print header

5 דברים שיגרמו לכם להסתכל אחרת על המראה החיצוני שלכם

  מי מאתנו לא הסתכל על ההשתקפות שלו במראה וחשב: הייתי יכול להיות מאושר יותר אם לא היה לי את הבטן / האף / הקמטים וכדומה? לכולנו יש רגעים בהם אנחנו לא מסופקים מהמראה החיצוני שלנו, והם גורמים לנו לסבול ממצב רוח ירוד או לנסות ליצור שינוי בחיינו שאיננו באמת רוצים להתמיד בו. חלקנו יכולים להגיע למצבים שבהם נבזבז כסף רב או אפילו נהרוס את הבריאות שלנו כדי להתאים את המראה החיצוני למה שאנחנו חושבים שהחברה מצפה לו. אם אתם רוצים לקבל את המראה החיצוני שלכם, עליכם לקרוא את 5 הסעיפים והבאים ולחקוק אותם בראשכם. הם יעזרו לכם להבין כמה שהמסע לעבר "הגוף המושלם" הוא חסר תועלת, ויעזרו לכם להתחיל במסע אל עבר קבלה ואהבה עצמית.
 
אישה עם נמשים מחייכת
 

1. המדד ליופי שאנו חיים על פיו היום הוא לא אמיתי

במשך שנים על גבי שנים, התקשורת העולמית ניסתה לבנות מראה נוצץ ואידיאלי של הגבר והאישה המושלמים. זה נעשה באמצעות פרסומות, שלטי חוצות וסלבריטאים שקובעים את צו האופנה, שכל מטרתם היא להכתיב לכולנו מה יפה ומה לא, אך לרוב המדדים שלהם לא עומדים בקנה אחד עם המציאות השפויה. למה? משום שאין כזה דבר "גוף מושלם", וניסיון לקבוע אחד הוא רעיון שטחי מאוד ובלתי ניתן להשגה. אפילו דוגמניות אינן נראות במציאות כמו שהן נראות בתמונות, אחרי שעבר עליהן עורך מקצועי עם תוכנת הפוטושופ. 
 
הלחץ להיראות מושלם כל הזמן מכביד על רבים מאתנו וגורם לנו לחשוב שמשהו בנו לא בסדר – שמשהו בנו לא יפה מספיק, גדול מדי, קטן מדי או כל דבר אחר שלא מתאים לתמונה בפוסטר הענק שראינו ושאמר לנו "אתם לא טובים מספיק". האנשים שעוסקים בתעשיית היופי רוצים שתאמינו בכך שאינכם יפים מספיק, משום שככל שתקנו יותר מוצרים שיעזרו לכם להיות יפים הם יתעשרו יותר. המטרה שלהם היא לגרום לכם להרגיש לא בנוח בגופכם כדי להגביר מכירות, בין שמדובר בהפחתת משקל, רכישת בגדים אופנתיים או מוצרי טיפוח. 
 
במקום להתמקד ב"יופי" שמופיע על שלטי החוצות בצורת דוגמניות ודוגמנים, התמקדו ביופי שקיים סביבכם בעולם. זכרו שמאחורי כל פרסומת יש אדם שחשב "איך אני גורם לאנשים לקנות את מה שאני מוכר?" ושהדרך של תעשיית היופי היא לגרום לנו להרגיש שאיננו יפים – אל תתנו להם את הכוח הזה!
בובת צפרדע מצלמת בובת צפרדע אחרת שמדגמנת עם כוס שתייה ביד
 

2. אתם יכולים להשלים עם החלקים שאתם שונאים בעצמכם

לרוב אנחנו מונעים מעצמנו תענוגות משום שעולים בנו רגשי אשמה שמסמלים לנו שלא מגיע לנו ליהנות מהם. לפתע, דברים מסוימים ורגילים בחיים הופכים להיות "פרסים" שעלינו להימנע מהם יותר מאשר ליהנות מהם. עבור כל אחד אלו דברים אחרים, אך כמה דוגמאות פשוטות במקרה של גוף מלא הן למשל הימנעות מרחיצה בחוף הים או מקניית בגדים חדשים עד שירדו כמה קילוגרמים עודפים.
 
קבלת והפנמת העובדה שישנם כמה חלקים שאינכם אוהבים בגופכם היא הצעד הראשון לעבר גישה חיובית יותר בנוגע למראה החיצוני שלכם. העניין הוא לקבל בהבנה את תחושת חוסר הסיפוק שאתם חווים מחלקים מסוימים בגופכם, ולא לתת לה למנוע מכם לעשות דברים שאתם רוצים. חלקכם בטח חושבים לעצמכם "קל מאוד להגיד, אבל עם בטן כמו שלי קשה לעשות זאת", אך השאלה היא האם בכלל ניסיתם?
 
בדיוק כפי שאתם מקבלים את חבריכם או בני זוגכם למרות התכונות השליליות שיש להם (הרי אין אף אדם מושלם), עליכם לקבל את עצמכם עם הידיעה שיש בכם כמה חלקים שהייתם מעדיפים שישתנו, אך אפשר לחיות איתם. תנו לעצמכם רשות לאהוב את גופכם למרות החלקים שהייתם רוצים לשנות, וחשוב יותר מזה – תאהבו את החיים יותר מכמה שאתם לא אוהבים את הגוף שלכם. דעו שכמעט כל אדם מתמודד עם המראה החיצוני שלו ועם הדברים שאינו אוהב בו, אך כל אחד מאתנו קיבל גוף אחר שאיתו עליו להסתדר ושאינו אמור להשפיע על רמת האושר שלנו.
אישה שוכבת על דשא ומחייכת, ועל פניה משקפיים ושפם

3. כל אחד מאיתנו מרגיש לעתים לא מושך

לכולנו יש רגעי חולשה בהם אנו רואים כל דבר דרך עדשות שחורות, והקול שבראשנו הופך לביקורתי יותר ואוהב פחות. אלו הם זמנים שבהם אנחנו מרגישים מכוערים ולא מושכים, והם תוקפים את כולנו. בימים שבהם אתם מסתכלים במראה ולא רואים שום דבר חיובי במראה החיצוני שלכם, עליכם להזכיר לעצמכם שאתם מסתכלים על אדם שנאהב על ידי הורים, בן או בת זוג, חברים וילדים אם יש לכם. בנוסף, זכרו שכל קמט קטן מעיד על חכמה שהגיעה אליכם עם השנים וכל צלקת מעידה על הכוח העצום שיש בכם.
 
ברגעים שבהם יש לכם ספקות בנוגע למראה שלכם, עצרו לרגע ושאלו את השאלות הבאות: "האם הדרך שבה אני מסתכל על עצמי משפיעה על מצב הרוח שלי?", "האם ישנתי ושתיתי מספיק ב-24 השעות האחרונות?" ו-"האם אכלתי כמו שצריך וביצעתי פעילות גופנית בזמן האחרון?" השאלות האלה חשובות, משום שהם יגרמו לכם להבין שלרוב, המראה החיצוני שלכם משקף את האנרגיה ואת המצב הבריאותי שלכם, ולאו דווקא את העובדה שאתם מושכים יותר או פחות.

4. ההשתקפות שלכם במראה לא מגדירה את מי שאתם

כשאתם מסתכלים על עצמכם במראה, אתם רואים אך ורק את המראה החיצוני שלכם, אך יש בכם עוד דברים שהופכים אתכם למי שאתם. יש בכם מחשבות, אמונות, תקוות, חלומות ורגשות, שכוחם הרבה יותר גדול מזה שיש למראה החיצוני שלכם, אפילו כשזה נוגע לדרך שבה אנשים שאינם מכירים אתכם רואים את מי שאתם. המראה החיצוני שלכם אולי ייצור רושם ראשוני מהיר מאוד, אך אנשים בסופו של דבר ישפטו אתכם על פי האופי שלכם, אפילו אחרי שיחה קצרה בת 5 דקות.
 
לפעמים אנחנו פוגשים אנשים עם אופי מדהים ומוחנו רואה אותם כיפים, למרות שהמראה שלהם אינו מושלם כלל וכלל. במצב שכזה איננו נמשכים ליופי חיצוני, אלא ליופי הפנימי, וזה סוג היופי שאי אפשר לערוך עם פוטושופ או ניתוחים פלסטיים. חשבו על כל האנשים שאתם מכירים בעלי גישה חיובית ושמחת חיים מדבקים – אם יש לכם חברים שכאלה ככל הנראה תגלו שכל אדם שפוגש אותם מתאהב בהם מיד, בלי קשר למראה שלהם.
אישה מסתרקת מול מראה

5. תפיסת המציאות שלכם הופכת למציאות שלכם

אם אתם מרגישים יפים אתם תהפכו ליפים, וזו לא שטות כלל וכלל! היופי נמצא לא רק במראה החיצוני שלכם אלא גם בביטחון העצמי שיש לכם. אנשים שמשדרים ביטחון הם הרבה יותר מושכים מאשר אנשים שמנסים להסתיר ולהחביא את עצמם, ואת הביטחון הזה רק אתם יכולים לתת לעצמכם דרך הסיפור שתספרו על עצמכם.
 
חשבו על הסיפור שאתם חיים כעת; האם בחרתם ליצור אותו, או שהוא עוצב על פי התפיסות של ההורים והחברים שלכם או התקשורת? מהרגע שבו נולדתם קיבלתם מסרים חיוביים ושליליים מהסביבה בנוגע לכל דבר בעולם. המסרים האלה הפכו עם הזמן למערכת האמונות שלכם, ואתם פועלים על פיה כאילו שהיא נכונה באופן אוניברסלי – הדברים שאתם מאמינים בהם הופכים למציאות שלכם וקובעים את הזהות שלכם.
 
בכל פעם שאתם מספרים סיפור על עצמכם, אתם מתחילים במילה "אני", אך השאלה היא מי כתב לכם את הסיפור הזה. אם קיימים בו יותר מדי ביקורות שליליות לגבי עצמכם והערכה עצמית נמוכה, כנראה שמישהו אחר כתב אותו ולא אתם. קחו שליטה על חייכם וכתבו מחדש את הסיפור שלכם בדרך שאתם הייתם רוצים לראות אותו מסופר.

כמה מילים לסיום

בפעם הבאה שבה אתם מבקרים את המראה החיצוני שלכם באופן שלילי, עצרו מיד, קחו נשימה עמוקה ובקשו מעצמכם לשחרר את המחשבה. אתם לא חייבים להיות חיוביים כל החיים, אך עליכם ללמוד כיצד לקבל את עצמכם עם אנרגיה טובה. התגאו בכישרונות, ביכולות, באינטליגנציה ובלב החם שלכם, וכשה"אני הפרפקציוניסטי" שלכם יצוץ ויגיד משהו רע על המראה שלכם, עשו כל מה שאתם יכולים כדי להזכיר לעצמכם שהמראה החיצוני לא משקף את מי שאתם. זהו תהליך של יצירת שלום בינכם לבין גופכם, ואם לא תעשו אותו, אתם תישארו במלחמה עד סוף ימי חייכם.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו