print header

4 שקרים לבנים שמותר לספר לבני הזוג ו-4 שחשוב להימנע מהם

ניתן להגיד באופן גורף שאף אחד מאיתנו לא אוהבים שמשקרים לו ומציגים בפניו מציאות שאיננה נכונה. למרות זאת, גם בתחום הזה יש לא מעט אזורים אפורים, שכן אנחנו אמנם לא אוהבים לשמוע שקרים, אך נוטים לספר לא מעט כשעולה הצורך בכך. לרוב אלו שקרים לבנים שאנו מספרים כדי להגן על האנשים הקרובים אלינו ביותר, כמו למשל בני הזוג שלנו, ממידע שעלול לפגוע בהם, אך האם זה תמיד כך? האם כל שקר לבן שאנו מספרים אכן מגן על האנשים הקרובים אלינו? כדי שתוכלו לקבל מענה לשאלה זו, לפניכם מוצגים 4 מקרים בהם שקרים לבנים אכן עוזרים למצב ו-4 מקרים בהם אסור בשום פנים ואופן לספר אותם, גם אם אתם חושבים שהם יגנו על היקרים ללבכם ועל עצמכם.
 
גבר מצליב אצבעות מאחוריי גבו
 

4 מקרים שבהם מותר לספר שקרים לבנים:

חיים עם בני זוג אינם תמיד פשוטים, וכנות היא חיונית כדי לשמור על יחסים תקינים. לצד זאת, יש גם מקרים בהם לא חייבים להיות כנים עד כאב, אלא ניתן לספר שקרים לבנים קטנים שאין להם השפעה שלילית על בני זוגנו, ויכולים אף לתרום למערכת היחסים.

1. כשבני זוגכם מתאמצים, אך התוצאה לא מיטבית

לפעמים כל מה שאנחנו רוצים זה לקבל מחמאה קטנה על דברים שאנחנו עושים, וזה יכול להיות על ארוחה שהכנו או בגד חדש שרכשנו כי אהבנו את האופן בו הוא נראה עלינו. כשאנחנו לא מקבלים את המשוב החיובי מהצד השני, זה לעולם לא נעים, ולכן כדאי לזכור זאת בכל הנוגע לחצי השני שלכם. אם בן או בת זוגכם הכינו מנה חדשה שנכשלה מעט או רכשו בגד שאתם לא בדיוק מחבבים, שקר לבן קטן לא יזיק... התחשבות ברגשות, גם במחיר של שקר קטן, היא אבן בסיס חשובה במערכות יחסים ויכולה להקל על שני הצדדים במקרים רבים.

2. כשהם לא יכולים להתמודד עם האמת ברגע מסוים

החיים בזוגיות מורכבים לא רק מקשר זוגי, ולמרות הרצון שלנו לשמור על חיי המשפחה נפרדים מחיי העבודה והשפעות חיצוניות, זה לא תמיד אפשרי... כך למשל כשיש לנו יום רע בעבודה, זה ישפיע על מצב הרוח שלנו, וכל מה שנרצה זה כמה רגעים של רוגע בביתנו. בדיוק ברגעים כאלו חשוב להתחשב בבני הזוג שלנו, שעוברים רגע לא קל והם לא בדיוק במצב לשמוע דברים שליליים. אם קרה משהו בבית שיכול לחכות כמה שעות, מומלץ לשמור אותו לזמן מה לעצמכם. זה לא תמיד קל לענות "הכל בסדר" כשאתם נשאלים מה מצבכם או מצב הבית, אך אנשים בהלך רוח שלילי לא תמיד יכולים לחשוב בצלילות על דרכים לתקן בעיות, ולכן לשטוח בפניהם את כל מה שקורה לא יעזור.
אישה יושבת ביער ואוחזת את ברכיה
 

3. כשזה יגרום לקנאה ללא בסיס

כולנו אוהבים להרגיש מושכים בפניי אחרים, גם כשאנחנו נמצאים במערכת יחסים, אך זה לא אומר שצריך לנפנף בכך בפניי בני זוגנו. אם למשל גבר או אישה נותנים לכם מחמאה על לבושכם, מותר לכם להמתיק סוד ולשמור את העניין לעצמכם. לספר לבני זוגנו על כל אדם ואדם שנותנים לנו מחמאה יגרום להם לקנא ולהיות חשדנים, וזה לא תורם במאום למערכות יחסים. כל עוד אתם מבינים שמחמאות הן נחמדות, אך לא הולכים בעקבותיהן, אין צורך לספר את זה לבני זוגכם. אם אתם מרגישים שאתם נמשכים אחר הצעות חיזור של אנשים אחרים, יכול להיות שיש בעיה עמוקה שטמונה במערכת היחסים ודורשת התייחסות רצינית, ובמקרים הללו גם שקרים לבנים לא תמיד יוכלו לעזור.

4. כשזה נוגע לפירוט על מערכות יחסים קודמות

מרבית האנשים שנמצאים במערכת יחסים ארוכת טווח היו במספר מערכות יחסים לפני כן, ומובן ואף רצוי לחלוק סיפורים על מערכות היחסים הללו. החוויות שאנו לוקחים עמנו מאנשים אחרים משפיעות עלינו רבות, וכשבני זוגנו מודעים להן, הם יכולים להבין בצורה טובה יותר את אופיינו ומדוע אנו עושים דברים בצורה מסוימת. חשוב להיות כנים בנוגע למערכות יחסים קודמות ולא להסתיר את מה שחוויתם, אלא להיות פתוחים ובוטחים כדי שתוכלו להתקדם יחדיו במסלול הזוגי שלכם. למרות זאת, בני זוגכם לא צריכים לדעת כל פרט ופרט על בני זוגכם הקודמים או על החוויות שהיו לכם יחדיו, אלא להבין את התמונה הכללית של מה שעברתם. 
אישה מחבקת את הצוואר של בן זוגה

4 מקרים שבהם אסור לספר שקרים לבנים

שקרים לבנים בהחלט נמצאים בתחום האפור של הדברים שאנו יכולים לספר לבני הזוג שלנו, ולא כולם יסכימו לכך, אך הם יכולים לעזור במקרים רבים. למרות זאת, יש מקרים בהם שקרים לבנים עושים יותר נזק מתועלת ועלולים לגרום לקרע במערכת היחסים, וחשוב להימנע מהם למען שני הצדדים.

1. כשזה נוגע לכסף

כשמנהלים משק בית משותף, חשוב לדון על ענייני כספים ולהחליט כיצד תנהלו את הכסף שלכם יחדיו. למרות שזה לא אידאלי, בעולם של היום דברים רבים מושפעים מכסף, ולכן אסור לזלזל בנושא הזה, שכן הוא אחד משלושת הגורמים הגדולים ביותר לפרידות. אם למשל ביצעתם רכישה גדולה בלי לספר לבני זוגכם, אסור בתכלית האיסור לשקר על כך, שכן לא רק שהשקר יתגלה עם הזמן, הוא יפגע בשניכם. היו כנים בכל מה שנוגע לענייני כספים, ואם ברצונכם לרכוש משהו שאינו זול, שוחחו על כך לפני כן אם בני זוגכם. לרוב, אם הדבר באמת נחוץ לכם, הם לא ימנעו מכם לעשות זאת, אלא יחשבו יחד אתכם כיצד תוכלו לבצע תשלומים כדי שתשיגו את מה שאתם רוצים מבלי שמשק הבית ייפגע, מה שלא ניתן לעשות עם סיפורי שקרים.
 

2. כשזה נוגע לחיי המין שלכם לפני שנפגשתם

אנשים רבים חווים הרפתקאות מיניות שונות לפני שהם נכנסים למערכות יחסים מחייבות, ואין בכך דבר רע, וחשוב שבני זוגכם יהיו מודעים לכך. זה אמנם לא נעים לחשוב על בני זוגנו מקיימים יחסים עם אנשים אחרים, אך חשוב שהם יהיו מודעים לניסיון העבר שלנו. אם יש לכם בעיות בתחום המיני או אפילו מחלות מין, זה חיוני שבני הזוג שלכם יהיו מודעים לכך מפני שזה משפיע עליהם בצורה ישירה. 
זוג מחובק בפארק

3. כשזה נוגע לדעות של בני משפחה

לרוב, בני המשפחה שלנו הם לא בדיוק ביישנים בכל הנוגע להבעת דעתם על בני זוגנו כשהם לא נמצאים בסביבה, והדעות לא תמיד חיוביות. אם למשל בני זוגכם נוטים לאחר, והוריכם מתלוננים על כך, זה לא יעזור אם תגידו את המשפטים הלא נעימים שנאמרו על בני זוגכם, אך חשוב שהם יהיו מודעים למצב. תוכלו לעבור את המכשולים הללו אם תספרו לבני זוגכם את האמת לפני מפגשים עם בני המשפחה כך שלא תהיה אי נעימות, כמו למשל "אם אבא שלי ייראה מרוחק היום, זה בגלל שהוא קצת כועס על האיחורים שלך". בני זוגנו הופכים להיות חלק מהמשפחה המורחבת שלנו, וכדי למנוע עימותים מיותרים, חשוב שהם ידעו אם לבני משפחתכם יש בעיות כלשהם איתם ויעבדו עליהן למען הזוגיות. 

4. בנושאים שקשורים לילדיכם

הדרך היחידה לגדל ילדים בצורה רגועה יחסית היא לשמור על חזית מאוחדת של ההורים ולהסכים עם נושאי חינוך יחדיו. לכן, לא מומלץ לשקר לבני הזוג שלכם בכל הנוגע לילדים ולמה שמתרחש בחייהם, בינם לבין חבריהם, בלימודים ועוד. אם למשל ילדכם מספר לכם דבר מה ומבקש שלא תספרו לבני זוגכם, אל תסכימו לכך. חשוב שלא תסתירו פרטים על ילדיכם מהאנשים שאתם מגדלים איתם משפחה, אלא תהיו כנים ותנסו למצוא פתרון לבעיות יחדיו, אם הן מתרחשות. 
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.