print header

כל מה שחשוב לדעת על טיפולי שיניים בזמן קורונה

 הקורונה תפסה את כולם לא מוכנים - עסקים נסגרו, מטיילים לא יצאו לפארקים וכמובן סידורים שונים נדחו, ביניהם גם טיפולי שיניים. אפילו כשנראה שחזרנו לשגרה, חשוב להבין שהקורונה עדיין לא מאחורינו וחשוב להקפיד על כללים ברורים כשמגיעים לקבל טיפול שיניים. 

קובעים תור מראש

כלל ראשון וחשוב ביותר בהגעה למרפאת השיניים הוא לקבוע תור מראש. זה לא הזמן לביקורים ספונטניים אצל רופאי שיניים גם אם אתם "רק" רוצים לשאול שאלה. המטרה היא למנוע התקהלות ולצמצם את סיכויי ההידבקות. לפיכך, חשוב לקבוע תור מראש. מעבר לכך, נכון לעכשיו בכל רגע נתון יכולים להימצא במרפאה עד 10 אנשים. זאת הסיבה שיש צורך לדבר עם הצוות לפני שמגיעים.
 
רופאי שיניים מומלצים: טיפול אצל רופא שיניים

ממלאים הצהרת בריאות

בדיוק כמו שאתם ממלאים הצהרת בריאות במקום העבודה שלכם, יש צורך למלא הצהרת בריאות לפני הכניסה למרפאה. טופס הצהרת בריאות נשלח למטופל בהודעה, ועליו למדוד חום ולהצהיר שלא הופיעו תסמיני קורונה בשבועיים האחרונים. 

מסכות – חובה 

נכון להיום חובה לחבוש מסכה בכל מקום שמגיעים אליו, והדבר נכון גם בעת ההגעה למרפאת השיניים. עד כדי כך שהצוות הרפואי לא ייתן לכם להיכנס למרפאה ללא מסכה על הפנים. המסכה מאפשרת לעכב את ההדבקה על ידי כך שהיא חוסמת את האף והפה, הפתחים המועדים לפורענות שעלולים לגרום להדבקה המונית. 

שומרים על היגיינה אישית

מיותר לציין שחשוב לשמור על היגיינה אישית כאשר נמצאים במרפאה, ומומלץ להימנע ממגע במעקות או בידיות עד כמה שניתן. חשוב לבדוק אם במרפאת השיניים ממוקמת עמדת היגיינה הכוללת נוזל לחיטוי וכפפות. כמו כן, כדאי בהחלט להצטייד בנוזל לחיטוי מהבית בכל מקרה.

מה עושים עם מלווה?

ישנם אנשים שזקוקים לליווי בעת הגעה לאחד מבין רופאי שיניים בתל אביב, או בכל מקום בארץ, וזה בסדר. רק שבתקופה הזאת חשוב שיהיה מלווה אחד בלבד. כך שכל מי שלא צריך להיות במרפאת השיניים, עדיף שיתרחק ממנה. 

האם הצוות הרפואי מנקה משטחים?

רופאי שיניים בתל אביב וברחבי הארץ מבינים שגם אם יש להם עכשיו לקוחות, סכנת הקורונה לא חלפה עדיין. לפיכך, רבים מהם מקפידים על כל כללי ההיגיינה, כולל ניקוי משטחים. אם אתם נמצאים במרפאה, תוכלו לראות את הצוות מנקה משטחים כמו עמדות קבלה, שולחנות ואפילו כורסאות וכיסאות המתנה לעתים קרובות. אם זה לא המצב, תרגישו חופשי לגשת לאחד מבין אנשי הצוות ולברר את הסיבה לחוסר הניקיון. דרשו שהמשטחים ינוקו לעתים קרובות. אחרי הכל, מדובר בבריאות של כולם. 

חיטוי של כל הציוד הרפואי

הציוד הרפואי צריך לעבור חיטוי ועיקור ללא קשר לקורונה. תחשבו כמה פיות עובר הציוד הזה וכמה חיידקים נמצאים עליו. כמובן, כעת בתקופת הקורונה מומלץ לברר עם מרפאת השיניים אם מבוצע חיטוי ועיקור כראוי ולפי ההנחיות של משרד הבריאות. אם במרפאה לא יכולים לתת לכם תשובה ברורה בקשר לעניין, כדאי לחפש מרפאה אחרת.

הביגוד של הצוות

איך מבחינים במרפאת שיניים מקצועית שערוכה לקורונה כמו שצריך? מסתכלים על הביגוד של הצוות הרפואי. צוות שלוקח ברצינות את הנחיות משרד הבריאות ממוגן מכף רגל ועד ראש. אביזרי הביגוד והמיגון כוללים כפפות, חלוקים ארוכים שיש עליהם שכבת ביגוד נוספת, מסיכות לפנים, כפפות חד פעמיות ומשקפיים. הציוד נועד להגן על הצוות מפני התזת רוק, דם וחיידקים שונים שהם מנת חלקו של כל טיפול בשיניים. גם כשהמטופל מתבקש לפתוח את פיו כדי שניתן יהיה לבצע את הטיפול, ההליך עצמו מבוצע תוך שמירה על זהירות ועל כל הכללים הנחוצים. 

מקפידים לשמור על מרחק

בצל הקורונה חשוב לשמור על מרחק של שני מטרים עד כמה שניתן. במרפאת שיניים שמקפידה על כל הכללים, תוכלו לראות סימונים מיוחדים המסמנים עבור המטופלים היכן ניתן לשבת או לעמוד. רופא השיניים "יפר" את ההנחיה הזו רק כאשר הוא יתקרב אליכם במטרה לבצע את טיפול השיניים.
 
לסיכום, ראינו שכדי למצוא רופא שיניים טוב בתל אביב או בכל מקום בארץ, הדבר החשוב ביותר שיש לעשות הוא לבדוק אם צוות המרפאה שלו מקפיד על כל כללי ההגנה מפני הקורונה. 
מקור: בשיתוף b144
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.