maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

11 טיפים שיעזרו לכם להתחבר לאנשים שסביבכם

כאשר אנחנו מתקשרים זה עם זה, אנו משתמשים לא רק בשפה המדוברת שלנו אלא גם בשפת הגוף שלנו. אמנם לימדנו אתכם כבר בעבר איך לקרוא את שפת הגוף של הסובבים אתכם, אבל עכשיו הגיע הזמן שתלמדו איך לדבר בשפת הגוף! בעזרת הטיפים הבאים תוכלו לשנות את שפת הגוף שלכם ולגרום לכל אדם לחבב אתכם תוך כמה רגעים. בטיפים האלו מומלץ להשתמש בזמן פגישות עסקים חשובות, פגישות רומנטיות, כאשר אתם פוגשים אנשים חדשים או בכל הזדמנות אחרת!

1. החיוך הכובש

כאשר אתם פוגשים אדם, בין שמדובר בפגישה ראשונה או בחבר וותיק, אל תחייכו אליו מיד חיוך מלא. כאשר אנו מחייכים חיוך גדול באופן פתאומי הדבר יוצר רושם שאנו מנסים לחייך בכוח, ועושים זאת עבור כל אדם שאנו פוגשים.
לכן, כאשר אתם נפגשים אם אדם אחר, אל תחייכו מיד ובמקום זאת, הביטו בפני האדם שמולכם במשך שנייה או שתיים, התחילו לחייך חיוך קטן והמשיכו להגדיל את החיוך עד שימלא את כל פרצופכם. בצורה זה החיוך נדמה כאמתי ואישי יותר עבור האדם איתו אתם נפגשים, והוא יעריך אתכם הרבה יותר.
 
 

2. הישענו קדימה

כאשר אתם מנהלים שיחה עם אדם נוסף, תוכלו לשנות את כיוון הגוף שלכם כדי להעביר מסרים שונים. הישענו קלות לכיוונו כדי להביע עניין בנושא השיחה, או הישענו קלות אחורה כדי להביע נינוחות וביטחון.
 
כאשר אנו נשענים לכיוון האדם איתו אנו מדברים, אותו אדם מקבל את המסר שאנו מתעניינים במיוחד בשיחה שאנו מנהלים איתו, מה שגורם לו להיפתח ולהרגיש קרבה גדולה יותר אלינו.
 

3. עיניים דביקות

כאשר אתם נמצאים בשיחת "אחד על אחד" עם אדם נוסף, דמיינו כאילו שהעיניים שלכם קשורות לפניו בחוטים נמתחים. גם כאשר אותו אדם סיים לדבר, נתקו את המבט שלכם ממנו באיטיות ובהדרגתיות.
 
אחת הטכניקות הטובות ביותר ליישום עיקרון זה היא ספירת המצמוצים של האדם איתו אתם מדברים. מספר מחקרים הראו כי אנו נהנים יותר משיחה עם אנשים שסופרים את המצמוצים שלנו בלבם, אך עם זאת זכרו שלא לאבד קשר עם השיחה, אחרת כל הרושם הטוב שהותרתם ירד לטמיון!
 

 

4. שיטת השיניים

שיטה זו נועדה להעניק לכם את היציבה הטובה ביותר, שתגרום לכם להיראות כמו האדם החשוב ביותר בחדר. כדי להשתמש בשיטה, דמיינו שחוט קצר תלוי מראש כל משקוף שאתם עוברים דרכו ובקצה החוט קשור ממתק. המטרה שלכם היא לתפוס עם השיניים את הממתק, ולגרום לו להעלות חיוך על פניכם.
 
התנועה שאתם עושים כדי לתפוס את "הממתק בקצה החוט" גורמת לכם להרים את הראש, לקחת את הכתפיים לאחור, למקם את גופכם בצורה נכונה ולהיות קלילים יותר. יציבה זו תעיד עליכם שאתם מלאי ביטחון ובעלי שליטה מלאה בכל חדר שאליו אתם נכנסים.
 

5. בלי תנועות מיותרות

כאשר אתם נמצאים באמצע שיחה חשובה, עם הבוס או בפגישה עסקית, מומלץ לנסות להתנועע כמה שפחות בכיסא. נסו להימנע מתנועות בלתי רצוניות, עוויתות, גירודים, התפתלויות ותנועות ידיים מוגזמות.
 
כאשר אנו נעים ללא הפסק בכיסא שלנו, האדם איתו אנו מדברים מרגיש כאילו שאנו משקרים או שיש לנו משהו להסתיר. כדי להמעיט את התופעה, כדאי לשבת בנינוחות, לנעוץ את המבט באדם המשוחח עמנו ולהישאר מרוכזים בשיחה.
 

6. סיבוב הגוף

כאשר אתם פוגשים אדם חדש, סובבו את כל גופכם כך שיפנה אליו לגמרי. לאחר שפניתם אל האדם אותו פגשתם, תנו לו את כל תשומת הלב שלכם, תוך כדי מתן התייחסות מועטה בלבד לאנשים הנוספים שבסביבה.
 
בעזרת שיטה זו תוכלו לגרום לאדם שזה עתה הכרתם להרגיש שאתם קרובים אליו, למרות שנפגשתם לפני רגעים ספורים. בני אדם לא זוכרים מה שאמרתם להם כמו שהם זוכרים איך הם הרגישו בפגישה אתכם, ולכן כלי זה הוא חשוב במיוחד.
 
 

7. חברים וותיקים

כאשר אתם פוגשים אדם חדש בפעם הראשונה, דמיינו שמדובר בחבר וותיק שלא ראיתם במשך שנים. הטריק המדומיין הזה יגרום לשינויים קלים בשפת הגוף שלכם, ממיקום הגבות על פניכם ועד לתנועת האגודלים שבכפות ידיכם.
 
השינויים הקלים בשפת הגוף שלכם יגרמו לאותו אדם להיפתח אליכם בקלות רבה יותר, כיוון שהוא קולט את אותם סימנים באופן לא מודע וירגיש כאילו שאתם באמת חברים וותיקים.
 

8. קול נמוך

כאשר אנו מתרגשים או מתעצבנים, הקול שלנו נוטה להפוך לגבוה יותר, לכן, לפני שיחות חשובות, קחו כמה נשימות עמוקות ונסו לדבר בקול נמוך מהרגיל.
 
כאשר אנו מדברים בקול נמוך אנחנו נתפסים כאחראים יותר ובעלי סמכות רבה יותר. מחקרים הוכיחו שאפילו כלבים מגיבים טוב יותר למאמן שמדבר אליהם בקול נמוך.

9. מבט צמוד

כאשר אתם נמצאים בקבוצה גדולה של אנשים, הפנו את מבטכם במשך כל הזמן לאדם שבו אתם מעוניינים, או לאדם שעליו אתם רוצים לעשות רושם.
 
גם כאשר אדם אחר מדבר ומושא החיבה שלכם רק מקשיב, השאירו את המבט שלכם עליו. שיטה זו היא מצוינת כדי להעביר את הכבוד והחיבה שאתם רוחשים לאותו אדם באמצעות תקשורת לא מילולית.
 

10. בלי שילובי ידיים

אחד הטיפים החשובים ביותר שכדאי לזכור כאשר אנחנו מדברים עם אדם נוסף, הוא שאנו צריכים להימנע כמה שיותר משילוב זרועות או רגליים. זוהי אחת הטעויות הנפוצות ביותר שאנשים עושים בקשרים בין אישיים.
 
הרגליים והזרועות השלובות הן מאפיין גופני של שמירת סוד או הסתרת מידע. כאשר האדם המדבר אתנו רואה שאנו משלבים את זרועותינו, תת המודע שלו אומר לו כי אין לסמוך על דברינו.
 

11. שיטת המראה

אחת הדרכים הטובות ביותר לגרום לאדם המדבר אתכם להרגיש קרבה, עניין ואף חיבה כלפיכם, היא להשתמש בשיטת המראה. בשיטה זו עליכם לחקות את תנועותיו, ממש כמו מראה המוצבת מול בן הזוג לשיחה שלכם.
 
כמובן עלינו לזכור שלא לחקות את התנועות בצורה בולטת או קיצונית מדי, כיוון שאז אותו אדם עלול להיפגע או להיעלב. החזרה על התנועות צריכה להיות כללית ומרומזת, אך היא עושה פלאים בשכנוע האדם השני שאתם קרובים אליו.
 
מקור תמונות: The Social PlaygroundDocumentary Film | NEW & HD, ogni.com, Thos Ballantyne
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו