print header

9 דברים שימושיים וטיפים שכדאי להכיר לצפייה בנטפליקס

מאז שהוא נכנס לחיים שלנו, שירות התוכן של נטפליקס הפך לאחת מהדרכים הכי טובות ופופולריות לצפות בסרטים וסדרות מעולים ובהפקות מקור נהדרות מכל רחבי העולם. לאורך השנים המלצנו לכם לא פעם על סדרות לילדים בנטפליקס או על סרטים לכל המשפחה - אבל אי אפשר ליהנות מכל הטוב הזה כאשר הודעות שגיאה מציקות קופצות על המסך או אם גודל הכתוביות לא מאפשר צפייה נוחה. כדי להימנע מהצרות האלו ולשפר את חווית הצפייה והשימוש בנטפליקס באופן כללי, כדאי מאוד להכיר את 9 הטיפים שנציג בפניכם בכתבה הבאה.

1. תנו לייק לתכנים שאהבתם - וסמנו ב"לא אהבתי" את אלו שלא

ההמלצות לצפייה והתכנים שמופיעים באופן קבוע בקטגוריות השונות ובתוצאות החיפוש מושפעות מהרגלי הצפייה שלכם. אך לא תמיד סרט או סדרה שסיימתם לראות באמת קלעו לטעמכם ולא תמיד נטפליקס תצליח למצוא עבורכם את ההתאמות הטובות ביותר רק על סמך המידע הזה. לכן, מומלץ לעזור למערכת בעזרת סיפוק משוב פשוט של "אהבתי" או "לא אהבתי" (אגודל מופנה כלפי מעלה או מטה, בהתאמה) בתפריטים השונים של התוכן שאתם צופים בו, וכמובן שמומלץ במיוחד להעניק דירוג שלילי אם הפסקתם לצפות בתוכן מסוים באמצע. אחרי שתעשו זאת לאורך זמן, תתחילו לראות המלצות שהרבה יותר מתאימות לטעם האישי שלכם.
 
טיפים לצפייה בנטפליקס: אגודלים מפונים כלפי מעלה

2. השתמשו בכוחו של החיפוש בחכמה

אפשרות חיפוש התכנים בנטפליקס, אותה ניתן למצוא בתפריט הצד של עמוד הבית שלכם, היא כלי הרבה יותר חזק וחכם ממה שרוב האנשים יודעים. לא רק שאתם יכולים לחפש את השמות של הסרטים והסדרות שאתם רוצים לראות, הוא גם מסוגל לאתר תכנים לפי שמות של כוכבים ראשיים, אלמנט מרכזי בעלילה ואפילו תתי ז'אנר שונים. כך למשל אם אתם לא זוכרים שם של סרט שרציתם לראות עם טום קרוז, חפשו את שם השחקן, ואם שמה של סדרת אפייה בריטית למשל הוא זה שפרח מזיכרונכם, פשוט חפשו British baking show.

3. שנו את מראה הכתוביות שלכם

לשנות את שפת הכתוביות של התוכן בו צופים זו משימה בסיסית וקלה לביצוע עבור משתמשי נטפליקס, אך האם אתם יודעים כיצד לשנות את הגודל, הצבע או הגופן? את כל ההגדרות האלו ועוד כמה אחרות חשובות לא פחות (למשל צל, מסגרת רקע וכו') ניתן לשנות דרך תפריט מאפייני הכתוביות של החשבון שלכם. תוכלו לגשת אליו בעזרת הקישור המצורף ובפעם הבאה שתפעילו תוכן עם כתוביות במחשב, בטלוויזיה או בכל מכשיר המקושר אל החשבון שלכם, תוכלו לראות את השינויים שביצעתם.
טיפים לצפייה בנטפליקס: טלוויזיה ושלט

4. טעינה מחדש של נטפליקס ובדיקת החיבור לרשת

קורה לכם שפתאום במקום לטעון את הסרטים והסדרות שאתם אוהבים, נטפליקס נטען ונטען למשך זמן ארוך ובסוף מציג הודעת שגיאה?לפעמים תכנים נטענים לאט מאוד או שיש לכם בעיות עם החיבור לרשת האינטרנט שלכם? ישנם מקרים שבהם אפשר לפתור את הבעיות האלו בקלות ובמהירות, בעזרת האפשרות "עזרה" או "Get help". ניתן להגיע אליה מתפריט הצד של עמוד הבית שלכם, בחלקו התחתון -  מתחת לאפשרויות החיפוש, עמודי הסרטים או הסדרות וכו'. לאחר שתלחצו עליה תועברו לעמוד בו ניתן לטעון מחדש את נטפליקס (בדיוק כפי שלפעמים מכבים ומדליקים את המחשב או מפעילים תוכנה מחדש) ולבדוק את מצב החיבור לרשת.

5. הסתירו את הסודות הקטנים שלכם

הבטחתם לבן או בת הזוג לא לצפות במשהו בלעדיהם, אבל לא עמדתם בפיתוי? יש לכם פינה חמה בלב לסוג תכנים שאתם אולי קצת מתביישים בו? אתם יכולים להסיר מחשבון הנטפליקס שלכם תיעוד שצפיתם בדברים שכאלו ואחרים בעזרת כניסה לעמוד פעילות הצפייה של הפרופיל שלכם בנטפליקס ומעבר אל רשימת התכנים שבהם צפיתם - שבתור ברירת מחדל מסודרת על פי זמן, מהעבר הקרוב לרחוק. לחצו על סימן ההסרה (זה שנראה כמו תמרור איסור עישון, אבל ללא הסיגריה), וכעבור לא יותר מ-24 שעות התיעוד יימחק ואין אפשר יהיה לראות שום סימנים לצפייה בתכנים האלו בחשבון שלכם.
טיפים לצפייה בנטפליקס: מסך מחשב עם לוגו נעלם של נטפליקס

6. שינוי שפת פרופיל

אם אתם בעלי חשבון נטפליקס בו משתמשים כמה אנשים, אתם ודאי יודעים שלא לכולם יש את אותן העדפות. בכל מה שנוגע לתכנים שיוצגו עבור כל פרופיל, האלגוריתם של נטפליקס יכול לעשות את העבודה לבדו. מצד שני, אם אתם רוצים להתאים את שפת הממשק לצופה ולהחליפה מעברית או אנגלית למשל, לרוסית, צרפתית, ערבית ועוד, צריך לעשות זאת באופן ידני וזה עניין קל מאוד, עם כי לא כולם מוצאים את המקום לעשות זאת. בעמוד בחירת הפרופילים העבירו את הסמן או העכבר אל מעל זה שאת שפת הממשק שלו תרצו לשנות ואז בחרו בעיפרון שיופיע מתחתיו. בחרו באפשרות language (שפה) ושנו אותה בהתאם לצורך.

7. עקבו אחר התכנים שבקרוב כבר לא יהיו זמינים

הטיפ הזה לא קשור לשימוש בנטפליקס באופן ישיר, אך הוא בהחלט עוזר למנוע מצבים שבהם אתם מתיישבים לראות סדרה או סרט שכבר הרבה זמן רציתם לצפות בהם, ופתאום מגלים שהם כבר לא זמינים. אמנם הממשק של נטפליקס מציין בתיאור של תכנים מסוימים אם אי אפשר יהיה לצפות בהם בקרוב, אבל אתם כנראה לא באמת יכולים לעבור באופן קבוע על כל התכנים שאתם אוהבים כדי לחפש עדכונים כאלה. במקום זאת, הרבה יותר כדאי לשמור במועדפים אתרים כגון whats-on-netflix.com -  אליו תוכלו להגיע בעזרת לחיצה כאן - שיש בהם עמוד מיוחד לפרסום עדכונים על תכנים שבקרוב לא יהיו זמינים לצפייה.
טיפים לצפייה בנטפליקס: שעוני חול

8. ניקוי רשימת המשך צפייה

תוכניות וסרטים שאת צפייתם הפסקתם באמצע, בין אם זה אחרי שעה או 5 דקות, נכנסים באופן אוטומטי לרשימת "המשך הצפייה" של הפרופיל שלכם. לפעמים זה נחמד מאוד שאפשר לחזור אליהם בקלות, אבל מצד שני יש לו מעט מקרים בהם הפסקנו לצפות בתוכן מסוים כי הוא פשוט לא מעניין אותנו או שהחלטנו שאין לנו זמן בשבילו. במקרים שכאלו אתם ממש לא רוצים שרשימת המשך הצפייה שלכם תהייה עמוסה ומנופחת בגלל דברים שאין להם שום נגיעה אליכם. אז כדי באמת להימנע מהמצב הזה, היכנסו לעמוד פעילות הצפייה של הפרופיל שלכם בנטפליקס, והסירו ממנה את כל התכנים שכבר אין לכם שום כוונה להמשיך לצפות בהם.

9. עבדו עם קיצורי המקשים האלו כדי להקל על שימוש בנטפליקס במחשב

בדיוק כמו תוכנות רבות אחרות, גם ממשק המשתמש של נטפליקס במחשב שלכם גדוש באפשרויות שימושיות הנותנת בידיכם את הכוח ללחוץ על מקש אחד או על שילוב מקשים מהיר כדי לבצע פעולות נפוצות בקלות ולאפשר לכם לעצור, להמשיך או לשנות את מאפייני הצפייה שלכם בנוחות המרבית. אלו הם העיקרים שבהם שכדאי להכיר:
  • מקש הרווח או האנטר - השהייה או הפעלה של התוכן
  • S- דילוג על הפתיח של תוכן כאשר האפשרות קיימת
  • F - מעבר לתצוגה במסך מלא
  • Esc - יציאה ממצב של תצוגה במסך מלא
  • Shift + מקשי חצים ימינה או שמאלה - הרצה קדימה או אחורה של התוכן
  • מקשי חצים ימינה או שמאלה בלבד - קפיצה של 20 שניות קדימה או אחורה
  • מקשי חצים למעלה או למטה - הגברת או הנמכת עוצמת השמע
  • M - השתקה מיידית של השמע
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.