print header

כל המידע שאתם צריכים לדעת על ספקיות הטלוויזיה והדרך להוזיל עלויות בתחום

 שוק הטלוויזיה והתוכן בישראל חווה בתקופה האחרונה מהפכה יוצאת דופן, הדומה במהותה לשינויים שהתרחשו בתחום הסלולרי לפני מספר שנים. מענף הנשלט על ידי 2 חברות גדולות, Hot ו-Yes, באופן כמעט בלעדי, נפתח השוק הזה למספר שחקניות חדשות שהצטרפו אל התחרות, וכעת מציעות לנו ספקיות הטלוויזיה שירותים חדשים, תוכן מגוון ומעל לכל – מחירים משתלמים יותר. בזכות התחרות הגוברת, אנו מסוגלים לצמצם ביותר מחצי את עלויות השימוש בטלוויזיה וצריכת תוכן – וזה שינוי משמעותי מאוד שכדאי לכולנו לנצל. אז כדי לעשות לכם סדר בדברים, הכנו עבורכם מדריך שיסביר לכם כיצד תוכלו להוזיל את המחיר שאתם משלמים על שירותי הטלוויזיה, וכן פירוט על מה שמציעה כל אחת מהספקיות בתחום נכון להיום.

מדריך להוזלת עלויות הטלוויזיה: יד מחזיקה שלט מול טלוויזיה מול מסך עליו מוצגים שטרות כסף

כך תוכלו להוזיל את המחיר שאתם משלמים על שירותי הטלוויזיה שלכם

בבואכם לקצץ בעלויות ולהוזיל את המחיר של שירותי הטלוויזיה שאתם צורכים, ישנם כמה דברים שאתם צריכים לקחת בחשבון ולא להתעלם מהם. הנה 3 טיפים כיצד תוכלו לעשות זאת:

1. בחנו במדויק אילו תכנים וערוצים אתם צורכים ופעלו על פי כך

הדבר הראשון שמומלץ לכם לעשות עם תחילת התהליך, הוא לבחון את הרגלי הצפייה שלכם ושל בני ביתכם אל מול כלל הערוצים, התכנים והשירותים שקיימים בטלוויזיה שלכם נכון לעכשיו. מנו בדיוק באילו מהאפשרויות העומדות בפניכם כיום אתם עושים שימוש ושאלו את עצמכם שאלות ברוח: "האם אנחנו בכלל צופים בערוצים בשפות זרות?", "האם אנחנו זקוקים לתכנים לילדים?", "האם אנחנו נוהגים להקליט תוכניות בעזרת הממיר המיוחד?". בסופו של דבר, הגיעו למסקנה ברורה לאילו שירותים וערוצים אתם זקוקים ועל מה ניתן לוותר.

2.אל תהססו להתמקח

התחרות הגוברת בין ספקיות הטלוויזיה השונות והיכולת שניתנה בידינו לעבור ביניהן ללא ההגבלות שהיו בעבר, מאפשרת לנו טווח מיקוח רחב יותר אל מול הספקים ונציגיהם, במטרה להשיג כמה שיותר ולקצץ באופן משמעותי בהוצאות הטלוויזיה שלנו. לכן בבואכם להחליט על ספקית טלוויזיה, אל תתפתו לקחת כל הצעה המונחת בפניכם שאינה מוזילה את העלויות באופן ניכר או שהיא אינה מתאימה לצרכיכם, ואל תהססו להתמקח. דעו גם כי כיום מרבית מן החברות מציעות חבילות משולבות של שירותי טלוויזיה ואינטרנט - ומומלץ לבדוק ולהתמקח על מנת לקבלן. 

מדריך להוזלת עלויות הטלוויזיה: אישה משוחחת בטלפון

3. בדקו את כלל ההצעות הקיימות בשוק

כבר מזמן טענו כי "ידע הוא כוח", ובכל הקשור לסוגיית בחירת ספקית הטלוויזיה שלכם, האמרה הזאת מקבלת משנה תוקף. על מנת לקצץ בעלויות התקשורת שלכם ולהקל במידה רבה על התשלום בסוף החודש, מומלץ שתכירו את כל השחקניות השונות בתחום, את מגוון האפשרויות שהן מספקות וגם את המחירים, המבצעים והשירותים שלהן. עברו על הרשימה שהכנו עבורכם, בעזרתה תוכלו לקבל מושג כללי על המתרחש כיום בתחום, ולהגיע להחלטה מושכלת שעשויה לעזור לכם לחתוך נתח מכובד מן ההוצאות שלכם בעניין זה.

הכירו את ספקיות הטלוויזיה השונות ואת התכנים והמחירים שכל אחת מהן מציעה

כל ההצעות והמחירים של הספקיות השונות המובאים בחלק הבא נכונים לחודש אוגוסט 2019 ויכולים להשתנות בהמשך.

Hot

חברת הכבלים, השחקנית הוותיקה ביותר בתחום, ממשיכה להציע ללקוחותיה מגוון רחב של חבילות ותכנים מקוריים המשודרים בערוציה השונים ונוכחים בספריית ה-VOD של החברה, כמו גם לא מעט תכנים מיובאים.

תוכן ומחירים: הוט מציעה ללקוחותיה קשת רחבה של חבילות במחירים שונים, כשהחבילה הבסיסית ביותר (חבילת הסטנדרט), הכוללת שורה ארוכה של ערוצי טלוויזיה לצפייה ישירה, עולה 220 ₪ לחודש. התחברות אל ספריית ה-VOD של החברה כרוכה בתשלום נוסף, שמרבית המסלולים המוצעים עולים 34.90 ₪ לחודש. 

Yes

גם חברת הלוויין הוותיקה שנמצאת איתנו משנת 2000, מציעה מגוון גדול של תוכן מקורי ומיובא המשודר בערוציה השונים ונמצא בספריית ה-VOD הרחבה שלה.

תוכן מחירים: מחיר החבילה הבסיסית של יס, למצטרפים חדשים כמו גם ללקוחות ותיקים, הינו 118.90 ₪ לחודש לחבילת בסיס (יסוד) הכוללת שורה של ערוצים נבחרים, כמו גם גישה לשירות ה-VOD, ובנוסף אליהם בחירה בין מסלול ילדים, ספורט או העשרה. ישנן מגוון חבילות מורחבות לבחירת הלקוחות, כשהיקרה ביותר מגיעה אל 300 ₪ לחודש וכוללת טריפל של ממיר טלוויזיה מתקדם ומקליט שמשדר את כל חבילות התוכן, חיבור טלפון קווי ותשתית אינטרנט של בזק בינלאומי. 

מדריך להוזלת עלויות הטלוויזיה: אדם בוגר צופה בטלוויזיה

סלקום TV

חברת הסלולר הוותיקה הייתה מהראשונות להיכנס אל תחום הטלוויזיה עם פתיחתה של התחרות המוגברת בשוק בשנת 2014, וכיום היא נחשבת לשחקן השלישי בגודלו בתחום לאחר יס והוט. שירות הטלוויזיה של סלקום מבוסס על אנטנה או רשת האינטרנט, ועל מנת להצטרף אליו, עליכם להיות בעלי תשתית אינטרנט בבית וגישה לרשת.

תוכן ומחירים: חבילת הטלוויזיה הבסיסית שמציעה סלקוםTV  עולה 69 ₪ לחודש ומתייקרת ב-30 ₪ לחודש לאחר 7 חודשים. היא כוללת ממיר HD אחד (כל ממיר נוסף כולל תוספת תשלום) המציג ספריית VOD בעלת תכנים מגוונים – סדרות, סרטים, תוכניות ותכנים לילדים, יחד עם הערוצים הישראליים המרכזיים, ערוצי ספורט וערוצים המשדרים את תכני סלקום TV ברצף. בנוסף, מאפשר הממיר של סלקום הקלטת תכנים אוטומטית וצפייה בהם, גישה אל שירות כותרי המוזיקה ורשימות השמעה "סלקום ווליום", ואפשרות להשתמש בשירות Youtube דרך הטלוויזיה.

פרטנר TV

חברת הסלולר הגדולה הזו נכנסה גם היא לשוק ספקיות הטלוויזיה בעת האחרונה, ומציעה שירות המתבסס על רשת האינטרנט. על כן כדי להתחבר צריך שתהיה בביתכם תשתית אינטרנט של 10 מגה בייט לפחות וגישה לרשת.

תוכן ומחירים: חבילת הטלוויזיה של פרטנר, שעלותה 69 ₪ לחודש עבור ממיר 4K אחד (כל ממיר נוסף בעלות 29 ₪), כוללת בין היתר ערוצים ישראליים מרכזיים וערוצים מן העולם, ספריית VOD מגוונת הכלולה במחיר החבילה, גישה לשירות נטפליקס (עליו תוכלו לקרוא בהמשך הכתבה) לחצי שנה בחינם, אפליקציית פרטנר TV לטלפונים ניידים בחינם וכן חבילת ספורט פרימיום בתוספת של 29 ₪.

מדריך להוזלת עלויות הטלוויזיה: יד מחזיקה שלט מול טלוויזיה

סטינג טי.וי

סטינג טי.וי הוא מותג טלוויזיה מבית חברת Yes, המבוסס על שידור באמצעות רשת האינטרנט, לכן אם אתם מעוניינים בשירותי ספקית זו אתם חייבים שתהיה גישה לרשת בביתכם ותשתית אינטרנט במהירות 40 מגה לכל הפחות.

תוכן ומחירים: השירות של סטינג טי.וי מחולק לחבילות שונות, וכל אחת מהן כוללת מספר ערוצים עם שידורים חיים וספריית VOD המבוססים על תכני "יס". לכל חבילה מחיר משלה: "החבילה המושלמת" עולה 99 ₪ וכוללת ערוצי סדרות, סרטים, ילדים, מדע וטבע וספורט 5, לצד ערוצים חיים וספריית VOD, וניתן לצרף חבילות ספורט במחירים שונים. על מנת לצפות בתוכן תצטרכו להזמין מן החברה את ה-StingTV Box – מכשיר המזרים את התוכן מהאינטרנט לטלוויזיה, שעלותו 19 ₪ לחודש, אך אם אתם בעלי טלוויזיה חכמה המופעלת באמצעות מערכת ההפעלה אנדרואיד TV, לא תזדקקו למכשיר ותוכלו לצפות בתכנים באמצעות הורדה של אפליקציה ייעודית מחנות האפליקציות שבטלוויזיה שלכם.

Next TV

Next TV הוא מותג טלוויזיה מוזל מבית חברת התקשורת Hot, המתייחד בכך שהחבילה הבסיסית ביותר המוצעת דרכו זמינה לצפייה רק באמצעות אפליקציה ייעודית, שיכולה להיות מותקנת רק על גבי טלפונים חכמים וטאבלטים.

תוכן ומחירים: כאמור, החבילה הבסיסית ביותר של Next TV, שניתנת בחודש הראשון בחינם ולאחר מכן עולה 29 ₪ לחודש, מותאמת לאפליקציה ייעודית שבה תוכלו למצוא ספריית VOD הכוללת את הסדרות הישראליות של הוט ועוד סדרות וסרטים מרחבי העולם. אם אתם מעוניינים לצפות בתכנים דרך הטלוויזיה, החבילה המורחבת של Next TV, בעלות 99 ₪ לחודש, תספק לכם ממיר מתקדם הכולל את ספריית ה-VOD עם תכני הוט וכן מגוון ערוצים לצפייה ישירה.  

מדריך להוזלת עלויות הטלוויזיה: ילד צופה בטלוויזיה

רמי לוי TV

רמי לוי TV הוא תוצר של שיתוף פעולה בין חברת הוט לרשת השיווק והתקשורת רמי לוי, שחברו יחדיו ויצרו מותג טלוויזיה נוסף המציע חבילת תוכן מקיפה אך חסכונית.

תוכן ומחירים: החבילה של רמי לוי כוללת קשת של ערוצים, ביניהם הערוצים הישראליים המרכזיים, ערוצי ילדים, בידור, ספורט ומוזיקה, וכן ספריית VOD המתבססת על התכנים המקוריים של הוט, וכוללת גם סדרות וסרטים. מחיר החבילה הוא 89 ₪ לחודש.

נטפליקס (Netflix)

ענקית התוכן הטלוויזיוני מארה"ב, ששירותיה נכנסו באופן רשמי לישראל החל משנת 2016, היא אינה ספקית טלוויזיה במובן המסורתי של המילה – מכיוון שאינה כוללת אפשרות צפייה בערוצים ישירים. עם זאת, היא מספקת גישה אל שפע של תכנים טלוויזיוניים, סדרות וסרטים (בעיקר באנגלית) ולכן בהחלט כדאי שתכירו אותה.

תוכן ומחירים: כאמור, נטפליקס מתפקדת כספריית VOD ענקית, המלאה בסדרות וסרטים מכל רחבי העולם – רובם הגדול באנגלית, כשהשירות בישראל מספק להם תרגום לעברית. החיבור אל נטפליקס והצפייה בתכנים נעשים ללא ממיר, אלא דרך אתר האינטרנט של החברה או דרך אפליקציית נטפליקס המיועדת למכשירים ניידים וטלוויזיות חכמות. החבילה הבסיסית ביותר של השירות עולה 32.90 ₪ לחודש (חודש ראשון חינם) והיא מאפשרת צפייה בכל התכנים על גבי מסך אחד בכל פעם, בעוד שחבילת הפרימיום של החברה, שמחירה 60.90 ₪ לחודש, מאפשרת צפייה בעד 4 מסכים במקביל וכן איכויות צפייה מתקדמות יותר.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.