print header

11 דפוסים של טביעות אצבע שיעזרו לנתח את האישיות שלכם

  אנחנו כבר יודעים שטביעות האצבע של כל אחד ואחת מאיתנו הן ייחודיות ואישיות, וכמותן לא נראה על עצבעותיו של אף אדם אחר, אך בנוסף לעובדה מרתקת זו, מתברר שאפשר גם לנתח את האישיות המולדת של כל אחד ואחת מאיתנו בעזרת טביעות האצבע הייחודיות שלנו. בזכות מדע הדרמטוגליפיקה (ניתוח טביעות האצבעות), ניתן למיין ולקטלג את הדפוסים הנפוצים שמופיעים על גבי טביעות האצבע ולזהות את הפוטנציאל שיש לכל מבוגר, ילד ותינוק. לא מדובר במעשיות ובאגדות, שכן הסטטיסטיקה מראה כי ניתוח טביעות האצבע יכול להגיע לרמת דיוק של עד 85%, ובזכותו הורים יכולים להכיר ולהבין את האישיות של ילדיהם ולעזור להם להרחיב ולפתח את יכולותיהם בתחומים שונים בחיים. אין צורך להיות חוקרים דגולים או להתייעץ עם מומחים, וכל מה שתצטרכו לעשות זה להתבונן בטביעת האצבע שלכם או של ילדכם, לזהות את הסוג שלה, ובעזרת הכתבה הבאה גם אתם תוכלו ללמוד משהו חדש על עצמכם ועל המשפחה שלכם.

מה האישיות שלך על פי טביעת האצבע: אצבעות על דף להטבעת טביעת אצבע
 

הקשר בין המוח לבין טביעת האצבע

ניתוח טביעות האצבע נועד לקטלג את הדפוסים הנפוצים ביותר ולהסיק מסקנות בנוגע ליכולות הלמידה והביצוע של האדם. מדובר במדע צעיר יחסית שהתגלה לראשונה רק בשנת 1892 על ידי סר פרנסיס גלטון, אחיינו של צ'ארלס דרווין, שהיה אחד מהמדענים שגילה כי הקפלים שמתחילים להיווצר באזורים שונים במוח של העובר בזמן ההיריון, מתפתחים בד בבד גם על גבי טביעות האצבע ומשקפים יכולות שונות בצדדים שונים של המוח. כלומר, כל טביעת אצבע משקפת חלקים אחרים באישיות, והדפוסים ביד ימין לא יהיו זהים לאלה שביד שמאלעם השנים מדע הדרמטוגליפיקה הפך נפוץ יותר מתוך כוונה לספק להורים הנחיות לדרכים בהן יוכלו לשפר את היכולות של ילדיהם, וכיום ניתן לסווג את טביעות האצבע ל-3 דפוסים עיקריים. עתה בדקו את טביעות האצבעות שלכם או של ילדיכם לפי התמונות הבאות כדי שגם אתם תדעו באילו תחומים אתם שולטים והיכן עליכם לשפר את היכולות האישיות שלכם ושל היקרים לכם.
 
 
מה האישיות שלך על פי טביעת האצבע: קשת
 

דפוסי הקשת שמופיעים בטביעת האצבע מאפיינים אנשים אנרגטיים עם ביטחון עצמי גבוה. אפשר להבחין בביטחון העצמי הגדול שלהם בכל מעשה ובכל תחום, אפילו בתנוחת העמידה וההליכה, אופן הדיבור ותנועות הגוף. הם עקשניים מאוד וקשה לשנות את דעתם או להכשיל אותם  כל החלטה שלהם היא סופית. אנשים שכאלה בדרך כלל מתקשים להסתגל לשינויים סביבתיים או להקשיב לדעות שמנוגדות לדעותיהם. בנוסף, הם מגבשים דעה בעיקר על סמך ניסיון אישי ובדרך כלל לא נעזרים באנשים אחרים כדי להשיג את מטרתם. אלו אנשים שמעריכים אמנות ומוסיקה, וגם שפת הגוף שלהם מובעת בעזרת מחוות בעלי סממנים אומנותיים. כמו כן, בעת צרה הם מעדיפים להתעסק בדברים אחרים ולהראות שהכל מתנהל כשורה. אל תצפו מהם להיות עדינים ומתחשבים, אבל הם בהחלט יהיו נאמנים לכם ולעולם לא יוותרו על האנשים הקרובים להם. לטביעת האצבע הזו קיימים 2 תתי דפוסים הנבדלים זה מזה בעיקר לפי גובה הקשת.

קשת נמוכה

מה האישיות שלך על פי טביעת האצבע: קשת נמוכה
דפוס: קשת או קימור במרכז היוצרים מעין גבעה קטנה.
 
מאפיינים: הדפוס מעיד על אנשים חרוצים ואדוקים, שמשקיעים את ליבם בכל דבר שהם עוסקים בו. האנשים האלה נוטים לתכנן דברים ולהיות זהירים, הם מעריכים כללים והנחיות, אך עדיין לא יפחדו להסתכן. הם מציאותיים, לא אוהבים דרמות ולא מעריכים אנשים שמתלוננים הרבה.
 

קשת גבוהה

מה האישיות שלך על פי טביעת האצבע: קשת גבוהה

דפוס: קשת עם קימור גבוה, "אוהל" שיריעתו נמתחת כלפי מעלה.

מאפיינים: אלו אנשים ללא עכבות, הם פועלים לרוב מבלי לחשוב על התוצאות, בלתי צפויים, לא מפחדים מאתגרים ומכשולים ונמשכים לסיכונים. כמו כן, הם אנשים יצירתיים ויכולים להיות גם חברותיים וגם ביישנים, תלוי בסביבתם.

 
מה האישיות שלך על פי טביעת האצבע: לולאה
 

אנשים בעלי טביעת אצבע עם דפוס של לולאה הם בדרך כלל אנשים רגועים עם אישיות מאוזנת. טביעת האצבע הזו מתארת אנשים נעימים ורגישים שרוצים לעזור לאחרים. כמו כן, הם מסתדרים עם כל אחד וקל להם להתחבר לאנשים חדשים. למרות שהם חרוצים ואחראיים, הם מוכנים לקחת יוזמה רק במקרים נדירים והם יסלדו מעבודה שאין להם עניין בה. בנוסף, לולאות הן דפוס שמאפיין אנשים בעלי דמיון רב אשר אוהבים לחלום בהקיץ, והדבר שמשמח ומעשיר אותם זה אינטראקציה עם אחרים. בדרך כלל לא צפויות להם בעיות בריאותיות, אם כי הם עלולים להיות חולניים למדי בילדות. באופן כללי קיימים 2 דפוסים של לולאה הנבדלים לפי הכיוון אליו הם פונים; הזרת או האגודל.

לולאה לכיוון הזרת

מה האישיות שלך על פי טביעת האצבע: לולאה לכיוון הזרת
דפוס: לולאות הנראות כמו עקומות הזורמות לכיוון הזרת.
 
מאפיינים: אלה אנשים בעלי אישיות רגועה ונינוחה, עדינים, שוחרי שלום, נדיבים, אדוקים וקפדנים. אמנם הם לא אוהבים לוחות זמנים, אבל הם מפיקים מהם את מירב התועלת.
 
 

לולאה לכיוון האגודל

מה האישיות שלך על פי טביעת האצבע: לולאה לכיוון האגודל
דפוס: העקומות זורמות לכיוון האגודל.
 
מאפיינים: מדובר באנשים שחושבים באופן עצמאי ובחכמה, בעלי כישורי מנהיגות, רוצים לחקור ומקפידים לבקר, לנתח ולשאול שאלות. כמו כן, הם אוהבים ללכת נגד הרוב, לעיתים מרוכזים בעצמם ונוטים למרוד, אבל בסופו של דבר יש להם לב טוב ורך.
 
 
מה האישיות שלך על פי טביעת האצבע: מערבולת
 

אחד מהדברים שמאפיינים אנשים בעלי טביעת אצבע עם הדפוס הזה הוא המורכבות של אישיותם. מצד אחד מדובר באנשים מוכשרים, בעלי תפיסה מהירה שנוהגים לנתח ביעילות את הסביבה בה הם נמצאים. כמו כן, אנשים עם דפוס של מערבולות על שתי האצבעות המורות שלהם, סביר להניח שיתעניינו בתכנות, משפטים ומחקרים או יהיו הוגי דעות מדופלמים. מצד שני, אנשים בעלי דפוס המערבולת נוטים לעתים להסתיר את הרגשות הכנים והמחשבות האמיתיות שלהם, ובאופן כללי הם לרוב בעלי אישיות לא יציבה ולפעמים הם בעצמם לא יודעים מה הם מסוגלים לעשות. ברוב המקרים הם מתחילים לעסוק במספר עבודות בו זמנית ומאבדים עניין בכולן במהרה, לכן הם גם לא מסיימים אותן. יכולת ההבעה שלהם לוקה בחסר, ומרביתם לא מרוצים מעצמם ונוטים לפקפק בכל דבר ובכל אחד. באופן כללי אלו אנשים בעלי אישיות חזקה ודומיננטית שחיים בקונפליקט בינם לבין עצמם. את טביעת האצבע הזו ניתן לקטלג ל-7 סוגים של צורות היוצרות מערבולת בכמה דרכים וקווי מתאר שונים.

מערבולת מרכזית

מה האישיות שלך על פי טביעת האצבע: מערבולת מרכזית
דפוס: מערבולת עם מרכז משותף, דומיננטי ומוגדר.
 
מאפיינים: אנשים אלה הם לרוב אנוכיים, בעלי אישיות חזקה ונחושה שיודעים מה הם רוצים ולא אוהבים ששולטים בהם. הם תחרותיים, נאמנים, קפדנים ולא מפחדים לדבר על עצמם או על אחרים.
 
 

ספירלה

מה האישיות שלך על פי טביעת האצבע: ספירלה
דפוס: מערבולת מעגלית שמתחילה מנקודה מוגדרת במרכז האצבע ומתקדמת כלפי חוץ, כמו ספירלה.
 
מאפיינים: הדפוס מעיד על אנשים חופשיים, נלהבים, אוהבי אדמה ויצירתיים שהולכים בעקבות הלב שלהם. בנוסף, הם רגישים ואכפתיים שאוהבים בעלי חיים ולחלום. יש להם מוטיבציה גבוהה, אך הם זקוקים לעידוד ולתמיכה מסביבתם.

מערבולת אליפטית

מה האישיות שלך על פי טביעת האצבע: מערבולת אליפטית
דפוס: מערבולת דחוסה עם מעגלים בצורה אליפטית.
 
מאפיינים: מדובר באנשים שאפתנים שנהנים מתחרות, ממוקדים מאוד, לא אוהבים לבזבז זמן או כסף, יסודיים וענייניים. כמו כן, הם לא אוהבים להפסיד ושמים לב לפרטים קטנים.
 

מערבולת מפותלת

מה האישיות שלך על פי טביעת האצבע: מערבולת מפותלת
דפוס: מערבולת בעלת לולאות לא סדירות, חלקן (במרכז) מתפתלות פנימה וחלקן בוקעות החוצה.
 
מאפיינים: אנשים אלה הם בעלי מודעות עצמית גבוהה ומסוגלים לחשוב לעומק. הם אנשים בייתים, אך בו בזמן אוהבים לצאת וליהנות בחברת אנשים אחרים. כמו כן, יש להם את היכולת להתמודד עם פרויקטים רבים בו זמנית ולבצע אותם באופן מושלם.
 
 

מערבולת מתכנסת

מה האישיות שלך על פי טביעת האצבע: מערבולת מתכנסת
דפוס: המערבולת היא בצורת נחשול שמתכנס אל תוך נקודה במרכז האצבע.
 
מאפיינים: הדפוס מעיד על אנשים גמישים וסתגלניים, בעלי נקודת מבט שונה מהשאר, אך עם מיומנות תקשורתית נהדרת. אלו אנשים אדוקים ואחראים שיודעים לעבוד בשיתוף פעולה, אך מעדיפים להיות המנהיגים.
 

נוצת טווס

מה האישיות שלך על פי טביעת האצבע: נוצת טווס
דפוס: מערבות המזכירה את הדוגמה שמופיעה על נוצות הטווס.
 
מאפיינים: מדובר באנשים מלאי תשוקה, בעלי תפיסה מהירה וכושר מנהיגות. הם תמיד חושבים מחוץ לקופסה, לכן גם נוטים לשגשג ולפרוח במצבים מאתגרים. כמו כן, אלו אנשים חמים ואכפתיים שאוהבים להביע את עצמם ולהכיר אנשים חדשים, ולכן הם גם אמנותיים מאוד.
 

מערבולת משולבת

מה האישיות שלך על פי טביעת האצבע: מערבולת משולבת
דפוס: שילוב של מספר דפוסים ביחד.
 
מאפיינים: אוהבים לבטא את עצמם בדרכים מיוחדות ולא מקובלות, דבר שבדרך כלל יוצר בלבול וחוסר הבנה, ואף יכול לפגוע באנשים החשובים להם.
 
 
מקור תמונה ראשית: Alan Levine

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו