print header

9 סימנים מבלבלים שמעידים על אהבה עמוקה במערכת יחסים

  ישנן מערכות יחסים של בני זוג שלא מתאימים זה לזו, מה שיוצר חיכוכים וריבים לא מעטים בין שני הצדדים. זוגיות רעילה מהסוג הזה אינה מיטיבה עם אף אחד מהצדדים, ובהחלט מומלץ לבחון אותה מקרוב כדי לראות אם היא צריכה להמשיך. לעומת זאת, יש מערכות יחסים שנגדעות לא בגלל חוסר התאמה בסיסי בין בני הזוג, אלא בעקבות חוסר הבנה שנובע מפירוש לא נכון של דברים שנאמרו. לפעמים בני הזוג שלנו אומרים דברים שפוגעים בנו עמוקות למרות שהם טוענים שזאת לא הייתה המטרה שלהם. למרות שזה נשמע מעט משונה, לפעמים מאחורי דברים פוגעניים שכאלה טמונה אהבה שמתבטאת באופן שאנחנו לא רגילים אליו. כמו במקרים רבים אחרים, 9 הדברים הפוגעניים שלפניכם יפגעו בכם רק אם תבחרו להסתכל עליהם ככאלו. מאחורי המעשים הללו ישנה כוונה טובה שאנחנו לא תמיד מפרשים בצורה נכונה, ולכן מומלץ לבחון את עצמכם מדי פעם ולבדוק האם המשפט שבן או בת זוגכם אמרו לכם נבע מכוונות רעות, או מכאלו שהן טהורות לחלוטין ונובעות מאהבה עמוקה כלפיכם.
 
סימנים מבלבלים לאהבה בזוגיות: זוג עומד מול שקיעה
 

1. הטפה 

"היית כל כך מוכשר/ת, למה לא המשכת עם לימודי האמנות?", "את/ה יכול להיות מנהל/ת. למה את/ה מתפשר/ת על עצמך?" ומשפטים דומים אחרים פוגעים לנו בנקודות רגישות במיוחד ומציפים רגשות שאנו מנסים להדחיק. כאשר בני הזוג שלכם אומרים לכם משפטים כאלו, אתם עלולים להרגיש כאילו הם מנגנים לכם על הרגש ואפילו מנסים לציין בכם פגמים, אך זה לא נכון. מאחורי משפטים כאלו עומדת אמונה בכם וביכולת שלכם להגיע להישגים שאולי וויתרתם עליהם בגלל סיבות כאלו ואחרות, ורצון שתשפרו את חייכם כמו שמגיע לכם. הכוונה מאחורי הדאגה הזו היא תמימה לחלוטין, ופעמים רבות עומד מאחוריה רצון לדחוף אתכם קדימה כדי שתהיו מרוצים מחייכם, כך שבהחלט אין סיבה להיעלב מכך.

2. אמירת האמת במלואה

כשאתם שואלים את בני זוגכם כיצד אתם נראים או האם הם אהבו את מה שהכנתם לארוחת ערב, היו כנים עם עצמכם; האם אתם מחפשים מחמאות או רוצים לשמוע את האמת, גם אם היא לא נעימה? רבים מכם וודאי יגידו שהם מחפשים מחמאות כשהם שואלים שאלות מסוג זה, וזה בסדר גמור. לצד זאת, זה לא הוגן לבקש מבני זוגכם להביע את דעתם הכנה ואז להיעלב ממנה כשהיא לא תואמת למה שרציתם לשמוע, בייחוד אם בתחומים אחרים אתם רוצים שבני הזוג שלכם יהיו כנים לחלוטין. אם הם אכן כנים אתכם, קחו זאת כמחמאה ותשמחו שיש לכם בני זוג שאומרים לכם את האמת גם כשהיא לא קלה, מה שמעיד על אופי ישר שחשוב מאוד במערכת יחסים.
סימנים מבלבלים לאהבה בזוגיות: אישה עצובה יושבת על מיטה לצד בן זוגה

3. חטטנות

"מה עשית היום בעבודה?" או "מי התקשר אלייך ממספר לא מזוהה?" הן דוגמאות לשאלות שמרגישות לרבים מאיתנו כמו פלישה לפרטיות. אם נפרק את השאלות האלו לגורמים נבין שעומד מאחוריהן גם משהו חיובי מאוד – הבעת עניין. אם בני הזוג שלכם מרעיפים עליכם שאלות לעתים, זה סימן שהם מתעניינים בחייכם ורוצים לשמוע על מה שאתם חווים ומרגישים, על אנשים חדשים שהכרתם ובאופן כללי איך פרקי הזמן הנפרדים שלכם מתנהלים. כל עוד אין לכם בעיות אמון או בן/בת זוג קנאים, אין לפרש שאלות מסוג זה כחטטנות ולהתעצבן בגללן, אלא לשמוח שיש אדם בחייכם שמתעניין בכם גם כשאתם חושבים שחייכם אפרוריים לעתים ואין סיבה לשאול עליהם שאלות עמוקות.
 

4. רצון בריחוק פיזי

עוברת עליכם תקופה קשה, אתם זקוקים לחידוש כוחות ושקט כדי לעשות זאת, ועולה בכם רעיון לצאת לטיול רגלי לבד בלי הפרעות. התחושות הללו רגילות לחלוטין ולא קשורות לבני זוגכם, והדבר נכון גם כשזה קורה להם. אם בני הזוג שלכם רוצים קצת זמן בנפרד מכם כדי לנקות את הראש, לעשות סדר בחייהם או פשוט לנוח מעט, השתדלו לא לקחת את זה אישית. לכולנו יש תקופות לא פשוטות בהן אנחנו מרגישים צורך להיות לבד, בלי קשר לאהבה שלנו לבני זוגנו, וזה טבעי לחלוטין. אם אתם מרגישים שבן הזוג שלכם מתרחק מכם לעתים, השתדלו לא להיעלב מכך מפני שכאשר הוא יעשה חושבים ויסדר את מחשבותיו, הוא יחזור אליכם עם כוחות מחודשים ולא יהיה נרגן ומתוסכל כמו שהוא היה לפני כן.
סימנים מבלבלים לאהבה בזוגיות: זוג עומד בגב זה לזו

5. בילוי זמן פנוי בנפרד

הימים של כולנו עמוסים בעבודה, סידורים חובות כאלו ואחרות, ובין מטלה אחת לאחרת אנחנו צריכים למצוא גם זמן פנוי לבלות עם בני זוגנו. הבילוי המשותף הזה חשוב מאין כמוהו, אך מה קורה כשבן זוגנו מעדיף להקדיש את זמנו הפנוי לאנשים אחרים? בניגוד לזמנים בהם אחד מבני הזוג מרגיש צורך להיות לבד, כאשר הוא עושה בחירה לבלות זמן חופשי עם אחרים עלולות להתפתח הרבה יותר מחשבות שליליות בראשו של הצד השני. יש לזכור שהתחושה הנובעת מכך שבני זוגנו לא מזמינים אותנו לבלות עם חבריהם היא לא תמיד נעימה, אך לרוב אין בהתנהגות הזו כוונה נסתרת. לעתים הרצון הזה נובע מגעגוע לחבריהם, לפעמים מכך שיש להם תחביבים שאתם לא מוצאים בהם עניין ואין בכך פסול, כך שאין צורך להיעלב כשזה קורה.

6. אמירת הערות בנוגע למשקלכם

כולנו זקוקים לעתים לחיזוקים מהסביבה שאומרים לנו שאנו נראים טוב, וזה נכון פי כמה כאשר מדובר בבני הזוג שלנו. עם זאת, יש פעמים בחיים שהמראה שלנו משתנה ואנו עולים במשקל בצורה שעלולה להיות מסוכנת לבריאותנו. ישנם אנשים שישתקו ולא יגידו לכם דבר, אך יש בני זוג שיעירו על משקלכם כאשר תתקשו לנשום בעלייה במדרגות, תתחילו לנחור או תסבלו מתסמינים אחרים הנוגעים להשמנה. כשהם מבינים שעלייה מסוג זה עלולה להיות מסוכנת עבורכם, כנראה שבני זוגכם לא רוצים שיקרה לכם משהו שיזיק לכם. אמנם לא נעים לשמוע הערות מסוימות בנוגע למשקלנו, אך אנשים מסוימים בחיינו ימשיכו להרעיף עלינו מחמאות כדי שלא ניעלב למרות שגופנו לא בריא. לעומת זאת, בני זוג שמרגישים בנוח להגיד לכם שבריאותכם עלולה להיות בסכנה לא מנסים לפגוע בכם אלא להיפך - הם רוצים שתהיו בריאים, שלמים ותחיו לצדם כמה שיותר שנים. כל עוד האמירות נאמרות ברוח של דאגה, קבלו אותן בהבנה, אך אם בני זוגכם עוקצים ומקניטים אתכם בקשר למשקלכם מדובר בסיפור אחר ואתם לא צריכים לעבור על כך בשתיקה.
סימנים מבלבלים לאהבה בזוגיות: גבר משפיל את ראשו מטה

7. אי מתן יחס מיוחד באירועים שונים

אחד הדברים הנעימים ביותר במערכות יחסים היא התחושה שאנו מיוחדים בעיניי בני הזוג שלנו, ושיש לנו פינה חמה בליבם. הבעיה היא שהבעת חיבה תמידית לא אפשרית בכל עת, ויש מצבים חברתיים בהם בני זוגנו מתייחסים אלינו באופן רגיל ולא מרעיפים עלינו אהבה כמו שהיינו רוצים. אנשים רבים עלולים להרגיש שהם לא מיוחדים בעיניי בני הזוג שלהם כאשר זה קורה, אך התחושה הזו רחוקה מהמציאות. אם בני זוגכם מתייחסים אליכם כמו תמיד, פירוש הדבר הוא שהם מרוצים דיים ממערכת היחסים שלכם ולא מרגישים צורך להעמיד פנים שאתם זוג דביק ואוהב בכל עת. חיבה יכולה להתבטא במגוון דרכים, ואם בן הזוג שלכם לא מתאמץ להראות אותה באופן מיוחד בין אחרים, כנראה שהוא מרגיש בטוח מספיק בזוגיות שלכם בלי צורך במסכות שמחפות על בעיות כאלו ואחרות.

8. מתן הערות לא רצויות

קניתם ארונית לבנייה, אתם מתרגשים לקראת הפרויקט ומוציאים את כלי העבודה כדי להתחיל את המלאכה. פתאום חלק מהברגים לא מתאימים, התוצאות מתחילות להיראות מעט רעועות ומהצד בן הזוג שלכם מחלק לכם טיפים והערות בלי שביקשתם עזרה. אתם מתחילים להיות מתוסכלים ונעלבים מכך שהוא חושב שאתם עושים עבודה לא טובה, ואפילו מתנשא בכל שהוא "מחלק את חכמתו". ברגעים כאלו מומלץ ללחוץ על כפתור ההשהיה של העצבים ולחשוב רגע מה הכוונה מאחורי ההערות של בן זוגכם. האם הוא רוצה להקניט אתכם או פשוט לסייע לכם להגיע לתוצאה הטובה ביותר? במרבית הפעמים האפשרות השנייה היא הנכונה, שכן אף אדם לא רוצה לראות את בן הזוג שלו נאבק עם בעיה ונהיה מתוסכל תוך כדי כך. הדבר נכון פי כמה כאשר מדובר בטעויות שאתם עושים לקראת הגשמה של מטרה משותפת, כמו אותה ארונית שתשמש את שניכם, או האופן בו אתם מלמדים את ילדכם דבר מה. אין מאחורי כל הערה כוונה זדונית, בייחוד אם בני הזוג שלכם עושים זאת כדי לסייע לכם, ולכן כדאי לקבל אותן באותה אהבה שעומדת מאחוריהן.
סימנים מבלבלים לאהבה בזוגיות: גבר עם יד על פניו יושב על שפה

9. התרחקות במהלך/לאחר ריב

אף אחד מאיתנו לא אוהב להיקלע לריבים עם בני זוגנו, אך כשחולקים את החיים עם מישהו זה טבעי שיהיו חילוקי דעות שיביאו להלהטת הרוחות ולוויכוחים מדי פעם. יהיו מקרים בהם תמצאו את עצמכם בריב שכזה שבמהלכו או סופו בן זוגכם ילך לחדר אחר כדי להתרחק מכם. לעתים אנו נפגעים מכך, אך כשהרוחות סוערות זה טבעי שנרצה לתפוס קצת מרחק כדי להירגע ולסדר את מחשבותינו. כשזה קורה, בן הזוג שלכם לאו דווקא רוצה להתרחק מכם, אלא מהריב כדי שיוכל לחשוב מעט ולחזור לדיון רגוע יותר. לא רק שזה לא צריך לפגוע בכם, אלא לשמח אתכם מפני שכנראה בן זוגכם מעדיף לשתוק לכמה דקות מאשר לתת לריב לגלוש לפסים לא נעימים. כאשר וויכוח מתחיל להיות בעייתי, חשוב שגם אתם תדעו לסגת לאחור, להירגע ולחזור מוכנים לשיחה כמו שבני זוגכם עושים.
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.