שתוכלו לגלות בבלגרד

 ערי הבירה היפות של אירופה מושכות ומרתקות לא מעט תיירים מרחבי העולם, אולם בשעה שרבים מאיתנו ביקרו כבר בלונדון, פריז או פראג, ייתכן שעוד לא הספקתם לבקר בבלגרד, או אפילו חשבתם עליה כיעד אפשרי. זאת עובדה מצערת למדי, משום שעיר הבירה של סרביה מצליחה להפתיע את המבקרים בה בזכות שילוב של מוזיאונים מרתקים, פארקים ירוקים, גורדי שחקים עוצרי נשימה ומדרחובים רבים בהם ניתן לבלות בהנאה. התמונות הבאות יאפשרו לכם להצטרף לסיור נפלא בין 14 מאתריה הבולטים ביותר של העיר, ואתם מוזמנים להתרשם מהשדרות רחבות הידיים והאתרים השונים אשר יגרמו לכם להתאהב בפנינה הייחודית הזו.
 
לחצו על שם המקום על מנת לראות את מיקומו במפה

1. כנסיית סאבה הקדוש (St. Sava Temple)

תהליך הקמתו הממושך של מבנה מרשים זה, שלא ניתן להתעלם מנוכחותו, הושלם בשנת 1989, לאחר תחיית העצמאות של סרביה, והוא נחשב לכנסייה האורתודוקסית הגדולה ביותר בסרביה ואחת מהגדולות בעולם. הכנסייה נקראה על שם מייסדה, וניצבת באחד מהאזורים שנחשבים כיום ליפים ביותר בעיר הבירה כולה.

אתרים בבלגרד: כנסיית סאבה הקדוש

2. מזרקת טרזיה (Terazije Fountain)

משמעות המילה "טרזיה" היא סולמות, והכוונה היא ככל הנראה למגדלים שסיפקו לבלגרד מים עד לשנת 1860 וכונו "סולמות מים", לפני שהוחלפו על ידי מזרקות לשתייה. כיום ממוקמת מזרקה זו במרכז כיכר הנושאת את אותו השם, ומטרתה להוות אתר היסטורי שישמר את זכר התקופה ההיא.
 
אתרים בבלגרד: מזרקת טרזיה

3. מלון מוסקבה (Hotel Moskva)

בית מלון זה, שהוקם בשנת 1908, ממוקם במרכז אחד מאזוריה השוקקים ביותר של העיר, והוא אחד מהעתיקים ביותר הפועלים כיום בסרביה. לא מדובר אך ורק במבנה תיירותי, אלא באחד מהאתרים המזוהים ביותר עם בלגרד, אשר ייצג בעבר את השקעתה של האימפריה הרוסית בממלכת סרביה. בשל חשיבותו הוא נמצא תחת פיקוח ממשלתי משנת 1968, ולפני מספר שנים עבר שיפוץ מקיף על מנת לאפשר את המשך תהליך שימורו.
אתרים בבלגרד: מלון מוסקבה

4. נהר סאבה (סאווה) (Sava)

בלגרד ממוקמת בנקודת המפגש הייחודית של שני נהרות רחבי ידיים, כאשר נהר הסאווה הוא למעשה היובל הימני של נהר הדנובה. נהר זה חוצה לא רק את סרביה, אלא גם את סלובניה וקרואטיה, והוא משמש כיום כאפיק תחבורה ציבורית לכל דבר. תוכלו לצפות בזרימת מימיו כמעט מכל נקודה ברחבי העיר, ואף לשוט בו על סיפונה של אחת מאוניות התיירות החוצות אותו.
 
אתרים בבלגרד: נהר הסאווה

5. בית הפרלמנט (Parliament)

מבנה בית הפרלמנט ממוקם לאורך אחת מהשדרות היפות ביותר במרכז העיר, שדרת המלך אלכסנדר, הכוללת מספר מבנים ממשלתיים נוספים מהם ניתן להתרשם, ובחלק מהימים גם לבקר בהם. תהליך בנייתו של המבנה המפואר הזה החל בשנת 1907, והסתיים רק בסוף שנת 1936 בזמן שלטונו של פטר השני, מלך יוגוסלביה. העיצוב הייחודי של המבנה כולל עיטורים רבים על גבי קירותיו החיצוניים, אשר נועדו לשקף את המגמות העדכניות בעולם האדריכלות באותה התקופה, ואילו הקירות הפנימיים שלו מקושטים בעשרות ציורי קיר, שהם פרי עבודתם של האומנים היוגוסלביים הבולטים ביותר משנות ה-40'.
אתרים בבלגרד: בית הפרלמנט

6. מדרחוב קנז מיכאל (Knez Mihailov)

שדרה זו היא אזור הקניות המרכזי של בלגרד, אשר נחשב לאחד מציוני הדרך הוותיקים והיוקרתיים ביותר של העיר. המקום נקרא על שם מיכאל השני, שהיה נסיך סרביה, והוא כולל מספר מבנים ואחוזות שנבנו במהלך 1870 ונשתמרו עד לימינו אנו. טיול במדרחוב היא פעילות מומלצת מאוד לימי הקיץ ואביב, שבסופה תוכלו לשבת באחד מבתי הקפה הקטנים שפזורים לאורכו ולהתבונן ברוגע בעוברים והשבים.
אתרים בבלגרד: מדרחוב קנז מיכאל

7. טופצ'ידר (Topcider)

המקומיים והתיירים שמעוניינים לצאת לפיקניק ביום נעים ושטוף שמש מגיעים אל האזור הזה, המשלב בין יער ירוק לבין שכונת מגורים נעימה וכפרית. במהלך הסיור בטופצ'ידר תוכלו לבקר בכנסיית אבן קטנה, לחלוף על פני עץ אפרסקים מפורסם ומרשים בן 180 שנים וליהנות ממזרקות המים הקטנות שמעטרות את כרי הדשא הרחבים.
אתרים בבלגרד: טופצ'ידר

8. פארק קלמגדן הגדול (Veliki Kalemegdanski Park)

אתרים בבלגרד: פארק קלמגדן הגדול
פארק קלמגדן הוא הפארק הגדול ביותר בבלגרד, והוא ממוקם ב"צומת" שבין נהר הדנובה לבין נהר הסאווה. הפארק הענק חצוי לשני חלקים, שמהווים שילוב בין אנדרטה תרבותית בעלת ערך רב לבין מוקד הנאה ושעשוע. הפארק הגדול הוא החלק הדרומי מבין השניים, הכולל מבצר עם טיילות גיאומטריות, מוזיאון צבאי, מוזיאון המוקדש לצייד ואנדרטה לציון הכרת תודה לצרפת על תרומתה לפיתוח בלגרד לאורך השנים.
אתרים בבלגרד: פארק קלמגדן הגדול

9. פארק קלמגדן הקטן (Mali Kalemegdanski park)

הפארק הקטן הוא חלקו השני של פארק קלמגדן, והוא ממוקם בצדו המזרחי הגובל באזור העירוני של בלגרד. לאחר שתבקרו בפארק הגדול תוכלו להעביר את שאר היום בחלק הזה, אשר מוקדש לסביבה, לטבע ולנוף. תיירים רבים בוחרים לנוח באזור הזה בשעות הצהריים, לשבת בשמש ולטייל בין כרי הדשא הפורחים שלו. 
אתרים בבלגרד: פארק קלמגדן הקטן

10. כנסיית רוז'יצה (Churc Ruzica)

פירוש שמה של כנסייה אורתודוקסית זו, החבויה בין שפע הצמחייה המטפסת על קירותיה החיצוניים, הוא "הוורד הקטן", והיא הוקמה במקום לאחר שכנסייה נוספת בעלת שם זהה נהרסה על ידי העות'מאנים בשנת 1521. מבנה הכנסייה נפגע קשות במהלך מלחמת העולם הראשונה אולם שופץ מאז, וכיום ניתן ליהנות מציורי הקירות שמעטרים את חלקה הפנימי של הכנסייה, מצורת הבנייה הייחודית שלה ומהפארק הירוק שמקיף אותה.
אתרים בבלגרד: כנסיית רוז'יצה

11. גשר אדה (Ada Bridge)

גשר אדה הוא הגשר החדש ביותר של בלגרד, שנבנה בין השנים 2008-2011 וחוצה את נהר הסאווה. מטרתו להפחית מהעומס של כלי התחבורה ברחבי מרכז העיר, והעיצוב החדשני שלו, הכולל כבלי מתכת ותאורה כחולה שמאירה אותו בשעות הלילה, הופך אותו לאחד מהסמלים הבולטים ביותר של בלגרד המתקדמת. 
אתרים בבלגרד: גשר אדה

12. תיאטרון הדרמה של יגוסלביה (JDP)

אם אתם מעוניינים לצפות במופעים או בהצגות במהלך שהותכם בסרביה, תוכלו למצוא את מבוקשכם בין כותלי המבנה הבא, שהוקם בשנת 1947. התיאטרון הדרמטי של בלגרד מעלה הצגות של מחזאים שונים, מקומיים ובינלאומיים, ובעבר אף הועלה בו המחזה "אשכבה" של חנוך לוין. בין השנים 1997-2003 הופסקה פעילותו של התיאטרון עקב שריפה שפרצה בו, אולם מאז הוא שוקם ושופץ, וכיום מארח מופעים חדשים ומגוונים כמעט מדי יום.
אתרים בבלגרד: תיאטרון הדרמה של יגוסלביה

13. באוגרדז'נקה (Beograđanka)

"הגברת של בלגרד" הוא כינויו של גורד השחקים שתוכלו לראות ברקע של התמונה הבאה, שכן על מנת לראות את הבניין המודרני הזה במלואו יש להתבונן בו מרחוק. בנייתה של "הגברת" הסתיימה בשנת 1974 ולדעת רבים הרגע הזה סימל את ראשית הצמיחה וההתחדשות של בלגרד כולה. כיום יכולים המבקרים במבנה ליהנות משיטוט בין שלל חנויות הכולבו המפוארות שיש בו, ואף להציץ אל מאחורי הקלעים של תכניות הטלוויזיה והרדיו המשודרות ממנו.
אתרים בבלגרד: באוגרדז'נקה

14. ספריית העיר (City Library)

את טיולכם הגדוש בפעילויות וחוויות תוכלו לסיים בביקור בבניין הספרייה המרשים של בלגרד, מבנה היסטורי שהוא ביתם של אלפי כרכים בשפות שונות. הביקור במבנה הוא חוויה מעניינת במיוחד, בין שתבחרו לעיין בספרים ובין שתעדיפו רק להתרשם מהאופן שבו הוא השתמר עד לימינו. בסמוך לו תוכלו למצוא פארק עירוני קטן ומקסים, בו יושבים אנשים בכל הגילאים בשעות הצהריים והערב המוקדמות כשהם נהנים מקריאת ספר כזה או אחר.
אתרים בבלגרד: ספריית העיר

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.