print header

8 אתרים מפורסמים בעולם ויעדים שדומים להם

 ישנם לא מעט אתרים ברחבי העולם שנדמה שהם יחידים ומיוחדים, כמו פטרה שבירדן, אקרופוליס שביוון והקולוסאום שבאיטליה, אך מתברר שיש להם "אחים תאומים" שאפשר לפקוד. "קרובי המשפחה" הללו הם בדרך כלל פחות מפורסמים – אך במקרים רבים הם לא פחות יפים ושווים ביקור. מכיוון שהם פחות ידועים, כרטיס הכניסה אליהם הוא בדרך כלל זול יותר והם פחות עמוסים במטיילים – מה שמקנה להם יתרון על פני אחיהם המוכרים יותר וה"מפוצצים" לעייפה. היום נציג בפניכם 8 אתרים מוכרים ופופולריים שכאלו מרחבי העולם, ונחשוף בפניכם את ה"תאומים" שלהם - ותוכלו גם לקרוא וגם לראות אותם בעיניכם, כשבלחיצה על התמונה של האתר המפורסם יתגלה לפניכם גם תאומו ה"סודי". מסע נעים!
 

1. מגדל אייפל בצרפת – חיקוי של מגדל אייפל בסין

אתרים מפורסמים עם כפיל: מגדל האייפל בפריז, והחיקוי הסיני שלו
כנראה שאין אדם שלא שמע על מגדל אייפל, שמעטר את פריז בירת צרפת ביופיו ושצופה על נופי העיר. המבנה המפורסם הזה, שנבנה בשנת 1889 ליד נהר הסן לציון 100 שנים למהפכה הצרפתית, מתנשא לגובה של כ-300 מטרים וכולל 3 קומות עיקריות של מסעדות, חנויות, בתי קפה ומצפה מהקומה העליונה. כדי להגיע אליה וליהנות ממראות העיר המדהימים שנשקפים ממנה, צריך לשלם 26 אירו ולחכות בתור זמן רב. אם תמיד חלמתם להיות במגדל אייפל ואתם מוכנים לוותר על הנוף הפריזאי, אתם יכולים להגיע להעתק של המבנה שנמצא במתחם טיאנדוצ'נג שבעיר הסינית האנגג'ואו. אז נכון שהמגדל הזה חדש יותר, כזה שנבנה רק ב-2007, ושגובהו נמוך יותר – רק מעט יותר מ-100 מטרים, אך הכניסה אליו היא חופשית והתורים קצרים יותר.

2. ווליניגיואן בסין – עמודי לנה ברוסיה

אתרים מפורסמים עם כפיל: ווליניגיואן בסין ועמודי לנה ברוסיה
בסין לא ניתן למצוא רק "חיקויים" של מבנים מפורסמים, אלא גם יעדים ואתרי טבע מיוחדים שרבים מכירים ורוצים לפקוד. אחד מהם הוא וולינגיואן, אזור נוף ועניין היסטורי קסום במחוז חונאן שבלב סין. במקום המדהים הזה אפשר למצוא כ-3,100 עמודי קוורציט - אבן חול שעברה תהליך התמרה - שרבים מהם מתנשאים לגובה של יותר מ-200 מטרים. המקום המדהים הזה הוכר כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו בשנת 1992, ויש הטוענים שזה האתר שבו צולמו סצנות מהסרט המצליח "אווטאר" – מה שהופך את כל האזור למתויר במיוחד. אם אתם מעוניינים ליהנות מנופי הטבע המדהימים כמו שישנם בוולינגיואן, אך להימנע מהמוני האנשים שפוקדים אותו, אתם יכולים לנסות את מזלכם בתאום הרוסי הקר להפליא שלו – עמודי לנה. האתר הזה שוכן על גדות נהר הלנה שבסיביר, והעמודים שיש בו מתנשאים לגובה של 150-300 מטרים. ניתן להגיע אליו בשייט מהעיר הקרה ביותר בעולם, יקוצק, או מימת באיקל המפורסמת.

3. גלנפינן ויאדוקט בסקוטלנד – ויאדוקט אלטנבקן בגרמניה

אתרים מפורסמים עם כפיל: גשרים עם מסילת רכבת בסקוטלנד ובגרמניה
אם גשר הקשתות הסקוטי הזה נראה לכם מוכר, יש לכך סיבה טובה – כנראה שראיתם אותו בסרטים כמו "הארי פוטר" ובסדרות כדוגמת "הכתר". הדרך הזו החלה להיבנות ב-1897 וכוללת 21 קשתות, אורכה 380 מטרים והיא נחשבת לגשר המסילה הארוך ביותר בסקוטלנד, כאשר היא חוצה את נהר הפינאן בגובה של 30 מטרים. רבים מעדיפים לפקוד את האזור בזכות נופיו המדהימים וההקשר הקולנועי והטלוויזיוני שלו, אך אפשר למצוא גשר אחר שדומה לו מאוד בעיר הגרמנית אלטנבקן - והוא אפילו עתיק יותר, כשסיום בנייתו התרחש 44 שנים לפני הגשר הסקוטי, ב-1853. הגרסה הגרמנית הזו נחשבת לגשר הדרכים הארוך ביותר שעשוי מאבן גיר באירופה, ובנייתו הייתה אחד מהאירועים המוקדמים החשובים ביותר בהיסטוריית תחבורת הרכבות במדינה.

4. ונציה באיטליה – קולמר בצרפת

אתרים מפורסמים עם כפיל: ונציה באיטליה וקולמר בצרפת
מהו היעד הרומנטי ביותר בעולם? יש שיגידו שפריז עיר האורות, ויש דווקא שיעדיפו את ונציה האיטלקית, על שלל הגונדולות ששטות בתעלותיה והגשרים שמקנים לה מראה ייחודי. עם זאת, אנשים רבים שטיילו בה כנראה יעידו על כך שהיא מלאה בתיירים – מגמה שאפילו התושבים המקומיים מנסים להילחם בה. מעצם היותה עמוסה במבקרים, תמיד צריך לחכות בתור לכל מקום בה והאטרקציות בה יקרות יחסית, כשמחיר לשיט בגונדולה מתחיל מ-80 אירו, לדוגמה. אם אתם רוצים לחסוך עלויות וזמן, וליהנות מנופים קסומים ומדהימים, אתם מוזמנים לטייל בעיירה שמכונה "ונציה הקטנה" – הלוא היא קולמר הצרפתית. היעד הזה, שנמצא בסמוך לגבול צרפת-גרמניה-שווייץ, כולל גם הוא נהרות שעוברים בין הבתים, והוא הפך בשנים האחרונות לאטרקציה עם חנויות שמתפרנסות מתיירות. לא מאמינים לנו שמדובר במקום כל כך יפה? צפו בסרטון הבא ותיווכחו בעצמכם!

5. סאלאר דה אויוני בבוליביה – מישורי המלח בונוויל בארצות הברית

אתרים מפורסמים עם כפיל: סאלאר דה אויוני בבוליביה ומישורי המלח בונוויל בארצות הברית
כל מי שערך מסע בדרום אמריקה, כנראה שמע על אותו מדבר מלח מישורי מפורסם שנמצא בדרום-מערב בוליביה, הלוא הוא הסאלאר דה אויוני. בין אם אתם הייתם או בו ילדיכם, כנראה שיש בביתכם איזושהי תמונה של אנשים שניסו לצלם בו תמונה עם אשליות אופטיות כאלו ואחרות. המקום הזה הוא מדבר המלח הגדול בעולם, כששטחו הוא 10,582 קמ"ר, הוא מהווה חלק מרכס הרי האנדים וגובהו כ-3,650 מטרים מעל פני הים. צולם בו הסרט "מלחמת הכוכבים: אחרוני הג'דיי" – סיבה נוספת שהופכת אותו למתויר במיוחד. מדבר מלח אחר שתוכלו למצוא ונראה ממש כמו פלא הטבע הבוליביאני הזה, נמצא בצפון-מערב יוטה שבארצות הברית, וגם בו צולם בעבר סרט – "היום השלישי". האתר הזה הוא קטן משמעותית מאחיו הגדול דה אויוני, כשהוא מתפרש על כ-100 קמ"ר בלבד, אך סביר להניח שהוא מוכר על ידי פחות תיירים ישראלים, מה שיהפוך את הביקור שלכם בו למיוחד ולכזה שאף אחד מחבריכם כנראה לא חווה.

6. טאג' מהאל בהודו – ביבי קה מקברה בהודו

אתרים מפורסמים עם כפיל: טאג' מהאל בהודו וביבי קה מקברה בהודו
כעת נעבור אל יעד אחר שרבים משלבים במסע שהם עורכים לאחר הצבא, הלוא הוא הטאג' מאהל בהודו. המבנה המיוחד והמפורסם הזה נמצא בעיר אגרה, והוא נבנה על ידי קיסר האימפריה המוגולית שאה ג'האן להנצחת אשתו השלישית. בניית המקום החלה ב-1632, ולשם כך הועסקו 20,000 עובדים שעמלו במשך 22 שנים. כיום המקום נפרש על פני שטח של כ-700 דונם של מבנים, גנים ותעלות מים, ובשנת 1983 הוא הוכרז על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. מדי שנה מבקרים באתר הזה 7-8 מיליון תיירים שמשלמים כ-15$ עבור כרטיס כניסה אליו, מה שהופך אותו ליקר וצפוף וכך גם נמנע מרבים להתרשם באמת מיופיו. מקום זול ופחות עמוס שנמצא גם הוא בהודו הוא האנדרטה ביבי קה מקברה, שנבנתה בעיר אוראנגאבאד בתקופה המוגולית, מעט לאחר שהושלם הטאג' מאהל. המקום הוקם על ידי המלך המוגולי הגדול האחרון, אורנגזב, לאשתו, והמקום הזה אמנם קטן יותר מהטאג' מאהל המפורסם, אך הוא מספק מראות דומים והכניסה אליו זולה יותר משמעותית – כ-4$ בלבד.

7. פסל ישו הגואל בברזיל – פסל ישו המלך בפורטוגל

אתרים מפורסמים עם כפיל: פסלי ישו - בברזיל ובפורטוגל
לא צריך להיות נוצרי אדוק בשביל להכיר את הפסל המפורסם שניצב על פסגת הר הקורקובדו שבעיר הברזילאית ריו דה ז'ניירו. פסל ישו הגואל שנחנך ב-1931, מתנשא לגובה של 38 מטרים ברום של כ-710 מטרים, משקיף על העיר ונחשב לאחד מסמלי ברזיל ומ-7 פלאי תבל החדשים. כל מי שביקר במקום כנראה יודע שהוא הומה אדם ולכן קשה להצטלם בו ו"לתפוס" את הפסל המפורסם מבלי שאנשים יפריעו ברקע. בנוסף, מחיר של כרטיס כניסה למקום מתחיל מ-12$, תלוי בעונה, שלא לדבר על הטיסה היקרה והממושכת למדינה המרוחקת. פסל דומה שהוא יותר קרוב אלינו ופחות מפורסם הוא ישו המלך, שנחנך ב-1959 בהשראת הגרסה הברזילאית, ממוקם בעיר הפורטוגלית אלמדה וצופה אל עבר ליסבון הבירה. הוא אמנם מתנשא רק לגובה של 25 מטרים ברום של כ-80 מטרים ומחיר הכניסה אליו לא זול משמעותית משל המקור הברזילאי, אך מכיוון שהוא פחות מוכר - הוא גם פחות עמוס.

8. הספינקס הגדול של גיזה במצרים – חיקוי של הספינקס בסין

אתרים מפורסמים עם כפיל: הספינקס במצרים, והחיקוי שלו בסין
תמיד רציתם לפקוד את הספינקס שבשכנתנו הדרום-מערבית, אך אתם חוששים לבקר בה בגלל אזהרות מסע? תוכלו למצוא חלופה שאמנם ממוקמת רחוק יותר, אך יחסית בטוחה יותר עבורנו כישראלים. הספינקס המקורי שרבים רוצים לראות הוא פסל עצום של פני אדם שמונחים על גוף אריה, כנראה מעוצב בדמותו של הפרעה חעפרע. זהו הפסל הגדול ביותר בעולם המגולף מאבן יחידה – במקרה שלו גיר – כשאורכו 73 מטרים, רוחבו 19 מטרים וגובהו כ-20 מטרים. העתק שלו בממדים דומים למדי, תוכלו למצוא במתחם בפארק בשה-ג'יאנג'וואנג במחוז חוביי בסין. בניגוד למקור, החיקוי עשוי מבטון ונראה חדש יותר. לכן אם אתם נמצאים בסין ותמיד רציתם לראות את הספינקס – אתם מוזמנים לחפש אותו שם.

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.