print header

10 האטרקציות המרכזיות בפארק הלאומי ילוסטון

  ילוסטון הוא לא סתם הפארק הלאומי הראשון בארה"ב, אלא הפארק הלאומי הראשון בעולם כולו, והוא גם אחד המיוחדים ביותר שיש. משום שהפארק נמצא באזור שבו יש פעילות געשית ואף הר געש פעיל, ניתן למצוא בו לא מעט מעיינות חמים ותופעות גאותרמיות מדהימות. זהו גם ביתן של כמה מהחיות המרתקות ביותר שתוכלו לראות בארה"ב, והמבקרים זוכים לראות בו דובי גריזלי וזאבים מצויים באופן קבוע. אם עוד לא יצא לכם לבקר בפארק הלאומי ילוסטון, אתם מוזמנים להכיר את 10 האטרקציות המרכזיות שבו, אשר ללא ספק יגרמו לכם לרצות להגיע ליעד הנפלא הזה.
 
 
לחצו על התמונות על מנת לצפות בהן בגודל מלא

1. אגן גייזר נוריס (Norris Geyser Basin)

אגן גייזר נוריס
אגן גייזר נוריס הוא העתיק ביותר בילוסטון, והוא גם האזור החם ביותר בפארק, אשר כולל כמה וכמה בריכות מים חומציים. האגן מחולק ל-2 אזורים – אגן הפורצלן והאגן האחורי; באגן הפורצלן מתרחשות מאות תופעות גאותרמיות, ובאגן האחורי תוכלו למצוא אזורים מיוערים עצומים. אחת מהאטרקציות הפופולאריות ביותר באגן האחורי הוא גייזר ספינת הקיטור, שהוא הגייזר הגבוה ביותר בעולם. הגייזר יכול לשגר מים לגובה 120 מטר, אך למרבה הצער הוא לא צפוי, כך שלא ניתן לדעת מתי יתפרץ.

2. אגם ילוסטון (Yellowstone Lake)

אגם ילוסטון
אגם ילוסטון הוא גדול בלשון המעטה, ולמעשה זהו אגם המים המתוקים הארוך ביותר בארה"ב, כשאורכו מגיע ל-2.1 ק"מ. מתחת לפני שטח המים יש כמה וכמה גייזרים, והקניונים שבתחתיתו מגיעים לעומק של 120 מטר. באגם ילוסטון תמצאו גם את מפרץ מרי, שהטמפרטורה הגבוהה ביותר שנמדדה במימיו היא 122 מעלות. קיימת אפשרות לצאת לשיט בסירה באגם ויש בו מספר מקומות שניתן לדוג בהם בהנאה, כל עוד מקבלים אישור לכך מראש.
 

3. אגן גייזר ווסט ת'אמב (West Thumb Geyser Basin)

חרוט הדיג באגן גייזר ווסט ת'אמב
אגן גייזר ווסט ת'אמב נמצא לצד חופי אגם ילוסטון, ולמרות שזהו אחד מאגני הגייזרים הקטנים שבפארק, יש בו מראה מיוחד ונודע – חרוט הדיג (בתמונה); לפני שנת 1911, דייגים שהגיעו לאזור אגם ילוסטון לעתים היו לוקחים את הדגים שהוציאו מהמים ומבשלים אותם בו במקום במים הרותחים שבתוך החרוט, אך אחרי שנת 1911 העיסוק הזה נאסר ויצא מחוץ לחוק. אגן גייזר ווסט ת'אמב הוא גם ביתם של כמה גייזרים, שלוליות בוץ מבעבעות, מעיינות חמים ושל הבריכה העמוקה ביותר שבפארק – בריכת התהום.

4. הר וושבורן (Mount Washburn)

הר וושבורן
ההר הזה נקרא על שם הנרי ד. וושבורן, גנרל ממלחמת האזרחים האמריקאית שהוביל את המשלחת שסקרה את האזור בשנת 1870. הר וושבורן הוא אחד המקומות הפופולאריים ביותר לביקור בפארק הלאומי ילוסטון, ויש בו שני מסלולים שמובילים לפסגתו – האחד מתחיל במעבר דונרייבן והאחר מהדרך שיוצאת מחניון צ'יטנדן. שני המסלולים מציעים נוף עוצר נשימה, אך בשל הפופולאריות של האזור יש בהם מטיילים רבים בעונת השיא. למרות שהמסלולים האלה נחשבים קלים יחסים, הגובה שבו הם נמצאים עלול להשפיע לרעה על חלק מהמטיילים.

5. עמק היידן (Hayden Valley)

עמק היידן
משום שהעמק הזה נמצא יחסית במרכז הפארק, זהו אחד המקומות הטובים ביותר לצפייה בחיות בר. ניתן לראות כאן עדרי תאו גדולים, איילים קנדיים, אנטילוקפרות אמריקאיות, אנטילופות ודובים. למרבה המזל, ניתן לצאת לסיור מודרך בסביבת העמק כדי לחזות באופן ודאי בחיות, ואם אתם מעדיפים לטייל לבדכם, יש בו שני מסלולים שיכולים להכיר לכם את האזור במלואו; מסלול עמק היידן יוצא מאגם ילוסטון ומגיע עד לקניון הגדול של ילוסטון, ומסלול הר מרי שידוע כפופולארי ביותר בכל רחבי הפארק.

6. מעיינות הממותה (Mammoth Hot Springs)

מעיינות הממותה
במעיינות הממותה זורמים מים חמים במורד מדרגות שיוצרות מראה מופלא וייחודי לפארק הלאומי ילוסטון. יש המתארים את מעיינות הממותה כמערה שהתהפכה מהפנים אל החוץ, וכמו אזורים רבים בפארק הלאומי הזה, גם מעיינות הממותה מתחלקים לשניים – המדרגות העליונות והתחתונות. כל חלק כולל מספר מעיינות חמים ומגוון תצורות נוף מרשימות, ואם אתם מעוניינים לראות איילים קנדיים במו עיניכם זהו המקום המושלם לכך – בסביבת מרכז המבקרים של מעיינות הממותה. למרות שהם נראים מבויתים, מומלץ לשמור מהם מרחק, בייחוד בעת תקופת הייחום שבה הזכרים נחשבים למסוכנים מאוד. גם נקבות בעלות צאצאים עלולות לתקוף מבקרים אם הם מתקרבים אליהן יותר מדי, אך תמיד אפשר לצלם תמונה למזכרת מרחוק.

7. אגן הגייזרים המרכזי (Midway Geyser Basin)

אגן הגייזרים המרכזי
כפי ששמו מרמז, האגן הזה נמצא בין האגן העליון לאגן התחתון, והוא הקטן ביותר מבין כל אגני הפארק הלאומי ילוסטון. תמצאו בו את המעיין הפריזמטי הגדול, שהוא התופעה הגאותרמית המצולמת ביותר בפארק. גודלו הוא 37 מטר והוא מפורסם בעקבות צבעיו הבוהקים שמהממים את כל מי שרואה אותם. תמצאו כאן גם את גייזר אקסלסיור, שבעבר היה נחשב לגייזר הגדול ביותר בעולם. למרות שהוא כבר אינו פעיל מאז שנת 1880, עדיין שווה להגיע אליו כדי ליהנות מהמעיינות החמים המפנקים שבקרבתו.

8. עמק למר (Lamar Valley)

עמק למר
העמק הזה קיבל את הכינוי "הסרנגטי של אמריקה", משום שהוא נחשב לאחד האזורים הטובים ביותר לצפייה בבעלי חיים בסביבתם הטבעית והפראית. העמק ממוקם בחלק הצפון-מזרחי של פארק ילוסטון וגם בו ניתן לראות עדרי תאו עצומים. בנוסף, מטיילים רבים מדווחים על 2 להקות נפרדות של זאבים שמתגוררות בפארק ושבהן מבחינים מדי פעם. חיות אחרות שתוכלו לראות בעמק למר הם איילים קנדיים, אנטילוקפרות אמריקאיות ודובים, אך אם אתם רוצים לראות את הדובים והזאבים, מומלץ שתגיעו לעמק למר בשעות הבוקר המוקדמות או הערב המאוחרות.

9. הקניון הגדול של יולוסטון (Grand Canyon of the Yellowstone)

הקניון הגדול של יולוסטון
הקניון המחוספס והעצום הזה נחצב על ידי מי נהר ילוסטון במשך אלפי שנים. האטרקציות הפופולאריות ביותר בקניון הגדול הן שני מפלים עצומים – המפל העליון והמפל התחתון; המפל התחתון גבוה פי שתיים ממפלי הניאגרה, ומגיע לגובה של 90 מטרים, בעוד שהמפל העליון מגיע לגובה של 33 מטרים "בלבד". ניתן למצוא באזור מספר מעיינות חמים, ולאלו שמעוניינים להישאר וללון באיזור, ניתן למצוא בו כפר קטן בעל חדרי הארחה, או שלחילופין ניתן להקים אוהל בשטח המיועד לכך.

10. אגן הגייזר העליון (Upper Geyser Basin)

אגן הגייזר העליון
מכל האטרקציות שבפארק הלאומי ילוסטון, האזור הפופולארי ביותר לביקור הוא אגן הגייזר העליון. זהו אגן הגייזר הגדול ביותר בפארק, והוא מכיל את הריכוז הגדול ביותר של מעיינות חמים בכל העולם. זהו גם ביתו של הגייזר הידוע ביותר בפארק ילוסטון, אולד פייתפול (בתרגום לעברית: הזקן הנאמן), שמתפרץ כל 60-110 דקות. מלבדו יש עוד כ-150 גייזרים ברחבי אגן הגייזר העליון, ולכן זהו אחד האזורים המומלצים ביותר לטיול, שכן כל צעד בו יכול להפתיע עם התפרצות עצומה שמתרחשת באקראי. 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו