maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

7 דברים שאנחנו חייבים להפסיק לצפות מאחרים

  היחסים שלנו עם האנשים סביבנו מוכתבים ומושפעים על ידי גורמים רבים, הכוללים ביניהם גם ציפיות גלויות או סמויות שיש לנו אחד מהשני. פעמים רבות, אנו נוחלים אכזבה כאשר האנשים שסביבנו לא מתאימים את עצמם לציפיות שלנו, מה שעלול לגרום לנו לפתח טינה וחוסר הבנה תמידיים. כדי להימנע ממצבים שכאלו, חשוב שנדע לשחרר מ-7 הציפיות הבאות מאנשים אחרים, על מנת שנוכל לפתח עמם יחסים בריאים ולהרגיש טוב במחיצתם בכל רגע ובכל מצב.
 
דף מקומט ליד עט
 

1. הסכמה בכל נושא ומעשה

אחד הדברים שאנו שואפים להם הוא להסתדר עם הסביבה שלנו ולהרגיש שיחסינו עם האנשים בחיינו מתנהלים על מי מנוחות. רבים טועים לחשוב שעל מנת שזה יקרה, חשוב שאנשים בסביבתם יתנו אישור למעשים שלהם ויגידו שדברים כאלו ואחרים מקובלים בעיניהם. אמנם נחמד לדעת שאנשים בחיינו רואים את מעשינו בצורה חיובית, אך זה לא תמיד אפשרי, ואין סיבה שנמנע מעצמנו דברים מסוימים רק משום שאנו פוחדים מהתגובה של הסביבה. עליכם להבין שכלל האנשים הם שונים במהותם זה מזה ואינם יכולים להסכים על כל דבר, בייחוד בכל הנוגע להשקפות עולם מסוימות ולדרכים בהן יש לנהוג בחיים. המשיכו ללכת בנתיב שבחרתם בעצמכם ואל תצפו שאנשים יסכימו אתכם בכל עת, משום שאתם עלולים להתאכזב פעמים רבות. במקום, סמכו על כך שהאנשים הקרובים אליכם יקבלו אתכם כפי שאתם, ואלו שלא עושים זאת כנראה לא צריכים להיות במחיצתכם.

2. התאמה לצרכים ולאופי שלכם

בדיוק כפי שאתם לא רוצים שאחרים ינסו לשנות את אופייכם, אסור לכם לצפות שמישהו ישנה את אופיו ואורחותיו למענכם. אם תצפו בכל רגע שאנשים סביבכם ינהגו בצורה מסוימת כשבמציאות לא תקבלו את מה שחשבתם עליו, אתם עלולים להיקלע לריבים ואפילו לפתח טינה כלפיהם. תוכלו לצמצם את הפער הזה בין דמיון למציאות אם פשוט תפסיקו לצפות מאנשים להתאים לתבניות שבניתם בראשם בנוגע לאופי והיחס שאמורים להיות להם. ברגע שתעשו זאת אתם תרגישו הרבה יותר טוב וגם תתחילו להעריך את האנשים סביבכם באופן שמגיע להם. יתרה מזאת, כשתפסיקו לבזבז זמן על ניסיונות לשנות אחרים, תוכלו ללמוד להכיר אותם ולגלות דברים שעולים על כל ציפייה ודמיון, וזה בהחלט שווה את ההנחה של ה"חזון" שלכם בצד. 
איור של חתיכת פאזל יורדת מטה
 

3. מתן כבוד שאינכם מעניקים לעצמכם

פעמים רבות אנו כמהים לתחושה של אהבה וכבוד מהסביבה שלנו ואפילו מרגישים חלשים בלעדיהם. ישנם אנשים מסוימים שמוכנים אפילו להתרפס על מנת לקבל את התחושות הללו מהסביבה, מה שגורם להשפעה הפוכה לחלוטין מהמטרה הראשונית. על מנת לרכוש אהדה וכבוד מהסביבה עלינו תחילה לאהוב ולכבד את עצמנו, ורק אז לצפות שאחרים יעשו זאת. אם לא תנהגו באופן הזה, אתם תקרינו את חוסר הביטחון העצמי שלכם כלפיי חוץ, מה שיביא לכך שאחרים ינהגו כלפיכם באותו אופן. פתחו כבוד ואהבה כלפי עצמכם על מנת שלא תתאכזבו מסביבתכם, והבינו שהכבוד שאתם צריכים לרדוף אחריו הוא זה שאתם מרגישים כלפיי עצמכם. הסתכלו כל יום במראה בצורה נחושה, אמרו לעצמכם שאתם אוהבים את מי שאתם ושתתחילו לנהוג בהתאם לכך, ועשו במיטב יכולתכם להתייחס לעצמכם באופן שיעורר בכם, וגם באנשים שבחייכם, כבוד אליכם.

4. קשר בכל מחיר

אף אחד מאיתנו לא מושלם, ולעתים יש בחיינו אנשים שנוטים להזכיר לנו את העובדה הזה וגורמים לנו להרגיש רע עם עצמנו. רבים מאיתנו מנסים לרצות את אותם האנשים בכל מחיר, רק על מנת שיביעו כלפינו חיבה וחברות אמיתית. במבחן המציאות זה בלתי אפשרי, שכן לאנשים שליליים תמיד יהיה משהו רע להגיד, וזה לא קשור לאופייכם אלא לאופיים. השקיעו את זמנכם ומרצכם בטיפוח הקשרים עם האנשים ששווים את זמנכם ואל תתעכבו על שליליות של אחרים. המירוץ לרצות אותם ולצפות מהם לחיבה ואהדה יסתיים באכזבה ושיברון לב, ועליכם לנתק את שרשרת הציפיות הלא הגיוניות ולהשתחרר ממנה.
אישה מדוכדכת יושבת בין שיחים

5. קריאת מחשבות 

כמה פעמים נקלעתם לריבים עם בני זוגכם כאשר רציתם דבר מה מסוים והם לא הבינו זאת? רבים מאיתנו היו במצבים הללו ואם נודה באמת, רבים מסוג זה נבעו מכך שציפינו שהצד השני יבין בכוחות עצמו על מה אנחנו חושבים ומה אנחנו רוצים. כאשר זה לא קורה, רגש הכעס מחלחל אט אט ומביא לריבים לא מעטים על הנושא המדובר. כשמבינים שהציפייה הזו היא בגדר קריאת מחשבות, מתבהר עד כמה היא לא הוגנת. אף אדם, ולא משנה כמה טוב הוא מכיר אותנו, אינו יכול לדעת מה עובר בראשנו, שכן נתיבים רגשיים רבים הובילו למחשבות מסוימות ורק אנחנו מודעים להם. חשוב שתתנערו מהציפייה של קריאת מחשבות מהאנשים סביבכם, כיוון שהם יפלו במטלה הזו בכל פעם מחדש שלא באשמתם. במקום זאת, השתמשו ביכולת הדיבור שלכם כדי להביע את מה שאתם רוצים - אולי לא תקבלו אותו, אבל לפחות לא תנחלו אכזבה כפולה של ניפוץ הציפייה יחד עם סירוב לבקשה שלכם.
 

6. שינויים פתאומיים של הרגלים

כולנו מכירים אנשים שיש להם הרגל או תכונה שאנו רוצים בכל מאודנו שישנו וחושבים שזה יקרה בכל רגע ובאופן פתאומי. אם התנהגות מסוימת לא מקובלת עליכם, דברו על כך! אתם לא יכולים לצפות שאנשים ישנו הרגלים מסוימים רק כי הם מרגיזים אתכם או לא מתאימים לכם. אם ההתנהגות המציקה נמשכת ואתם מרגישים שאתם לא מסוגלים להשלים עמה בכל מחיר, אולי כדאי שתשקלו את טיב היחסים ביניכם ובין האדם מולו אתם עומדים. במידה שהתנהגות כזו או אחרת אינה נעימה, אך אתם כן מסוגלים לחיות איתה, כנראה שהאדם שמתאפיין בה שווה את הסבלנות שלכם וההרגלים שלו יהפכו לשוליים בעיניכם עם הזמן.
זוג יושב על ספסל בשני קצוות נגדיים

7. שהם יהיו בסדר בכל עת

כשאנחנו מגיעים לגילאים ושלבים מסוימים בחיים, אנו מתחילים לצפות שהחיים יתנהלו על מי מנוחות וחושבים שאנשים אחרים גם צריכים להיות רגועים ונינוחים בכל עת. למרבה הצער, החיים לא פועלים כך, ואנשים רבים מסתירים כאב רב שמציף אותם ומשפיע על ההתנהגות שלהם. הם עלולים להיראות מדוכדכים ולהתחיל להתרחק מאיתנו על מנת להימנע מפגיעות נוספות, מה שגורם לנו להרגיש שמי המנוחות ששיווענו להם מתחילים להיות סוערים ומערערים את מה שעבדנו לקראתו. כאשר האנשים שסביבכם מנפצים את הבועה שעל פיה הכל בחייכם בסדר, אל תרגישו אכזבה ואי עמידה בציפיות שלכם. במקום זאת תמכו בהם במאבקים שלהם ועזרו גם להם להרגיש שהמים יכולים להיות רגועים ונעימים. הניחו את הציפיות שלכם בצד ותמכו באנשים היקרים לחייכם, שלא תמיד יודעים כיצד להרגיש במיטבם. זה יגרום לכם להרגיש טוב יותר מכל ציפייה. 
 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו