print header

5 שלבים בדרך לחליפת חתן מושלמת - שימו לב לשלב 4!

חתן יקר, תזכור - יום החתונה הוא יום מיוחד גם לאשתך לעתיד וגם לך! לכן אין סיבה שלא תהנה ותשקיע בחליפה ייחודית ויפה בשבילך. כדי למצוא את החליפה המושלמת, כדאי לך להתחיל במשימת החיפוש מספיק זמן מראש. לא כי לוקח לנו הגברים זמן לבחור, אלא כי בעבר הלא רחוק עולם חליפות החתנים היה די מוגבל אך היום אפשר לבחור מבין שלל אפשרויות מעניינות ששווה לבחון. באמצעות חמישה שלבים פשוטים תוכל להכיר היטב את כל האפשרויות הקיימות כיום בשוק ולבצע את הבחירה הנכונה שתיקח אותך אל חליפת החתן המושלמת עבורך.
 
5 שלבים בדרך לחליפת חתן מושלמת: שלושה גברים בחליפות חתן

שלב ראשון: הכר את המגמות המובילות של 2018

תהליך מציאת חליפת החתן המושלמת מבוסס כולו על הימנעות מקנייה מהירה וחסרת מחשבה, ולכן כדאי לדחות את עבודת השטח בחיפוש אחר החליפה למען עבודת מחקר קצרה. באופן הזה, תוכלו לקבל מושג ראשוני לגבי האפשרויות השונות שנמצאות בשוק מבחינת המבנה, הגזרה, הצבעים ושלל ההיבטים האחרים. הדבר יאפשר לכם לזכות בהבנה רחבה יותר בקשר למגוון האפשרויות שעומדות בפניכם ולייצר מיקוד ראשוני של ההעדפות שלכם. כדי לעזור לכם לצלוח את השלבים פנינו לאסי סגל, הבעלים של חנות חליפות החתן ׳סגל אסי בכיכר׳דור שלישי באופנה והלבשת גברים וחתנים, כדי שייתן לנו ולכם קצת מ-25 שנות הניסיון שלו בתחום ואולי יעזור לכם להגיע לבחירה הנכונה.
 
תחילה, רצוי להכיר את המגמות הנוכחיות בתחום חליפות החתונה:

שחור מסורתי וצבעים כהים:

למרות שנדון בהמשך בעיקר בטרנדים חדשניים, כדאי להזכיר קודם כל את נקודת המוצא של חליפות החתן אשר מושלת בכיפה כבר זמן מה. ברירת המחדל היא חליפות שחורות או כהות, בעלות שניים או שלושה חלקים, כאשר החלקים התחתונים מקבלים גוונים בהירים יותר, אפילו צבע לבן – לכל אלו עשויה להתווסף גם עניבה, שהיא לרוב זו שמעניקה את המגע הצבעוני לחליפה כולה.

כחול:

כנסיגה מהשחור, ניתן לראות בשנים האחרונות הופעות הולכות ומתרבות של גווני כחול שונים. מגמה שהתחילה עם כחול נייבי כהה עושה את דרכה כעת אל גוונים בהירים יותר, בעיקרם הכחול המלכותי בעל הבהירות הממוצעת ואף לעתים לכיוון התכלת.
5 שלבים בדרך לחליפת חתן מושלמת: כחול נייבי - הצבע הראשון שפרץ את גבול השחור (איש בחליפה כחולה)

גוונים בהירים ניטרליים:

אמנם ניתן לראות גווני כחול בהירים עבור מקטורן ומכנסי החליפה, אבל הם עדיין לא נפוצים, והגוונים הבהירים האלה נוטים דווקא לאפיין את השכבות התחתונות של החליפה. אך זה לא אומר שהגוונים הבהירים לא מצאו את דרכם גם אל המקטורן והמכנסיים – הם פשוט עשו זאת בגוונים ניטרליים יותר. הלבן המוחלט עדיין שייך לכלה בלבד, אך בהחלט ניתן למצוא גוונים שונים של אפור עבור חליפות החתן כמו גם גווני שמנת ובז’ עבור השכבות התחתונות.

אדום יין:

צבע מרענן במיוחד שצובר תאוצה בגזרת חליפות החתנים הוא האדום יין, או האדום בורגנדי, אשר מוסיף למראה החליפה תשוקתיות וחום. הגוון המיוחד הזה יכול להתבטא בחליפה כולה, משמע, במקטורן ובמכנסיים גם יחד, ולעתים אף בווסט יחד איתם. עם זאת, מכיוון שהגוון משתלב כה טוב עם גווני אפור ושמנת, ניתן למצוא גם בחירה באדום יין עבור המכנסיים בלבד.

משבצות:

מגמה שהולכת וצוברת תאוצה בתחום חליפות החתנים היא בחירה במשבצות, אשר שוברות את השגרה הארוכה של חליפות חתן בצבעים אחידים. אלה לרוב משובצות על המקטורן ועל המכנסיים גם יחד, כאשר לפני כמה שנים הן הוגבלו למשבצות מוגדרות בלבד בגוונים קרובים, אבל לאחרונה התפתחה תעוזה גדולה יותר וניתן למצוא שלל משבצות ססגוניות.

גזרת סקיני וסופר סלים:

הגזרות הצמודות מצאו את דרכן אל עולם חליפות החתנים, וכבר זמן מה שהמגמה שלהן נמשכת. גזרות הסקיני והסופר סלים מקבלות ביטוי בכל חלקי החליפה, וכך יוצרות מראה אשר יכול להדגיש את מבנה הגוף שלכם.

עניבות פרפר, כפתורים ומטפחות:

המגמות בתחום חליפות החתן אינן פוסחות גם על האלמנטים הנלווים של החליפה כמו העניבות, הכפתורים ועוד. מבחינת העניבות, אשר תמיד פתחו אפשרות לתעוזה עיצובית, תוכלו למצוא כיום מגמה אשר מעדיפה את השימוש בעניבת הפרפר, וכך מצרפת אפשרות בחירה נוספת עבורכם. הכפתורים מקבלים את הערך האסתטי הראוי להם בכך שהם נבחרים בקפידה תוך העדפה לשלושה כפתורים בכל צד של המקטורן. בנוסף לאלה, תוכלו להצטרף לחתנים רבים אחרים שהתחילו להתעניין לאחרונה בשלל אביזרים נלווים נוספים – כמו למשל מטפחת מסורתית בכיס המקטורן שמוסיפה חינניות וצבעוניות למראה החליפה.

שלב שני: בין ספורט לאלגנט, בין קיץ לחורף

אחרי שביצענו את עבודת המחקר וראינו שלל חליפות, הגיע הזמן להתחיל ולבצע החלטות. לפני שיורדים לפרטים הקטנים של החליפה, יש צורך לבצע החלטה מכריעה בנוגע לאופי הכללי שלה – ניתן לחשוב על כך כעל טווח שבין שני ניגודים, בצד האחד מצוי המראה הספורטיבי ובצד השני המראה האלגנטי. הבחירה הזו עשויה להשפיע על שלל היבטים של החליפה שלכם, לרבות הגזרה, הבד והצבעים, אך בראש ובראשונה היא משפיעה על המבנה הכללי של החליפה:
 • עובי החליפה: חליפות אלגנטיות יותר לרוב ייטו לעובי רב יותר כבר מבחינת הבד, והחליפה בכללותה תעטוף היטב את הגוף ותיצמד אליו, בעוד שחליפות ספורטיביות יותר תהיינה דקות יותר, אווריריות יותר וגמישות יותר.
 • מספר החלקים: כיום נהוג ללבוש חליפה בת שניים או שלוש חלקים, וכאן לרוב טמון ההבדל בין המראה הספורטיבי למראה האלגנטי – הווסט שמהווה את החלק השלישי מאפיין את המראה האלגנטי, ואילו החליפה הספורטיבית תעדיף לוותר עליו.
 • אביזרים נלווים: ככל שהחליפה נוטה יותר לאלגנטיות, כך ניתן לצפות שהיא תצרף אליה עוד אביזרים נלווים כדי להשלים את המראה, בהם ניתן למנות כפתורים מעוטרים ואף מטפחת, ואילו המראה הספורטיבי עשוי לוותר על שלל אביזרים שכאלה, אפילו עד לוויתור על העניבה עצמה.
5 שלבים בדרך לחליפת חתן מושלמת: חליפת 3 חלקים - בעיקר לאירועי חורף (איש בחליפה בחנות חליפות)
כפי שניתן כבר להבין, ההחלטות הללו אינן מכסות רק את הממד האסתטי של החליפה, אלא יש להן השפעה נכבדת גם על כמה היא תהיה גמישה ונוחה עבורכם. לכן, עליכם להתחשב באופי של החתונה עצמה כדי לבחור את המיקום הנכון על טווח החליפות הזה, וכך מתקבלים שלושה היבטים חשובים שיש לשקול אודות החתונה בהקשר הזה, ובחירת החליפה צריכה להיעשות מתוך איזון שלושת המשתנים הללו:

1. אופי האירוע:

פעמים רבות נראה שכל חתונה מוגדרת על פי ארגון מסוים שקשה לסטות ממנו, ועל אף שמבחינת סדר החלקים של האירוע הדבר עשוי להיות נכון בהחלט, מבחינת האופי שלהן, חתונות שונות עשויות ללבוש מראה שונה למדי אלו מאלו. באופן ברור יותר, חתונות שונות נבדלות זו מזו ברשמיות של האירוע, כאשר ניתן להצביע על חתונות רשמיות במיוחד, חתונות רשמיות למחצה ואף דרגות רשמיות נמוכות מאלה. 
 
אנחנו יכולים להתעכב על כל האלמנטים אשר קובעים לבסוף את הרשמיות של החתונה – בין אם מדובר באלמנטים מרכזיים כמו שעת האירוע ביום או המיקום, ובין אם מדובר בניואנסים כמו העיצוב, המוסיקה, הישיבה ועוד – אבל אפשר להניח שכבר דמיינתם את האופי שלה בזמן שתכננתם אותה, ולכן אתם מודעים לדרגת הרשמיות של החתונה שלכם. החליפה צריכה לשקף את אופי האירוע, שכן לא ניתן לצפות מכם ללבוש חליפה בעלת אופי ספורטיבי לחתונה רשמית ומוקפדת, ובאותה המידה לחתונה קלילה באופייה עדיף שלא תלבשו חליפה אלגנטית יתר על המידה.

2. עונת החתונה:

דבר שחשוב מאוד להתחשב בו הוא התקופה בשנה בה מתרחשת החתונה. מתחת להסברים הנקודתיים אודות ההבדלים בין סוגי החליפות השונים מסתתר מאפיין פונקציונלי מרכזי אחד – חליפות אלגנטיות הן חמות יותר. הבד העבה והשכבות המרובות עלולים להפוך למעמסה עליכם אם תצטרכו ללבוש את כולם בחום העז של הקיץ הישראלי, ולכן בחירת האלגנטיות של החליפה צריכה להתחשב גם בהיבט הזה. למרבה המזל, המאפיין הזה אינו סימטרי, מכיוון שהחורף הישראלי איננו קר מדי (ובהחלט לא קר כמו שהקיץ הישראלי חם), ומזג האוויר בו גם אינו צפוי, כך שנוצרת גמישות גבוהה יותר בבחירת החליפה.

3. טעם אישי:

כמובן שאין להתעלם גם מהטעם האישי שלכם, וגם הוא צריך לקבל ביטוי בשיקולים אודות בחירת החליפה. ככלות הכל, זוהי החתונה שלכם, ואתם צריכים להיות מרוצים ככל האפשר מן הביגוד שלכם, כך שיש לתת משקל רב ככל הניתן – בהתחשב בנסיבות האחרות – גם בטעם האישי ולבחור בסגנון החליפה שימצא חן בעיניכם.

שלב שלישי: צבעים וגוונים

אחד מן ההיבטים האסתטיים אשר יש להם את הכוח הרב להגדיר את המראה של החליפה הוא הצבע שלה, ולכן יש לבחור אותו בקפידה. מי שלא רוצה להסתבך עם החלטות קשות יכול לסגת אל הבחירה המסורתית ולהעדיף חליפה שחורה ותקנית, אך כדאי לכם להשאיר את האפשרויות פתוחות ולבחון גוונים שונים. בחירת הצבעים הספציפיים תלויה בשיקולים רבים, אם כי בסופה היא נוגעת בטעם אישי בלבד, ולכן קשה להרכיב מדריך חד משמעי לבחירת הצבע המושלם. כך, כדאי להתייחס למאפיינים שונים של הצבעים וכיצד יש להעדיף את אלו או את אלו:

צבעים בהירים או כהים:

הקו המנחה הראשון בבחירת הצבעים עבור החליפה הוא הבהירות של הגוונים, אך עם זאת יש לציין – החליפה בכללותה לאו דווקא צריכה לנקוט קו אחיד, ובהחלט ניתן לבצע ניגודים של גוונים בהירים וכהים בחלקי החליפה השונים. בעוד שניגודים שכאלה לא יעשו לרוב בין המכנסיים לבין המקטורן, ניתן להצביע על בחירת הבהירות של הגוון על פי החלקים הללו. כך, ישנם שני קריטריונים שכדאי להתחשב בהם בבחירה בין גוונים בהירים וכהים, והם גוון העור שלכם ועונת החתונה.
 
מבחינת העונה, החלוקה ניגודית באופן די ברור – צבעים בהירים לרוב הולמים יותר את הקיץ, וצבעים כהים הולמים יותר את החורף. מבחינת גוון העור, ניתן להצביע על ניגודיות שונה, הניגודיות בין גוון העור שלכם לבין צבע המכנסיים והמקטורן – ככל שגוון העור שלכם בהיר יותר, כך כדאי להעדיף גוון כהה יותר עבורם, ולהפך.

ניגודיות או אחידות:

מנגד לבחירת האופי הכללי של החליפה, יש להתייחס גם לבחירת הגוונים עבור חלקי החליפה – ואלו נעשים ביחס אחד לשני. שתי האפשרויות המובנות מאליהן הן ניגודיות או אחידות, ובאופן ברור יותר, האם לבחור את החליפה כך שכל חלקיה יהיו כהים או בהירים, או לבחור אותה כך שמקצת החלקים יהיו כהים ומקצתם בהירים.
 
אין העדפה ברורה בין שתי האפשרויות, אך כדאי לציין כמה נקודות חשובות בנוגע אליהן. קודם כל, אם תבחרו אחידות, עדיין מומלץ לבחור בגוונים שונים שיהיו קרובים זה לזה, ולא בגוונים זהים לחלוטין – וכך במיוחד אם מדובר בגוונים ניטרליים כמו לבן, אפור ושחור. חליפה שכל חלקיה שחורים תהיה אפלה מדי ממש כפי שחליפה שכל חלקיה לבנים עלולה להיות בוהקת מדי. שנית, אם תבחרו ניגוד, מומלץ להעדיף שאחד מן הגוונים יהיה ניטרלי – שחור, לבן, גוון אפור כלשהו, שמנת או בז’. תוכלו לבחור בכל זאת בחליפה צבעונית שתשלב בה מספר גוונים, אך יש להיזהר שלא ליצור בלגן בעין עם ריבוי מיותר של גוונים או עם גוונים שאינם מתאימים זה לזה. כך, הגוונים עצמם צריכים להיות מנוגדים זה לזה – לא רק מבחינת הבהירות – באופן שהם ישלימו אלו את אלו.
5 שלבים בדרך לחליפת חתן מושלמת: בחירה קלאסית ומפתיעה - צבע שמנת בז' (איש בחליפה בצבעים בהירים)

ניטרליות או צבעוניות:

באופן מסורתי, חליפות חתנים נוטות להיות ניטרליות, כאשר הצבעים המועדפים הם שחור, ולאחרונה גם גווני אפור שונים הצטרפו. עם זאת, אין מניעה לבחור בגוונים צבעוניים יותר, וכיום המגמות מצביעות על עוד ועוד גוונים שכאלה – אך בבחירה בגוונים צבעוניים יש לנקוט במשנה זהירות, שכן צבעים עזים מדי עלולים להיראות כבחירה חסרת טעם. 
 
שילוב בין השניים יכול להתקבל באמצעות בחירה בניגודיות, כפי שזו הוזכרה לעיל, ולהיעזר בה כדי להדגיש אלמנטים צבעוניים. כך, מכנסיים ומקטורן בעלי גוון ניטרלי עשויים להדגיש גוון צבעוני של אלמנט נלווה או תחתון – בין אם מדובר בעניבה בלבד או בווסט עצמו.

שלב רביעי: בחירת הבדים

אתם עלולים למצוא את עצמכם מתמקדים בגזרה ובצבעים ולשכוח את אחד מן המרכיבים המרכזיים ביותר של הבגד – הבד ממנו הוא עשוי. ההשפעות של הבד מורגשות בכל היבט של החליפה, החל מהמראה שלה ועד לתחושה שהיא תעניק לכם כאשר תלבשו אותה. בשל כך, כדאי לברר מהו הבד שממנו החליפה עשויה, ולבחור את הבד שיתאים באופן הנכון ביותר לחתונה ולרצונות שלכם. אלו הם 4 הסוגים הנפוצים שרצוי להכיר:
 
 • כותנה: כותנה בטוויה צפופה היא הבחירה המועדפת עבור חליפה עשויה היטב, גם כאשר היא ספורטיבית, אך במיוחד כאשר היא בעלת אופי אלגנטי – חליפה עשויה ממאה אחוז כותנה עלולה להיות יקרה יחסית, אך האיכות שלה תפצה על כך.
 • פשתן: הפשתן הוא בד אוורירי למדי, וכך יתאים עבור חליפות קלילות יותר, כאשר הוא יאפשר לגוף שלכם להתאוורר ולנשום תחת החליפה – המראה של הפשתן הוא איכותי למדי, אך לפשתן יש נטייה להתקמט.
 • צמר: שלל אפשרויות טוויה קפדניות של צמר מאפשר לייצר חליפות או חלקי חליפות בעלי איכות מיוחדת, אך הצפיפות הטבעית של הצמר תיצור העדפה לבחירה בבדים בסוג זה עבור חליפות אלגנטיות יותר.
 • בדים סינתטיים: הבדים הסינתטיים הם זולים יותר, אך האיכות שלהם עלולה להיות נמוכה יותר הן מבחינת המראה והן מבחינת ההרגשה על הגוף – הפוליאסטר עשוי להיות יוצא דופן מביניהם, והאווריריות שלו אכן יכולה להתאים לחתונה קיצית ולחליפה אלגנטית למחצה.
5 שלבים בדרך לחליפת חתן מושלמת: התאמת החליפה למידות שלך (מקטורן וסרט מדידה עליו)

שלב אחרון: התאמת החליפה לגוף

אם החליפה נתפרת בהזמנה אישית, אז אין בעיה מבחינה זו, וניתן לסמוך על החייט שיבצע את העבודה הטובה ביותר כדי להתאים את החליפה אל הגוף שלכם, אבל אם תבחרו לקנות חליפה תפורה, עליכם להיות בטוחים שהיא אכן מתאימה לגוף שלכם ושהיא תהיה נוחה לכל אורך החתונה. אז רגע לפני שאתם קונים חליפה תשימו לב לנקודות הבאות, תבדקו ותתנסו, ותבחרו בסוף רק את החליפה הנוחה והמתאימה ביותר:
 • מכנסיים: בחרו במכנסיים בהתאם לגזרה של הגוף שלכם – באם הגוף צר, מומלץ להעדיף גזרה צרה ותואמת, ואם הגוף רחב, יש להעדיף מכנסיים בעלי גזרה ישרה.
 • אורך המכנסיים: יש לוודא שהמכנסיים אינם ארוכים מדי ושלא יכסו את הנעליים, אך מכנסיים קצרים במקצת דווקא עשויים להתאים – מכנסי שבע שמיניות הופכים לפופולריים לאחרונה – אבל אל תשכחו לגרוב גרביים ארוכות שיחברו בין הנעליים לשולי המכנסיים.
 • מקטורן: בדקו את המקטורן גם כאשר הוא פתוח וגם כאשר הוא סגור ומכופתר כדי לוודא שאינו גדול מדי ואינו קטן מדי – כך, שלא תרגישו שיש יותר מדי מרחב בתוכו, אך גם שהוא לא יוצר מחנק.
 • שרוולים: כאשר אתם לובשים את חולצת החליפה, הניעו את הידיים לצדדים ולמעלה ותוודאו שטווח התנועה שלכם רחב מספיק – יש לבצע את אותו הניסוי גם עם המקטורן, כאשר הוא סגור ומכופתר.
 • אורך השרוולים: על השרוולים להגיע לנקודת החיבור בין האגודל למפרק כף היד.

מקור התמונות: Bigstock

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו