print header

7 טיפים שיעזרו לכם לחזור לתקופת ירח הדבש במערכת היחסים

  בכל מערכת יחסים יש את התקופה המרגשת בהתחלה המכונה "ירח דבש" ובה בני הזוג נמצאים בשיא מבחינת הרגשות שלהם אחד כלפיי השני וכל דבר נראה ורוד. בתקופת ירח הדבש ההתאהבות הרומנטית היא השולטת ביחסים, מה שגורם לבני הזוג לרצות לבלות את כל זמנם זה עם זו ופשוט להיות יחדיו. עם השנים, ההתאהבות הראשוניות הזו דועכת ומפנה את מקומה לאהבה עמוקה, שהיא זו שמחזיקה את הקשר לאורך זמן ומאפשרת לזוגות להיות יחדיו לטווח הארוך. למרות זאת, כולם היו רוצים לחזור לעתים לתקופה המתוקה של ירח הדבש ולחוות את ההתרגשות המיוחדת ששמורה לזמן הזה בלבד, ו-7 הטיפים הבאים יעזרו לכם לחזור לשלב הזה במערכת היחסים שלהם וליהנות מאותה ההתלהבות וההתרגשות שחוויתם בה.
 
זוג הולך על הים
 

1. עודדו את בני זוגכם לעסוק במשהו שהם אוהבים

העצה הזו אולי נשמעת מעט תמוהה, אך מחקרים הראו שבני אדם נמשכים לבני זוגם יותר כאשר הם עוסקים בתחומי עניין משלהם, כלומר כאשר הם מפגינים ביטחון ונוהגים בעצמאות. תחומי העיסוק האלו יכולים להיות חוגים או תחביבים שמעניינים את בני הזוג שלכם ואותם הם עושים כהלכה. ד"ר סלסט הולברוק, יועצת לבריאות מינית, גורסת שזה יגרום לכם להביט בבני זוגכם בעיניים טריות ולראות צדדים בהם ששכחתם או שלא הכרתם, בדיוק כפי שהיה בתחילת היחסים ביניכם. זה בהחלט יתרום להתלהבות שלכם זה מזו ויחזיר את ההתרגשות של הכרת צדדים חדשים גם כאשר אתם נמצאים יחד במשך שנים.

2. תכננו זמן בילוי בנפרד זה מזו

לעתים, כאשר אנשים נמצאים יותר מדי זמן במחיצתם של בני זוגם, נוצר מצב של "סיר לחץ", מה שעלול לגרום לחיכוכים וגם לאדישות זה כלפיי זו. כדי למנוע זאת, תכננו ימים או שעות בהם לא תהיו יחדיו במתכוון כדי לתת לעצמכם הזדמנות להתגעגע לחצי השני שלכם. השתדלו להימנע מקשר טלפוני או באמצעי תקשורת אחרים כך שהמפגש המחודש ביניכם יהיה מיוחד פי כמה, מה שיגביר את ההערכה שלכם אחד כלפיי השני. אם לוחות הזמנים שלכם חופפים ואתם נמצאים בבית יחדיו באותם זמנים, קבעו פגישה עם חברים או צאו אפילו להליכה לבד כדי ליצור נתק קצר שרק יתרום לכם.
אישה מביטה בטאבלט ומחייכת
 

3. בצעו את המטלות של בני זוגכם

חלק גדול מהתאהבות קשור להערכה גדולה שאנשים מרגישים כלפיי בני זוגם, מה שדועך לעתים עם השנים. זהו תהליך טבעי, אך כדי לחזור לשלבים הראשוניים של ירח הדבש, מומלץ שתבצעו את המטלות של בני זוגכם כדי שתוכלו ללמוד להעריך אותם מחדש. אם החצי השני שלכם הוא זה שתמיד מוריד את הזבל, דואג לתשלום החשבונות בזמן או שוטף כלים, החליפו אותו לעתים במשימות הללו. זה יעזור לכם להצית מחדש את ההערכה זה כלפיי זו וימתיק את היחסים ביניכם ממש כמו בתחילתם.

4. יזמו יחסי מין לעתים קרובות

בתחילתן של רוב מערכות היחסים, בני הזוג חשים תשוקה רבה זה כלפיי זו שמתבטאת בצורה פיזית ובקיום יחסי מין מרובים. זה אולי נראה כאילו יחסי המין בתחילת היחסים הם ספונטניים, אבל שני בני הזוג הרי מתכננים אותם לקראת המפגשים ביניהם, ואסור לשכוח זאת גם בשלבים מתקדמים של מערכת היחסים. ד"ר הולבורק שמה דגש על שחזור של שלב החיזור הזה על ידי קביעת מועד לקיום יחסי מין ובניית הציפייה לקראתם. הכוונה היא שתתכננו יום ושעה בה תקיימו יחסי מין עם בני זוגכם ותפלרטטו זה עם זו במהלך השבוע כדי לבנות מתח מיני וציפייה לקראת המפגש המיוחל. זה בהחלט יעזור לכם ללבות מחדש את התשוקה ולהרגיש כאילו זה עתה התחלתם לצאת יחדיו.
שעלון על הרצפה ומאחוריו רגליים של גבר ואישה

5. העניקו לבני זוגכם מתנות בלי סיבה

לפי ד"ר הולברוק, בתחילתן של מערכות יחסים רבות בני הזוג נוטים לתת אחד לשני הפתעות קטנות בגלל תחושות ההתאהבות, אך לאורך השנים מזניחים את המנהג הזה. על מנת שתוכלו להצית מחדש את האהבה וההתלהבות כמו בתחילת הקשר שלכם, העניקו לבני זוגכם הפתעות קטנות כאשר הם לא מצפים לכך. לא מדובר בתכשיטים או פריטים יקרי ערך, אלא בדברים פשוטים שיגרמו להם להבין שאתם חושבים עליהם. זה יכול להיות פרח קטן או אפילו זוג גרביים כשאתם רואים שלבן זוגכם אין מספיק מהם. ההפתעות הקטנות הללו יחזקו את הקשר ביניכם ובהחלט יגרמו לבני זוגכם להתלהב מכם.

6. השתמשו בכוחו של המגע לטובתכם

בכל הנוגע לאהבה, אנו כבני אדם מונעים מדחפים ביולוגים ומהורמונים וכימיקלים שמשפיעים על ההתנהגות שלנו. כאשר אתם רוצים להתחבר מחדש לבני זוגכם, נצלו את העובדה הזו וצרו אצלם הקשר חיובי אליכם על ידי מגע עדין מדי פעם בצורת ליטוף של שערם או פניהם, החזקת ידיהם או חיבוק גם ברגעים לא צפויים. הפעולות הללו אולי נראות קטנות, אך למעשה הן גורמות לשחרור של הורמון האוקסיטוצין שגורם לתחושות של עילוי וגם לחיזוק קשרים בין אנשים. באופן הזה תוכלו לחזק את הקשר עם בני זוגכם ולגרום להם להרגיש אושר בכל פעם שיהיה מגע ביניכם, בדיוק כפי שמרגישים בתחילת יחסים.
זוג שלוב ידיים

7. צאו לחופשה מחוץ לעיר או בתוכה

ככל שעובר הזמן, נוספים לחיים עוד ועוד חובות ומטלות כמו קריירה, סידורים, טיפול בילדים ועוד. בתוך כל הקלחת הזו קשה לבני זוג לבלות יחדיו ללא אנשים מסביב, אך מומלץ לעשות זאת כדי לחזור לתקופה בה שניכם הייתם יחד בלי הפרעות. עשו זאת על ידי תכנון של חופשה מחוץ לעיר או אפילו בתוכה למשך מספר ימים, או אפילו ללילה אחד בו תהיו רק שניכם בלי ילדים ובלי מטלות. הסביבה נטולת הרעשים וההפרעות הזו תאפשר לכם לבלות זמן יחדיו כמו בתחילת הקשר ביניכם וליהנות כמו שנהניתם אז. 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו