maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

5 גורמים מוכחים לבגידה והדרכים למנוע אותה

  כשמקימים משפחה כל הצדדים רוצים שהיא תהיה מאושרת, ולא מפתיע לגלות שאחד מהמדדים לרמת האושר של המשפחה הוא נאמנות בזוגיות - אך כיצד ניתן לשמר אותה? הפסיכולוג ויועץ הזוגיות ד"ר ווילארד פ. הארלי ג'וניור ממינסוטה ערך סדרת ניסויים בקרב יותר מ-800 זוגות ומצא שלגברים ולנשים יש צרכים בסיסיים שונים שיש לספק על מנת להפחית את הסיכוי לבגידה ביחסים. אספנו עבורכם את אותם הצרכים, ואחרי שתלמדו אותם מומלץ שתנסו לספק אותם לבן או בת הזוג שלכם וכך תוכלו ליהנות ממשפחה מאוחדת ומאושרת. ה"עובדות" האלה אמנם אינן תקפות לכולם, ואותם ניסויים נערכו בעבר וממצאיהם אולי לא מתאימים לזוגות מודרניים, אך לפי ד"ר וויליארד הן בהחלט תקפות עבור רוב הזוגות הנשואים.
 
איך למנוע בגידה במערכת היחסים על פי המדע: גבר בחליפה עם סימן נשיקה על הצווארון
 

1. הוא צריך יותר מיניות – היא צריכה יותר רכות

גברים

בשל רמות הטסטוסטרון הגבוהות שיש לרוב הגברים, הדחף המיני שלהם חזק יותר מאשר זה של רוב הנשים. לפי ד"ר ווילארד, ישנו קשר ישיר בין הצורך של הגברים במיניות לבין הצורך של הנשים ברכות; אם הגבר לא מראה אהבה לאישתו ואינו נוהג בה ברכות, ישנו סיכוי גבוה שהיא תסרב לקיים איתו יחסי מין כאשר יתעורר אצלו החשק, וההפך – אם האישה תמנע ממנו יחסי מין, הגבר עלול להפוך לתוקפני ומתוסכל – שני מצבים אלו דוחפים את בני הזוג הרחק אחד מהשנייה.

נשים

לנשים רבות יש צורך באינטראקציה רכה ועדינה עם בני זוגן, בעיקר כזו שמראה את האהבה שחשים כלפיהן. ניתן לבטא רכות שמעידה על אהבה רק על ידי הענקת נשיקות וחיבוקים, אך זה לא מספיק. מתנות קטנות או גדולות, שיחות טלפון סתם כך באמצע היום וסימנים שמראים שהגבר דואג לאישתו – כל אלה יגרמו לאישה להרגיש מוגנת ונינוחה יותר במערכת היחסים שלה, וימנעו מחשבות על בגידה.
איך למנוע בגידה במערכת היחסים על פי המדע: גבר מחבק אישה ומתקרב כדי לנשק אותה
 

2. הוא צריך חברה טובה – היא צריכה את תשומת הלב שלו

גברים

לפי ממצאיו של ד"ר וויליארד, רוב הנשים חולקות את התחביבים של הבעלים שלהן, אפילו אם הן לא עסקו בהם לפני תחילת היחסים. כך לדוגמה אישה שנמצאת במערכת יחסים עם גבר שאוהב לדוג, לראות כדורגל וכדומה, יכולה לפתח עניין בתחומים אלה. במקביל במהלך הנישואין וככל שהיחסים מתקדמים, נשים רבות מעוניינות שגם הגברים שלהן יחלקו איתן את תחומי העניין שלהן או שמנגד, הן אינן מתעניינות בפעילויות הפנאי של הגברים ומעדיפות שיעסקו בהם בלעדיהן. עבור רוב הגברים חשוב מאוד שהנשים שלהם יהיו בנות לווייתם גם בזמן עיסוק בתחביבים כאלו ואחרים, ולפי ד"ר ווילארד, זהו הדבר השני בחשיבותו עבור רוב הגברים אשר מונע בגידות. הם רוצים להמשיך ליהנות מהדברים שהם אוהבים, אך גם לחלוק את ההנאה הזו עם הנשים שלהם.

נשים

כל אדם צריך שיהיה מישהו שיקשיב לו וידע גם להגיב בהתאם, ובמהלך שלב החיזור, בני הזוג יכולים לדבר אחד עם השנייה שעות על גבי שעות וליהנות מכך. ד"ר ווילארד מצא במחקרו שעל מנת שאישה תרגיש מסופקת מחיי הנישואין שלה, היא צריכה כ-15 שעות מדי שבוע בהן הגבר ייתן לה יחס ויבלה איתה כפי שהם עשו כשעוד היו זוג צעיר. אם תעשו את החישוב, זה יוצא בסך הכל כשעתיים מדי יום שניתן לבלות במגוון דרכים, וזה זמן ששווה להשקיע כדי לשמור על זוגיות בריאה ומאושרת.
איך למנוע בגידה במערכת היחסים על פי המדע: גבר ואישה רוכבים על אופנוע

3. הוא צריך משיכה – היא צריכה כנות

גברים

זה לא סוד שרוב הגברים לא תמיד חושבים עם המוח, אלא לפעמים עם האיבר שבין הרגליים שלהם, וככל שהאישה שלהם פחות מושכת אותם, כך עולים הסיכויים לבגידה. אך אין זה אומר שהאישה צריכה להיראות צעירה ורעננה כל חייה על מנת שלא יבגדו בה, אלא רק שעליה להשקיע במראה שלה במידה כזו או אחרת שמתאימה לשני הצדדים. הרי אף אחד לא רוצה שבן או בת הזוג שלו יתחילו להזניח את עצמם רק משום שהגיעו למקום של נוחות במערכת היחסים. לעיתים קרובות זה תקף גם במקרה ההפוך, ולכן מומלץ שגם הגברים לא יזניחו את עצמם במהלך הנישואין.

נשים

לגברים רבים קשה לחשוף את הרגשות שלהם, אך חשוב לעשות זאת למען כנות במערכת היחסים. מחסור בכנות הוא לאו דווקא סימן לשקרים, אלא גם על הסתרה של מידע כמו רגשות ומחשבות, שלבסוף עלולים להתפרץ בבת אחת ברגע של כעס בדרכים שונות ומשונות. כדי לא לאבד את האמון אחד בשנייה, חשוב מאוד שגברים ילמדו כיצד לדבר בפתיחות עם הנשים שלהם, אפילו ביחס לדברים קטנים שלא נראים להם מהותיים. גברים אולי לא מודעים לכך, אך גם הם צריכים לחשוף את הרגשות שלהם מפעם לפעם כדי ללמוד כיצד להכיל אותם בצורה נכונה.
איך למנוע בגידה במערכת היחסים על פי המדע: גבר ואישה במיטה, מסתירים את פניהם עם השמיכה

4. הוא צריך להרגיש בנוח בבית – היא צריכה לחיות בכבוד

גברים

ברוב המשפחות הגבר מתמודד עם שלל מטלות שמצריכות הפעלת שיקול דעת, מחשבה, דאגה, תכנון לעתיד וכדומה, בין שמדובר בהחלטות במקום העבודה ובין שמדובר בסידורים כמו תשלום המשכנתא או בחירת ביטוח לרכב. כל אחריות קטנה או גדולה שמוטלת על הגבר מפעילה עליו לחץ, אך רוב הגברים יודעים כיצד להתמודד איתו – עליהם פשוט לנוח ברגע שבו הם נמצאים בבית בסוף היום. לכן לרוב הגברים לא מפריע אם הבית נקי ומסודר ברגע הנוכחי, ויותר חשוב להם לשבת ולהירגע, ולהכין את עצמם לקראת המטלות שיגיעו מחר. זה לא אומר שמותר לכל הגברים להתבטל כדי לוודא שלא יבגדו, אך לעיתים ניתן לאפשר להם לזרוק את הזבל או לשטוף את הכלים "אחר כך", כל עוד זה ברור לשני הצדדים שהמטלה תבוצע.

נשים

כמובן שגם הנשים מתמודדות עם מטלות רבות במהלך היום, אך ברוב המשפחות הגבר הוא המפרנס העיקרי, בעיקר כשמגיע ילד. לכן נשים רבות מרגישות תלויות בבני הזוג שלהן בנוגע למצבן הכלכלי והביטחון הכלכלי של המשפחה, והן רוצות לדעת שהם אכן יוכלו לקיים את חיי המשפחה שלהן כפי שהן רואות לנכון. זה לא אומר שנשים הן חמדניות, אלא רק שהן צריכות להרגיש שלהן ולמשפחה שלהן יש סיכוי טוב להיות עם ביטחון כלכלי, שיעזור לדאוג לכך שכולם יוכלו לחיות בשלווה וברוגע.
איך למנוע בגידה במערכת היחסים על פי המדע: גבר ואישה יושבים על ספסל מול אחוזה

5. הוא צריך שיעריצו אותו – היא צריכה בעל שהוא אבא טוב

גברים

גברים רבים נמצאים בתחרות שנראית כאילו שהיא ביניהם לבין חבריהם, אך למעשה היא בינם לבין עצמם – תחרות שהמטרה שלה היא לחוות תחושת גאווה. לכן רוב הגברים רוצים שהנשים והילדים שלהם יעריצו אותם, וזה אכן נותן להם מוטיבציה להיות בעלים ואבות טובים יותר – זה נותן להם רצון לעשות אף יותר. כל מה שצריך לעשות זה פשוט להחמיא לגבר, למשל כשהוא מלמד את הילד כיצד לרכב על אופניים – מילה קטנה יכולה להיות בעלת השפעה אדירה על תחושת הגאווה שלו ועל ההרגשה שלו ביחס לחייו עם משפחתו.

נשים

אין כמו אהבה של אימא לילדיה, ואחד הדברים החשובים ביותר עבור נשים הוא שהגבר שהן בחרו לחיות איתו את חייהן יהיה אב טוב ומודל לחיקוי עבור ילדיהן. עבור בנים זה עוזר לבנות ביטחון עצמי ועבור בנות זה עוזר להראות כיצד צריך לנהוג הגבר שבו יבחרו לחיות איתו את חייהן בעתיד, ולכן חשוב מאוד שהבעל ידע כיצד להיות אב טוב לילדיו. ככל שהאישה בטוחה יותר בכך שהגבר שלה יעזור לה לגדל את ילדיה כמו שצריך, סיכוייה לחפש גבר אחר קטנים משמעותית.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו