print header

סרביה למטייל: 10 המקומות שאסור לפספס

  אנשים רבים לא משקללים את סרביה באפשרויות החופשות שלהם באירופה, בין היתר משום שהם זוכרים אותה כמדינה רוויית מלחמות ואינם מודעים ליופי ולתרבות העשירים שבה. סרביה היא מדינה שנוצרה מערבוב של תרבויות, ביניהן התרבות הרומית, העות'מנית, המזרח אירופאית והמערב האירופאית, וכיום היא נחשבת למקום מארח במיוחד עם פסטיבלים רבים ומגוונים וכמה מהנופים היפים ביותר באירופה. זהו המקום שבו נפגשות התרבויות של מזרח ומערב אירופה, ומעבר לטירות ולמנזרים המדהימים שניתן למצוא שם, אפשר גם לצאת לנופש סקי מפנק ונהדר שלא תרצו לחזור ממנו. אם אתם רוצים להכיר מחדש את סרביה ומחפשים סיבות טובות לבקר בה, מומלץ מאוד שתתוודעו ל-10 אתרים המומלצים הבאים.
 
 
לחצו על התמונות על מנת לצפות בהן בגודל מלא
 

1. בלגרד (Belgrade)

 
אתרים מומלצים בסרביה: מבנה מואר ומפואר בבלגרד
בראש רשימת האתרים המומלצים בסרביה נמצאת כמובן בירתה, בלגרד, שהיא גם העיר הגדולה ביותר בה. כיום מדובר בעיר יפהפייה, אולם זה לא תמיד היה המצב; העיר השתתפה ב-115 מלחמות ועקב כך פרצו בה שריפות אדירות 44 פעמים. היום העיר שלווה הרבה יותר ומארחת שלל פסטיבלים בנושאים שונים, כמו ספרים, מוזיקה, סרטים ובירה. אתם מוזמנים ללחוץ כאן כדי לגלות עוד על בלגרד ועל האתרים המומלצים לביקור בה.
אתרים מומלצים בסרביה: פסל במרכז העיר בלגרד

2. ניס (Nis)

אתרים מומלצים בסרביה: נוף העיר ניס ממעל
ניס היא העיר השלישית בגודלה בסרביה ואחת מהערים העתיקות ביותר בכל אירופה ואזור הבלקן, כשההיסטוריה הידועה שלה מתחילה בשנת 279 לפנה"ס. קונסטנטינוס הגדול, מייסדה של קונסטנטינופוליס שכיום היא איסנטנבול, נולד בעיר ניס, וקיים פסל לזכרו במרכז העיר. בנוסף יש בעיר מבצר מהמאה ה-18 שנבנה על ידי הטורקים, ובצדה הדרום-מזרחי של העיר ניתן למצוא גם את "נישקה בנייה" (Niska Banja) – אתר ספא עם מעיינות חמים שידוע בטיפולים היעילים שבו לבעיות ראומטולוגיות.
אתרים מומלצים בסרביה: רחוב במרכז העיר ניס
 

3. עיר השטן (Devil's Town)

אתרים מומלצים בסרביה: תצורות סלעים בעיר השטן
האגדה המקומית מספרת על כך שתצורות הסלעים המיוחדות שבעיר השטן היו אורחים בחתונה שהפכו לאבן על ידי המים החומציים של השטן. יש טיפה של אמת בסיפור, שכן תצורות הסלעים אכן נוצרו ממים חומציים שמצויים מתחתם. בעיר השטן ישנן יותר מ-200 תצורות סלעים שמתנשאות לגובה ויוצרות נוף מרשים, והאתר משתנה מדי מספר שנים – סלעים נופלים ומתמוטטים ומשאירים מקום לסלעים חדשים "לצמוח".
אתרים מומלצים בסרביה: תצורות סלעים בעיר השטן

4. הפארק הלאומי קופאוניק (Kopaonik)

אתרים מומלצים בסרביה: אתר הסקי שבפארק הלאומי קופאוניק
קופאוניק הוא ההר הגבוה ביותר בסרביה, והוא הוכרז כפארק לאומי בשנת 1981. זהו ביתו של אתר הסקי המרכזי של סרביה, שבו יש 25 רכבלים שיכולים להעלות 32,000 גולשים בשעה אל תחילת מסלולי הסקי השונים. השלג יורד בהרים בין החודשים נובמבר-מאי, וזה גם מקום נהדר לטייל בו בחודשי הקיץ, שכן יש בו שלל סוגים של חיות וצמחים שניתן לראות בזמן הליכה רגלית.
אתרים מומלצים בסרביה: הפארק הלאומי קופאוניק בחודשי הקיץ

5. פריזרן (Prizren)

אתרים מומלצים בסרביה: גשר במרכז העיר פריזרן
בימי הביניים פריזרן הייתה עיר הבירה של סרביה, אך כיום היא נחשבת לחלק מקוסובו, מדינה שהכריזה על עצמאותה בשנת 2008 לאחר שהיי,ה טריטוריה אוטונומית של סרביה – זאת מבלי לקבל על כך הכרה מצד העם הסרבי. אם אתם מגיעים לאזור זה, מומלץ מאוד שתבקרו במבצר פריזרן, שנבנה על ידי העות'מנים. זוהי עיר מושלמת לטיול הליכה, מכיוון שכל הדברים ששווה לראות בה נמצאים ממש אחד ליד השני. יש מספר רב של כנסיות במרכז העיר עם ארכיטקטורה מרשימה שמומלץ לחזות בה במו עיניכם.
אתרים מומלצים בסרביה: נוף העיר פריזרן מצד הר

6. הפארק הלאומי דרדפ (Derdap)

אתרים מומלצים בסרביה: טירה מעל למים בפארק הלאומי דרדפ
בפארק הלאומי דרדפ ישנם ארבעה ערוצי נחל שזורמים לאורך 115 ק"מ דרך עמקים מדהימים –אחד מערוצי הנחל, גוספודין ויר, הוא מהעמוקים ביותר בעולם. ערוצי הנחל נקראים יחדיו "שער הברזל" משום שהם נחשבים לכניסה הדרומית להרי הקרפטים. ישנו גם מבצר עתיק בפארק בשם גולובק (Golubac) ובכל שטח הפארק יש מגוון רחב של בעלי חיים וצמחים – זהו אחד מהמקומות המתויירים ביותר בסרביה.
אתרים מומלצים בסרביה: נחל בפארק הלאומי דרדפ

7. מנזר סטודניצה (Studenica)

אתרים מומלצים בסרביה: מנזר סטודניצה ממעל
מנזר סטודניצה שנמצא במרכז סרביה גורם לאנשים לפעור את פיהם בתדהמה, הן בשל הצמחייה הירוקה שסביבו והן בשל צמד כנסיות השיש שבו. המנזר נבנה במאה ה-12, והוא ידוע בשל ציורי הקיר המדהימים שבו, אשר נוצרו במהלך המאות ה-13 וה-14. זהו המנזר העשיר ביותר בסרביה, ומייסד האימפריה הסרבית והמנזר, סטפן נמנג'ה, קבור שם. 
אתרים מומלצים בסרביה: כנסיית שיש במנזר סטודניצה

8. זלאטיבור (Zlatibor)

אתרים מומלצים בסרביה: זלאטיבור
זלאטיבור הוא אחד מהיעדים הפופולאריים ביותר בקרב תיירים שמטיילים בשטחי ההרים שבמערב סרביה. יש בו שלל בתי מלון והארחה, וניתן לעסוק שם גם בפעילויות סקי בחורף וטיפוס הרים בקיץ. האזור עצמו פסטורלי במיוחד, ויש בו שטחי מרעה גדולים וכפרים עתיקים. תוכלו למצוא שם כנסיות מעץ ומוזיאונים באוויר הפתוח, ואחרי יום של טיול באזור מומלץ שתטעמו גם מהמטעמים המקומיים, כולל ברנדי שזיפים מצוין.
אתרים מומלצים בסרביה: סוסים בשטחים הפתוחים שמחוץ לזלאטיבור

9. נובי סאד (Novi Sad)

אתרים מומלצים בסרביה: מבנה מרכזי בעיר נובי סאד
במונחים אירופאיים מדובר בעיר צעירה מאוד, שנוסדה רק בסוף המאה ה-17, אך נובי סאד הוא מקום יפהפה שנמצא על גדות נהר הדנובה, והוא ביתו של החוף המומלץ ביותר לביקור לאורך הנהר כולו. זוהי העיר השנייה בגודלה בסרביה ויש בה אווירה נינוחה שנוצרת הודות לפארקים הרבים שברחבי העיר. נובי סאד מפורסמת בעיקר בשל בפסטיבל המוזיקה השנתי שנערך בה מדי חודש יולי בפטרוברדין (Petrovaradin), מבצר עתיק ששום צבא לא הצליח לכבוש.
אתרים מומלצים בסרביה: פארק עם אגם בנובי סאד

10. סובוטיצה (Subotica)

אתרים מומלצים בסרביה: סובוטיצה ממעל
סובוטיצה היא העיר החמישית בגודלה בכל סרביה, והיא נחשבת לאחד המקומות הטובים ביותר לביקור בשל כמה סיבות. אחת הבולטות שבהן היא מבני האר נובו (אומנות חדשה) שמציפים אותה, ואם אתם מחפשים את היפים שבהם בקרו בבניין העירייה ובבית הכנסת של סובוטיצה, ששניהם נבנו במהלך המאה ה-20. למרות גילם הצעיר של המבנים האלה, יש בסובוטיצה גם כמה מבנים עתיקים יותר, כמו קתדרלת תרזה הקדושה מאווילה, שנבנתה בסוף המאה ה-18. בכיכר המרכזית של העיר תמצאו שלל בתי קפה ומזרקה כחולה שהיא מקום מושלם לנוח בו, ובנוסף תוכלו למצוא שם גם את אחד משווקי הפשפשים הגדולים ביותר בכל אירופה.
אתרים מומלצים בסרביה: בית הכנסת של סובוטיצה
אז כמו שראיתם, לא חסר מה לעשות ולראות בסרביה, וזהו המקום המושלם כדי לחזות בו בשילוב של תרבות מערב ומזרח אירופה. בין שתגיעו לסרביה בחורף ובין שתגיעו אליה בקיץ, תוכלו למצוא בה שלל פעילויות שיעבירו לכם חופשה נהדרת. אז מה אתם אומרים – איפה הייתם רוצים לבקר מבין המקומות שראיתם?
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו